• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Telové mlieko 5% Urea

0.0
0 recenzií
Telové mlieko na suchú, zhrubnutú pokožku
Okamžitá pomoc + 48h účinok proti známkam suchej pokožky
S ureou, ceramidmi a prirodzenými hydratačnými látkami

Na suchú a zhrubnutú pokožku tela

Okamžitá úľava na drsnúa suchú pokožku. Vsaďte na intenzívne hydratačné telové mlieko so zložkami upokojujúcimi pokožku.

Udržateľnosť & Životné prostredie

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

O produkte

Hydratačné telové mlieko na suchú pokožku s jemnou parfumáciou so zložkami upokojujúcimi pokožku

Ak je bariérová funkcia pokožky stabilná, chráni nás pokožka pred dráždivými látkami z okolia a je schopná sama udržiavať svoju optimálnu úroveň hydratácie. Ak je však táto bariéra narušená, pokožka môže o hydratáciu prichádzať a pôsobiť na pohľad aj na dotyk suchá. 

Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5% Urea poskytuje suchej, drsnej pokožke tela potrebnú každodennú starostlivosť. Obsahuje unikátnu kombináciu zložiek – ureu, ďalšie prirodzené hydratačné látky a ceramidy – ktorá v pokožke viaže hydratáciu a obnovuje jej prirodzenú ochrannú bariéru brániacu pred ďalšou stratou hydratácie. Klinické a dermatologické testy preukázali, že jeho zloženie poskytuje okamžitú úľavu a intenzívnu, dlhotrvajúcu hydratáciu a zároveň odďaľuje príznaky suchej a drsnej pokožky až počas 48 hodín. 

Naše telové mlieko na suchú pokožku je jemne parfumované a obsahuje zložky s dobrou kožnou znášanlivosťou. Má preukázané protizápalové účinky a je šetrné k suchej pokožke. Neobsahuje žiadne parfumové zložky, o ktorých by bolo známe, že spôsobujú alergie. Poskytuje všetky výhody prípravku určeného na úľavu od suchej pokožky s jemnou parfumáciou so zložkami upokojujúcimi pokožku. Pokožka je intenzívne hydratovaná a na pohľad aj na dotyk hladká a vláčna. 

Telové mlieko na suchú pokožku je vhodné pre dospelých, pre osoby so zrelou pokožkou a taktiež je vhodné na pokožku diabetikov a pre deti od troch rokov. Tiež je možné ho používať aj ako doplnkovú starostlivosť. 

Klinické a dermatologické štúdie

Štúdie preukazujú veľmi dobrú účinnosť a znášanlivosť na suchej pokožke.

Kľúčové zistenia

98%

Pomáha znižovať pocit suchej pokožky ihneď po aplikácii

98%

Pokožka je opäť na dotyk príjemne hladká a vláčna

98%

Vďaka výrobku sa vo svojej pokožke cítim dobre

95%

Výrobok má jemnú, príjemnú parfumáciu

Vykonali sme používateľskú štúdiu na vzorke 171 žien so suchou pokožkou vo veku od 25 do 75 rokov1, ktoré po pravidelnom používaní výrobku počas dvoch týždňov uviedli tieto výsledky: V kontrolovanej kozmetickej in vivo štúdii (v ktorej je výrobok testovaný na dobrovoľníkoch) 100 % účastníkov súhlasilo s tvrdením, že výrobok „poskytuje okamžitú úľavu mojej suchej pokožke“ už po jedinom použití. A 48 hodín po tejto jedinej aplikácii 84 % stále súhlasilo, že „telové mlieko zlepšuje stav mojej suchej pokožky“.2 Ďalšie klinické a dermatologické štúdie preukázali, že výrobok udržiava pokožku hydratovanú celých 48 hodín po použití3, a že jeho parfumácia má sama o sebe protizápalové vlastnosti (in vitro). 4 Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5% Urea s jemnou parfumáciou poskytuje intenzívnu hydratáciu. 98 % účastníkov štúdie na základe dát z reálnej klinickej praxe (Real-World Evidence study) zahŕňajúcej 868 pacientov uviedlo zlepšenie stavu pokožky a povedalo, že by toto telové mlieko odporučili aj ostatným.5 1 Beiersdorf spol. s r.o., Používateľská štúdia, Taliansko, február 2020 2 Riadená monocentrická štúdia s 31 subjektmi, Nemecko 2020, údaje v databáze BDF 3 Monocentrická, randomizovaná, dvojito zaslepená štúdia s 32 pacientmi, Nemecko 2017, údaje v databáze BDF 4 Posun paradigmy parfumu (Shifting the perfume paradigm), A.Kuhn a kol, Beiersdorf spol. s r.o., publikácia prezentovaná v máji 2020 5 Štúdia na základe dát z reálnej klinickej praxe (Real-World Evidence study), 868 pacientov používalo UreaRepair Plus Telové mlieko 5% Urea počas 4 týždňov, údaje v databáze BDF

Použitie

Použitie

 • Telové mlieko jemne vmasírujte do pokožky, kým sa úplne nevstrebe
 • Používajte podľa potreby

Ak chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, používajte v kombinácii s prostriedkami určenými na umývanie suchej pokožky, ako je Eucerin UreaRepair PLUS Urea Sprchová pena (jemná parfumácia).

Používajte telové mlieko na suchú a citlivú pokožku, ak...

Máte suchú alebo drsnú pokožku na tele:
Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea s jemnou parfumáciou poskytuje okamžitú pomoc + 48h účinok proti známkam suchej pokožky.

Hľadáte účinný hydratačný výrobok na suchú, drsnú pokožku a dávate prednosť jemne parfumovanému výrobku: 
Toto Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea má jemnú parfumáciu so zložkami upokojujúcimi pokožku, ktoré preukázateľne nedráždia citlivú pokožku.

Máte suchú pokožku ako dôsledok cukrovky:
Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea s jemnou parfumáciou je vhodné aj na starostlivosť o pokožku diabetikov. Tiež aj ako doplnková starostlivosť.

Vyskúšajte iný výrobok, ak...

Hľadáte hydratačné telové mlieko určené na suchú, drsnú pokožku tela, ale uprednostňujete výrobok bez parfumácie:
Odporúčame Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea, ktoré tiež poskytuje okamžitú pomoc + 48h účinok proti známkam suchej pokožky a je bez parfumácie. 

Máte suchú, drsnú pokožku na tele a máte radšej krémovú konzistenciu:
Vyskúšajte Eucerin UreaRepair PLUS Telový krém 5 % Urea.

Hľadáte hydratačný výrobok na celé telo na veľmi suchú a drsnú pokožku:
Vyskúšajte Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 10 % Urea.

Hľadáte krém na suché ruky a/alebo suché nohy:
Odporúčame Eucerin UreaRepair PLUS Krém na ruky 5 % Urea a/alebo Eucerin UreaRepair PLUS Krém na nohy 10 % Urea.

Hľadáte intenzívne účinný ošetrujúci krém na plochy extrémne suchej, drsnej a/alebo odlupujúcej sa pokožky v oblastiach ako sú late, kolená, ruky alebo chodidlá.
Eucerin UreaRepair PLUS Krém na lokálne použitie 30 % Urea bol vyvinutý špeciálne na ošetrenie lokalizovaných oblastí s extrémne suchou a drsnou pokožkou. 

Máte suchú alebo veľmi suchú pleť na tvári.
Značka Eucerin ponúka širokú škálu pleťových výrobkov určených na suchú pleť na tvári. Skúste si prosím vyhľadať ďalšie výrobky pod kľúčovými slovami „suchá pleť na tvári“ na našich webových stránkach.

Ingrediencie

Ako telové mlieko účinkuje

Hlavnou účinnou zložkou je urea: „zlatý štandard“  v starostlivosti o suchú pokožku. Urea je zvlhčujúca zložka (priťahuje do pokožky vodu), zvyšuje schopnosť pokožky vodu v sebe viazať a pomáha udržiavať jej bariérovú funkciu. Tým zlepšuje pružnosť pokožky a chráni ju pred stratou hydratácie (známej tiež ako transepidermálna strata vody). 
 
Eucerin UreaRepair PLUS komplex kombinuje ureu s ceramidmi, gluko-glycerolom a ďalšími prirodzenými hydratačnými látkami, ktoré podporujú účinnosť urey. Ceramidy identické s tými, ktoré sa v pokožke vyskytujú prirodzene, vytvárajú ochranný lipidový obal chrániaci vonkajšiu vrstvu pokožky a posilňujú jej bariérovú funkciu, zatiaľ čo gluko-glycerol zlepšuje distribúciu vody v najhlbších epidermálnych vrstvách, čím hydratuje pokožku zvnútra. Táto kombinácia hydratačných zložiek a zložiek, ktoré dopĺňajú chýbajúce lipidy, poskytuje suchej pokožke vynikajúcu podporu. 

suchá vs zdravá pokožka

FAQ (4)

 • Prečo potrebujem špeciálne telové mlieko na suchú a drsnú pokožku?

  Hydratačný prípravok vyvinutý špeciálne na suchú a drsnú pokožku by mal byť bohatý na zložky, ktoré pokožka potrebuje na zabránenie straty hydratácie, na viazanie vody a posilnenie svojej ochrannej bariéry. Ak sa o pokožku nestaráme alebo ju neošetrujeme výrobkami, ktoré neobsahujú vhodné zložky, môže sa pokožka ďalej vysušovať a dokonca aj praskať. 

  Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea s jemnou parfumáciou obsahuje ureu a ďalšie prirodzené hydratačné látky (ktoré viažu v pokožke vodu) a ceramidy (ktoré obnovujú kožnú bariéru a zmierňujú stratu hydratácie). Výrobok poskytuje okamžitú úľavu a odďaľuje známky typické pre veľmi suchú pokožku (napr. zhrubnutie a odlupovanie) až počas 48 hodín.

 • Ako zistím, či mám suchú pokožku alebo kožnú poruchu, či ochorenie?

  Informácie o suchej pokožke, alebo xeróze a ďalších kožných ochoreniach, ako sú napríklad ekzém (atopická dermatitída), keratóza pilaris (alebo kuracia koža) a psoriáza, môžete nájsť na týchto stránkach. Ak máte aj napriek tomu pochybnosti, alebo vás znepokojujú vaše príznaky, odporúčame vám obrátiť sa na lekárnika alebo dermatológa. 

 • Aké sú najúčinnejšie zložky prípravkov určených na starostlivosť o suchú pokožku?

  Jednou z najznámejších, osvedčených a najúčinnejších látok vhodných na starostlivosť o suchú pokožku je urea. Na základe svojej mnohoročnej histórie účinnosti a odborného výskumu je považovaná za „zlatý štandard“ . Viac informácii o urey si môžete prečítať v našom článku Urea v starostlivosti o suchú pokožku. Ďalšie účinné látky, ktoré ureu dopĺňajú a podporujú jej účinnosť, sú prirodzené hydratačné faktory, napríklad ceramidy a gluko-glycerol. 

 • Je bezpečné používať parfumované výrobky na suchú a citlivú pokožku?

  Niektoré parfumácie môžu citlivú pokožku dráždiť. Preto si ľudia na svoju suchú, citlivú pokožku často vyberajú výrobky bez parfumácie v domnienke, že sa musia vzdať vône v prospech účinnosti výrobku. 
   
  Jemne parfumované výrobky z radu Eucerin UreaRepair PLUS - Eucerin UreaRepair PLUS Urea Sprchová pena a Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea (jemná parfumácia) – kombinujú osvedčenú účinnosť s jemnou a bezpečnou parfumáciou, ktorá neobsahuje parfumové zložky, o ktorých je známe, že spôsobujú alergie a tieto výrobky sú preukázateľne dobre znášané suchou, citlivou pokožkou. Teraz si preto môžete naplno užiť to najlepšie z obidvoch sfér bez kompromisov. 
   
  Ak dávate prednosť hydratačnému telovému mlieku bez parfumácie, odporúčame vám Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin