• 1/4 Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+
 • 2/4 Hlavné benefity
 • 3/4 Použitie
 • 4/4 Hlavné ingrediencie
 • 1/4 Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+
 • 2/4 Hlavné benefity
 • 3/4 Použitie
 • 4/4 Hlavné ingrediencie

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+

 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
 • star-stroke
0
tick Veľmi vysoká slnečná ochrana na pokožku celého tela
tick Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
tick Upokojuje citlivú pokožku a chráni ju pred slnečným poškodením

Vysoko kvalitné telové mlieko na opaľovanie s technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*. Upokojuje a chráni citlivú pokožku vrátane atopickej pokožky.

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB žiareniu a obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. 

 

O produkte

Telové mlieko na opaľovanie na citlivú pokožku

UV žiarenie je hlavnou príčinou slnečného poškodenia pokožky, avšak aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré pre pokožku predstavujú ďalšiu záťaž. 
Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+ je produkt slnečnej ochrany na pokožku celého tela, ktorý upokojuje citlivú pokožku a chráni ju pred slnečným poškodením. Je vhodné aj na atopickú pokožku. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre (1) na dosiahnutie vysokej UV ochrany s licochalconom A. Tento silný antioxidant neutralizuje voľné radikály vyvolané pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla.

Toto extra ľahké telové mlieko na opaľovanie sa okamžite vstrebáva a je vodoodolné. Obsahuje aj technológiu "Proti škvrnám po vypraní"* značky Eucerin.

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú, že Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+ je vhodné na citlivú a aj atopickú pokožku.


* Škvrny od opaľovacích prípravkov sú po vypraní menej viditeľné.

1 - Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako požadujú normy EÚ.UV žiarenie je hlavnou príčinou slnečného poškodenia pokožky, avšak aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré pre pokožku predstavujú ďalšiu záťaž. 

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú dobrú kožnú znášanlivosť na citlivej pokožke vrátane pokožky s atopickou dermatitídou.

Vlastnosti

 • extra-light texture
 • okamžite sa vstrebáva
 • vodeodolný

Použitie

Dôležité pokyny pri používaní prípravku

 • Pred pobytom na slnku naneste na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po osušení uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami 
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny
 

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si prípravok, ktorý vašej pokožke poskytuje vhodnú úroveň ochrany. Mal by chrániť pred UVA aj UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by byť prispôsobený potrebám vašej pokožky. 

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Je veľmi dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako mierka množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na každú očíslovanú oblasť tela na obrázku (1-11) odporúčame použiť hrubý pásik telového mlieka v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane: 

 • 1. Tvár a krk
 • 2 a 3. Obe ruky
 • 4. Hrudník
 • 5. Brucho
 • 6 a 7. Horná časť nôh (spredu aj zozadu)
 • 8 a 9. Dolná časť nôh (spredu aj zozadu) a chodidlá
 • 10. Ramená a horná časť chrbta
 • 11. Dolná časť chrbta

Na celé telo budete potrebovať množstvo zodpovedajúce veľkosti golfovej loptičky.
Na ochranu citlivej pleti na tvári a krku (1. oblasť) vám odporúčame použiť jeden z našich výrobkov na opaľovanie vhodný na pleť na tvári.

 
Zistiť viac

3. Nanášajte dôkladne

Dbajte na to, aby boli všetky odhalené oblasti pokožky adekvátne chránené. Na niektoré oblasti veľmi často zabúdame, preto pamätajte aj na uši a zadnú stranu krku, chrbát a ramená, zadnú stranu horných končatín, ruky a nohy a oblasti okolo okrajov plaviek. 

Výskum značky Eucerin (2) ukazuje, že v priemere približne 14 % zadnej časti ženského tela a 22 % zadnej časti mužského tela je pravidelne vystavovaných slnečným lúčom bez akejkoľvek slnečnej ochrany. 
 2 - Interná štúdia spoločnosti Beiersdorf z roku 2016, ktorá skúmala používanie slnečnej ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužoch)

 

Zistiť viac

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak...

Máte citlivú alebo atopickú pokožku a hľadáte telové mlieko na opaľovanie s veľmi vysokou slnečnou ochranou:

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+ poskytne vašej pokožke potrebnú ochranu.

Hľadáte telové mlieko na opaľovanie, ktoré ochráni vašu pokožku pred UVA a UVB žiarením a aj pred negatívnymi vplyvmi vysokoenergetického viditeľného svetla:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred žiarením UVA a UVB a aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Vyskúšajte iný výrobok, ak...

Hľadáte všetky prednosti Eucerin Extra ľahkého mlieka na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+, ale dávate prednosť nižšiemu SPF:

Vyskúšajte Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30.

Máte citlivú pokožku a hľadáte prípravok na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom vhodný na pokožku celého tela, ale uprednostňujete formu spreja:

Vyskúšajte Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+ (na citlivú pokožku vrátane pokožky so sklonmi k akné).

Hľadáte opaľovací prípravok s vysokým ochranným faktorom vhodný na citlivú pokožku celého tela vo forme aerosólového spreja:

Vyskúšajte Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Sensitive Protect SPF 50+, ktorý je vhodný na citlivú pokožku vrátane pokožky so sklonom k akné.

Hľadáte telové mlieko na opaľovanie s veľmi vysokým faktorom na ochranu pokožky pred známkami predčasného starnutia:

Vyskúšajte Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+. 

Ingrediencie

Ako účinkuje

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov a spôsobovať fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené vplyvom slnečného žiarenia) a ani vysoká UV ochrana nás pred ním nedokáže ochrániť. Eucerin Extra ľahké mlieka na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50 a SPF 30 obsahujú technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje pokožke viac ako len ochranu pred UV žiarením. Zároveň ju chráni aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Obsahujú aj technológiu „Proti škvrnám po vypratí“ od značky Eucerin. 

Technológia Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 v kombinácii s licochalconom A na neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Ochrana DNA 
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA.

Technológia "Proti škvrnám po vypratí"*
UV filtre v opaľovacích prípravkoch môžu na oblečení zanechať žlté škvrny, ktoré proces prania môže skôr zvýrazniť než odstrániť. Technológia „Proti škvrnám po vypratí“ * od značky Eucerin obsahuje antiredepozičné činidlo (ktoré zabraňuje, aby sa na látku naviazalo väčšie množstvo filtra) a komplexotvorné činidlo (ktoré na seba viaže ióny prítomné vo vode, ktoré majú nižšiu schopnosť škvrny počas prania zvýrazniť). Pomáha zmierňovať intenzitu škvŕn po opaľovacích prípravkoch po vypratí.

1 – Zodpovedajú najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

* Pomáha zmierňovať intenzitu škvŕn po opaľovacích prípravkoch po vypratí.


Ako funguje

FAQ (5)

  Ako zistím, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné prípravky na opaľovanie ponúkajú štyri rôzne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (faktor 15 až 25), vysokú (faktor 30 až 50) a veľmi vysokú (faktor 50+). Čím je ochranný faktor vyšší, o to lepšie je vaša pokožka chránená. Je však dôležité prípravok nanášať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny.

  Prečo potrebuje citlivá pokožka špeciálnu slnečnú ochranu?

  Ochranná bariéra citlivej pokožky je oslabená. Pokožka má zníženú schopnosť viazať potrebnú vlhkosť a je citlivejšia na dráždivé podnety z vonkajšieho prostredia. Jedným z týchto dráždivých podnetov je slnečné žiarenie, ktoré spôsobuje ďalšie vysušovanie, začervenanie a podráždenie pokožky. Citlivá pokožka potrebuje slnečnú ochranu, ktorá bola vyvinutá špeciálne na jej upokojenie a ochranu. 

  Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (PLE). Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere.

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

  Obidva typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako je napríklad vznik slnečných škvŕn (známych tiež ako starecké škvrny) a melazmy.

   

  Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa tiež ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke zabezpečujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pokožky a s melazmou.

  Mnohé moderné prípravky na opaľovanie ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame si zvoliť také výrobky, ktoré zároveň vašu pokožku ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pokožke spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu zároveň pomôcť v boji proti viditeľným známkam starnutia pokožky, ako sú vrásky.

  Čo je to technológia "Proti škvrnám po vypraní"* a ako funguje?

  Technológia "Proti škvrnám po vypraní"* značky Eucerin pomáha zmierniť intenzitu škvŕn po opaľovacom prípravku na oblečení po vypraní.

  Žlté škvrny, ktoré sa objavujú najmä na bavlnených odevoch po použití opaľovacích prípravkov, spôsobujú UV filtre obsiahnuté v zložení. Proces prania môže tieto škvrny ešte viac zvýrazniť ako odstrániť: ióny železa a medi obsiahnuté vo vode sa v skutočnosti v horúcej vode a za prítomnosti bieliacich prípravkov na škvrny viažu a zvýrazňujú ich. 

  Technológia "Proti škvrnám po vypraní"* značky Eucerin pôsobí dvoma spôsobmi. V prvom rade obsahuje antiredepozičné činidlo, ktoré bráni, aby sa na látku naviazalo väčšie množstvo filtra, v druhom rade obsahuje aj komplexotvorné činidlo, ktoré na seba viaže ióny prítomné vo vode, ktoré nemôžu počas prania škvrnu tak veľmi zvýrazniť.

   

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin