SPF 30
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30

0
0 recenzií
Vysoká slnečná ochrana pre pleť na tvári
Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetom
Na citlivú a suchú pleť, tiež vhodný na atopickú pleť

Špičkový opaľovací krém na tvár, ktorý chráni a upokojuje citlivú a suchú pleť.

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký až veľmi vysoký ochranný faktor ochrany proti UVA/UVB žiareniu a aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Tento opaľovací prípravok zároveň podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA, redukuje známky starnutia pleti a zjednocuje tón pleti.

S kvalitou opaľovacieho krému som veľmi spokojná. Odporučila mi ho moja kamarátka a ja som si potom objednala tri.

Panpan M., 2019

O produkte

Opaľovací krém na tvár, ktorý chráni a upokojuje citlivú a suchú pleť

UV žiarenie je hlavnou príčinou poškodenia pleti vplyvom slnečného žiarenia, avšak aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré predstavujú pre pleť enormnú záťaž.

Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 je výrobok slnečnej ochrany na pleť tváre určený na každodenné použitie, ktorý chráni a upokojuje citlivú a suchú pleť. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 poskytujúce vysoký stupeň ochrany pred UV žiarením s licochalconom A na neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Tento opaľovací krém na suchú pleť obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú na posilnenie vlastného mechanizmu pleti na obnovu DNA. Prípravok je bez parfumácie, s ľahkou krémovou textúrou. Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú, že je vhodný aj na citlivú a aj atopickú pleť.

1 - Zodpovedajú najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú kožnú znášanlivosť na citlivej a atopickej pleti.

Použitie

Slnečná ochrana ako súčasť vašej pravidelnej každodennej starostlivosti

 • Nanášajte ráno na váš bežný denný krém alebo namiesto neho
 • Je možné ho použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami Eucerin Starostlivosti o pleť, napríklad z radu Eucerin Hyal-Urea alebo Eucerin Q10 ACTIVE.
 • Vaša pleť je okamžite po aplikácii chránená pred slnkom – nemusíte čakať
 • Na krém naneste make-up, pokiaľ ho používate

Attention

Slnečná ochrana nie je dôležitá iba počas opaľovania. Aj každodenné mierne až stredné pôsobenie slnečného žiarenia pleť ovplyvňuje. Preto je dôležité začleniť slnečnú ochranu do vašej pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť. Viac sa dočítate v článku Význam slnečnej ochrany v pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si prípravok, ktorý vašej pleti poskytuje vhodnú úroveň ochrany. Mal by chrániť pred UVA aj UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by byť prispôsobený potrebám vašej pleti. 

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Je veľmi dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako mierka množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na ochranu tváre, krku a dekoltu odporúčame použiť hrubý pásik opaľovacieho prípravku v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane. 

Zistiť viac

3. Dbajte na dôkladné nanášanie

Na niektoré oblasti často zabúdame, preto krém aplikujte aj na uši a zadnú stranu krku.

Zistiť viac

Dôležité pokyny pri používaní prípravku

 • Pred pobytom na slnku naneste na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po osušení uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami 
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak...

Máte citlivú a suchú pleť a hľadáte opaľovací prípravok s vysokým ochranným faktorom pre pleť na tvári:

Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 poskytuje vysoký stupeň ochrany a bol vyvinutý špeciálne pre potreby citlivej a suchej pleti.

Hľadáte prípravok na opaľovanie, ktorý ochráni vašu tvár pred UVA a UVB žiarením a zároveň pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred UVA a UVB žiarením a obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte citlivú a suchú pleť a hľadáte prípravok na opaľovanie s veľmi vysokým ochranným faktorom pre pleť na tvári:

Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+.

Ste nedávno podstúpili ošetrenie chemickým peelingom alebo laserom:

Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+, ktorý pleti poskytne veľmi vysokú úroveň ochrany, ktorú po ošetrení chemickým peelingem či laserom potrebuje.

Máte mastnú až aknóznu pleť a hľadáte opaľovací prípravok s vysokým ochranným faktorom na pleť na tvári:

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30.

Hľadáte opaľovací prípravok s vysokým ochranným faktorom s anti-age účinkami:

Vyskúšajte Eucerin Emulziu na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30.

Hľadáte prípravok na opaľovanie na pokožku tela s vysokým ochranným faktorom:

Vyskúšajte opaľovací sprej Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30.

Hľadáte opaľovací prípravok vhodný špeciálne pre deti:

Vyskúšajte Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ (vhodné pre dojčatá a deti od troch mesiacov) alebo Eucerin Detský sprej na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ (vhodný pre deti od 3 rokov). Pokiaľ dávate prednosť opaľovaciemu prípravku bez obsahu chemických filtrov, vyskúšajte Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30, ktoré je vhodné aj pre dojčatá a deti od troch mesiacov.

Ingrediencie

Ako prípravky na opaľovanie Eucerin Sensitive Protect účinkujú

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré spôsobujú fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené vplyvom slnečného žiarenia) a ani vysoká UV ochrana pred ním neposkytuje dostatočnú prevenciu. Zloženie výrobkov na opaľovanie Eucerin Sensitive Protect obsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá okrem UV ochrany poskytuje citlivej pokožke tiež obranu pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla a zároveň podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA.

Technológia Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 v kombinácii s licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vyvolané UVA žiarením a  vysokoenergetickým viditeľným svetlom.
  
Ochrana DNA
Kyselinu glycyrrhetinová, , silný antioxidant, podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA.
 
Výrobky upokojujú citlivú pokožku a chránia ju pred slnečným poškodením.
 
(1)  Zodpovedá prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia než je požadované podľa EÚ noriem.

Ako funguje

FAQ (5)

 • Ako zistím, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rôzne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým je vaša pokožka lepšie chránená. Je však dôležité prípravok aplikovať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny. 

 • Prečo potrebuje citlivá pleť špeciálnu ochranu pred slnkom?

  Ochranná bariéra citlivej pleti je oslabená. Pleť má zníženú schopnosť viazať potrebnú vlhkosť a je citlivejšia na dráždivé podnety zvonka. Jedným z týchto dráždivých podnetov je slnečné žiarenie, ktoré spôsobuje ďalšie vysúšanie, začervenanie a podráždenie pleti. 

  Citlivá pleť na tvári je mimoriadne náchylná na poškodenie vplyvom slnečného žiarenia, pretože je tenšia ako pokožka na ostatných častiach tela a taktiež je častejšie vystavovaná slnečným lúčom, pretože ju nezakrýva oblečenie. Citlivá pleť na tvári potrebuje slnečnú ochranu, ktorá bola vyvinutá špeciálne na jej upokojenie a ochranu. Viac o tom, ako sa starať o citlivú pleť, si môžete prečítať v článku Ako rozpoznať a chrániť citlivú pleť na tvár.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (ľudovo označovaná ako slnečný ekzém).  Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere. 

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

  Obidva typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako je napríklad vznik slnečných škvŕn (známych tiež ako starecké škvrny) a melazma.

 • Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa tiež ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke zabezpečujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pleti a s melazmou.  

  Mnohé moderné opaľovacie prípravky ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame vyberať si také výrobky, ktoré zároveň vašu pleť ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pleti spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu zároveň pomôcť v boji proti viditeľným známkam starnutia pleti, ako sú vrásky.

 • Prečo by mala byť slnečná ochrana pleti na tvári súčasťou pravidelnej každodennej starostlivosti?

  Pleť na tvári je oveľa citlivejšia na UVA/UVB žiarenie a vysokoenergetické viditeľné svetlo ako pokožka na ostatných častiach tela, pretože je vystavovaná pôsobeniu slnečného žiarenia po celý rok. Slnečná ochrana vám pomôže zabrániť poškodeniu bunkovej DNA, ktoré je spôsobené UV žiarením, fotostarnutím (predčasným starnutím vplyvom slnečného žiarenia) a hyperpigmentáciou. Pleť na tvári je dôležité chrániť vždy, keď je vystavená slnečným lúčom. 

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin