Vedecká pracovníčka v laboratóriu

Hľadanie riešenia a prielomových výsledkov

Znalosť fyziológie kože a nachádzanie účinných látok sú dôležitými krokmi pri vývoji inovatívnej dermokozmetiky. K tomu patrí tiež intenzívny výskum. Kombinácia niekoľkých vedných odborov, výskumu a konzultácií s dermatológmi sú zárukou, že značka Eucerin udáva  vlastné vysoké štandardy v oblasti moderných riešení starostlivosti o pleť.

Hľadanie tej najúčinnejšej aktívnej zložky

Vďaka čomu sú dermokozmetické výrobky Eucerin také účinné? Základom každého výrobku Eucerin je takzvaná "kľúčová zložka" – účinná látka.

Kvalitná starostlivosť o pleť napr. na redukciu vrások, proti nedokonalostiam pleti alebo prípravky slnečnej ochrany, vyžaduje účinnú formulu s vysoko účinnými látkami. V prípade vývoja nového produktu teda naše výskumné tímy začínajú určením optimálnej kľúčovej zložky, ktorá bude účinkovať na konkrétny kožný problém. Nie je to ľahká úloha, pretože sú potrebné intenzívne a prácne výskumné a testovacie postupy, ktoré môžu trvať až niekoľko rokov.

Vedecká pracovníčka sa díva do mikroskopu
Vedci značky Eucerin hľadajú kľúčové účinné látky - tie sú základom každého výrobku.
Vedecký pracovník drží testovacie sklíčko
Nájdenie kľúčových účinných látok, ktoré pomáhajú udržať zdravie pokožky, je hlavným cieľom vývoja značky Eucerin.

"Kľúčové účinné látky": kľúč ku zlepšeniu stavu pleti

Vyše 500 vedeckých odborníkov spoločnosti Beiersdorf pracuje na rozlúštení zložitých procesov, ktoré sa v koži odohrávajú, a skúma metabolické procesy prebiehajúce v jednotlivých kožných bunkách. Účinné zložky - buď tie, ktoré sú prirodzenou súčasťou pleti alebo i z iných zdrojov - sú kľúčom k podpore prirodzených procesov kože pre zachovanie jej žiarivého a mladistvého vzhľadu. Výrobky Eucerin chránia a udržujú zdravie pokožky.  
Robíme rozsiahle testy, aby sme zistili, či bude pokožka na pôsobenie aktívnej zložky reagovať, aby účinná látka splnila požadovaný účinok. Účinné látky môžu mať protizápalové účinky, môžu urýchľovať obnovu kožných buniek alebo pôsobiť proti ďalším špecifickým kožným problémom.

Vedci pri testovaní krému
V spoločnosti Beiersdorf je vývoj produktu proces s jasným cieľom. Rozsiahle testy vykonávajú dermatológovia a výskumní odborníci - pre zdravie a krásu vašej pleti.

Glukoglycerol

Technológia inšpirovaná objavom oceneným Nobelovou cenou:  Objav aquaporínov -  vodných kanálikov v membránach epidermálnych buniek - ocenený v roku 2010 Nobelovou cenou poslúžil ako inšpirácia pre inováciu v oblasti hydratácie: aktívna zložka glukoglycerol (molekula produkovaná mikroorganizmami, ako sú modrozelené riasy) stimuluje tvorbu nových aquaporínov v kožných bunkách, a tým podporuje prirodzenú hydratačnú sieť pleti. Vďaka schopnosti zvyšovať hydratáciu kože je vhodný najmä na starostlivosť o suchú a veľmi suchú pokožku. Obsahujú ho rady Eucerin Aquaporín ACTIVE, Complete Repair a Men Deep Moisture.

Obrázok hydratovanej a dehydratovanej pokožky

Urea

Hydratačná účinná látka: urea je látka, ktorá sa v pokožke prirodzene vyskytuje  a je neoddeliteľnou súčasťou jej prirodzených hydratačných faktorov (NMF). Nedostatok urey vedie k zvýšenému úbytku vody, pričom u suchej pokožky sa klinicky preukázala o 50 % nižšia koncentrácia urey, než u zdravej pokožky. Doplnením urey externe môžeme pokožke tento nedostatok výrazne kompenzovať. Kozmetické prostriedky s ureou môžu pokožke navrátiť zvýšenú schopnosť viazať vodu, a tak zlepšiť alebo znormalizovať stav suchej a dehydratovanej pokožky. Eucerin uviedol svoje prvé výrobky obsahujúce ureu v roku 1991, s využitím metódy účinnej stabilizácie. Ureu nájdete vo výrobkoch Eucerin Hyal-Urea a Complete Repair.

Kyselina hyalurónová

Účinná anti-age látka: unikátna kombinácia kyseliny hyalurónovej s krátkym a dlhým reťazcom cielene účinkuje proti celému spektru vrások, od začínajúcich jemných liniek po hlboké, výrazné vrásky. Zloženie obsahuje tiež bioaktívny glycín saponín, o ktorom sa vie, že stimuluje prirodzenú syntézu kyseliny hyalurónovej v koži*. Vďaka pôsobeniu kyseliny hyalurónovej sa zvyšuje vláčnosť pleti a zároveň sa viditeľne redukujú linky a vrásky. Kyselinu hyalurónovú nájdete napríklad v rade Eucerin Hyaluron-Filler.

* in vitro dáta

Pokožka pred a po použití výrobkov Eucerin Hyaluron-Filler
Potom, čo aktívne látky preniknú vrstvami kože, získava pleť plnší vzhľad.

Licochalcon A

Mnohostranná aktívna látka: licochalcon A je veľmi účinná biologická látka, ktorú obsahuje extrakt z koreňa rastliny čínskeho sladkého drievka, Glycyrrhiza Inflata, a má niekoľko schopností, ktoré môžu pokožke prospieť: je to antioxidant, pôsobí protizápalovo a proti podráždeniu kože. Vytvára  antioxidačnú zásobáreň v hlbších vrstvách epidermis a poskytuje ochranu kožných buniek proti poškodeniu v dôsledku pôsobenia slnečného žiarenia a voľných radikálov. Táto veľmi dôležitá zložka je súčasťou mnohých výrobkov Eucerin, ako je Eucerin rad slnečnej ochrany, rad pre pleť so sklonom k začervenaniu, rad AtopiControl a denné krémy DermoPURIFYER.

Nájdenie novej aktívnej kľúčovej zložky, ktorá presne zodpovedá fyziológii a potrebám kože, ako je biologická látka licochalcon A, je takmer zázračný moment.

Rainer Wolber, PhD., vedúci výskumu a vývoja Eucerin


Náš výskum

 1. Obrázok ruky a lupy

  Znalosť kože: chceme, aby vaša pleť bola stále zdravá a krásna– prečítajte si o tomto úsilí a nadšení.  Viac

 2. Obrázok testovacieho sklíčka a mikroskopu

  Hľadanie riešenia: hľadáme vždy to riešenie, ktoré je optimálne a najlepšie – pretože vaša pleť za to stojí.

 3. Zobrazenie dvoch výrobkových nádobiek

  Vývoj výrobku: Prečítajte si o tom, akým spôsobom vzniká zloženie výrobku. Viac

 4. Obrázok muža so stetoskopom

  Bezpečnosť a účinnosť: Ako môže Eucerin zaručiť bezpečné a dobre tolerované výrobky? Zistite tu!

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár