Nemastný a nelepivý krémový gél na opaľovanie – Hľadáte ultraľahký opaľovací prípravok bez mastného a lepivého pocitu na pokožke?

4 min čítanie
Zobraziť viac

Hoci si uvedomujeme dôležitosť slnečnej ochrany, mnohí z nás stále ešte nepoužívajú opaľovacie prípravky tak pravidelne a účinne, ako by sme mali. Ale prečo?
 
Tento článok popisuje najčastejšie problémy, ktoré nám výrobky slnečnej ochrany prinášajú, a predstavuje Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+ a SPF 30: výrobky, ktoré boli vyvinuté špeciálne na prekonanie týchto prekážok - teraz teda už neexistujú žiadne výhovorky, prečo by sme našej pokožke neposkytli potrebnú slnečnú ochranu.

Prečo je slnečná ochrana dôležitá

Dostatočná slnečná ochrana je pre zdravie našej pokožky zásadná

V rozumnej miere je slnko pre naše zdravie prospešné, ale nadmerné slnenie môže spôsobovať krátkodobé i dlhodobé poškodenie pokožky. Viac si o tom prečítajte v článku Čo je slnečné žiarenie a aký má vplyv na pokožku?
 
Poškodeniu pokožky najlepšie predídete tak, že sa budete vyhýbať pobytu na slnku v čase jeho najvyššej intenzity, budete nosiť ochranné oblečenie/pokrývku hlavy a používať produkty slnečnej ochrany vyvinuté na mieru vášmu typu/stavu pokožky, ktoré poskytujú primeranú úroveň ochrany.
 
To všetko znie úplne prirodzene, ale výskum značky Eucerin1 ukazuje, že značné množstvo z nás sa stále ešte dostatočne na slnku nechráni. Niektorí z nás nepoužívajú prípravky na opaľovanie, keď je to potrebné (približne 22 % mužov a 14 % žien pravidelne vystavuje chrbát slnku bez akejkoľvek ochrany) a iní ich nepoužívajú účinne alebo dostatočne často. 

1 Interná štúdia spoločnosti Beiersdorf o používaní opaľovacích prípravkov u 52 osôb (29 žien, 23 mužov), 2016

Čo ľuďom bráni používať opaľovacie prípravky?

Cieľom našich výskumných pracovníkov je vývoj špičkových produktov v starostlivosti o pleť a pokožku

Na niektoré časti tela možno prirodzene ľahko pozabudnúť (zistite, ako najlepšie nanášať opaľovacie prípravky v článku ako chrániť pokožku tela), ale existujú i ďalšie prekážky.
 
Hoci chápeme dôležitosť slnečnej ochrany, mnohí z nás jednoducho nemajú radi nanášanie opaľovacích prípravkov, a preto ich nepoužívajú tak dôkladne alebo pravidelne, ako by mali.
 
Výskum značky Eucerin2 ďalej ukazuje, že čo sa týka konzistencie a pocitu na pokožke, sú hlavnými prekážkami:

  • Nepríjemné stopy, ktoré niektoré výrobky na pokožke zanechávajú
  • Doba vstrebávania niektorých výrobkov
  • Hutná konzistencia, ktorá zanecháva povrch pokožky lepkavý a alebo mastný

 
Na základe svojich viac než 130 rokov odborných skúseností v starostlivosti o pokožku sa značka Eucerin rozhodla tieto prekážky prekonať a vytvoriť výrobky slnečnej ochrany, ktoré budú ľudia radi používať. 

2 Štúdie IPSOS pre spoločnosť Beiersdorf. Testovaná vzorka = 2.886 osôb, ktoré nepoužívajú slnečnú ochranu, z celého Francúzska, Nemecka, Talianska, Španielska a Veľkej Británie. Marec 2015

Čo je opaľovací prípravok s technológiou Dry touch?

Ak vás od správneho používania opaľovacích prípravkov odrádza ich hustá a lepkavá konzistencia, potom je Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control ideálnym výrobkom pre vás.

Tento ultraľahký, nemastný a nelepivý krémový gél na opaľovanie sa na pokožku ľahko nanáša, vstrebe sa za niekoľko sekúnd a na pokožke zanecháva 0 % stop. Obsahuje tiež technológiu pre reguláciu kožného mazu Oil Control so zmatňujúcimi pigmentmi pre okamžite suchý povrch pokožky na dotyk.
 
Môžete si vybrať z variantov s SPF 50+ a SPF 30, ktoré poskytujú špičkovú ochranu proti UV žiareniu: UVA a UVB filtre zodpovedajú prísnym štandardom asociácie Cosmetics Europe a úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia, než je minimálne odporúčanie EU. Ale technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin prináša viac než len UV ochranu: vďaka kombinácii týchto širokospektrálnych a fotostabilných UVA/UVB filtrov s licochalconom A je schopná neutralizovať voľné radikály vyvolané UV žiarením i vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Výrobok obsahuje aj kyselinu glycyrrhetínovú pre posilnenie vlastného mechanizmu pokožky na obnovu DNA.
 
Klinické a dermatologické testy preukázali, že Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control je vhodný pre všetky typy pokožky, vrátane citlivej, mastnej a aknóznej pokožky."

Prípravok, ktorý budete radi používať, vám zaručí špičkovú slnečnú ochranu. Po dvoch týždňoch pravidelného používania výrobku uviedli používatelia nasledujúce 4:

 

SPF 50+ SPF 30
Poskytuje účinnú ochranu pred spálením 100% 98%
Účinne bráni slnečnému poškodeniu pokožky 100% 98%
Vstrebe sa za niekoľko sekúnd 96% 92%
Ultraľahký 92% 96%
Nemastný 93% 98%
Nelepivý 92% 95%
Okamžite suchý povrch pokožky na dotyk 95% 91%

 

3 Výrobky zodpovedajú prísnym štandardom asociácie Cosmetics Europe stanoveným pre ochranu proti UVA a UVB žiareniu a úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia, než je odporúčanie EÚ.
4 Spoločnosť Beiersdorf, užívateľská štúdia, Španielsko, apríl-máj 2019. Testovaná vzorka: 123 žien vo veku 18 - 55. Pravidelné používateľky výrobkov slnečnej ochrany pre pokožku tela.

Špičková slnečná ochrana s prípravkom, ktorý budete radi používať

Ktoré ďalšie prípravky na opaľovanie Eucerin ponúkajú technológiu Dry touch, teda bez mastného a lepivého pocitu na pokožke?

Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+ a SPF 30 sú najnovšie prírastky do radu slnečnej ochrany Eucerin Dry touch. Ak hľadáte podobné výhody, ale máte radšej prípravky v aerosólovom spreji, vyskúšajte Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50 alebo SPF 30, ktorý umožňuje nepretržité rozprašovanie z mnohých uhlov a uľahčuje aplikáciu i na tie oblasti tela, ktoré často vynechávame.

Ak hľadáte výrobok s technológiou Dry Touch na opaľovanie pre pleť tváre, vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ alebo SPF 30. Bol vyvinutý špeciálne pre mastnú, aknóznu pleť a okrem špičkovej slnečnej ochrany zaisťuje okamžitý zmatňujúci účinok s dlhotrvajúcim (až 8-hodinovým) zmatňujúcim efektom proti lesku pleti. 

Súvisiace články

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin