• (0)
Napísať recenziu

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+

Mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou UV ochranou pre deti od 3 mesiacov

Nemastné a napriek tomu vodeodolné mlieko chráni detskú pokožku pred spálením a znižuje riziko chronického poškodenia pokožky v dôsledku pôsobenia UV žiarenia.

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ je vyvinuté špeciálne pre ochranu detí od 3 mesiacov pred spálením. Poskytuje tiež biologickú ochranu kožných buniek, čím znižuje riziko chronického poškodenia pokožky v dôsledku UV žiarenia. Bez obsahu parabénov, farbív a parfumácie. Extra vodeodolné.

Tento prípravok na opaľovanie pre deti poskytuje komplexnú slnečnú ochranu:

 • Vysoko účinný, fotostabilný systém filtrov UVA/UVB s filtrom Tinosorb S poskytuje spoľahlivú ochranu proti spáleniu.
 • Kyselina glycyrrhetínová stimuluje pokožke vlastné ochranné a reparačné mechanizmy proti poškodeniu DNA.  
 • Bunková ochrana s licochalconom A (silný antioxidant) chráni kožné bunky pred poškodením voľnými radikálmi.

Glycerín navyše pokožku hydratuje a posilňuje jej prirodzenú bariérovú funkciu.

Klinické štúdie

Klinické štúdie preukázali vynikajúcu účinnosť a kožnú znášanlivosť - i u detí s atopickým ekzémom.

Použitie

 • Prílišné vystavovanie pokožky slnku je nebezpečné.  
 • Vyhnite sa intenzívnemu poludňajšiemu slnku a dlhodobému pobytu na slnku, pretože ani výrobky na opaľovanie s vysokým SPF neposkytujú 100 % ochranu.
 • Nenechávajte dojčatá a malé deti na priamom slnku.
 • Dbajte na dostatočné zakrytie detskej pokožky, vrátane pokrývky hlavy a slnečných okuliarov, a používajte prípravky na opaľovanie s vysokým SPF.
 • Naneste na pokožku v dostatočnom množstve pred slnením a aplikáciu pravidelne opakujte, najmä v prípade plávania, zvýšeného potenia alebo rizika zotretia, aby ste zachovali pôvodnú ochranu. Nanesenie nedostatočného množstva opaľovacieho výrobku znižuje ochranný účinok.
 • Nechajte dôkladne vstrebať - môže zanechať žlté škvrny na oblečení.

Odporúčanie

Používajte Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ pre svoje dieťa, ak …

Vyskúšajte pre svoje dieťa iný výrobok, ak …

Chcete mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou UVA/UVB určené špeciálne pre deti.

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ je prípravok na opaľovanie s veľmi vysokou slnečnou ochranou určený špeciálne pre deti od 3 mesiacov. Vyskúšajte take prípravok na opaľovanie pre deti od 3 mesiacov, Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi SPF 30.

Chcete sprej na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou UVA/UVB určený špeciálne pre deti.
Chcete prípravok na opaľovanie pre dojčatá alebo malé dieťa iba s minerálnymi filtrami.

Často kladené otázky

Aký SPF u výrobkov na opaľovanie moje dieťa potrebuje?

Ochranný slnečný faktor (SPF) predlžuje dobu, ktorú pokožke trvá, než sa spáli, o konkrétny faktor. Napríklad osoba, ktorá sa spáli po 10 minútach vystavovania slnku bez opaľovacieho prípravku, by sa nespálila počas 300 minút pri použití dostatočného množstva prípravku na opaľovanie s ochranným slnečným faktorom 30. Najlepšie je ale zostať na slnku maximálne počas 60 % tejto doby a mať na zreteli, že pokožka sa môže poškodiť ešte predtým, než je spálenie zjavné.

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi SPF 30 je prípravok na opaľovanie so strednou ochranou UVA/UVB pre ochranu malých detí od 6 mesiacov pred nepriamym slnečným žiarením. Ak chcete prípravok na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou UVA/UVB pre deti od 6 mesiacov, vyskúšajte Eucerin Detský sprej na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+.

Je Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ vhodné pre malé deti?

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ je vhodné pre deti od 3 mesiacov.

Prečo sú deti citlivejšie na slnečné žiarenie?

Pokožka detí, rovnako ako ďalšie orgány, sa stále vyvíja. Ich pokožka je len z pätiny taká silná, ako pokožka dospelého, kým pomer ich celkovej povrchovej plochy k objemu je oveľa vyšší, než u dospelého. Tiež bariérová funkcia ich pokožky a vlastné obranné mechanizmy (predovšetkým syntéza melanínu) nie sú ešte úplne vyvinuté. Poškodenie pokožky v dôsledku pôsobenia slnečného žiarenia v detstve u nich vytvára oveľa vyššie riziko dalšieho poškodenia pokožky v neskoršom veku. Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi SPF 30 je prípravok na opaľovanie so strednou ochranou UVA/UVB  určený pre ochranu pred nepriamym slnečným žiarením. Ak chcete prípravok na opaľovanie pre deti s veľmi vysokou ochranou UVA/UVB, vyskúšajte Eucerin Detský sprej na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ alebo Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+. Nevystavujte dojčatá a malé deti priamemu slnečnému žiareniu. Prečítajte si viac o detskej pokožke.

Aký je rozdiel medzi zložením Eucerin Detského mlieka na opaľovanie a Eucerin Detského spreja na opaľovanie?

Oba výrobky -  Eucerin Detský sprej na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ poskytujú veľmi vysokú UV ochranu. Jediný rozdiel je v spôsobe aplikácie: Eucerin Detský sprej na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+  je sprej s ľahkou aplikáciou a Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ je rýchlo sa vstrebávajúce mlieko, ktoré sa nanáša ručne.

Aký je rozdiel medzi Eucerin Detským mliekom na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ a Eucerin Detským mliekom na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi SPF 30?

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ je prípravok na opaľovanie s veľmi vysokou ochranou UVA/UVB pre deti od 3 mesiacov. Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi SPF 30 je prípravok na opaľovanie so strednou ochranou UVA/UVB určený špeciálne pre ochranu jemnej, citlivej pokožky detí medzi 3 až 12 mesiacmi pred nepriamym slnečným žiarením. Neobsahuje žiadne chemické filtre alebo iné dráždivé zložky.

Aký je rozdiel medzi minerálnymi a chemickými filtrami UVA/UVB a ktorý z nich mám použiť?

Chemické filtre sa vstrebávajú do pokožky a premieňajú UV lúče na neškodné teplo, kým minerálne filtre zostávajú na povrchu pokožky a odrážajú a rozptyľujú UV lúče, ktoré na povrch pokožky dopadajú. Hoci chemické filtre sa všeobecne považujú za bezpečné, použitie minerálnych filtrov je vhodné v prípade alergií na chemické filtre, alebo ako slnečná ochrana pre dojčatá a batoľatá, ktorých pokožka je veľmi jemná a citlivá.

Aký je rozdiel medzi lúčmi UVA a UVB?

Dlhovlnné žiarenie UVA (ultrafialové A) vyžarované slnkom preniká hlboko do pokožky a je spúšťacím faktorom oxidačného stresu pokožky. Hrá väčšiu rolu v dlhodobom poškodení slnkom a je hlavnou príčinou starnutia a rakoviny kože. Navyše môže žiarenie UVA vyvolať slnečnú alergiu - polymorfnú svetelnú erupciu (PLE). Krátkovlnné žiarenie UVB (ultrafialové B) spôsobuje okamžité viditeľné poškodenie pokožky, vedúce k stavu, ktorý obvykle označujeme ako spálenie. Do kože nepreniká tak hlboko ako UVA, je ale hlavnou príčinou poškodenia bunkovej DNA.

Eucerin Slnečná ochrana Prvotriedna ochrana pred slnkom šitá na mieru potrebám vašej pokožky

Opaľovacie prípravky Eucerin poskytujú komplexnú ochranu proti poškodeniu pokožky spôsobenému slnečným žiarením.
Inovatívna technológia  Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné  UVA/UVB filtre1 pre spoľahlivú ochranu pred UV žiarením s antioxidantom Licochalconom A na ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS). Kyselina glycyrrhetinová k tomu navyše pomáha chrániť DNA.2
Rad špičkovej ochrany pred slnkom obsahuje prípravky šité na mieru individuálnym potrebám vašej pokožky a obsahuje účinné látky vhodné pre špecifické typy pokožky:

 • Ak máte mastnú pleť alebo pleť so sklonom k akné, potom zloženie s technológiou Oil Control Technology regulujúce tvorbu kožného mazu s pigmentami absorbujúcimi tuky, poskytne vašej pleti ihneď matnejší vzhľad a má dlhodobý účinok proti lesku pleti.
 • Ak je vašou prvoradou starosťou predčasné starnutie pleti vplyvom slnečného žiarenia, prípravky Photoaging Control s obsahom kyseliny hyalurónovej s krátkym a dlhým reťazcom viditeľne zmiernia známky starnutia pleti.
 • Ak je vaša pleť náchylná na slnečnú alergiu, potom vám v prevencii slnečných alergií ako je PLE (polymorfná svetelná erupcia) pomôžu prípravky Sun Allergy Protect a prípravok po opaľovaní After Sun s obsahom  alpha-glukosyl-rutinu.

Rad zahŕňa aj opaľovacie prípravky pre deti Eucerin Sun Kids (so špeciálnym zložením upokojujúcim a chrániacim citlivú a jemnú detskú pokožku), ako aj prípravky pre dospelých a deti vhodné pre atopickú pokožku.

Opaľovacie prípravky Eucerin obsahujú spektrum slnečných ochranných faktorov (SPF) od stredných, cez vysoké, po veľmi vysoké SPF. Pri všetkých sa klinicky aj dermatologicky preukázalo, že sú ako vysoko účinné, tak aj dobre znášané citlivou pleťou.

1 - Vyhovuje tým najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje  Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU. 
2 -  Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi neobsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ale používa klinicky overené nechemické filtre. Opaľovacie prípravky Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect, Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect a Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch neobsahujú kyselinu glycyrrhetinovú.

Novinka

Pigment Control

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári
 • Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu
 • Vhodná na všetky typy pleti
 • Zabraňuje hyperpigmentácii vplyvom slnečného žiarenia 
 • Účinne redukuje tmavé škvrny s postupným viditeľným zlepšením 
 • Pri pravidelnom používaní zabraňuje ich opakovanému výskytu
 • Na dosiahnutie zjednoteného tónu a žiarivejšieho vzhľadu pleti
 • Príjemná ľahká konzistencia: nelepivá, nemastná, rýchlo sa vstrebáva
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogénna

Zistiť viac
Novinka

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30

 • Vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje znaky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac
Novinka

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje známky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (0)
0 z 5 bodov / 0 recenzií
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár