SPF 50+
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 50+ svetlý

0.0
0 recenzií
Veľmi vysoká ochrana tváre proti slnku
12-hodinový zmatňujúci účinok
2 odtiene pre zjednotenie tónu pleti: svetlý a stredne tmavý

Ideálne pre mastnú a aknóznu pokožku

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 50+ chráni mastnú a aknóznu pleť pred poškodením slnkom. Využíva technológiu Advanced Spectral Technology pre veľmi vysokú ochranu proti UV žiareniu a vysokoenergetickému viditeľnému žiareniu. Po dobu 12 hodín reguluje kožný maz a zabraňuje lesku. Obsahuje farebné pigmenty na zjednotenie tónu pleti, na výber je z 2 odtieňov: svetlého a stredne tmavého.

Udržateľnosť & Životné prostredie

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

O produkte

Opaľovací krém na tvár pre mastnú a aknóznu pleť

Hlavnou príčinou poškodenia pokožky slnkom je UV žiarenie, avšak k tvorbe voľných radikálov zaťažujúcich pokožku prispieva aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS).

Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 50+ svetlý je tónovací opaľovací krém na tvár pre mastnú pleť a pleť so sklonom k tvorbe akné. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokopásmové, fotostabilné UVA/UVB filtre pre veľmi vysokú ochranu proti UV žiareniu s účinkami licochalconu A, ktorý neutralizuje voľné radikály vznikajúce v dôsledku UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla. Ďalej obsahuje kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastné mechanizmy pokožky na opravu DNA.

Farebné pigmenty prispievajú k rovnomernejšiemu, zjednotenému tónu pleti, na výber je z dvoch odtieňov (svetlý a stredne tmavý). Vďaka technológii Oil Control s L-Carnitínom a pigmentmi absorbujúcimi tukmi pleť okamžite stráca mastný vzhľad. Zmatňujúci účinok pretrváva až po dobu 12 hodín.

Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 50+ svetlý je neparfumovaný a má veľmi ľahkú, nemastnú textúru. Klinické a dermatologické štúdie preukazujú dobrú kožnú znášanlivosť u citlivej a aknóznej pleti.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú účinnosť a kožnú znášanlivosť u citlivej a mastnej pleti a pleti so sklonom k tvorbe akné.

Kľúčové zistenia

99 %

Ultraľahká textúra

98 %

Dlhotrvajúci suchý pocit na pokožke

98 %

Zjednocuje tón pleti

96 %

Vstrebáva sa v priebehu pár sekúndVstrebáva sa v priebehu pár sekúnd

90 %

Až 12 hodín trvajúci zmatňujúci účinok

Bola vykonaná užívateľská štúdia (PiU) s 80 ženami s mastnou alebo aknóznou pleťou1. Po pravidelnom dvojtýždňovom používaní lieku uviedli účastníci nasledujúce výsledky: Po 4 týždňoch Má ultraľahkú textúru 99 % Dlhotrvajúci suchý pocit na pokožke 98 % Zjednocuje tón pleti 98 % Vstrebáva sa v priebehu pár sekúnd 96 % Má až 12 hodín trvajúci zmatňujúci účinok 90 %

Použitie

Slnečná ochrana ako súčasť vašej pravidelnej každodennej starostlivosti

 • Nanášajte ráno na váš obvyklý denný ošetrujúci krém alebo namiesto neho.
 • Veľmi vysoký ochranný slnečný faktor je obzvlášť dôležitý, ak užívate lieky na akné alebo po použití peelingového prípravku, pretože v oboch uvedených prípadoch môže byť citlivosť pleti na slnko vyššia.
 • Možno použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami Eucerin starostlivosti o pleť, napríklad z radu Eucerin DERMOPURE.
 • Vaša pleť je bezprostredne po aplikácii chránená pred slnkom – nemusíte čakať.

Slnečná ochrana nie je dôležitá iba pri opaľovaní. Tiež každodenné mierne až stredné pôsobenie slnečného žiarenia pleť ovplyvňuje a pleť so sklonom k akné je obzvlášť náchylná na problémy s hyperpigmentáciou, ktoré slnko ľahko zhoršuje. Preto je dôležité začleniť slnečnú ochranu do vašej pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť. Viac si prečítajte v článku Význam slnečnej ochrany v pravidelnej každodennej starostlivosti.

Tri kroky na optimálnu slnečnú ochranu

Advanced Spectral Technology

1. Zvoľte správny výrobok

Vyberte si výrobok, ktorý poskytuje správnu úroveň ochrany pre vašu pleť. Mal by chrániť pred UVA i UVB žiarením, a tiež poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS). Tiež by mal byť prispôsobený typu a stavu vašej pleti.

Zistiť viac
Správna aplikácia slnečnej ochrany

2. Použite správne množstvo

Je dôležité použiť dostatočné množstvo produktu a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako meradlo množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na ochranu tváre, krku a dekoltu odporúčame použiť silný pruh prípravku v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane.

Zistiť viac
Kam nanášať slnečnú ochranu

3. Nanášajte dôkladne

Na niektoré oblasti ľahko zabúdame, preto vždy pamätajte aj na koreň nosa a krk.

Zistiť viac

Použite tento výrobok, ak...

Máte mastnú, aknóznu pleť a hľadáte tónovaný opaľovací prípravok s veľmi vysokým ochranným faktorom pre pleť tváre:
Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný poskytuje veľmi vysoký stupeň ochrany a bol vyvinutý špeciálne pre váš typ pleti.

Hľadáte opaľovací prípravok s ultraľahkou konzistenciou:
Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný je ultraľahký, nemastný a nelepivý, rýchlo a ľahko sa vstrebáva. Je tiež nekomedogénny.

Hľadáte opaľovací prípravok, ktorý zabráni, aby vaša pleť vyzerala mastná a lesklá:
Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný má až 12-hodinový zmatňujúci účinok. Technológia regulujúca tvorbu kožného mazu Oil Control Technology obsiahnutá v zložení produktu prináša okamžitý aj dlhodobý zmatňujúci efekt vďaka textúre dry touch a zloženiu, ktoré reguluje tvorbu kožného mazu.

Chcete zabrániť vzniku pigmentových škvŕn po akné spôsobených slnečným žiarením:
Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný vašu pleť ochráni pred hyperpigmentáciou vplyvom slnečného žiarenia.

Vyskúšajte iný prípravok, ak...

Máte mastnú, aknóznu pleť a hľadáte opaľovací prípravok na tvár s SPF nižším ako 50+:
Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 30.

Máte suchú, citlivú pleť a hľadáte opaľovací prípravok na tvár, ktorý poskytuje veľmi vysoký stupeň ochrany:
Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+.

Máte mastnú pokožku a hľadáte prípravok, ktorý poskytuje vysoký alebo veľmi vysoký stupeň ochrany proti slnečnému žiareniu na pokožku tela:
Vyskúšajte Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Sensitive Protect SPF 50 alebo Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+.

Ingrediencie

Ako účinkuje

Oil Control technológia
Ocean Formula Logo
*zloženie rešpektujúce oceány

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pleť. Tiež vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS) môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, spôsobovať fotostarnutie (predčasné starnutie pleti spôsobené slnkom) a zhoršovať prejavy hyperpigmentácie, ku ktorým je náchylná najmä mastná a aknózna pleť. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Dry Touch Oil Control SPF 50+ tónovaný obsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje pleti viac ako ochranu pred UV žiarením – chráni ju aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla (HEVIS). Výrobky tiež podporujú vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA a obsahujú osvedčenú technológiu značky Eucerin Oil Control, ktorá pomáha regulovať tvorbu kožného mazu a zlepšuje stav a vzhľad mastnej, aknóznej pleti.

Technológia Advanced Spectral Technology
Kombinácia špičkových širokospektrálnych a fotostabilných UVA/UVB filtrov1 s licochalconom A neutralizuje voľné radikály vyvolané UVA a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS).

Ochrana DNA
Tento opaľovací prípravok pre mastnú pleť obsahuje aj kyselinu glycyrrhetínovú, ktorá podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA.

Technológia Oil Control
Technológia Oil Control regulujúca tvorbu kožného mazu kombinuje absorpčné mikročastice s L-karnitínom pre redukciu množstva kožného mazu v pleti. Mikročastice pohlcujú lipidy a vstrebávajú všetok prebytočný kožný maz a pleť zanechávajú na pohľad suchú a matnú.


1 - Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia, ako je požadované podľa EÚ noriem.

FAQ (6)

 • Ako poznám, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rozdielne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým lepšie je vaša pokožka chránená. Je ale dôležité prípravok nanášať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny.

 • Môže opaľovací prípravok upchať moje póry a viesť k vzniku vyrážok?

  Niektorí ľudia s mastnou a aknóznou pleťou majú obavy, že opaľovacie prípravky ich príznaky zhoršia, a preto sa slnečnej ochrane úplne vyhýbajú. Prípravky so špeciálnym zložením, ako je práve Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+, boli vyvinuté tak, aby vyhovovali aj mastnej a aknóznej pleti. Ultraľahké zloženie obsahuje technológiu regulujúcu tvorbu kožného mazu Oil Control Technology s L-karnitínom a s absorpčnými mikročasticami.

 • Moja pleť je náchylná na akné. Potrebujem zvláštne prípravky na opaľovanie?

  Áno. Účinná slnečná ochrana je nevyhnutná pre všetky typy pleti a z niekoľkých dôvodov je obzvlášť dôležitá práve pre pleť so sklonmi k akné:

  • Chráni pred hyperpigmentáciou: Keď dôjde k poraneniu kožného tkaniva – čo je prípad pupienkov a akné – môže dôjsť k nahromadeniu nadmerného množstva melanínu (kožného pigmentu) na jednom mieste. Tento prebytočný melanín na mieste zostáva aj po zahojení pupienka a zanecháva pigmentovú škvrnu. Takéto miesta s hyperpigmentáciou sú na slnko obzvlášť citlivé a správna slnečná ochrana zabráni ich stmavnutiu a zvýrazneniu.
  • Zabraňuje vysušovaniu pleti: Aj mastná pleť potrebuje hydratáciu. Nadmerné slnenie spôsobuje jej vysušenie a mazové žľazy (ktoré produkujú kožný maz dodávajúci pleti potrebnú mastnotu) prepnú na vysokú výkonnosť. Nadbytočný kožný maz predstavuje jedno z kľúčových štádií vývoja vyrážok. Keď pleť vysychá, jej vonkajšie vrstvy stvrdnú, a to môže byť prekážkou prirodzenému olupovaniu kožných buniek. Odumreté kožné bunky sa môžu hromadiť, upchávať póry a tým zhoršovať akné.
   Je tiež dôležité mať na pamäti, že niektoré lieky proti akné a peelingové prípravky môžu zvýšiť citlivosť pleti na slnko a jej náchylnosť na poškodenie slnečným žiarením. Prípravky špeciálne vyvinuté pre aknóznu pleť, ako je napríklad Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+, jej poskytnú potrebnú ochranu. Náš produkt je tiež „nekomedogénny“, čo znamená, že neobsahuje zložky, ktoré by mohli upchávať póry a vyvolávať vznik pupienkov.

  Ultraľahké zloženie obsahuje technológiu regulujúcu tvorbu kožného mazu Oil Control Technology s L-karnitínom a absorpčnými mikročasticami. Zanecháva na pleti okamžitý zmatňujúci účinok a má dlhodobý, až 12-hodinový, zmatňujúci efekt proti lesku pleti.

 • Prečo by mala byť slnečná ochrana pleti tváre súčasťou mojej pravidelnej každodennej starostlivosti?

  Pleť tváre je oveľa citlivejšia na UVA/UVB žiarenie a vysokoenergetické viditeľné svetlo ako pokožka na zvyšku tela, pretože je vystavená slnku po celý rok. Slnečná ochrana vám pomôže zabrániť poškodeniu bunkovej DNA spôsobenému UV žiarením, fotostarnutiu (predčasnému starnutiu vplyvom slnečného žiarenia) a hyperpigmentácii. Pleť tváre je dôležité chrániť, kedykoľvek je vystavená slnku.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú hlbšími vrstvami kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA. Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s fotostarnutím – predčasným starnutím pleti. Môže byť tiež spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE). Tiež UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, avšak v menšej miere.

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý spôsobuje opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenia. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže viesť ku kožným ochoreniam, ako je aktinická keratóza a rakovina kože.
  Oba typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako sú slnečné škvrny (známe tiež ako starecké škvrny) a melazma.

 • Čo je vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú pre neho neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známe pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Býva tiež označované ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.

  Rovnako ako UVA žiarenie, preniká vysokoenergetické viditeľné svetlo do hlbších vrstiev pleti (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pleti vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pleti zaisťujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pleti a s melazmou.

  Mnoho moderných opaľovacích prípravkov ponúka účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame voliť také výrobky, ktoré chránia tiež pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pleti spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu tiež pomôcť v boji proti viditeľným príznakom starnutia pleti, ako sú vrásky.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin