• 1/4 AtopiControl ľahká telová emulzia
 • 2/4 Hlavné benefity
 • 3/4 Použitie
 • 4/4 Hlavné ingrediencie
 • 1/4 AtopiControl ľahká telová emulzia
 • 2/4 Hlavné benefity
 • 3/4 Použitie
 • 4/4 Hlavné ingrediencie

Eucerin AtopiControl ľahká telová emulzia

 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
0
tick Základná každodenná starostlivosť o pokožku s atopickou dermatitídou
tick Ľahká telová emulzia, ktorá upokojuje svrbiacu a podráždenú pokožku
tick Posilňuje kožnú bariéru

Telová emulzia pre každodenné použitie s licochalconom A, ceramidmi a bambuckým maslom pre starostlivosť o atopickú pokožku

Upokojuje svrbiacu pokožku a posilňuje kožnú bariéru

O produkte

AtopiControl ľahká telová emulzia pre atopickú pokožku

Atopická pokožka je podráždená, suchá a svrbí. Toto svrbenie nutká na škriabanie, ktoré narušuje kvalitu spánku a môže mať negatívny dosah na kvalitu života.

Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia je telová emulzia pre každodenné použitie, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre upokojenie a intenzívnu hydratáciu podráždenej a svrbiacej pokožky. Ľahká, avšak výživná emulzia olej-vo-vode je obohatená o upokojujúci licochalcon A, ceramidy a bambucké maslo pre posilnenie kožnej bariéry a zmiernenie vysúšania a svrbenia pokožky. Odporúčame ju používať  tiež počas akútneho vzplanutia spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémom, Eucerin AtopiControl Sprejom proti svrbeniu a vašimi obvyklými liekmi.

Telová emulzia na atopický ekzém poskytuje okamžitú hydratáciu, ktorá pokožku zjemňuje a zvláčňuje, a pri pravidelnom používaní viditeľne zlepšuje stav pokožky. Klinické a dermatologické testy preukázali, že Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia zlepšuje kvalitu spánku a kvalitu života pacientov s atopickou  dermatitídou.1

Emulzia bez parfumácie má ľahkú, príjemnú konzistenciu, ktorá sa rýchlo vstrebáva, je nemastná a nelepivá. Je vhodná pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov.

1 Užívateľská štúdia spoločnosti Beiersdorf, Taliansko, apríl/máj 2019.

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú účinnosť a kožnú znášanlivosť

Kľúčové závery

Vedľa ďalších klinických a dermatologických štúdií bola vykonaná užívateľská štúdia (1) so 166 pacientmi (muži a ženy vo veku od 30 rokov) s miernou až stredne ťažkou atopickou dermatitídou, ktorá viedla k problémom so spánkom aspoň 1 - 2 dni v týždni. Po štyroch týždňoch pravidelného používania uviedli nasledujúce výsledky:

Po 4 týždňoch:
Výrobok prináša úľavu suchej, drsnej pokožke 99%
Výrobok má príjemnú a vyživujúcu konzistenciu 99%
Výrobok pokožku upokojuje 98%
Po použití je pokožka hladká a vláčna 98%
Výrobok poskytuje intenzívnu hydratáciu 97%
Výrobok prináša úľavu podráždenej pokožke 97%
Výrobok zmierňuje začervenanie 96%


1 Beiersdorf, spol. s r.o., Užívateľská štúdia, apríl/máj 2019

Vlastnosti

 • Vhodné pre dojčatá
 • bez parfumácie
 • rýchlo sa vstrebáva
 • nezanecháva lepkavý pocit na pleti
 • nezanecháva mastný film

Použitie

Použitie

Pre vašu každodennú starostlivosť

Čistenie

Pleť tváre vyčistite ráno a večer Eucerin DermatoCLEAN Čistiacim pleťovým mliekom. Pokožku tela umyte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom. Tieto výrobky možno použiť pri akútnych vzplanutiach atopickej dermatitídy i v období medzi vzplanutiami.

Zistiť viac

Starostlivosť

Každodenná starostlivosť v období medzi vzplanutiami

Používajte vhodný produkt na každodennú starostlivosť:

 • Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia: ľahká emulzia, ktorá sa ľahko nanáša na celé telo
 • Eucerin AtopiControl Telové mlieko: hustejšie telové mlieko, ktoré sa ľahko nanáša na celé telo
 • Eucerin AtopiControl Krém: výživný krém pre konkrétne oblasti tela, ako sú lakte a kolená
 • Eucerin AtopiControl Krém na ruky: vhodný pre atopický ekzém na rukách
 • Eucerin AtopiControl Pleťový krém: ideálny základ pod mejkap 

Doplnková starostlivosť počas vzplanutia

Eucerin AtopiControl Acute krém nanášajte na postihnuté oblasti pre zmiernenie svrbenia a zlepšenie stavu pokožky. Predstavuje ideálny doplnok k lekárom predpísanej liečbe atopickej dermatitídy. Ak používate predpísané lieky pre lokálnu liečbu, nanášajte ich pred Eucerin AtopiControl Acute krémom.

Všetky naše výrobky každodennej starostlivosti môžete používať tiež počas vzplanutí a nanášať ich až po aplikácii liekov predpísaných vaším lekárom a/alebo Eucerin AtopiControl Acute krému.

Zistiť viac

Ochrana

Okamžité zmiernenie svrbenia 

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pokožku okamžite ochladzuje a počas 60 sekúnd zmierňuje svrbenie. Pre okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu, kedykoľvek vaša pokožka svrbí - počas vzplanutia atopickej dermatitídy alebo v pokojových fázach. Sprej nie je ošetrujúci výrobok, preto ho odporúčame používať v kombinácii s dalšími výrobkami z radu AtopiControl. Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu účinne pôsobí tiež na svrbiacu pokožku pri ochorení na xerózu, lupienku a u diabetických pacientov. 

Slnečná ochrana

Atopická pokožka je obzvlášť citlivá na UVA a UVB žiarenie. Ak plánujete pobyt na slnku, odporúčame preto naniesť na váš ošetrujúci výrobok tiež prípravok slnečnej ochrany. Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+ a Eucerin Extra Ľahké mlieko na opaľovanie SPF 30 alebo Extra Ľahké mlieko na opaľovanie SPF 50 na telo.

Zistiť viac

Použite tento výrobok, ak:

Trpíte atopickou dermatitídou a hľadáte hydratačný výrobok na celé telo pre každodenné použitie:

Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia  je emulzia na každodenné použitie, ktorá bola vyvinutá špeciálne pre upokojenie a intenzívnu hydratáciu podráždenej a svrbiacej pokožky.

Hľadáte telový hydratačný výrobok, ktorý môžete používať spolu s vašimi predpísanými liekmi počas vzplanutí:

Eucerin AtopiControl Ľahkú telovú emulziu možno používať počas vzplanutí spolu s vašimi predpísanými liekmi, Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu a Eucerin AtopiControl Acute krém pomáhajú pokožku upokojovať a zmierňovať svrbenie.

Vaše dieťa trpí atopickou dermatitídou a je staršie než tri mesiace:

Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia pomôže zmierniť jeho diskomfort a zlepšiť stav pokožky.

Dávate prednosť výrobku s ľahkou konzistenciou, ktorý sa ľahko vstrebáva:

Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia má ľahkú, napriek tomu účinne vyživujúcu konzistenciu, ktorá sa rýchlo a ľahko vstrebáva a nezanecháva mastné stopy.

Vyskúšajte iný výrobok, ak ...

Hľadáte hydratačný výrobok na celé telo na každodenné použitie na atopickú pokožku, ale máte radšej hustejšiu konzistenciu:

Odporúčame Eucerin AtopiControl Telové mlieko.

Hľadáte ošetrujúci krém na každodenné použitie na lokálne oblasti atopickej pokožky, napríklad lakte či kolená:

Vyskúšajte Eucerin AtopiControl Krém.

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte krém na ruky:

Vyskúšajte Eucerin AtopiControl Krém na ruky.

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte krém na každodenné použitie na pleť tváre:

Vyskúšajte Eucerin AtopiControl Pleťový krém.

Ste vo fáze akútneho vzplanutia atopickej dermatitídy:

Môžete i naďalej používať Eucerin AtopiControl Ľahkú telovú emulziu, odporúčame ju však doplniť o Eucerin AtopiControl Acute krém a vaše odporúčané lieky. Najprv naneste predpísanú lokálnu liečbu, nechajte prípravok vstrebať a potom na podráždenú oblasť použite Eucerin AtopiControl Acute krém. Nakoniec naneste Eucerin AtopiControl Ľahkú telovú emulziu na zvyšok tela.

Máte suchú pokožku tela, ale netrpíte atopickou dermatitídou:

Vyskúšajte Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea alebo Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 10 % Urea (podľa závažnosti vysušenia vašej pokožky).

Ingrediencie

 

Narušená kožná bariéra

Suchá, podráždená, svrbiaca pokožka

Narušená funkcia kožnej bariéry vedie k vysúšaniu pokožky. Kožná bariéra sa ľahko podráždi a môže sa zapáliť.

Účinok produktov pre každodennú starostlivosť s licochalconom A a ceramidmi

Upokojená pokožka: Kožná bariéra je posilnená. Pokožka je opäť hladká a upokojená. Úľava od svrbenia.

Atopická dermatitída má dve fázy

 • Akútna fáza: keď pokožka vzplanie
 • Subakútna fáza: obdobie medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia (označovaná tiež ako neaktívna alebo subklinická fáza)

Viac si o účinkoch radu môžete prečítať v článku Vedecké pozadie radu AtopiControl

FAQ (4)

  Aký je rozdiel medzi Eucerin AtopiControl Ľahkou telovou emulziou, Eucerin AtopiControl Telovým mliekom a Eucerin AtopiControl Krémom?

  Telová emulzia a telové mlieko sú obe ideálne pre použitie na atopickú pokožku na celom tele. Oba výrobky pokožku účinne upokojujú a podporujú jej prirodzenú bariérovú funkciu. Vaša voľba produktu záleží na tom, akej konzistencii dávate prednosť: telová emulzia na princípe olej vo vode je ľahšia; telové mlieko na princípe voda v oleji je hutnejšie. Niektorí ľudia radšej používajú telové mlieko počas zimy a telovú emulziu v lete. Krém má hustejšiu konzistenciu a bol vyvinutý špeciálne pre použitie na problémové oblasti, ako sú lakte a kolená.

  Je Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia vhodná na použitie pre deti?

  Áno, ak je vaše dieťa staršie než tri mesiace.

  Čo znamená "vzplanutie" a "obdobie medzi vzplanutiami"?

  Všeobecne povedané má atopická dermatitída dve rôzne fázy. "Vzplanutie" je  jedným z označení akútnej, aktívnej fázy, keď je pokožka najviac podráždená. Môže silno svrbieť, páliť a môže byť na pohľad začervenaná, suchá a šupinatá. Medzi týmito fázami akútneho vzplanutia sú časové úseky, keď je vaša pokožka relatívne pokojná a menej podráždená. Toto obdobie je tiež známe ako neakútna, neaktívna alebo pokojová fáza. Dĺžka každej fázy sa môže u každého jedinca výrazne líšiť, ale výrobky vyvinuté špeciálne pre starostlivosť o atopickú pokožku - napríklad z radu Eucerin AtopiControl - môžu pomôcť dobu medzi vzplanutiami predĺžiť a priniesť úľavu pri akútnych vzplanutiach.

  Je atopická dermatitída to isté ako atopický ekzém?

  Atopická dermatitída a atopický ekzém sú súhrnné označenia pre zápalové zmeny na koži a patrí medzi ne rad rôznych kožných ochorení. Atopická dermatitída a atopický ekzém sa používajú na označenie rovnakého chronického zápalového ochorenia.

Ďalšie odporúčané produkty