Eucerin UreaRepair PLUS

Vedecké pozadie radu Eucerin UreaRepair PLUS

Značka Eucerin má za sebou už viac než 100 rokov skúseností vo vývoji výrobkov, ktoré ošetrujú suchú pokožku. Tieto odborné znalosti boli potvrdené v 90. rokoch 20. storočia, keď pracovníci výskumu starostlivosti o pokožku značky Eucerin objavili spôsob, ako začleniť prirodzené hydratačné faktory (NMF) do zloženia dermokozmetických výrobkov. Vytvorili výrobok, ktorý neprinášal iba účinné výsledky, ale tiež príjemný pocit. Použili prirodzenú hydratačnú látku - ureu, ktorá sa potom stala jednou z najrešpektovanejších a najviac používaných zložiek pri liečbe príznakov suchej pokožky -  od drsnej pokožky po veľmi suchú, svrbiacu a šupinatú pokožku.  

Eucerin je stále vedúcou značkou v oblasti inovatívnej a účinnej starostlivosti o suchú a veľmi suchú pokožku. Dr. Alexander Filbry (vedúci vývoja produktov starostlivosti o telo Eucerin) v tomto článku odkrýva vedecké pozadie príčin suchej pokožky a zisťuje, akým spôsobom tieto príznaky najlepšie vyriešiť a dodať pokožke všetko, čo potrebuje. 
Všetky výrobky Eucerin UreaRepair PLUS boli vyvinuté s obsahom jedinečnej kombinácie ingrediencií. Klinické štúdie preukázali, že pokožke poskytujú potrebné lipidy a hydratáciu pre okamžitú pomoc a 48h účinok proti príznakom suchej pokožky.

Vedecké pozadie radu Eucerin UreaRepair PLUS

Okamžitá a dlhotrvajúca pomoc pre suchú pokožku

Suchá pokožka je veľmi častý problém. V závislosti od intenzity vysychania môže byť pokožka napätá a drsná a/alebo náchylná na svrbenie, šupinatenie a začervenanie. Hlavné dôvody vysychania pokožky sú nedostatok hydratácie a narušená bariérová funkcia pokožky, čo je spôsobené:

  • nedostatkom lipidov: nevyhnutných pre stálu bariérovú funkciu, ktorá chráni pokožku pred stratou hydratácie
  • nedostatkom urey a prirodzených hydratačných faktorov, ktoré v pokožke viažu hydratáciu. 

Tí, ktorých trápi suchá pokožka, potrebujú viac než len okamžitú pomoc, potrebujú dlhodobé riešenie, ktoré zabráni návratu príznakov, ako sú drsnosť, svrbenie a šupinatenie.  
Pracovníci výskumu starostlivosti o pokožku značky Eucerin sa rozhodli vytvoriť účinný rad výrobkov, ktoré poskytujú okamžitú a dlhotrvajúcu pomoc od príznakov veľmi suchej a extrémne suchej pokožky."

Odborné znalosti v praxi: dr. Filbry, vedúci vývoja produktov starostlivosti o telo Eucerin, vedie vynikajúci tím odborníkov na starostlivosť o pokožku
Hlavné dôvody vysychania sú nedostatok hydratácie a narušená bariérová funkcia pokožky.

Na začiatku procesu vývoja bola urea. "Urea je kľúčovou zložkou v našom rade UreaRepair PLUS," vysvetľuje dr. Filbry. Prirodzený hydratačný faktor (NMF) urea pomáha pokožke regulovať jej  obsah hydratácie. "Je to prirodzená kožná zlúčenina, a preto ju dobre znáša i suchá a citlivá pokožka," dodáva dr. Filbry. Urea je hydroskopická, čo znamená, že je schopná viazať hydratáciu vo vonkajšej vrstve pokožky. To však nie je jej jediná výhoda. "Urea je keratolytická, čo znamená, že rozkladá spoje medzi odumretými kožnými bunkami," vysvetľuje dr. Filbry. "Ako súčasť našich výrobkov zlepšuje prirodzené olupovanie pokožky a upokojuje a vyhladzuje povrch suchej pokožky."  
Rad Eucerin UreaRepair PLUS ponúka výrobky s 5 % a 10 % ureou. Dr. Filbry vysvetľuje, že "požadovaná koncentrácia urey závisí od miery vysušenia pokožky. Ľudia s extrémne suchou, svrbiacou a/alebo šupinatou pokožkou potrebujú vyššiu koncentráciu urey − až 10 %.  Ak je pokožka iba suchá a/alebo drsná, poskytnú i nižšie koncentrácie urey dostatočnú pomoc. Pre partie tela, ktoré sú náchylné na suchú pokožku − ako sú chodidlá, ruky a kolená − odporúčame výrobky, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre potreby týchto konkrétnych oblastí.

Zloženia výrobkov Eucerin UreaRepair PLUS sú obohatené o ureu a ďalšie prirodzené hydratačné látky(vrátane aminokyselín, anorganických solí a laktátu) a ceramidy. Ceramidy sú lipidy (tuky), ktoré sa prirodzene vyskytujú v hydrolipidovom plášti zdravej pokožky a účinne chránia vonkajšie vrstvy pokožky. "Ceramidy bránia strate hydratácie odparovaním a pomáhajú neprepúšťať dráždivé látky, ktoré spôsobujú svrbenie a zápaly," hovorí dr. Filbry a dodáva, že "ceramidy preukázateľne pomáhajú obnoviť a regenerovať prirodzenú bariéru pokožky, udržovať hydratáciu a predchádzať a zmierňovať jej vysúšanie".  
"Naše najúčinnejšie telové mlieka sú ďalej obohatené o glukoglycerol," vysvetľuje dr. Filbry. Glukoglycerol je molekula, ktorá sa postará, aby sa voda dostala i do hlbších epidermálnych vrstiev pokožky.  
Všetky tieto zložky vo výrobkoch Eucerin UreaRepair PLUS spoločne obnovujú kožnú bariéru, znižujú stratu hydratácie a viažu v pokožke vodu. Výrobky poskytujú okamžitú úľavu suchej, drsnej, svrbiacej a šupinatej pokožke a ich účinky pôsobia až 48 hodín. Bolo tiež klinicky preukázané, že sú vhodné pre zrelú pokožku a pre osoby s kožným ochorením ako sú lupienka, keratóza pilaris a pre pacientov s cukrovkou.

Pred použitím: pokožka má nedostatok bariérových lipidov a látok, ktoré viažu hydratáciu, ako je urea a prirodzené hydratačné látky.

Po použití: ceramidy obnovujú bariéru pokožky a znižujú stratu hydratácie, zatiaľ čo urea a prirodzené hydratačné látky viažu vodu vo vnútri pokožky a pomáhajú proti jej vysychaniu.

Pôsobivé výsledky u všetkých výrobkov tohto radu

Eucerin UreaRepair PLUS ponúka ucelený rad výrobkov, ktorý obsahuje telové mlieka, krémy a čistiace výrobky, spolu s výrobkami na starostlivosť o pokožku rúk a nôh. Tieto výrobky možno zakúpiť s rôznymi koncentráciami aktívnej zložky urea, ktorá viaže v pokožke vodu. Koncentrácia by sa mala líšiť v závislosti od závažnosti vysušenia pokožky. 
Eucerin tiež vyrába niekoľko radov pre suchú pleť tváre. Pre viac informácií kliknite tu.

Pri všetkých výrobkoch Eucerin UreaRepair PLUS bolo klinicky preukázané, že pokožke dopĺňajú chýbajúce lipidy a hydratáciu, prinášajú okamžitú úľavu, a tiež účinkujú proti príznakom suchej pokožky až po dobu 48 hodín. Zanechávajú pokožku na pohľad i na dotyk hladkú, jemnú a vláčnu. 
Výskum preukázal účinnosť našich výrobkov, dopĺňa dr. Filbry. Klinické štúdie tiež ukázali, že výrobky UreaRepair PLUS  sú vhodné pre zrelú pleť a pre pacientov so psoriázou, keratózou pilaris a cukrovkou.* 
* Nie všetky výrobky sú vhodné pre všetky ochorenia. Prečítajte si, prosím, informácie na obale.

Eucerin Telové mlieko UreaRepair PLUS s ureou, prirodzenými hydratačnými látkami a ceramidmi

  • Účinná a klinicky overená starostlivosť o pokožku so xerózou1
  • Výrazné zmiernenie príznakov suchej pokožky pri každodennom používaní2 
  • Vhodné i pre pacientov so senilnou xerózou, cukrovkou, keratózou pilaris a lupienkou3


(1) 2-týždenná randomizovaná dvojito zaslepená placebom kontrolovaná štúdia, testované výrobky boli používané dvakrát denne na vnútornom predlaktí u 44 pacientok (50 až 70 rokov), ktoré trpia veľmi suchou pokožkou, meranie hydratácie pokožky metódou korneometrie na počiatku a po jednom a dvoch týždňoch.
(2) Ošetrenie xeróznej pokožky lokálnym prípravkom s obsahom glyceryl glukosidu, prirodzených hydratačných látok a ceramidov; Weber a kol., JCAD 2012. 
(3) Údaje k dispozícii v BDF

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár