SPF 50+
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7

Ultra ľahký fluid na opaľovanie na tvár Hydro Protect SPF 50+

0.0
0 recenzií
Veľmi vysoká ochrana pleti tváre pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom
Ultraľahké zloženie, rýchlo sa vstrebáva a zanecháva po sebe neviditeľný finiš
Nelepivý, nemastný fluid, ktorý sa bezo zvyšku vstrebe

Ultraľahký opaľovací fluid na tvár pre všetky typy pleti vrátane citlivej

Eucerin® prináša inovovanú ochranu proti slnku s technológiou Advanced Spectral Technology kombinujúcou veľmi vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB žiareniu s účinkami licochalconu A, ktorý neutralizuje voľné radikály vzniknuté pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla. Kyselina glycyrrhetinová podporuje vlastné mechanizmy pokožky na opravu DNA.

Udržateľnosť & Životné prostredie

UV Filtračný systém bez oktokrylénu

Skladacia krabica vyrobená z papiera s certifikátom FSC

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

O produkte

Ultra Ľahký fluid na opaľovanie na tvár Hydra Protect SPF 50+

Ultraľahký opaľovací fluid na tvár pre všetky typy pleti, dokonca aj citlivú

 

Hlavnou príčinou poškodenia pokožky slnkom je UV žiarenie, avšak k tvorbe voľných radikálov zaťažujúcich pokožku prispieva aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS).

 

Ultra Ľahký fluid na opaľovanie na tvár Hydra Protect SPF 50+ je ultraľahký opaľovací fluid na každodennú ochranu pokožky s hydro-tech komplexom pre okamžitú hydratáciu a pocit sviežosti. Chráni pokožku pred poškodením slnkom. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokopásmové, fotostabilné UVA/UVB filtre1 pre vysokú ochranu proti UV žiareniu s účinkami licochalconu A, ktorý neutralizuje voľné radikály vznikajúce pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla. Tento ultraľahký opaľovací fluid navyše obsahuje kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastné mechanizmy pokožky na opravu DNA.

ultraľahké, nemastné zloženie a veľmi rýchlo a bezo zvyšku sa vstrebáva. Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú kožnú znášanlivosť fluidu Ultra Ľahký fluid na opaľovanie na tvár Hydra Protect SPF 50+ u všetkých typov pleti vrátane citlivej.

 

 1 Spĺňa prísne štandardy pre ochranu proti UVA a UVB žiareniu stanovené asociáciou Cosmetics Europe.

Klinické a dermatologické štúdie

1 Klinická štúdia, vlastné hodnotenie, 160 subjektov, 2 týždne každodenného používania. 2 Beiersdorf AG, užívateľská štúdia PiU, máj 2022

Kľúčové zistenia

99 %

Ľahko sa rozotiera

98 %

Vhodný pre horúce a vlhké podnebie

97 %

Príjemný pocit na pokožke po použití

97 %

Vhodný pre môj typ pokožky

96 %

Nezanecháva na pokožke lepivý film

Okrem klinických a dermatologických štúdií bola vykonaná užívateľská štúdia (PiU) so 160 subjektmi vo veku 18 až 40 rokov2, z ktorých všetky subjekty pravidelne používali prípravky s vysokým faktorom na ochranu tváre pred slnkom. Po dvoch týždňoch pravidelného používania uvádzali účastníci štúdie nasledujúce výsledky:

Použitie

Pozor

Ochrana pred slnkom nie je určená len na opaľovanie. Pokožku ovplyvňuje aj každodenný krátky až stredne dlhý pobyt na slnku, a preto je dôležité zahrnúť ochranu pred slnkom do každodennej starostlivosti o pleť. Viac informácií nájdete v článku Každodenná starostlivosť o pleť tváre.

Tri kroky na optimálnu ochranu pred slnkom

Advanced spectral technológia

1. Voľba správneho produktu

Vyberte si produkt so správnou úrovňou ochrany zodpovedajúcej typu vašej pokožky. Okrem ochrany pred UVA a UVB žiarením by mal ponúkať aj ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by tiež vyhovovať typu a stavu vašej pokožky.

Zistiť viac
Správna aplikácia ochrany pred slnkom

2. Správne množstvo

Je dôležité používať dostatočné množstvo prípravku a pravidelne obnovovať ochranu opakovanou aplikáciou. Na odhad potrebného množstva prípravku použite svoju dlaň. Na natretie tváre, krku a dekoltu použite hrubý pruh krému siahajúci od špičky prostredníka až k zápästiu.

Zistiť viac
Oblasti, na ktoré je potrebné dôkladne aplikovať opaľovací krém

3. Starostlivá aplikácia

Na niektoré časti pokožky sa ľahko zabúda. Nevynechajte chrbát nosa a krk.

Zistiť viac

Dôležité pokyny na použitie

 • Pred pobytom na slnku naneste na pokožku výdatné množstvo prípravku a často ochranu obnovujte opakovanou aplikáciou, najmä po plávaní, pri potení alebo po utretí do uteráka.
 • Príliš malé množstvo prípravku výrazne zníži stupeň ochrany.
 • Nepobývajte na slnku príliš dlho, ani keď používate opaľovací prípravok.
 • Nadmerné vystavovanie sa slnečnému žiareniu predstavuje vážne riziko ohrozenia zdravia.
 • Dojčatá a malé deti je nutné chrániť pred priamym slnečným žiarením.
 • Nechajte prípravok úplne vstrebať a vyhnite sa priamemu kontaktu s textilom a tvrdými povrchmi, aby ste zabránili ich znečisteniu.
 • Zabráňte kontaktu s očami.
 • Pred použitím dôkladne pretrepte.

Odporúčanie

Použite tento výrobok ak...

Hľadáte opaľovací krém na tvár s veľmi vysokou ochranou vhodný pre všetky typy pleti:
Ultra Ľahký fluid na opaľovanie na tvár Hydro Protect SPF 50+ ponúka veľmi vysokú ochranu a bola špeciálne vyvinutá pre všetky typy pleti.
 
Hľadáte prípravok na ochranu pred slnkom s ultraľahkou textúrou:
Ultra Ľahký fluid na opaľovanie na tvár Hydro Protect SPF 50+ je ultraľahký, nemastný a nelepivý, ľahko a okamžite sa vstrebáva. Je nekomedogénny.
 
Hľadáte opaľovací prípravok, ktorý vaše telo ochráni pred UVA a UVB žiarením a tiež pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:
Inovovaný krém Eucerin® Sun Protection s technológiou Advanced Spectral Technology kombinujúcou vysokú ochranu pred UVA/B žiarením s účinkami licochalconu A, ktorý neutralizuje voľné radikály vzniknuté v dôsledku UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla.

Vyskúšajte iný výrobok, ak ...

Ingrediencie

Ako to funguje

schema
Ocean Formula Logo
*zloženie rešpektujúce oceány

Pokožku nepoškodzuje iba UV žiarenie. Ďalšou príčinou tvorby voľných radikálov v pokožke, fotostarnutiu (predčasného starnutia pleti v dôsledku jej vystavenia slnku) a zhoršeniu problémov s hyperpigmentáciou je aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS). Eucerin Ultra Ľahký fluid na opaľovanie na tvár Hydro Protect SPF 50+ využíva technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá pokožku nielen chráni proti UV žiareniu, ale zároveň jej pomáha bojovať proti negatívnym účinkom vysokoenergetického viditeľného svetla a podporuje vlastné mechanizmy pokožky na opravu DNA.
 
Technológia Advanced Spectral Technology
Špičkové širokopásmové, fotostabilné filtre UVA/UVB1 sú doplnené o účinky licochalconu A, ktorý neutralizuje voľné radikály vzniknuté pôsobením UVA žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla.
 
Ochrana DNA
Tento opaľovací fluid pre mastnú pleť navyše obsahuje kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastné mechanizmy pokožky na opravu DNA.
 
1 Spĺňa prísne štandardy pre ochranu proti UVA a UVB žiareniu stanovené asociáciou Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA žiareniu je vyšší, než vyžaduje EÚ.

FAQ (4)

 • Ako si mám vybrať SPF?

  Opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rôzne stupne ochrany: nízky (faktor 6 až 10), stredný (15 až 25), vysoký (30 až 50) a veľmi vysoký (50+). Čím vyšší je ochranný faktor, tým lepšie je pokožka chránená, ale rovnako dôležitá je aj dôkladná aplikácia prípravku (nesmie sa vynechať žiadna oblasť pokožky) a pravidelná obnova ochrany opakovanou aplikáciou dostatočného množstva produktu každé dve hodiny.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA žiarenie preniká do hlbších vrstiev pokožky. Stimuluje tvorbu voľných radikálov, ktoré spôsobujú oxidačný stres a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (časom bunkovú DNA mení). UVA žiarenie je tiež najčastejšie spájané s fotostarnutím (predčasným starnutím pokožky v dôsledku slnečného žiarenia). Môže ďalej vyvolávať slnečné alergie, napr. polymorfnú svetelnú erupciu (PLE). Alergia môže spôsobovať aj UVB žiarenie, ale v menšej miere.
   
  UVB žiarenie dodáva pokožke energiu potrebnú na tvorbu vitamínu D a stimuluje tvorbu melanínu, ktorý je nevyhnutný na opálenie pokožky. UVB žiarenie nepreniká do pokožky tak hlboko ako UVA žiarenie – dostane sa iba do jej najvrchnejších vrstiev, kde spôsobuje relatívne rýchlo rozpoznateľné poškodenie, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, a môže tak byť príčinou rôznych kožných ochorení, ako je aktinická keratóza alebo rakovina kože.
   
  Oba typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a môžu prispievať k vzniku problémov, ako sú pigmentové škvrny od slnka (známe tiež ako „starecké škvrny“) a melazma.

 • Prečo je nutné do každodennej rutiny zaradiť ochranu pokožky tváre pred slnkom?

  Pokožka tváre je k UVA/UVB žiareniu a vysokoenergetickému viditeľnému svetlu citlivejšia ako pokožka tela, pretože je vystavená slnku po celý rok. Ochrana pred slnkom pomáha zabraňovať poškodeniu bunkovej DNA v dôsledku UV žiarenia, fotostarnutiu (predčasnému starnutiu spôsobenému slnkom) a hyperpigmentácii. Pokožku tváre je potrebné chrániť vždy, keď je vystavená slnku.

 • Čo je vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo je nutné pred ním pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia je možné rozdeliť na UV žiarenie, viditeľné svetlo a infračervené svetlo. Ľudské oko zachytí iba viditeľné slnečné svetlo, pričom svetlo ostatných frekvencií je pre neho neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra má vysokú energetickú úroveň, a preto sa označuje ako vysokoenergetické viditeľné svetlo. Poznáme ho tiež pod názvom HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL svetlo alebo sa mu niekedy tiež hovorí „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  HEVIS svetlo preniká rovnako ako UVA žiarenie do hlbších vrstiev pokožky (dermis), kde môže vytvárať voľné radikály. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia kože spôsobeného slnkom), zasahujú do kožných buniek a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré pokožke dodávajú pružnosť a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pleti a melazmou.
   
  Hoci existuje mnoho moderných opaľovacích krémov s účinnou ochranou pred UVA a UVB žiarením, odporúčame vyhľadávať prípravky, ktoré pokožku zároveň chránia aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Také prípravky pleti poskytnú spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a z dlhodobého hľadiska vám môžu tiež pomôcť v boji proti viditeľným príznakom starnutia pleti, ako sú vrásky.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin