• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30

0
0 recenzií
Vysoká slnečná ochrana pre dojčatá a deti
Vhodné od 3 mesiacov veku
Antioxidačná ochrana

Špičkový prípravok na opaľovanie s minerálnymi filtrami pre dojčatá a deti. Chráni citlivú pokožku pred spálením a slnečným poškodením.

Neobsahuje chemické filtre. Širokospektrálne a fotostabilné minerálne filtre poskytujú vysoký ochranný faktor pred UVA/UVB žiarením.

O produkte

Mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi pre dojčatá a deti

Eucerin Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 je opaľovací prípravok s minerálnymi filtrami pre dojčatá (od troch mesiacov) a deti. Chráni pred spálením a znižuje riziko dlhodobého slnečného poškodenia pokožky.

Prípravok neobsahuje chemické filtre. Systém širokospektrálnych a fotostabilných minerálnych filtrov (1) poskytuje vysoký ochranný faktor vďaka mikropigmentom, ktoré odrážajú UVA/UVB lúče bezprostredne od povrchu pokožky. Tento opaľovací prípravok obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA. 

Zloženie neobsahuje parfumáciu a je extra vodoodolné.

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú, že Eucerin Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 je vhodné na citlivú detskú pokožku.

1 Zodpovedá normám EÚ.  

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú dobrú kožnú znášanlivosť na citlivej detskej pokožke.

Použitie

Dôležité pokyny pri používaní

 • Pred pobytom na slnku naneste prípravok na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte, najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po utretí uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany.
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si prípravok, ktorý poskytuje správnu úroveň slnečnej ochrany pre pokožku vášho dieťaťa. Mal by mať špeciálne zloženie vhodné na citlivú detskú pokožku a zodpovedať veku dieťaťa.

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Kedykoľvek je to možné, chráňte detskú pokožku pred slnkom odevom a dbajte na to, aby ste použili dostatočné množstvo slnečnej ochrany na všetky nezakryté plochy. 
Nedávna štúdia značky Eucerin2 ukázala, že 88 % rodičov používa u svojich detí menej ako je odporúčané množstvo výrobku.

Ako mierka množstva opaľovacieho mlieka vám poslúži vaša dlaň. Hrubý pásik prípravku v dĺžke od vášho prostredníka zodpovedá jednej jednotke. Vo všeobecnosti odporúčame používať nasledujúce množstvo: 

 • Vek 3-5 rokov: na každú oblasť (2 - 11), ktorá je vystavená slnečnému žiareniu použite jeden až jeden a pol jednotky prípravku. Na tvár a krk (1. oblasť) použite dvojnásobné množstvo.
 • Vek 6 a viac rokov: na každú oblasť (1 - 11) na obrázku, ktorá je vystavená slnečnému žiareniu použije dve jednotky prípravku.

Jednotlivé oblasti:

 • 1. Tvár a krk
 • 2 a 3. Obe ruky
 • 4. Hrudník
 • 5. Brucho
 • 6 a 7. Horná časť nôh (spredu aj zozadu)
 • 8 a 9. Dolná časť nôh (spredu aj zozadu) a chodidlá
 • 10. Ramená a horná časť chrbta
 • 11. Dolná časť chrbta
Zistiť viac

3. Nanášajte dôkladne

Dbajte na to, aby boli všetky oblasti pokožky, ktoré sú vystavované slnku, dostatočne chránené. Na niektoré oblasti často zabúdame, napríklad na oblasť za ušami, zadnú stranu krku, chrbát a ramená, dlane a chodidlá z vrchnej strany, zadné strany rúk a oblasti okolo okrajov plaviek dieťaťa. 
Výsledky výskumu značky Eucerin2, ktoré ukazovali, ako efektívne rodičia nanášajú opaľovací prípravok na pokožku svojich detí, boli zobrazené na modeli postavy. Výskum ukázal, že v priemere 6,6% z celkovej plochy detskej pokožky nebolo pred slnkom dostatočne chránených. Červené plochy na obrázku nižšie ukazujú, kde bola pokožka najmenej účinne pokrytá opaľovacím prípravkom, a intenzita červenej farby sa líši v závislosti od počtu detí, ktoré neboli na týchto oblastiach správne chránené.
 
2 Štúdia spoločnosti Beiersdorf "Sunscreen application routine and UV protective behaviour of parents", D. Roggencamp a kol., zverejnená na 27. EADV Congress 2018 v Paríži, Francúzsku. Plagát č. P1684. Vzorka 17 detí a 17 dospelých, ktorí nanášali prípravok u svojho dieťaťa.

Zistiť viac

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak...

Hľadáte pre svoje dieťa opaľovací krém bez obsahu chemických filtrov:

Eucerin Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 obsahuje minerálne pigmenty a je 100 % bez chemických filtrov. Je vhodné pre dojčatá a deti od troch mesiacov.

Hľadáte pre svoje dieťa opaľovací prípravok s vysokou úrovňou ochrany:

Eucerin Detské mlieko s mikropigmentmi  Sensitive Protect SPF 30 so širokospektrálnymi a fotostabilnými UV filtrami, SPF 30 a antioxidačným ochranným systémom chráni detskú pokožku pred spálením a slnečným poškodením.

Vyskúšajte iný výrobok, ak...

Hľadáte prípravok s chemickými filtrami vhodný na použitie u malých detí:

Vyskúšajte Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+, ktoré môžete použiť u dojčiat a detí od troch mesiacov.

Vaše dieťa má atopickú pokožku a hľadáte pre neho vhodný prípravok slnečnej ochrany:

Vyskúšajte Eucerin Detský sprej na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ (ktorý je možné zakúpiť buď ako klasický alebo pumpičkový sprej). Všetky tieto prípravky sú vhodné pre deti od troch rokov.

 

Hľadáte opaľovací prípravok, ktorý pokožku vášho dieťaťa ochráni pred UVA i UVB žiarením a aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:

Vyskúšajte Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ (vhodné pre dojčatá a deti od troch mesiacov), Eucerin Detský sprej na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ (vhodný pro deti od troch rokov).

Hľadáte opaľovacie mlieko na dospelú pokožku so sklonom k slnečným alergiám:

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy Protect SPF 50+ alebo SPF 25.

Ingrediencie

Ako účinkuje

Zatiaľ čo väčšina ľudí nemá s chemickými filtrami problém, niektorí na ne môžu reagovať veľmi nepriaznivo, preto dávajú prednosť minerálnym filtrom. Eucerin Detské mlieko s mikropigmentmi  Sensitive Protect SPF 30 je bez obsahu chemických filtrov a je obľúbené predovšetkým u dojčiat (od troch mesiacov) a malých detí, ktorých pokožka je mimoriadne citlivá, pretože sa stále ešte vyvíja. 

Systém minerálnych filtrov
Systém širokospektrálnych a fotostabilných minerálnych filtrov1 poskytuje vysoký ochranný faktor vďaka mikropigmentom, ktoré zostávajú na povrchu pokožky a odrážajú alebo rozptyľujú UV lúče, čím im bránia prenikať do pokožky. 
 
Ochrana DNA
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA. 

Výrobok poskytuje účinnú ochranu pred spálením a znižuje riziko poškodenia pokožky vplyvom slnečného žiarenia. 

1 Zodpovedá normám EU

Ako funguje

FAQ (7)

 • Ako zistím, ktorý SPF je pre moje dieťa najvhodnejší?

  Na pokožku vášho dieťaťa sú určené opaľovacie prípravky s vysokým či veľmi vysokým ochranným slnečným faktorom, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre potreby jemnej detskej pokožky. Opaľovacie prípravky je možné zakúpiť so štyrmi rôznymi úrovňami ochrany: nízka (faktor 6 až 10), stredná (15 až 25), vysoká (30 až 50) a veľmi vysoká (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, o to lepšie je pokožka chránená. Na detskú a citlivú pokožku odporúčame vždy používať opaľovacie prípravky s vysokým či veľmi vysokým ochranným faktorom

  Jednoznačne odporúčame nevystavovať malé deti priamemu slnku, najmä v hodinách, kedy je jeho žiarenie najintenzívnejšie, a chrániť ich pokožku odevom. Prípravky z radu slnečnej ochrany dôkladne nanášajte na všetky oblasti tela, ktorú sú vystavené slnku, a aplikáciu v dostatočnom množstve opakujte každé dve hodiny. A nezabúdajte, že k poškodeniu kože môže dôjsť aj pred tým, ako sa spálenie prejaví. 

 • Prečo potrebuje detská pokožka špeciálnu slnečnú ochranu?

  Detská pokožka, rovnako ako mnohé ďalšie orgány u detí sa stále vyvíjajú, a preto je citlivejšia na slnečné žiarenie. Detská pokožka je tenšia než pokožka dospelých a aj jej bariérová funkcia a vlastné obranné mechanizmy (predovšetkým syntéza melanínu) nie sú ešte úplne vyvinuté. U detí je taktiež o mnoho vyšší pomer jej celkovej povrchovej plochy k telesnému objemu.

  Poškodenie pokožky vplyvom slnečného žiarenia v detstve predstavuje omnoho vyššie riziko jej ďalšieho poškodenia v neskoršom veku. Viac sa môžete dočítať v článku Účinky slnečného žiarenia na detskú pokožku

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s fotostarnutím (predčasným starnutím pleti vplyvom slnečného žiarenia). Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (PLE). Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere.

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

 • Je Eucerin Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 vhodné pre malé deti?

  Áno. Eucerin Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 bolo špeciálne vyvinuté na použitie u dojčiat a detí od troch mesiacov.

 • Čím sa líši Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 a Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+?

  Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ je prípravok s veľmi vysokým ochranným faktorom. Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 síce stále poskytuje vysokú úroveň ochrany, ale jeho slnečný ochranný faktor SPF je o niečo nižší.

  Ďalším dôležitým rozdielom medzi týmito dvoma prípravkami je, že Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 neobsahuje chemické filtre. Obidva sú vhodné pre dojčatá a deti od troch mesiacov veku.

 • Ako sa líšia chemické a minerálne filtre a aké filtre by sme mali používať?

  Chemické a minerálne filtre pôsobia rozdielne.

  Chemické filtre sa vstrebávajú do pokožky, kde absorbujú UV žiarenie a jeho energiu uvoľňujú vo forme tepelnej energie, ktorá vyvoláva pocit tepla. 

  Minerálne filtre zostávajú na povrchu pokožky a UV žiarenie odrážajú alebo rozptyľujú, čím mu zabraňujú prenikať do pokožky. 

  Väčšina ľudí nemá s chemickými filtrami žiadne problémy, niektorí však na ne môžu negatívne reagovať, a preto dávajú prednosť prípravkom s minerálnymi filtrami. Opaľovacie mlieka s minerálnymi filtrami sa často používajú u dojčiat a malých detí, ktorých pokožka je veľmi citlivá a stále sa vyvíja.

 • Aký je rozdiel medzi "vodoodolným" a "extra vodoodolným" opaľovacím prípravkom?

  Tieto pojmy sú definované asociáciou Cosmetics Europe a naše prípravky sa riadia odporúčaniami tejto asociácie. Aby mohol byť prípravok označený za vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po dvoch 20 minútových pobytoch vo vode. Aby prípravok splnil kritériá na označenie extra vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po štyroch 20 minútových pobytoch vo vode.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin