• (0)
Napísať recenziu

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30

Vynikajúci opaľovací prípravok s minerálnymi filtrami pre dojčatá a deti. Chráni citlivú detskú pokožku pred spálením a znižuje riziko poškodenia kože vplyvom slnečného žiarenia.

Neobsahuje chemické filtre. Širokospektrálne a fotostabilné minerálne filtre poskytujú vysoký ochranný faktor pred UVA/UVB žiarením.

Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 je opaľovací prípravok s minerálnymi filtrami pre dojčatá (od troch mesiacov) a deti. Chráni pred spálením a znižuje riziko dlhodobého poškodenia kože vplyvom slnečného žiarenia.

Prípravok neobsahuje chemické filtre. Systém širokospektrálnych a fotostabilných minerálnych filtrov(1) poskytuje vysoký ochranný faktor vďaka mikropigmentom, ktoré odrážajú UVA/UVB lúče bezprostredne od povrchu pokožky. Tento opaľovací prípravok obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje koži vlastné mechanizmy reparácie DNA.

Zloženie neobsahuje parfumáciu a je extra vodoodolné.

Pre prípravok Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 bolo klinicky i dermatologicky preukázané, že je vhodné pre citlivú detskú pokožku.

1 . Vyhovuje požiadavkám EÚ.

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú kožnú znášanlivosť pri citlivej detskej pokožke.

Ingrediencie

Dôležité pokyny pre použitie

 • Pred slnením aplikujte na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu často opakujte - hlavne po plávaní, spotení alebo po osušení uterákom - pre udržanie pôvodnej úrovne ochrany
 • Redukcia nanášaného množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Nezostávajte na slnku príliš dlho, aj keď ste použili prostriedky na ochranu proti slnečnému žiareniu
 • Nadmerná slnečná expozícia predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vynechajte oblasť okolo očí a zamedzte zasiahnutie očí
 • Nechajte dôkladne vstrebať a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s odevmi a pevnými povrchmi, aby nedošlo k ich znečisteniu.

Tri kroky k správnej ochrane kože pred slnkom

Vyberte si prípravok, ktorý ponúka takú úroveň ochrany, ktorá je pre pokožku vášho dieťaťa tá pravá. Mal by mať špeciálne zloženie vhodné pre citlivú mladú pokožku a zodpovedať veku detí.

Tam, kde je to možné, chráňte mladú detskú pokožku pred slnkom odevom. Na nepokryté oblasti kože použite dostatočné množstvo prípravku.  Na meranie, aké množstvo mlieka aplikovať, môžete použiť svoju dlaň:  hrubý prúžik opaľovacieho prípravku v dĺžke prostredníka predstavuje jednu mernú jednotku. Ako všeobecné pravidlo odporúčame:

 • Vek 3-5: Použite jednu až jednu a pol mernej jednotky pre každú oblasť (2-11), ktorá môže byť vystavená slnku. Pre oblasť tváre a krku (oblasť 1) použite dvojnásobné množstvo.
 • Vek 6+: Použite dve merné jednotky pre každú oblasť (1-11), ktorá môže byť vystavená slnku, podľa obrázku.

Tie oblasti sú:

 • 1. Tvár a krk
 • 2 & 3. Obe ruky
 • 4. Hrudník
 • 5. Brucho
 • 6 & 7. Horná časť nôh (spredu aj zozadu)
 • 8 & 9. Dolná časť nôh (spredu aj zozadu) a chodidlá
 • 10. Ramená a horná časť chrbta
 • 11. Dolná časť chrbta

 

Uistite sa, že všetky exponované oblasti dostanú potrebnú ochranu. Niektoré oblasti je ľahké si nepovšimnúť. Nezabúdajte na oblasť za ušami, na zadnú stranu krku, chrbát a ramená, ako aj dlane a chodidlá z vrchnej strany, zadné strany rúk a oblasti blízko okraja plaviek dieťaťa.

Odporúčanie

Tento prípravok používajte, ak …

Hľadáte pre svoje dieťa opaľovací krém bez obsahu chemických filtrov:

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 obsahuje minerálne pigmenty a je stopercentne bez akýchkoľvek chemických filtrov. Je vhodné pre dojčatá a deti od troch mesiacov.

Hľadáte pre svoje dieťa opaľovací krém s vysokou úrovňou ochrany:

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 so širokospektrálnymi a fotostabilnými UV filtrami, SPF 30 a antioxidačným ochranným systémom chráni mladú detskú pokožku pred spálením a poškodením vplyvom slnečného žiarenia.

Hľadáte prípravok s chemickými filtrami vhodný na použitie u malých detí:

Vyskúšajte opaľovacie mlieko Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+, ktoré môžete použiť u dojčiat a detí od troch mesiacov.

Vaše dieťa má atopickú pokožku a Vy hľadáte vhodný prípravok ochrany pred slnkom

Vyskúšajte sprej Eucerin Detský sprej na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+. Tento prípravok je vhodný pre deti od troch rokov.

Hľadáte opaľovací prípravok, ktorý kožu vášho dieťaťa ochráni pred UV žiarením aj pred negatívnymi vplyvmi svetla HEVIS:1
Hľadáte opaľovacie mlieko pre dospelú pokožku so sklonom k slnečným alergiám
Vaša pokožka je náchylná k slnečným alergiám, ako je PLE:

Často kladené otázky

Ako poznám, aký SPF mám u svojho dieťaťa použiť?

Pokožke vášho dieťaťa prospeje opaľovací prípravok s vysokým alebo veľmi vysokým ochranným faktorom, ktorý bol špeciálne navrhnutý pre jemnú detskú pokožku. Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rozdielne úrovne ochrany: nízku úroveň (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým lepšie je pokožka chránená. Pre mladú a jemnú pokožku odporúčame vždy používať opaľovacie prípravky s vysokým alebo veľmi vysokým ochranným faktorom.

Dôrazne odporúčame nevystavovať deti priamemu slnku, predovšetkým v hodinách, kedy je slnko najintenzívnejšie, a chrániť sa odevom. Prípravky slnečnej ochrany starostlivo nanášajte na všetky oblasti tela, ktoré sú slnku vystavené, a aplikáciu opakujte v dostatočnom množstve každé dve hodiny. A pamätajte na to, že k poškodeniu kože môže dôjsť aj pred tým, ako je očividné spálenie.

Prečo potrebuje detská pokožka zvláštnu ochranu pred slnkom?

Detská pokožka, rovnako ako rad orgánov, sa stále vyvíja, a preto je citlivejšia na slnečné svetlo. Mladá pokožka je tenšia ako tá dospelá a tiež bariérová funkcia a vlastné obranné mechanizmy  (predovšetkým syntéza melanínu) nie sú ešte celkom vyvinuté. U detí je takisto omnoho vyšší pomer ich celkovej povrchovej plochy k objemu, ako u dospelého.

Poškodenie pokožky v dôsledku pôsobenia slnečného žiarenia v detstve u nich vytvára oveľa vyššie riziko ďalšieho poškodenia pokožky v neskoršom veku. Viac si môžete prečítať v článku vplyv slnka na detskú pokožku.

Ako sa odlišuje UVA a UVB žiarenie?

Lúče UVA prenikajú hlbšími vrstvami kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré  sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (v priebehu času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie sa UVA žiarenie spája s fotostarnutím (photoaging, predčasné starnutie pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Môže byť tiež spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE). Alergie môže spôsobiť aj UVB žiarenie, ale v menšej miere.

Lúče UVB poskytujú energiu, ktorú vaša koža potrebuje k syntéze vitamínu D, a stimulujú produkciu melanínu, ktorý je zodpovedný za opálenie. Nedostanú sa tak hlboko ako lúče UVA, prenikajú iba do najvrchnejších vrstiev kože, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia kože, ako je spálenie slnkom. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže viesť ku kožným chorobám ako je aktinická keratóza a rakovina kože.
Oba typy UV žiarenia môžu vyvolať hyperpigmentácie a prispievať k stavom, ako sú slnečné škvrny (ktoré sú známe aj ako starecké škvrny) a melazma.

Je Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 vhodné pre malé deti?

Áno. Opaľovacie mlieko Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 bolo špeciálne navrhnuté na použitie u dojčiat a detí od troch mesiacov.

Ako sa odlišujú opaľovacie mlieka Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 a Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+?

Opaľovacie mlieko Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ je prípravkom s veľmi vysokým ochranným faktorom. Opaľovacie mlieko Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 síce stále poskytuje vysokú úroveň ochrany, ale jeho slnečný ochranný faktor SPF je o niečo nižší.

Okrem SPF je základným rozdielom medzi týmito dvoma prípravkami to, že Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 neobsahuje chemické filtre. Oba prípravky sú vhodné pre dojčatá a deti od troch mesiacov veku.

Ako sa odlišujú chemické a minerálne filtre a aké filtre by sme mali použiť?

Chemické a minerálne filtre pôsobia rozdielne.

Chemické filtre sú vstrebané kožou a potom zasa ony vstrebávajú UV lúče a energiu uvoľňujú termálnou reakciou, čo vyvoláva pocit tepla.

Minerálne filtre zostávajú na povrchu kože a UV žiarenie odrážajú, zabraňujú mu preniknúť do kože.

Väčšina ľudí nemá s chemickými filtrami žiadne problémy, niektorí však na ne môžu negatívne reagovať a dávajú preto prednosť použitiu minerálnych filtrov. Opaľovacie mlieka s minerálnymi filtrami sa často používajú u dojčiat a malých detí, ktorých koža je veľmi citlivá a stále sa vyvíja.

Ako sa odlišuje opaľovací prípravok "vodoodolný" a "extra vodoodolný"?

Tieto pojmy sú definované asociáciou Cosmetics Europe a naše prípravky sa riadia odporúčaním tejto asociácie. Aby bol prípravok označený za vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po dvoch 20-minútových pobytoch vo vode. Aby prípravok splnil kritériá pre označenie extra vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po štyroch 20-minútových pobytoch vo vode.

Eucerin Slnečná ochrana Špičková slnečná ochrana vyvinutá na mieru potrebám vašej pokožky

Produkty Eucerin Slnečnej ochrany poskytujú komplexnú ochranu pred poškodením pokožky vplyvom slnečného žiarenia.
 
Inovatívna technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 pre spoľahlivú ochranu pred UV žiarením s antioxidantom licochalconom A na obranu pred vysokoenergetickým viditeľným (HEVIS) svetlom. Kyselina glycyrrhetinová navyše pomáha chrániť DNA kožných buniek.2


Rad špičkovej slnečnej ochrany obsahuje prípravky vyvinuté na mieru individuálnym potrebám vašej pokožky a obsahuje účinné látky vhodné na špecifické typy pokožky:

 • Ak máte mastnú pleť a/alebo pleť so sklonom k akné, výrobky s technológiou Oil Control Technology regulujúce tvorbu kožného mazu vďaka pigmentom absorbujúcim tuky, poskytnú vašej pleti ihneď matnejší vzhľad s dlhodobým účinkom proti lesku pleti.
 • Ak je vašim hlavným problémom predčasné starnutie pleti, výrobky z radu Photoaging Control s obsahom vysokomolekulárnej a nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej viditeľne zmiernia známky starnutia pleti. 
 • Ak je vaša pleť náchylná na slnečnú alergiu, potom vám v prevencii slnečných alergií ako je PLE (polymorfná svetelná erupcia) pomôžu prípravky na opaľovanie a po opaľovaní s obsahom  alpha-glukosyl-rutinu.

Rad obsahuje aj výrobky Eucerin Slnečnej ochrany pre deti (ktoré boli vyvinuté špeciálne na upokojenie a ochranu citlivej a jemnej detskej pokožky) a tiež výrobky pre deti aj dospelých vhodné na atopickú pokožku. 

Produkty Eucerin Slnečnej ochrany sú k dispozícii so strednou, vysokou a veľmi vysokou SPF ochranou.  Pri všetkých výrobkoch preukázali klinické a dermatologické testy vysokú účinnosť a dobrú znášanlivosť na citlivej pokožke.

1 - Vyhovuje najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje  Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

2 -  Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi neobsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ale používa klinicky overené nechemické filtre. Výrobky Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect, Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect a Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch neobsahujú kyselinu glycyrrhetinovú.

Novinka

Pigment Control

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári
 • Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu
 • Vhodná na všetky typy pleti
 • Zabraňuje hyperpigmentácii vplyvom slnečného žiarenia 
 • Účinne redukuje tmavé škvrny s postupným viditeľným zlepšením 
 • Pri pravidelnom používaní zabraňuje ich opakovanému výskytu
 • Na dosiahnutie zjednoteného tónu a žiarivejšieho vzhľadu pleti
 • Príjemná ľahká konzistencia: nelepivá, nemastná, rýchlo sa vstrebáva
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogénna

Zistiť viac

Fotostarnutie

CC krém na opaľovanie na tvár Photoaging Control SPF 50+ svetlý

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany na pleť tváre
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pleti 
 • Okamžite zjednotí tón pleti a viditeľne redukuje známky starnutia
 • Zlepšuje vzhľad pleti
 • Zanecháva dlhotrvajúci zmatňujúci efekt
 • Príjemná ľahká textúra: nelepivý, nemastný, rýchlo sa vstrebáva
 • Nekomedogénny, bez parfumácie

Zistiť viac

Fotostarnutie

CC krém na opaľovanie na tvár Photoaging Control SPF 50+ stredne tmavý

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany na pleť tváre
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pleti 
 • Okamžite zjednotí tón pleti a viditeľne redukuje známky starnutia
 • Zlepšuje vzhľad pleti
 • Zanecháva dlhotrvajúci zmatňujúci efekt
 • Príjemná ľahká textúra: nelepivý, nemastný, rýchlo sa vstrebáva
 • Nekomedogénny, bez parfumácie

Zistiť viac

Na mastnú a aknóznu pleť

Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana pre pleť na tvári 
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetom
 • Na mastnú a aknóznu pleť
 • Dlhodobý (až 8-hodinový) zmatňujúci efekt
 • Zanecháva suchý, matný povrch pleti
 • Ultraľahký, nemastný, nelepivý, ľahko sa vstrebáva
 • Vhodný pod make-up
 • Nekomedogénny, bez parfumácie

Zistiť viac

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30

 • Vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje znaky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje známky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac

Slnečná alergia

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy Protect SPF 25

 • (1)

 • Stredne vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári a pokožku na tele
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na pokožku so sklonom k slnečnej alergii
 • Chráni pred slnečnými alergiami a slnečným poškodením pokožky
 • Rýchlo sa vstrebáva, nemastný, nelepivý 
 • Bez parfumácie
 • Vodoodolný

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (0)
0 z 5 bodov / 0 recenzií
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár