Novinka
  • (0)
Napísať recenziu

Eucerin pH5 Sprchový gél

Udržiava obranyschopnosť pokožky

Jemný sprchový gél určený na každodenné použitie, ktorý posilňuje prirodzené obranné mechanizmy pokožky. 

Sprchový gél na suchú, citlivú pokožku

Suchú, citlivú pokožku ľahko podráždia nepriaznivé faktory okolitého prostredia, ktoré jej citlivosť ešte viac zvyšujú. Na zníženie svojej citlivosti potrebuje viac ako len šetrný prípravok na umývanie.
 
Eucerin pH5 Sprchový gél bol špeciálne vyvinutý s obsahom extra jemných surfakantov na časté umývanie suchej, citlivej pokožky. Čistí jemne, ale účinne a unikátny Eucerin pH Balance System zabezpečuje svojim zložením optimálnu pH na ochranu prirodzenej obranyschopnosti pokožky a zachovanie jej odolnosti. Pokožku zároveň chráni pred vysušovaním. 

Vhodný aj pre deti a dojčatá od 3 mesiacov.

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú účinnosť a kožnú znášanlivosť na suchej a citlivej pokožke.

Často kladené otázky

Čo sú to surfakanty a aké Eucerin používa?

Surfaktanty sú aktívne umývacie zložky, označované aj ako povrchovo aktívne látky. Sú to organické zlúčeniny, ktoré ovplyvňujú molekulárnu adhéziu (priľnavosť) a znižujú povrchové napätie. Ako súčasť zloženia prípravkov určených na umývanie pokožky uľahčujú odstraňovanie nečistôt z povrchu pokožky. 

Rozsiahle klinické a dermatologické štúdie preukázali, že extra jemné surfakanty používané v Eucerin výrobkoch určených na umývanie pokožky – medzi ktoré patrí myrethsulfát  sodný a lauryl glukozid – majú vynikajúcu kožnú znášanlivosť. 

Prečo je dôležitá hodnota pH pokožky a ako účinkuje Eucerin pH Balance System?

Povrch pokožky pokrýva ochranný kyslý plášť, ktorý zabezpečuje jej mierne kyslé pH. Toto pH zohráva dôležitú rolu v stave pokožky a je kľúčovou súčasťou ochrannej bariéry pokožky. Neutralizuje látky na alkalickej báze, ktoré ohrozujú pokožku zvonka (ako sú agresívne surfakanty), podporuje potrebný proces odlupovania odumretých kožných buniek (známy ako deskvamácia), spomaľuje tvorbu baktérii a vytvára optimálne prostredie, v ktorom sa darí prirodzenej kožnej flóre. 

Pri zmene pH pokožky je jej bariérová funkcia narušená. Vďaka zvýšenej strate vody sa pokožka vysušuje a je náchylnejšia na podráždenie látkami z vonkajšieho prostredia a na zvýšenú citlivosť.

Systém Eucerin pH Balance obsahuje pH5 citrátový pufor na obnovu a podporu optimálneho pH v pokožke, ktoré prispieva k posilneniu bariérovej funkcie pokožky, chráni jej prirodzenú obranyschopnosť a znižuje jej citlivosť. 

Prečo potrebuje pokožka ochranu?

Naša pokožka má náročnú prácu – chrániť naše telo. Bráni ho pred vonkajšími vplyvmi, ako sú zmeny klímy, znečistenie, UV žiarenie a chemické látky. Tieto vonkajšie vplyvy však pôsobia aj na samotnú pokožku a môžu ju zaťažovať. Ak je pokožka preťažená, znižuje sa jej funkcia účinnej bariéry. Stráca hydratáciu a stáva sa priepustnou zvonka. Preto je dôležité našu pokožku chrániť a podporovať optimálnu pH rovnováhu potrebnú na správne fungovanie jej prirodzenej bariérovej funkcie. Iba tak je pokožka schopná vykonávať svoju dôležitú rolu – chrániť nás. 

Ako si môžem byť istá, že sú vaše výrobky bezpečné pre moju citlivú pokožku?

Všetky výrobky Eucerin pH5 určené na umývanie pokožky boli vyvinuté špeciálne tak, aby kombinovali šetrné umývanie a vynikajúcu ochranu pokožky s klinicky preukázanou kožnou znášanlivosťou. Eucerin pH5 Sprchový gél je vhodný na časté použitie na pokožke so sklonmi k alergiám 1. typu, ako je napríklad senná nádcha. 
 
Kým použijete nový výrobok na celom tele, naneste ho najprv opakovane na pokožku na vnútornej strane lakťa. Ak nedôjde k reakcii (napríklad začervenaniu, opuchu alebo svrbeniu), môžete výrobok považovať za kompatibilný s vašou pokožkou. V prípade akýchkoľvek obáv vám odporúčame obrátiť sa na vášho lekárnika alebo dermatológa. 

Ingrediencie

Použitie

  • Vmasírujte sprchový gél na navlhčenú pokožku. Vytvorí sa jemná pena.
  • Je vhodný na časté kúpanie alebo sprchovanie.
  • Ak si želáte dosiahnuť čo najlepšie výsledky, používajte ho v kombinácii s hydratačnými ošetrujúcimi výrobkami z radu Eucerin pH5.

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak…

Vyskúšajte iný výrobok, ak...

Máte citlivú pokožku, alebo trpíte alergiou 1. typu a chcete jemný prípravok na časté umývanie:

Eucerin pH5 Sprchový gél je jemný prípravok na umývanie vhodný špeciálne na suchú, citlivú pokožku. Chráni jej prirodzenú obranyschopnosť a zanecháva ju odolnejšiu voči nepriaznivým faktorov okolitého prostredia. 

Chcete chrániť pokožku pred vysušovaním a preferujete oleje na umývanie:
Chcete hydratačné mlieko na citlivú pokožku:

pH5 Obsahuje pH Balance System, ktorý posilňuje prirodzené obranné mechanizmy pokožky

Zdravá pokožka je prvou a najlepšou obranou tela pred dráždivými látkami z vonkajšieho prostredia. Ak je pokožka suchá a citlivá, dochádza k narušeniu jej bariérovej funkcie, čo spôsobuje sklony k ďalšiemu vysušovaniu a citlivosti. 

Eucerin pH5 je komplexný rad výrobkov určených na starostlivosť o pokožku, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre potreby suchej, citlivej pokožky. Unikátny pH5 Balance System obnovuje optimálnu hodnotu pH pokožky a posilňuje jej prirodzenú obranyschopnosť. Pokožka sa tak stáva odolnejšou voči negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia a menej citlivou. Mnohé z týchto výrobkov obsahujú aj dexpanthenol, ktorý je známy pre svoje regeneračné schopnosti.
Všetky prípravky z tohto radu – telové mlieka, krémy a prípravky na umývanie – sú podľa klinických a dermatologických testov ideálne na každodenné použitie na suchú a citlivú pokožku a pokožku so sklonmi k alergiám. Chránia pokožku pred vysušovaním, podporujú jej dlhodobú hydratáciu a zanechávajú ju na pohľad aj na dotyk jemnú a hladkú. 


Celkové hodnotenie
  • (0)
0 z 5 bodov / 0 recenzií
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár