Eucerin Slnečná ochrana – Ochrana vašej pokožky. Starostlivosť o našu planétu.

5 min čítanie
Zobraziť viac

Uvedomujeme si, že svojej pokožke chcete zaistiť tú najlepšiu slnečnú ochranu a zároveň si môcť vybrať výrobky, ktoré rešpektujú a starajú sa o naše životné prostredie. Tým všetkým sa i my zaoberáme už mnoho rokov. Naši vedeckí pracovníci podporujú celosvetový výskum a my sa zameriavame na vývoj výrobkov, ktoré minimalizujú dosah na životné prostredie, bez toho, aby sme akokoľvek znižovali špičkovú slnečnú ochranu a kožnú znášanlivosť, ktoré očakávate od produktov značky Eucerin. V tomto článku sa dozviete, aké kroky sme už podnikli a podnikáme.

Akým spôsobom niektoré UV filtre ovplyvňujú životné prostredie?

UV filtre predstavujú jediný spôsob, ako chrániť odkrytú pokožku pred slnečným poškodením: v ochrane proti slnečnému žiareniu sú nenahraditeľné. Niektoré filtre sú však témou verejnej diskusie, pretože existuje podozrenie na ich negatívny vplyv na podmorský život. Sú to najmä dva z nich - oxybenzon a oktinoxát a ich potenciálny vplyv na blednutie morských koralov, čím môžu ďalej negatívne pôsobiť na krehký morský ekosystém.1,2
V máji 2018 americký štát Havaj schválil návrh zákona, ktorý zakazuje používanie oxybenzonu a oktinoxátu vo výrobkoch slnečnej ochrany od 1. januára 2021.

1 Danovaro a kol., Environ Health Perspect 116 (2008) 441-447
2 Downs a kol., Ecotoxicology 23 (2014), 175-91
Morské tvory i ľudia potrebujú zdravé koralové útesy pre prežitie

Špičkové opaľovacie výrobky, ktoré rešpektujú životné prostredie

S výrobkami Eucerin si môžete byť istí špičkovou slnečnou ochranou, šitou na mieru vášmu typu a stavu pokožky. Môžete si tiež byť istí, že používate výrobky na opaľovanie, ktoré šetria naše životné prostredie:

  • Všetky výrobky v širokej ponuke slnečnej ochrany Eucerin sú bez obsahu oktinoxátu a oxybenzonu (UV filtre, ktoré sú považované za látky prispievajúce k blednutiu morských koralov) a spĺňajú havajský zákon na ochranu podmorských ekosystémov zakazujúci niektoré opaľovacie prípravky, tzv. Hawaii Reef Bill. 
  • Väčšina našich výrobkov je už teraz bez obsahu nylonu, ktorý patrí medzi mikroplasty. Náš kompletný sortiment bude úplne bez nylonu do konca roku 2020.
  • Až 70 % zloženia každého výrobku Eucerin Slnečnej ochrany je ľahko biologicky rozložiteľných. To znižuje ich dosah na morské prostredie.
  • Priebežne hodnotíme zloženie našich výrobkov, aby sme ďalej znižovali ich vplyv na životné prostredie, a zároveň chceme stále poskytovať tie najvyššie štandardy slnečnej ochrany a tiež vyššiu šetrnosť k životnému prostrediu.
Ochrana vašej pokožky a starostlivosť o naše životné prostredie

Ako Eucerin výrobky na opaľovanie minimalizujú svoj dosah na životné prostredie?

Eucerin Slnečná ochrana a UV filtre

Hoci je výskum v oblasti vplyvu UV filtrov na koraly v súčasnej dobe stále vo veľmi ranej fáze (štúdie prebiehajú skôr v laboratóriách než v reálnom prostredí), všetky výrobky slnečnej ochrany Eucerin sú už teraz bez obsahu oxybenzonu (benzophenone-3) a oktinoxátu (ethylhexyl methoxycinnamate) a plne spĺňajú havajský zákon na ochranu podmorských ekosystémov zakazujúci niektoré opaľovacie prípravky, tzv. Hawaii Reef Bill

Cieľom našich výskumných pracovníkov je vývoj a testovanie špičkových výrobkov slnečnej ochrany

Používame iba minerálne a organické UV filtre, ktoré spĺňajú prísne zákonné normy nariadenia EÚ o kozmetických výrobkoch. A používame optimálnu kombináciu týchto filtrov, ktorá poskytne vašej pokožke tú najlepšiu ochranu.

Eucerin Slnečná ochrana je bez obsahu nylonu

Nylon patrí medzi mikroplasty. Mikroplasty sú veľmi malé, pevné častice plastických hmôt, nerozpustné vo vode a nie sú biologicky rozložiteľné. Ak sa dostanú do morskej vody, zostávajú tu a veľmi pomaly sa rozkladajú, čím prispievajú ku znečisteniu morí. Preto v súčasnej dobe prebieha rozsiahla verejná debata o dosahu ich používania na životné prostredie.3
Nylon je častou zložkou kozmetických výrobkov a výrobkov osobnej starostlivosti, kde zvyšuje pocit hladkosti na pokožke pri aplikácii. Hoci používanie nylonu v kozmetických výrobkoch nie je legislatívne ošetrené, značka Eucerin sa sama rozhodla ho zo svojich výrobkov odstrániť. Od roku 2015 sme pri vývoji nových výrobkov nepoužili žiadne mikroplasty a do konca roku 2020 budú všetky výrobky Eucerin 100 % bez obsahu nylonu. Tiež aktívne podporujeme vedecký výskum v oblasti používania syntetických polymérov ako zložky kozmetických výrobkov s cieľom podieľať sa na neustálom zlepšovaní našich výrobkov.

3 Program pre životné prostredie OSN definuje mikroplasty ako syntetické polyméry a/alebo kopolyméry (plasty) s veľkosťou menší než 5 mm. Tieto častice sú pevné, vo vode nerozpustné a nerozložiteľné.
Naše najnovšie inovácie slnečnej ochrany sú všetky 100 % bez nylonu

Eucerin Slnečná ochrana a biologická rozložiteľnosť

Keď hovoríme o ekologicky šetrných výrobkoch, dôležitú rolu tu hrá biologická rozložiteľnosť.

Materiál je biologicky odbúrateľný, ak ho možno biologicky rozložiť, a to v súlade s európskymi normami. Biologická rozložiteľnosť je kľúčový faktor, pretože znamená, že materiál, ktorý sa dostane do oceánu, sa tu rýchlejšie rozloží a nezostane dlhodobo vo svojej pôvodnej forme. Čím ľahšie je výrobok biologicky rozložiteľný, tým menej zaťažuje životné prostredie.

Väčšina zložiek použitých v Eucerin® výrobkoch na opaľovanie je nielen klasifikovaná ako biologicky rozložiteľná, ale i ľahko biologicky rozložiteľná. Podľa medzinárodne uznávaných a schválených testovacích metód je látka považovaná za ľahko biologicky rozložiteľnú, ak sa pôsobením biologických látok, napr. mikroorganizmov, vo vodnom prostredí rozloží na primárne častice aspoň zo 60 % počas 28 dní. 

Nie všetky biologicky odbúrateľné alternatívy ku zložkám a predovšetkým k UV filtrom spĺňajú naše vysoké štandardy kožnej znášanlivosti a účinnosti. Eucerin preto podrobuje každú zložku vo všetkých našich opaľovacích prostriedkoch individuálnej analýze, ktorá určí ľahkosť jej biologickej rozložiteľnosti. Už teraz je až 70 % zloženia každého výrobku slnečnej ochrany ľahko biologicky odbúrateľných a zároveň zaručuje vašej pokožke najvyššiu kvalitu slnečnej ochrany.
 

Vysoko kvalitná slnečná ochrana pre vašu pokožku bez kompromisov

S viac než 130 rokmi odborných skúseností v starostlivosti o pokožku sa naša značka stala v oblasti slnečnej ochrany synonymom inovácie a účinnosti a i naďalej je jej cieľom poskytovať špičkovú slnečnú ochranu, šetrnú k vašej pokožke a životnému prostrediu. 
 
Prípravky Eucerin Slnečnej ochrany obsahujú iba tie najlepšie zložky. Naše UVA a UVB filtre spĺňajú prísne podmienky stanovené asociáciou Cosmetics Evrope a úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia, než je odporúčanie EÚ. Naša technológia Advanced Spectral Technology kombinuje tieto širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre s licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vyvolané UV žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Výrobky obsahujú tiež kyselinu glycyrrhetínovú pre posilnenie vlastného mechanizmu pokožky na obnovu DNA a u jednotlivých výrobkov potom ďalšie zložky, ktoré preukázateľne riešia konkrétne kožné problémy.

Ochrana vašej pokožky a starostlivosť o životné prostredie s výrobkami Eucerin Slnečnej ochrany

Vytvárame výrobky s konzistenciou, ktorú budete radi používať. Nech už si vyberiete ľahký krémový gél, hutnejší krém, pumpičkový alebo aerosólový sprej, všetky naše prípravky na opaľovanie sa rýchlo vstrebávajú a sú nemastné.  

Výrobky prešli tiež rozsiahlym testovaním - a to ako v laboratóriu, tak v domácom prostredí - u celého radu spotrebiteľov, vrátane tých s kožnými problémami. Klinické a dermatologické testy preukázali, že všetky výrobky Eucerin Slnečnej ochrany sú vysoko účinné pri ochrane proti slnečnému poškodeniu pokožky. Dermatologické testy tiež potvrdili, že výrobky sú dobre znášané citlivou pokožkou a ďalšími typmi pokožky so špecifickými potrebami.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin