SPF 100
 • 1/3
 • 2/3
 • 3/3
 • 1/3
 • 2/3
 • 3/3

Actinic Control MD

0.0
0 recenzií
Certifikovaný zdravotnícky prostriedok s UVB ochranou SPF 100 a UVA ochranou
Na prevenciu aktinickej keratózy a nemelanómových kožných nádorov
Emulzia ľahkej konzistencie na každodenné použitie

Na prevenciu aktinickej keratózy a nemelanómových kožných nádorov

Zdravotnícky prostriedok na prevenciu aktinickej keratózy a nemelanómových kožných nádorov alebo ako podporná prídavná liečba aktinickej keratózy. S SPF 100 poskytuje ochranu pred UVB žiarením a veľmi vysokú ochranu pred UVA žiarením. Vďaka ľahkej konzistencii, ktorá sa jednoducho nanáša, je ideálny na každodenné použitie. Pozorne si prečítajte návod na použitie pomôcky. Eucerin® ACTINIC CONTROL MD SPF 100 je zdravotnícka pomôcka určená na prevenciu aktinickej keratózy a nemelanómových kožných nádorov (NMSC) a k podpornej prídavnej liečbe aktinickej keratózy. Certifikát vydala notifikovaná osoba č. 0482.

Udržateľnosť & Životné prostredie

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

O produkte

Na prevenciu aktinickej keratózy a nemelanómových kožných nádorov

Actinic Control MD SPF 100 je certifikovaný zdravotnícky prostriedok na prevenciu aktinickej keratózy a nemelanómových kožných nádorov. Slúži tiež ako podporná prídavná liečba pri aktinickej keratóze.

Poškodenie DNA keratinocytov vplyvom UV žiarenia môže viesť k vzniku aktinickej keratózy. Aktinická keratóza je najčastejším predrakovinovým ochorením kože, ktoré sa neliečením môže rozvinúť do nemelanómových kožných nádorov (karcinómu skvamóznych buniek).

Správna slnečná ochrana však môže urobiť zásadný rozdiel.

Vysoká účinnosť Actinic Control MD SPF 100 je daná jeho vysokým ochranným slnečným faktorom SPF 100. Čím vyššia je hodnota SPF, tým menej UVB žiarenia prenikne k pokožke, a práve UVB žiarenie je hlavnou príčinou poškodenia kožných buniek.

Čím menej UVB žiarenia prenikne k pokožke, tým menej sú kožné bunky postupom času pôsobením slnka poškodzované. Ochranný slnečný faktor SPF 100 napríklad chráni pokožku pred 99 % UVB žiarenia.

Vysoký SPF 100 môže navyše kompenzovať nedostatočné množstvo použitej slnečnej ochrany.

Vo forme ľahkej emulzie je prípravok vhodný na každodenné použitie, príjemne sa nanáša a vy máte k dispozícii jednoduchú ochranu pokožky pre maximálne potešenie z každodenných vonkajších aktivít. 

Použitie

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

Zvoľte ten správny výrobok

Vyberte si výrobok, ktorý ponúka správnu úroveň ochrany pre vašu pokožku. Mal by chrániť pred UVB aj UVA žiarením a byť vhodný pre stav vašej pokožky.

Zistiť viac

Použite správne množstvo

Je dôležité používať dostatočné množstvo výrobku, ktoré je 2 mg na cm2 pokožky a aplikáciu pravidelne opakovať.
 
Na správne dávkovanie prípravku slnečnej ochrany použite ako mernú jednotku dĺžku prsta. Dĺžka prsta zodpovedá zhruba dvom gramom prípravku. Ďalšie podrobnosti nájdete v produktovom letáku. Nanášajte nasledujúcim spôsobom:
 

 • Tvár: polovica dĺžky prsta, cca 1 g
 • Krk: polovica dĺžky prsta, cca 1 g
 • Vlasová pokožka: celá dĺžka prsta, cca 2 g
 • Dekolt: polovica dĺžky prsta, cca 1 g
 • Na paži: celá dĺžka prsta, cca 2 g
 • Na chrbát ruky: polovica dĺžky prsta, cca 1 g 
Zistiť viac

Nanášajte dôkladne

Dbajte na to, aby všetky odkryté časti tela získali potrebnú ochranu. Na niektoré partie ľahko zabúdame. Pamätajte najmä na uši, zadnú stranu krku, chrbát a ramená, na zadnú stranu ramien, ruky a priehlavky, a oblasti okolo okrajov plaviek.
 
Výskum značky Eucerin1 ukázal, že v priemere približne 14 % zadnej časti tela u žien a 22 % zadnej časti tela u mužov je často vystavený slnečným lúčom bez akejkoľvek ochrany. Preto je dôležité žiadnu oblasť nevynechať.

1 Interná štúdia spoločnosti Beiersdorf z roku 2016 o používaní slnečnej ochrany pri vzorke 52 užívateľov (29 žien, 23 mužov) 

Zistiť viac

Dôležité pokyny na použitie

 • Používajte iba na čistú a neporušenú pokožku.
 • Nanášajte každé ráno v dostatočnom množstve (2 mg/cm2).
 • V prípade vystavenia pokožky priamemu slnečnému žiareniu aplikáciu na zachovanie pôvodnej ochrany opakujte každé 2 hodiny, najmä po kúpaní, ak sa spotíte alebo po použití uteráka.
 • Použitie menšieho množstva produktu výrazne znižuje úroveň ochrany.
 • Na slnku sa nezdržujte príliš dlho, ani v prípade, že používate prípravok slnečnej ochrany; nadmerné vystavovanie pokožky slnku predstavuje vážnu zdravotnú hrozbu.
 • Noste ochranný odev a na nechránené oblasti pokožky používajte dostatočnú slnečnú ochranu.
 • Pred použitím kozmetických výrobkov (mejkap, základový krém, dekoratívna kozmetika) naneste najskôr Eucerin® ACTINIC CONTROL MD SPF 100 a počkajte, kým sa úplne nevstrebe. Potom môžete nanášať ďalšie produkty.
 • Na optimálnu prevenciu je nutné používať výrobok pravidelne každý deň po celý rok.
 • Nechajte úplne vstrebať a zabráňte priamemu kontaktu s odevmi a pevnými povrchmi, na ktorých by výrobok mohol zanechať škvrny.
 • Zabráňte kontaktu s očami a sliznicami. V prípade náhodného kontaktu s očami, vypláchnite oči vlažnou vodou, a ak príznaky pretrvávajú, vyhľadajte lekára.
 • Pacienti, ktorí podstupujú farmakologickú alebo chirurgickú liečbu aktinickej keratózy, by mali Eucerin ACTINIC CONTROL MD SPF 100 začať používať až po uzatvorení/zahojení lézií a podľa odporúčaní ich lekára.
 • Informácie na používanie Eucerin® ACTINIC CONTROL MD SPF 100 u dojčiat, detí a tehotných alebo dojčiacich žien nie sú k dispozícii. 

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak...

Hľadáte prípravok s veľmi vysokou slnečnou ochranou na prevenciu aktinickej keratózy a nemelanómových kožných nádorov.

Hľadáte prípravok s veľmi vysokou slnečnou ochranou ako doplnkovú liečbu aktinickej keratózy.

 

Ingrediencie

Ako účinkuje

Zanecháva na pokožke ochranný film s obsahom UV filtrov, ktoré vstrebávajú, odrážajú a rozptyľujú slnečné žiarenie.

Často kladené otázky (3)

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (v priebehu času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s fotostarnutím (predčasným starnutím pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Môže byť tiež spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE).

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje k syntéze vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, čo je pokožke vlastná ochrana na zmiernenie bunkového poškodenia a spôsobuje opálenie. UVB lúče neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky. Spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže viesť ku kožným ochoreniam, ako sú aktinická keratóza a kožné nádory.

  Oba typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako sú slnečné škvrny (známe tiež ako pigmentové škvrny) a melazma.
   

 • Prečo je dôležité výrobky slnečnej ochrany nanášať dôkladne a aplikáciu pravidelne opakovať?

  Často používame nedostatočné množstvo slnečnej ochrany tam, kde má zásadný význam – na tvár, krk, nos a vlasovú pokožku – kľúčové oblasti, ktoré sú nadmerne vystavované škodlivému UVB a UVA žiareniu. V skutočnosti naša štúdia zistila, že muži vynechávajú pri nanášaní slnečnej ochrany 13 % povrchu tela nepokrytú1.
   
  Preto je dôležité nanášať slnečnú ochranu rovnomerne na tvár a odkryté časti tela vystavené slnečnému žiareniu. Uvedený ochranný faktor pôsobí len v prípade, že na pokožku nanesiete množstvo 2 mg na cm2. Pred použitím ďalších kozmetických prípravkov počkajte, kým sa výrobok na opaľovanie úplne nevstrebe. Počas pobytu na slnku prípravok slnečnej ochrany nanášajte opakovane každé dve hodiny.
   
  Na správne dávkovanie prípravku slnečnej ochrany použite ako mernú jednotku dĺžku prsta. Dĺžka jedného prsta zodpovedá zhruba 2 gramom prípravku. Nanášajte nasledujúcim spôsobom:
   

  • Tvár: polovica dĺžky prsta, cca 1 g
  • Krk: polovica dĺžky prsta, cca 1 g
  • Vlasová pokožka: celá dĺžka prsta, cca 2 g
  • Dekolt: polovica dĺžky prsta, cca 1 g
  • Na paži: celá dĺžka prsta, cca 2 g
  • Na chrbát ruky: polovica dĺžky prsta, cca 1 g


  1 Interná štúdia spoločnosti Beiersdorf z roku 2016 o používaní slnečnej ochrany pri vzorke 52 užívateľov (29 žien, 23 mužov)

 • Ako môžem ochrániť svoje telo pred slnečným žiarením?

  Najlepší spôsob, ako minimalizovať slnečné poškodenia pokožky, je pristupovať k slneniu rozumne:

  • Vyhýbajte sa nadmernému slneniu a nevystavujte pokožku priamemu slnečnému žiareniu v čase jeho najvyššej intenzity, t. j. medzi dvanástou a treťou hodinou.
  • Kedykoľvek je to možné, chráňte pokožku odevom, vrátane pokrývky hlavy a slnečných okuliarov.
  • Slnečnú ochranu nanášajte dôkladne a aplikáciu pravidelne opakujte, jedine tak zachováte množstvo prípravku nutné na ochranu pokožky pred jej UV poškodením.
  • Nezabudnite, že slnečné poškodenie nehrozí iba pri opaľovaní. Škodlivé lúče môžu na pokožku pôsobiť aj za oblačného počasia, preto všetky časti tela, ktoré sú pravidelne odkryté (napríklad krk, tvár, nos, ruky, paže a dekolt) by mali byť riadne chránené po celý rok. 

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin