• (0)
Napísať recenziu

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30

Vynikajúce telové opaľovacie mlieko s technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*. Pre všetky typy pokožky. Pomáha predchádzať predčasnému starnutiu pokožky vplyvom slnečného žiarenia (photoaging - fotostarnutie) a viditeľne redukuje znaky starnutia pokožky.

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor pred UVA/UVB žiarením i ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS). Tento opaľovací prípravok tiež podporuje koži vlastné mechanizmy reparácie DNA, kým kyselina hyalurónová redukuje znaky starnutia pokožky.

Telové opaľovacie mlieko, ktoré chráni pred fotostarnutím

UV žiarenie je hlavnou príčinou poškodenia pokožky vplyvom slnečného žiarenia, ale aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS) vedie k tvorbe voľných radikálov, ktoré ešte viac zaťažujú pokožku.
Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30 je opaľovacie telové mlieko vhodné pre všetky typy pokožky, vrátane tej citlivej. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre(1) poskytujúce vysoký stupeň ochrany pred UV žiarenímlicochalconom A pre neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS).

Toto opaľovacie mlieko obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje koži vlastné mechanizmy reparácie DNA, a  kyselinu hyalurónovú s krátkym a dlhým reťazcom, ktorá viditeľne redukuje známky starnutia pokožky v oblasti krku, dekoltu, rúk a ramien.

Extra ľahké opaľovacie  telové mlieko sa okamžite vstrebáva a pokožka je po ňom hladšia a svieža. Je vodoodolné a obsahuje technológiu "Proti škvrnám po vypraní"*.
Pre prípravok Eucerin  Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30 bolo klinicky aj dermatologicky preukázané, že je vhodný pre citlivú pokožku.

* Škvrny od opaľovacích krémov sú po vypraní menej viditeľné.

1 Vyhovuje vysokým štandardom, ktoré kladie Cosmetics Europe na ochranu pred UVA a UVB žiarením. Ochrana pred žiarením UVA je vyššia ako požaduje EÚ.

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické studie potvrzují velmi dobrou kožní snášenlivost i u citlivé pokožky.

HLAVNÉ ZISTENIA

Medzi inými klinickými a dermatologickými štúdiami bola vypracovaná štúdia s užívaním prípravku(2), v ktorej  300 žien (medzi 30 a 55 rokmi) prípravok testovalo s vynikajúcimi výsledkami. Všetky ženy boli pravidelnými užívateľkami opaľovacích prípravkov a hľadali prípravok proti znakom starnutia pokožky. Po dvoch týždňoch pravidelného užívania sa dosiahli nasledujúce výsledky:Na pokožke zanecháva príjemný pocit (100%)

 • Moja pokožka je po ňom hladká a pružná (100%)
 • Viditeľne moju pokožku vyhladzuje (100%)
 • Moja pokožka po ňom vyzerá sviežejšie a jednotnejšie (99%)
 • Mám po ňom pocit dobre hydratovanej pokožky (99%)
 • Dodáva mojej pokožke rozžiarený vzhľad (97%)

2 - Beiersdorf Research, september 2017, Test použitia prípravku v Čile. Zo vzorky 300 žien ich 100 testovalo Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30 a 100 testovalo Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+. 

Ingrediencie

Dôležité pokyny pre použitie

 • Pred slnením aplikujte na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu často opakujte - predovšetkým po plávaní, spotení alebo po osušení uterákom - pre udržanie pôvodnej úrovne ochrany
 • Redukcia nanášaného množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Nezostávajte na slnku príliš dlho, aj keď ste použili prostriedky na ochranu proti slnečnému žiareniu
 • Nadmerná slnečná expozícia predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vynechajte oblasť okolo očí a zamedzte zasiahnutiu očí
 • Nechajte dôkladne vstrebať a dbajte o to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s odevmi a pevnými povrchmi, aby nedošlo k ich znečisteniu

Tri kroky k správnej ochrane vašej kože pred slnkom

Vyberte si prípravok, ktorý ponúka takú úroveň ochrany, ktorá je pre vašu pokožku tá pravá. Mal by chrániť pred UVA a UVB žiarením a poskytovať aj ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom HEVIS. Mal by tiež vyhovovať typu a stavu vašej pokožky.

Je dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu opakovať v pravidelných intervaloch.
Na meranie aké množstvo prípravku aplikovať, môžete použiť svoju dlaň. Odporúčame použiť hrubý prúžik opaľovacieho prípravku (v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane) na každú z oblastí tela (1-11) uvedených na obrázku:

 • 1. Tvár a krk
 • 2 & 3. Obe ruky 
 • 4. Hrudník
 • 5. Brucho
 • 6 & 7. Horná časť nôh (spredu aj zozadu)
 • 8 & 9. Dolná časť nôh (spredu aj zozadu) a chodidlá
 • 10. Ramená a horná časť chrbta
 • 11. Dolná časť chrbta 

K pokrytiu celého tela je potrebné množstvo, ktoré zodpovedá veľkosti golfovej loptičky. Na ochranu citlivej pleti tváre a krku (oblasť 1) odporúčame použiť jeden z našich tvárových opaľovacích prípravkov.

Uistite sa, že sa všetkým exponovaným oblastiam dostane potrebná ochrana. Nie je ťažké nepovšimnúť si niektoré oblasti. Nezabúdajte na chrbát a ramená, dlane a chodidlá z vrchnej strany, zadnú stranu ramien a oblasti na okrajoch plaviek.

Výskum značky Eucerin(4) ukazuje, že slnku je pravidelne bez akejkoľvek  ochrany vystavovaných v priemere 14 % zadnej strany tela u žien a  22 % u mužov. 

4 -  Medzinárodná štúdia Beiersdorf vypracovaná v r. 2016: Kumulatívne používanie prípravkov proti slnečnej ochrane u 52 testovaných osôb (29 žien, 23 mužov) 

Odporúčanie

Tento prípravok používajte, ak …

Vyskúšajte iný prípravok, ak …

Hľadáte opaľovacie telové mlieko s vysokým ochranným faktorom:

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30 je opaľovacie mlieko s vysokým ochranným faktorom, ktoré pomáha chrániť pred predčasným starnutím pokožky a pomáha chrániť všetky typy pokožky pred poškodením spôsobeným slnečným žiarením.

Hľadáte opaľovací prípravok, ktorý vašu pokožku ochráni pred UVA i UVB žiarením, ako aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla HEVIS:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred UVA/UVB i ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom HEVIS.

Hľadáte opaľovacie mlieko s priaznivými účinkami proti predčasnému starnutiu pokožky:

Okrem toho, že Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30 pomáha chrániť vašu pokožku pred fotostarnutím, kožu tiež intenzívne hydratuje a viditeľne redukuje známky starnutia pokožky najmä v oblasti dekoltu, rúk a ramien.

Hľadáte opaľovací prípravok s vysokým slnečným ochranným faktorom, ktorý by chránil pleť tváre pred fotostarnutím:

Vyskúšajte Eucerin Emulziu na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30.  Alebo ak dávate prednosť tónovaciemu prípravku, skúste svetlý alebo stredne tmavý Eucerin CC krém na opaľovanie na tvár Photoaging Control SPF 50+ (svetlý alebo stredne tmavý).

Hľadáte extra ľahké telové opaľovacie mlieko a máte citlivú pokožku:
Máte citlivú pleť a hľadáte telový opaľovací prípravok s vysokým alebo veľmi vysokým ochranným faktorom, ale dávate prednosť spreju

Skúste opaľovací sprej Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30 nebo SPF 50 (pre citlivú pokožku vrátane pokožky so sklonom k akné).

Hľadáte telový opaľovací prípravok s vysokým ochranným faktorom vo forme aerosolu:

Skúste opaľovací sprej Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Sensitive Protect SPF 30 alebo SPF 50 vhodný pre citlivú pokožku vrátane pokožky so sklonom k akné.

Hľadáte opaľovací prípravok pre pokožku so sklonom k PLE alebo iným slnečným alergiám:

Často kladené otázky

Čo je to fotostarnutie (photoaging)?

Fotostarnutie je názov, pod ktorým sa rozumie predčasné starnutie pokožky vplyvom slnečného žiarenia. Predpokladá sa, že predčasné starnutie pokožky práve z 90 % spôsobujú slnečné lúče.3

3 Ramos-e-Silva a kol., ‘Anti-aging cosmetics: Facts and controversies’. Clin Dermatol. 2013 Nov-Dec; 31(6): 750-8.

Ako poznám, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rozdielne úrovne ochrany: nízku úroveň (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým lepšie je vaša pokožka chránená. Je ale dôležité prípravok starostlivo nanášať (uistite sa, že nevynecháte ani jediné miestečko) a aplikáciu opakovať každé dve hodiny.

Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS) a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma viditeľné slnečné svetlo, ultrafialové a infračervené svetlo sú preň neviditeľné. Časť viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Tiež sa o ňom hovorí ako o svetle HEVIS, HEV, HEVL a niekedy ako o ‘modrom svetle’ alebo  ’modrofialovom svetle’.

Svetlo HEVIS, podobne ako UVA žiarenie, preniká do hlbších vrstiev kože (dermis) a môže viesť k vzniku voľných radikálov. Tie predstavujú jednu z hlavných príčin fotostarnutia (predčasné starnutie pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke dodávajú plný a mladistvý vzhľad. Svetlo HEVIS sa tiež spája s nerovnomernou pigmentáciou kože a s melazmou.

Mnoho moderných opaľovacích prípravkov ponúka účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame hľadať tie prípravky, ktoré chránia aj pred nepriaznivými účinkami svetla HEVIS. Také prípravky vašej pokožke poskytnú spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu tiež pomôcť v boji proti viditeľným prejavom starnutia pokožky ako sú vrásky.

Čo je to technológia "Proti škvrnám po vypraní"* a ako funguje?

Technológia "Proti škvrnám po vypraní"* značky Eucerin pomáha potlačiť intenzitu škvŕn po opaľovacom prípravku na oblečení po vypraní.

Tie žlté škvrny, ktoré sa na odevoch, predovšetkým bavlnených, objavujú po použití opaľovacích prípravkov, majú na svedomí UV filtre. Proces prania tieto škvrny môže skôr zvýrazniť ako odstrániť: vo vode obsiahnuté ióny železa a medi majú tendenciu sa v horúcej vode a v prítomnosti bieliacich prípravkov do škvŕn naviazať a zvýrazniť ich.
Technológia "Proti škvrnám po vypraní"* značky Eucerin pôsobí dvoma mechanizmami. Po prvé, obsahuje látku brániacu opätovnému usadeniu filtrov, ktorá väčšine filtrov bráni v tom, aby sa na prvom mieste na látku naviazali. Po druhé, obsahuje komplexotvorné činidlo, ktoré na seba viaže ióny prítomné vo vode, a tie potom nemôžu počas prania škvrnu zvýrazniť.

Eucerin Slnečná ochrana Špičková slnečná ochrana vyvinutá na mieru potrebám vašej pokožky

Produkty Eucerin Slnečnej ochrany poskytujú komplexnú ochranu pred poškodením pokožky vplyvom slnečného žiarenia.
 
Inovatívna technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 pre spoľahlivú ochranu pred UV žiarením s antioxidantom licochalconom A na obranu pred vysokoenergetickým viditeľným (HEVIS) svetlom. Kyselina glycyrrhetinová navyše pomáha chrániť DNA kožných buniek.2


Rad špičkovej slnečnej ochrany obsahuje prípravky vyvinuté na mieru individuálnym potrebám vašej pokožky a obsahuje účinné látky vhodné na špecifické typy pokožky:

 • Ak máte mastnú pleť a/alebo pleť so sklonom k akné, výrobky s technológiou Oil Control Technology regulujúce tvorbu kožného mazu vďaka pigmentom absorbujúcim tuky, poskytnú vašej pleti ihneď matnejší vzhľad s dlhodobým účinkom proti lesku pleti.
 • Ak je vašim hlavným problémom predčasné starnutie pleti, výrobky z radu Photoaging Control s obsahom vysokomolekulárnej a nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej viditeľne zmiernia známky starnutia pleti. 
 • Ak je vaša pleť náchylná na slnečnú alergiu, potom vám v prevencii slnečných alergií ako je PLE (polymorfná svetelná erupcia) pomôžu prípravky na opaľovanie a po opaľovaní s obsahom  alpha-glukosyl-rutinu.

Rad obsahuje aj výrobky Eucerin Slnečnej ochrany pre deti (ktoré boli vyvinuté špeciálne na upokojenie a ochranu citlivej a jemnej detskej pokožky) a tiež výrobky pre deti aj dospelých vhodné na atopickú pokožku. 

Produkty Eucerin Slnečnej ochrany sú k dispozícii so strednou, vysokou a veľmi vysokou SPF ochranou.  Pri všetkých výrobkoch preukázali klinické a dermatologické testy vysokú účinnosť a dobrú znášanlivosť na citlivej pokožke.

1 - Vyhovuje najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje  Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

2 -  Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi neobsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ale používa klinicky overené nechemické filtre. Výrobky Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect, Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect a Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch neobsahujú kyselinu glycyrrhetinovú.

Novinka

Pigment Control

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári
 • Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu
 • Vhodná na všetky typy pleti
 • Zabraňuje hyperpigmentácii vplyvom slnečného žiarenia 
 • Účinne redukuje tmavé škvrny s postupným viditeľným zlepšením 
 • Pri pravidelnom používaní zabraňuje ich opakovanému výskytu
 • Na dosiahnutie zjednoteného tónu a žiarivejšieho vzhľadu pleti
 • Príjemná ľahká konzistencia: nelepivá, nemastná, rýchlo sa vstrebáva
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogénna

Zistiť viac

Fotostarnutie

CC krém na opaľovanie na tvár Photoaging Control SPF 50+ svetlý

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany na pleť tváre
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pleti 
 • Okamžite zjednotí tón pleti a viditeľne redukuje známky starnutia
 • Zlepšuje vzhľad pleti
 • Zanecháva dlhotrvajúci zmatňujúci efekt
 • Príjemná ľahká textúra: nelepivý, nemastný, rýchlo sa vstrebáva
 • Nekomedogénny, bez parfumácie

Zistiť viac

Fotostarnutie

CC krém na opaľovanie na tvár Photoaging Control SPF 50+ stredne tmavý

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany na pleť tváre
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pleti 
 • Okamžite zjednotí tón pleti a viditeľne redukuje známky starnutia
 • Zlepšuje vzhľad pleti
 • Zanecháva dlhotrvajúci zmatňujúci efekt
 • Príjemná ľahká textúra: nelepivý, nemastný, rýchlo sa vstrebáva
 • Nekomedogénny, bez parfumácie

Zistiť viac

Na mastnú a aknóznu pleť

Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana pre pleť na tvári 
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetom
 • Na mastnú a aknóznu pleť
 • Dlhodobý (až 8-hodinový) zmatňujúci efekt
 • Zanecháva suchý, matný povrch pleti
 • Ultraľahký, nemastný, nelepivý, ľahko sa vstrebáva
 • Vhodný pod make-up
 • Nekomedogénny, bez parfumácie

Zistiť viac

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30

 • Vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje znaky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje známky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac

Slnečná alergia

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy Protect SPF 25

 • (1)

 • Stredne vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári a pokožku na tele
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na pokožku so sklonom k slnečnej alergii
 • Chráni pred slnečnými alergiami a slnečným poškodením pokožky
 • Rýchlo sa vstrebáva, nemastný, nelepivý 
 • Bez parfumácie
 • Vodoodolný

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (0)
0 z 5 bodov / 0 recenzií
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár