• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+.

0
0 recenzií
Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany pre dojčatá a deti
Vhodné od 3 mesiacov
Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením vysokoenergetickým viditeľným svetlom

Špičkový prípravok na opaľovanie pre dojčatá a deti s technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*. Upokojuje a chráni citlivú pokožku a znižuje riziko jej dlhodobého poškodenia.

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje veľmi vysokú UVA/UVB ochranu a aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Tento opaľovací prípravok zároveň podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA.

O produkte

Detské mlieko na opaľovanie

UV žiarenie je hlavnou príčinou slnečného poškodenia pokožky, avšak aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré pre pokožku predstavujú ďalšiu záťaž.

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ je mlieko na opaľovanie pre deti, ktoré upokojuje citlivú detskú pokožku a chráni ju pred spálením a dlhodobým slnečným poškodením. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtreposkytujúce veľmi vysoký stupeň ochrany pred UV žiarením s licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vyvolané pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla.

Toto mlieko na opaľovanie pre deti obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA. Bez parfumácie, extra vodoodolné, obsahuje technológiu značky Eucerin "Proti škvrnám po vypraní"*.

Klinické a dermatologické testy preukázali, že Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ je vhodné na citlivú detskú pokožku. Je možné ho použiť u dojčiat a detí od troch mesiacov.

* Škvrny od opaľovacích prípravkov sú po vypraní menej viditeľné.

1 Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako požadujú normy EÚ.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú dobrú kožnú znášanlivosť na citlivej detskej pokožke.

Použitie

Dôležité pokyny pri použití

 • Pred pobytom na slnku naneste prípravok na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte, najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po utretí uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany.
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si prípravok, ktorý poskytuje správnu úroveň slnečnej ochrany pre pokožku vášho dieťaťa. Mal by mať špeciálne zloženie vhodné na citlivú detskú pokožku a zodpovedať veku dieťaťa.

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Kedykoľvek je to možné, chráňte detskú pokožku pred slnkom odevom a dbajte na to, aby ste použili dostatočné množstvo slnečnej ochrany na všetky nezakryté plochy. 

Nedávna štúdia značky Eucerin2 ukázala, že 88 % rodičov používa u svojich detí menej ako je odporúčané množstvo výrobku.

Ako mierka množstva opaľovacieho mlieka vám poslúži vaša dlaň. Hrubý pásik prípravku v dĺžke od vášho prostredníka zodpovedá jednej jednotke. Vo všeobecnosti odporúčame používať nasledujúce množstvo: 

 • Vek 3-5 rokov: na každú oblasť (2 - 11), ktorá je vystavená slnečnému žiareniu použite jeden až jeden a pol jednotky prípravku. Na tvár a krk (1. oblasť) použite dvojnásobné množstvo.
 • Vek 6 a viac rokov: na každú oblasť (1 - 11) na obrázku, ktorá je vystavená slnečnému žiareniu použije dve jednotky prípravku. 

Jednotlivé oblasti:

 • 1. Tvár a krk
 • 2 a 3. Obe ruky
 • 4. Hrudník
 • 5. Brucho
 • 6 a 7. Horná časť nôh (spredu aj zozadu)
 • 8 a 9. Dolná časť nôh (spredu aj zozadu) a chodidlá
 • 10. Ramená a horná časť chrbta
 • 11. Dolná časť chrbta
Zistiť viac

3. Nanášajte dôkladne

Dbajte na to, aby boli všetky oblasti pokožky, ktoré sú vystavované slnku, dostatočne chránené. Na niektoré oblasti často zabúdame, napríklad na oblasť za ušami, zadnú stranu krku, chrbát a ramená, dlane a chodidlá z vrchnej strany, zadné strany rúk a oblasti okolo okrajov plaviek dieťaťa. 
Výsledky výskumu značky Eucerin (2), ktoré ukazovali, ako efektívne rodičia nanášajú opaľovací prípravok na pokožku svojich detí, boli zobrazené na modeli postavy. Výskum ukázal, že v priemere 6,6% z celkovej plochy detskej pokožky nebolo pred slnkom dostatočne chránených. Červené plochy na obrázku nižšie ukazujú, kde bola pokožka najmenej účinne pokrytá opaľovacím prípravkom, a intenzita červenej farby sa líši v závislosti od počtu detí, ktoré neboli na týchto oblastiach správne chránené.
 
2 Štúdia spoločnosti Beiersdorf "Sunscreen application routine and UV protective behaviour of parents", D. Roggencamp a kol., zverejnená na 27. EADV Congress 2018 v Paríži, Francúzsku. Plagát č. P1684. Vzorka 17 detí a 17 dospelých, ktorí nanášali prípravok u svojho dieťaťa.

Zistiť viac

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak...

Hľadáte pre svoje bábätko, dojča alebo dieťa opaľovací prípravok s veľmi vysokou úrovňou ochrany:

Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ bolo vyvinuté špeciálne na potrebnú upokojujúcu ochranu detskej pokožky a je vhodné pre dojčatá a deti od troch mesiacov.

Hľadáte opaľovací prípravok, ktorý pokožku vášho dieťaťa ochráni pred UVA a UVB žiarením a zároveň pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred UVA/UVB žiarením a aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Vyskúšajte iný prípravok, ak …

Vaše dieťa má atopickú pokožku a vy hľadáte prípravok na opaľovanie s veľmi vysokým ochranným faktorom:
Vyskúšajte Eucerin Detský sprej na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ (ktorý je možné zakúpiť buď ako klasický alebo pumpičkový sprej). Všetky tieto prípravky sú vhodné pre deti od troch rokov.

Hľadáte pre svoje bábätko, batoľa alebo dieťa opaľovací prípravok bez obsahu chemických filtrov:
Eucerin Detské mlieko s mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30 neobsahuje chemické filtre a používa širokospektrálne a fotostabilné mikropigmenty, ktoré UV žiarenie odrážajú od povrchu pokožky. Je vhodné pre deti od troch mesiacov.

Hľadáte opaľovacie mlieko na dospelú pokožku:
Vyskúšajte Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+ na pokožku celého tela a na tvár Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+ (na citlivú a suchú pleť).

Ingrediencie

Ako účinkuje

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov a spôsobovať fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené vplyvom slnečného žiarenia) a ani vysoká UV ochrana nás pred ním nedokáže ochrániť. Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ a Detský sprej na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ obsahujú technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje citlivej pokožke viac ako len ochranu pred UV žiarením. Zároveň ju chráni aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Výrobky taktiež podporujú vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA. Upokojujú citlivú pokožku a chránia ju pred poškodením vplyvom slnečného žiarenia. Obsahujú aj technológiu „Proti škvrnám po vypratí" * od značky Eucerin.

Technológia Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre (1) v kombinácii s licochalconom A na neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Ochrana DNA 
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA.

Technológia "Proti škvrnám po vypratí"*
UV filtre v opaľovacích prípravkoch môžu na oblečení zanechať žlté škvrny, ktoré proces prania môže skôr zvýrazniť než odstrániť. Technológia „Proti škvrnám po vypratí“* od značky Eucerin obsahuje antiredepozičné činidlo (ktoré zabraňuje, aby sa na látku naviazalo väčšie množstvo filtra) a komplexotvorné činidlo (ktoré na seba viaže ióny prítomné vo vode, ktoré majú nižšiu schopnosť škvrny počas prania zvýrazniť). Pomáha zmierňovať intenzitu škvŕn po opaľovacích prípravkoch po vypratí. 

1 – Zodpovedajú najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

* Pomáha zmierňovať intenzitu škvŕn po opaľovacích prípravkoch po vypratí.

Ako funguje

FAQ (7)

 • Ako zistím, ktorý SPF je pre moje dieťa najvhodnejší?

  Na pokožku vášho dieťaťa sú určené opaľovacie prípravky s vysokým či veľmi vysokým ochranným slnečným faktorom, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre potreby jemnej detskej pokožky. Opaľovacie prípravky je možné zakúpiť so štyrmi rôznymi úrovňami ochrany: nízka (faktor 6 až 10), stredná (15 až 25), vysoká (30 až 50) a veľmi vysoká (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým lepšie je pokožka chránená. Na detskú a citlivú pokožku odporúčame vždy používať opaľovacie prípravky s vysokým či veľmi vysokým ochranným faktorom. 

  Jednoznačne odporúčame nevystavovať malé deti priamemu slnku, najmä v hodinách, kedy je jeho žiarenie najintenzívnejšie, a chrániť ich pokožku odevom. Prípravky z radu slnečnej ochrany dôkladne nanášajte na všetky oblasti tela, ktorú sú vystavené slnku, a aplikáciu v dostatočnom množstve opakujte každé dve hodiny. A nezabúdajte, že k poškodeniu kože môže dôjsť ešte pred tým, ako sa spálenie prejaví. 

 • Prečo potrebuje detská pokožka špeciálnu slnečnú ochranu?

  Detská pokožka, rovnako ako mnohé ďalšie orgány u detí sa stále vyvíjajú, a preto je citlivejšia na slnečné žiarenie. Detská pokožka je tenšia ako pokožka dospelých a aj jej bariérová funkcia a vlastné obranné mechanizmy (predovšetkým syntéza melanínu) nie sú ešte úplne vyvinuté. U detí je taktiež o mnoho vyšší pomer jej celkovej povrchovej plochy k telesnému objemu.

  Poškodenie pokožky vplyvom slnečného žiarenia v detstve predstavuje oveľa vyššie riziko jej ďalšieho poškodenia v neskoršom veku. Viac sa môžete dočítať v článku Prečo potrebujú dojčatá a deti špeciálnu slnečnú ochranu?

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s fotostarnutím (predčasným starnutím pleti vplyvom slnečného žiarenia). Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (PLE). Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere.

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

 • Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo je potrebné pred ním detskú pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa tiež ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia). 

  Mnohé moderné prípravky na opaľovanie ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame si zvoliť také výrobky, ktoré zároveň vašu pokožku ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Takéto prípravky poskytnú detskej pokožke spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu zároveň zmierniť riziko poškodenia pokožky. Viac o tejto problematike si môžete prečítať v článku Prečo potrebujú dojčatá a deti špeciálnu slnečnú ochranu?

 • Je Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ vhodné pre malé deti?

  Áno. Eucerin Detské mlieko na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ bolo vyvinuté špeciálne na použitie u dojčiat a detí od troch mesiacov.

 • Čo je to technológia "Proti škvrnám po vypraní"* a ako funguje?

  Technológia "Proti škvrnám po vypraní"* značky Eucerin pomáha zmierniť intenzitu škvŕn po opaľovacom prípravku na oblečení po vypraní.

  Žlté škvrny, ktoré sa objavujú najmä na bavlnených odevoch po použití opaľovacích prípravkov, spôsobujú UV filtre obsiahnuté v zložení. Proces prania môže tieto škvrny ešte viac zvýrazniť ako odstrániť: ióny železa a medi obsiahnuté vo vode sa v skutočnosti v horúcej vode a za prítomnosti bieliacich prípravkov na škvrny viažu a zvýrazňujú ich. 

  Technológia "Proti škvrnám po vypraní"* značky Eucerin pôsobí dvoma spôsobmi. V prvom rade obsahuje antiredepozičné činidlo, ktoré bráni, aby sa na látku naviazalo väčšie množstvo filtra, v druhom rade obsahuje aj komplexotvorné činidlo, ktoré na seba viaže ióny prítomné vo vode, ktoré nemôžu počas prania škvrnu tak veľmi zvýrazniť.

  Pre viac informácií si prečítajte náš článok Ako môžem chrániť oblečenie pred žltými škvrnami po použití opaľovacích prípravkov? 

 • Aký je rozdiel medzi "vodoodolným" a "extra vodoodolným" opaľovacím prípravkom?

  Tieto pojmy sú definované asociáciou Cosmetics Europe a naše prípravky sa riadia odporúčaniami tejto asociácie. Aby mohol byť prípravok označený za vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po dvoch 20 minútových pobytoch vo vode. Aby prípravok splnil kritériá na označenie extra vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po štyroch 20 minútových pobytoch vo vode.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin