• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Upokojujúci krém

0.0
0 recenzií
Upokojuje pleť počas dermatologickej liečby akné
Okamžite hydratuje a znižuje vysušenie pleti
Zmierňuje podráždenie a začervenanie pleti

Upokojuje a intenzívne hydratuje pleť počas dermatologickej liečby akné

Hydratačný prípravok na pleť so sklonom k akné, ktorý zmierňuje nežiaduce vedľajšie účinky liekov na akné. Prípravok má nelepivú konzistenciu a zabezpečuje intenzívnu hydratáciu, upokojuje podráždenie pleti, zmierňuje napätie a začervenanie pleti, čím pomáha znova získať kontrolu nad náročnou, problematickou pleťou.

Prispievame k udržateľnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

Používam lieky na akné a krém perfektne pôsobí proti suchosti aj podráždeniu.

Anja, 2019

O produkte

Hydratačný prípravok na problematickú pleť

Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém je hydratačný prípravok pre pleť so sklonom k akné, ktorý bol vyvinutý najmä pre osoby užívajúce lieky na akné.

Jedným z nežiaducich vedľajších účinkov liekov na akné je vysúšanie pleti. Tento intenzívne hydratačný nemastný krém tlmí tieto prejavy. Ceramidy podporujú ochrannú bariéru pleti a znižujú stratu hydratácie. SymSitive* upokojuje podráždenie pleti, ako napr. štípanie a pálenie priamo v mieste vzniku a licochalcon A pomáha redukovať začervenanie. Zloženie pomáha znovu získať kontrolu nad náročnou problematickou pleťou. Bude jemnejšia a vláčna už po prvej aplikácii.

Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém sa môže používať aj v tehotenstve.

* Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise AG, Germany

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali dobrú kožnú znášanlivosť a účinnosť pri problematickej pleti. Vhodné pre citlivú pleť.

Kľúčové zistenia

96%

pleť bez problémov zvláda pravidelné podávanie liekov

94%

zamatovo jemná textúra krému

93%

znižuje pocitové napätie

91%

upokojuje pleť vystavenú dermatologickej liečbe

91%

ľahko sa nanáša

91%

pleť je na dotyk jemnejšia už po prvej aplikácii

90%

tlmí vedľajšie účinky liečby akné

89%

krém tlmí štípanie a pálenie

Počas štúdie založenej na subjektívnom hodnotení na vzorke 58 mužov a žien vo veku 16 až 43 rokov (priemerný vek 24 rokov) sa aplikoval Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém dvakrát denne v trvaní dvoch týždňov. Počas štúdie podstupovali všetci účastníci liečbu akné pod dohľadom lekára (topickým benzoylperoxidom, topickým tretinoínom, topickým adapalénom alebo perorálnym izotretinoínom) v trvaní minimálne dvoch týždňov. Pacienti uvádzali tieto výsledky:

Použitie

Použitie

Používajte hydratačný prípravok na problematickú pleť ráno a/alebo večer.

 • Používajte každý deň ráno a/alebo večer - tak často, ako budete potrebovať
 • Naneste množstvo veľkosti hrášku na dôkladne vyčistenú pleť na tvári (vyskúšajte Eucerin DermoPure Čistiaci gél)
 • Jemne vmasírujte
 • Vyhnite sa kontaktu s očami
 • Pokračujte vhodným prípravkom na opaľovanie, ako napr. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30 alebo SPF 50+. Tento krok je dôležitý pri prevencii pred pigmentáciou pri pleti so sklonom k nedokonalostiam
 • Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém je vhodný ako podklad pod make-up

Odporúčania pre vašu každodennú starostlivosť o pleť

čistenie pleti

Vyčistite a tonizujte pleť

Čistite pleť ráno a večer:

 • ráno: odstráňte kožný maz a odumreté kožné bunky, ktoré sa nahromadili počas noci
 • večer: odstráňte make-up a nečistoty nahromadené počas dňa

 

Používajte jemné čistiace prípravky, ako napr. Eucerin DermoPure Čistiaci gél spolu s vlažnou vodou, a potom použite vhodnú čistiacu pleťovú vodu. Na docielenie čo najlepšieho výsledku používajte raz týždenne peeling, ktorý uvoľní póry a vyhladzuje povrch pleti.

Neodporúčame používať Čistiacu pleťovú vodu na báze alkoholu a Čistiaci peeling spolu s liekmi na akné, pretože môžu spôsobiť väčšiu citlivosť pleti.

Zistiť viac
starostlivosť o pleť

Starostlivosť

Výber ošetrujúceho prípravku závisí od závažnosti vášho akné a typu vašej liečby.

Ak podstupujete dermatologickú liečbu, Eucerin DermoPure Upokojujúci krém vám pomôže zmierniť vedľajšie účinky, ako je intenzívne suchá pleť. Krém by mal byť aplikovaný až 5 minút po nanesení lokálnych medikamentov, aby sa mohli dostatočne vstrebať. 
Ak máte miernu až strednú formu akné, ale nepodstupujete dermatologickú liečbu, použite ráno a večer upokojujúci a zmatňujúci prípravok, ako napr. Eucerin DermoPure Zmatňujúcu emulziu

Pre dlhodobo čistejšiu a hladšiu pleť, zaraďte do vašej každodennej starostlivosti Sérum na regeneráciu pleti. Je vhodné pre všetky typy problematickej pleti, pokiaľ aktuálne nepodstupujete dermatologickú liečbu akné. Malo by sa používať raz denne - ideálne večer. Môžete ho použiť pred nanesením zmatňujúcej emulzie, alebo samostatne.

Zistiť viac
Ochrana pred slnečným žiarením

Ochrana pred slnečným žiarením

Slnečná ochrana je dôležitou súčasťou vašej rannej starostlivosti o pleť. Nedokonalosti pleti môžu spôsobiť problémy s pigmentáciou, ak sú nadmerne vystavované slnečnému žiareniu. lieky proti akné môžu spôsobiť, že problematická pleť s nedokonalosťami je ešte citlivejšia na UV žiarenie. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30 a SPF 50+ poskytuje takú úroveň ochrany, ktorú vaša pleť potrebuje, a ktorá by mala byť aplikovaná pred použitím make-upu. Ak používate ochranu proti slnku po lokálne aplikovanej liečbe akné, počkajte 5 minút, aby bola liečba čo najúčinnejšia.

Zistite viac o problematike akné a ochrane pred slnečným žiarením.

Zistiť viac

Krycí korektor a make-up

Zakryte nedokonalosti a vyrovnajte povrch pleti podkladovou bázou a/alebo krycím korektorom. Vyberte si produkty, ktoré sú nekomedogénne (neupchávajú póry) a ideálne také, ktoré obsahujú zloženie pre zlepšenie vzhľadu problematickej pleti. Uistite sa, že pred spaním odstránite všetok make-up.

Zistiť viac

Je toto ten správny produkt pre moju pleť?

Použite tento produkt, ak...

Vaša pleť je z dôvodu dermatologickej liečby vysušená a podráždená.

Vyskúšajte iný produkt, ak...

Už neužívate lieky na akné:

Vyskúšajte Eucerin DermoPure Zmatňujúcu emulziu.

Ingrediencie

Ako funguje Eucerin DermoPure Upokojujúci krém

Mnohých pacientov užívajúcich lieky na akné trápia nežiaduce vedľajšie účinky, ako napr. suchá, začervenaná pleť, precitlivenosť pleti (štípanie a pálenie) a fotosenzitivita (citlivosť na slnečné svetlo). Tieto bežné prejavy sú nepríjemné a môžu byť pre mnohých pacientov dôvodom k vysadeniu liečby pred jej dokončením. 

Účinné látky v Eucerin DermoPure Upokojujúcom kréme tlmia mnohé z týchto prejavov, takže pacienti môžu pokračovať v liečbe bez nepríjemných pocitov:

 • Zlepšuje hydratáciu pleti: zloženie významne hydratuje pleť a ceramidy posilňujú jej vlastnú ochrannú bariéru, aby nedochádzalo k strate hydratácie
 • Zmierňuje začervenanie: licochalcon A je silná protizápalová látka, ktorá pomáha zmierniť začervenanie pleti
 • Upokojuje podráždenie: SymSitive* pôsobí na základné príčiny zvýšenej citlivosti pleti - znižuje reaktivitu nervových vlákien

Odporúčame,  aby pacienti podstupujúci liečbu akné zároveň používali produkt na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom (ako napr. Eucerin Ochranný krémový gél na na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30 alebo SPF 50+), keďže je pleť obzvlášť citlivá na slnečné svetlo. Týmto spôsobom znížite citlivosť na slnečné žiarenie a ochránite pleť so sklonom k akné pred problémami s pigmentáciou, ktoré môžu byť spôsobené UV lúčmi.

* Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise AG, Germany

Hydratuje / posilňuje bariéru

Zloženie: intenzívne hydratuje vysušenú pleť
Ceramidy: posilňujú ochrannú bariéru pleti a obmedzujú stratu hydratácie

Protizápalový

Licochalcon A: protizápalová látka pomáhajúca zmierniť začervenanie

Upokojujúci

SymSitive*: zmierňuje podráždenie priamo v mieste vzniku znižovaním citlivosti nervových vlákien

* Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise AG, Nemecko

 

Ochrana pred slnečným žiarením

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control: špeciálne vyvinutý pre pleť so sklonom k akné, so systémom UVA/UVB filtrov a biologickou ochranou buniek

FAQ (7)

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin