• 1/4 DermoPure Upokojující krém
 • 2/4 Hlavné benefity
 • 3/4 Použitie
 • 4/4 Hlavné ingrediencie
 • 1/4 DermoPure Upokojující krém
 • 2/4 Hlavné benefity
 • 3/4 Použitie
 • 4/4 Hlavné ingrediencie

Eucerin DermoPure Upokojujúci krém

4,5
11 recenzií
Upokojuje pleť počas dermatologickej liečby akné
Okamžite hydratuje a znižuje vysušenie pleti
Zmierňuje podráždenie a začervenanie pleti

Upokojuje a intenzívne hydratuje pleť počas dermatologickej liečby akné

Hydratačný prípravok na pleť so sklonom k akné, ktorý zmierňuje nežiaduce vedľajšie účinky liekov na akné. Prípravok má nelepivú konzistenciu a zabezpečuje intenzívnu hydratáciu, upokojuje podráždenie pleti, zmierňuje napätie a začervenanie pleti, čím pomáha znova získať kontrolu nad náročnou, problematickou pleťou.

Používam lieky na akné a krém perfektne pôsobí proti suchosti aj podráždeniu.

Anja, 2019

O produkte

Hydratačný prípravok na problematickú pleť

Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém je hydratačný prípravok pre pleť so sklonom k akné, ktorý bol vyvinutý najmä pre osoby užívajúce lieky na akné.

Jedným z nežiaducich vedľajších účinkov liekov na akné je vysúšanie pleti. Tento intenzívne hydratačný nemastný krém tlmí tieto prejavy. Ceramidy podporujú ochrannú bariéru pleti a znižujú stratu hydratácie. SymSitive* upokojuje podráždenie pleti, ako napr. štípanie a pálenie priamo v mieste vzniku a licochalcon A pomáha redukovať začervenanie. Zloženie pomáha znovu získať kontrolu nad náročnou problematickou pleťou. Bude jemnejšia a vláčna už po prvej aplikácii.

Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém sa môže používať aj v tehotenstve.

* Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise AG, Germany

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali dobrú kožnú znášanlivosť a účinnosť pri problematickej pleti. Vhodné pre citlivú pleť.

Kľúčové závery

Počas štúdie založenej na subjektívnom hodnotení na vzorke 58 mužov a žien vo veku 16 až 43 rokov (priemerný vek 24 rokov) sa aplikoval Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém dvakrát denne v trvaní dvoch týždňov. Počas štúdie podstupovali všetci účastníci liečbu akné pod dohľadom lekára (topickým benzoylperoxidom, topickým tretinoínom, topickým adapalénom alebo perorálnym izotretinoínom) v trvaní minimálne dvoch týždňov.

Pacienti uvádzali tieto výsledky:

 • 96 %: pleť bez problémov zvláda pravidelné podávanie liekov
 • 94 %: zamatovo jemná textúra krému
 • 93 %: znižuje pocitové napätie
 • 91 %: upokojuje pleť vystavenú dermatologickej liečbe
 • 91 %: ľahko sa nanáša
 • 91 %: pleť je na dotyk jemnejšia už po prvej aplikácii
 • 90 %: tlmí vedľajšie účinky liečby akné
 • 89 %: krém tlmí štípanie a pálenie

Vlastnosti

 • bez parfumácie
 • nekomedogénny
 • nezanecháva mastný film

Použitie

Použitie

Používajte hydratačný prípravok na problematickú pleť ráno a/alebo večer.

 • Používajte každý deň ráno a/alebo večer - tak často, ako budete potrebovať
 • Naneste množstvo veľkosti hrášku na dôkladne vyčistenú pleť na tvári (vyskúšajte Eucerin DERMOPURE Čistiaci gél)
 • Jemne vmasírujte
 • Vyhnite sa kontaktu s očami
 • Pokračujte vhodným prípravkom na opaľovanie, ako napr. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF30 alebo SPF50+. Tento krok je dôležitý pri prevencii pred pigmentáciou pri pleti so sklonom k nedokonalostiam
 • Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém je vhodný ako podklad pod make-up

Odporúčania pre vašu každodennú starostlivosť o pleť

Vyčistite a tonizujte pleť

Čistite pleť ráno a večer:

 • ráno: odstráňte kožný maz a odumreté kožné bunky, ktoré sa nahromadili počas noci
 • večer: odstráňte make-up a nečistoty nahromadené počas dňa

 

Používajte jemné čistiace prípravky, ako napr. Eucerin DERMOPURE Čistiaci gél spolu s vlažnou vodou, a potom použite vhodnú čistiacu pleťovú vodu. Na docielenie čo najlepšieho výsledku používajte raz týždenne peeling, ktorý uvoľní póry a vyhladzuje povrch pleti.

Neodporúčame používať Čistiacu pleťovú vodu na báze alkoholu a Čistiaci peeling spolu s liekmi na akné, pretože môžu spôsobiť väčšiu citlivosť pleti. Pokiaľ je pre vás osvieženie pleti tonizačným prípravkom dôležité, vyskúšajte Eucerin DermoPure Micelárnu vodu, ktorá je bez alkoholu.

Zistiť viac

Starostlivosť

Výber ošetrujúceho prípravku závisí od závažnosti vášho akné a typu vašej liečby.

Ak podstupujete dermatologickú liečbu, Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém vám pomôže zmierniť vedľajšie účinky, ako je intenzívne suchá pleť. Krém by mal byť aplikovaný až 5 minút po nanesení lokálnych medikamentov, aby sa mohli dostatočne vstrebať. 
Ak máte miernu až strednú formu akné, ale nepodstupujete dermatologickú liečbu, použite ráno a večer upokojujúci a zmatňujúci prípravok, ako napr. Eucerin DERMOPURE Zmatňujúcu emulziu

Pre dlhodobo čistejšiu a hladšiu pleť, zaraďte do vašej každodennej starostlivosti Sérum na regeneráciu pleti. Je vhodné pre všetky typy problematickej pleti, pokiaľ aktuálne nepodstupujete dermatologickú liečbu akné. Malo by sa používať raz denne - ideálne večer. Môžete ho použiť pred nanesením zmatňujúcej emulzie, alebo samostatne.

Zistiť viac

Ochrana pred slnečným žiarením

Slnečná ochrana je dôležitou súčasťou vašej rannej starostlivosti o pleť. Nedokonalosti pleti môžu spôsobiť problémy s pigmentáciou, ak sú nadmerne vystavované slnečnému žiareniu. lieky proti akné môžu spôsobiť, že problematická pleť s nedokonalosťami je ešte citlivejšia na UV žiarenie. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF30 a SPF50+ poskytuje takú úroveň ochrany, ktorú vaša pleť potrebuje, a ktorá by mala byť aplikovaná pred použitím make-upu. Ak používate ochranu proti slnku po lokálne aplikovanej liečbe akné, počkajte 5 minút, aby bola liečba čo najúčinnejšia.

Zistite viac o problematike akné a ochrane pred slnečným žiarením.

Zistiť viac

Krycí korektor a make-up

Zakryte nedokonalosti a vyrovnajte povrch pleti podkladovou bázou a/alebo krycím korektorom. Vyberte si produkty, ktoré sú nekomedogénne (neupchávajú póry) a ideálne také, ktoré obsahujú zloženie pre zlepšenie vzhľadu problematickej pleti. Uistite sa, že pred spaním odstránite všetok make-up.

Zistiť viac

Je toto ten správny produkt pre moju pleť?

Použite tento produkt, ak...

Vaša pleť je z dôvodu dermatologickej liečby vysušená a podráždená.

Vyskúšajte iný produkt, ak...

Už neužívate lieky na akné:

Vyskúšajte Eucerin DERMOPURE Zmatňujúcu emulziu.

Ingrediencie

Ako funguje Eucerin DERMOPURE Upokojujúci krém

Mnohých pacientov užívajúcich lieky na akné trápia nežiaduce vedľajšie účinky, ako napr. suchá, začervenaná pleť, precitlivenosť pleti (štípanie a pálenie) a fotosenzitivita (citlivosť na slnečné svetlo). Tieto bežné prejavy sú nepríjemné a môžu byť pre mnohých pacientov dôvodom k vysadeniu liečby pred jej dokončením. 

Účinné látky v Eucerin DERMOPURE Upokojujúcom kréme tlmia mnohé z týchto prejavov, takže pacienti môžu pokračovať v liečbe bez nepríjemných pocitov:

 • Zlepšuje hydratáciu pleti: zloženie významne hydratuje pleť a ceramidy posilňujú jej vlastnú ochrannú bariéru, aby nedochádzalo k strate hydratácie
 • Zmierňuje začervenanie: licochalcon A je silná protizápalová látka, ktorá pomáha zmierniť začervenanie pleti
 • Upokojuje podráždenie: SymSitive* pôsobí na základné príčiny zvýšenej citlivosti pleti - znižuje reaktivitu nervových vlákien

Odporúčame,  aby pacienti podstupujúci liečbu akné zároveň používali produkt na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom (ako napr. Eucerin Ochranný krémový gél na na opaľovanie na tvár Oil Control SPF30 alebo SPF50+), keďže je pleť obzvlášť citlivá na slnečné svetlo. Týmto spôsobom znížite citlivosť na slnečné žiarenie a ochránite pleť so sklonom k akné pred problémami s pigmentáciou, ktoré môžu byť spôsobené UV lúčmi.

* Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise AG, Germany

Hydratuje / posilňuje bariéru

Zloženie: intenzívne hydratuje vysušenú pleť
Ceramidy: posilňujú ochrannú bariéru pleti a obmedzujú stratu hydratácie

Protizápalový

Licochalcon A: protizápalová látka pomáhajúca zmierniť začervenanie

Upokojujúci

SymSitive*: zmierňuje podráždenie priamo v mieste vzniku znižovaním citlivosti nervových vlákien

* Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise AG, Nemecko

 

Ochrana pred slnečným žiarením

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control: špeciálne vyvinutý pre pleť so sklonom k akné, so systémom UVA/UVB filtrov a biologickou ochranou buniek

FAQ (7)

4,5
11 recenzií *
9
0
2
0
0
 • Nina S. 4. 11. 2019
  eucerin.cz
  Super cela rada
  Cela rada DermoPure je super.Najcastejsie pouzivam serum,upokojujuci krem a korektor.Serum priamo na vyrazky,krasne stiahne zapal ,krem pouzivam denne na celu plet a korektor mi krasne prekryje a upokoji vyrazky.
 • Nina S. 4. 11. 2019
  Super cela rada
  Cela rada DermoPure je super.Najcastejsie pouzivam serum,upokojujuci krem a korektor.Serum priamo na vyrazky,krasne stiahne zapal ,krem pouzivam denne na celu plet a korektor mi krasne prekryje a upokoji vyrazky.
 • Majka 31. 10. 2019
  eucerin.cz
  100%pomaha moja plet je jemna
  100%pomaha moja plet je jemna a pomaha pri zacervenanych akne
 • Ukázať recenzie

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin