• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin Intenzívny antiperspirant sprej

5
4 recenzií

Dlhotrvajúca ochrana proti nadmernému poteniu

Zloženie tohto antiperspirantu preukázateľne chráni proti pachu, a je vhodné i ak máte citlivú pokožku.

Cítim sa sebaisto a som veľmi šťastná, že som objavila tento sprej.

Claudia, 2016

O produkte

Intenzívny antiperspirant sprej

Eucerin Intenzívny antiperspirant sprej bol špeciálne vyvinutý pre osoby trpiace nadmerným potením. Jeho jedinečné zloženie so 72-hodinovým účinkom prináša spoľahlivú, dlhotrvajúcu ochranu proti nadmernému poteniu a pachu. Obsahuje vysokú koncentráciu dvoch vysoko účinných antiperspiračných zložiek: Aluminium chlorohydrate (ACH) a Aluminium chloride (AC). AC preniká hlbšie do potných kanálikov, a tak poskytuje dlhotrvajúcu ochranu medzi jednotlivými aplikáciami. Klinické a dermatologické testy preukázali redukciu potu o 91 %.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické štúdie preukázali 91% redukciu nadmerného potenia až na 72 h.

Použitie

Použitie

Pre maximálnu účinnosť používajte pravidelne

 • Pre stabilizovanie potenia na normálnu úroveň aplikujte večer na čistú, suchú a nepodráždenú pokožku.
 • Ráno po aplikácii sa môžete i sprchovať ako obvykle. Nie je potrebné použiť  dezodorant.
 • Počas prvých troch dní používajte každý večer – potom každý druhý deň alebo podľa potreby.  
 • Postupom času sa bude frekvencia nutného používania znižovať. V prípade podráždenia pokožky predlžujte intervaly medzi jednotlivými aplikáciami. Ak podráždenie pretrváva dlhší čas, treba s používaním prestať.
 • Vyhnite sa kontaktu s očami.
 • Nechajte na pokožke zaschnúť, skôr než si budete obliekať odevy, zabránite tak prípadným škvrnám na oblečení.
 • Uchovávajte mimo dosahu detí.


Odporúčanie

Používajte Eucerin Intenzívny antiperspirant sprej, ak …

Trpíte nadmerným potením.

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte čerstvo oholenú pokožku.

Použite Eucerin Guľôčkový antiperspirant, ktorý je vhodný i pre citlivú pokožku a pokožku po holení.

Podráždenie pokožky pretrváva dlhší čas.

Ingrediencie

Ako funguje

Aluminium chlorohydrate a Aluminium chloride spoločne pôsobia pre maximálnu účinnosť. Obe zložky čiastočne blokujú potné kanáliky.

Aluminium chlorohydrate (ACH) a  Aluminium chloride (AC) pôsobia na  apokrinné a ekrinné potné žľazy tak, že čiastočne upchávajú vývod potnej žľazy, čím redukujú množstvo potu, ktoré je vylučované. Menej potu znamená menej vlhkosti a výrazne menej pachu.

Pretože sú molekuly AC menšie a majú nižšiu hodnotu pH než molekuly ACH, môžu preniknúť hlbšie do potných kanálikov a pôsobiť proti tvorbe potu dlhší čas. I malé množstvo antiperspirantu môže mať veľký vplyv na redukciu potenia.

Takto účinkuje Eucerin Intenzívny antiperspirant sprej

- klinicky preukázaná 91% redukcia potenia u osôb trpiacich nadmerným potením.

Silnejšie antiperspiranty obsahujúce Aluminium chloride sa obvykle používajú večer pred tým, než idete spať. Počas spánku sa totiž menej potíte a roztok tak môže lepšie preniknúť do potných žliaz. Tým sa zníži miera potenia v nasledujúci deň. Môže trvať niekoľko dní, než sa účinok tejto látky ustáli. Preto odporúčame začať s častejšou aplikáciou a postupom času ju znižovať, kým nebudete mať svoje potenie pod kontrolou.  

* Klinická štúdia účinnosti na 25 osobách, priemerná redukcia potenia o 91 %.

FAQ (2)

 • Ako antiperspiranty fungujú?

  Antiperspiranty pôsobia na apokrinné a ekrinné potné žľazy a znižujú vylučovanie potu. Menšie množstvo potu znamená menej vlhkosti i následne menej pachu. Väčšina antiperspirantov obsahuje účinné látky Aluminium chlorohydrate (ACH) a Aluminium chloride (AC). Molekuly AC sú menšie a majú nižšiu hodnotu pH než molekuly ACH, preto môžu preniknúť ešte hlbšie do potných kanálikov a pôsobiť proti tvorbe potu dlhší čas. I malé množstvo antiperspirantu účinne redukuje potenie.

 • Čo spôsobuje nadmerné potenie (hyperhidrózu)?

  Niektorí ľudia sa nadmerne potia počas cvičenia alebo keď je obzvlášť horúce počasie. U niektorých osôb však k nadmernému poteniu dochádza i bez ohľadu na teplotu, ročné obdobie či úroveň ich fyzickej aktivity. Títo ľudia trpia ochorením s názvom hyperhidróza.

  Existujú dve hlavné príčiny hyperhidrózy. Primárna idiopatická hyperhidróza nemá žiadne zjavné príčiny. Väčšinou sa objavuje v období dospievania (niekedy skôr) a pribúdajú dôkazy o tom, že by mohla byť genetického pôvodu.  

  Sekundárna hyperhidróza je tá, keď k nadmernému poteniu dochádza v dôsledku  zdravotnej poruchy, ako je  hypertyreóza (dysfunkcia štítnej žľazy) alebo srdcové ochorenie. Môže byť tiež vyvolaná užívaním niektorých liekov.

5
4 recenzií *
4
0
0
0
0
 • Jana 15. 1. 2021
  Naprosto perfektní...
  Naprosto perfektní...
 • Aneta 10. 11. 2019
  Spokojenost!
  Začala jsem ho pouzívat v létě, koupila jsem v akci v lékárně...., tak vysel na dobrou cenu a hlavne funguje !
 • Viki 31. 7. 2018
  Výborný
  Tento výrobok je výborný . Po nanesený som sa absolútne nepotila , čo má veľmi prekvapilo nakoľko mám hormonálne problémy a ktomu patrilo aj nadmerne potenie. Dlho som hľadala niečo čo mi pomôže a našla ho , takze si Tento vyrobok si zakupim aj naďalej .
 • Ukázať recenzie

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin