SPF 50+
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ stredne tmavá

0.0
0 recenzií
Veľmi vysoká UVA/UVB ochrana pre pleť tváre
Účinne redukuje tmavé škvrny a pomáha predchádzať ich opätovnému vzniku
S farebnými pigmentmi pre krycí efekt

Špičkový prípravok na opaľovanie na tvár pre všetky typy pleti, ktorý bráni hyperpigmentácii vplyvom slnečného žiarenia a pomocou farebných pigmentov zjednocuje tón pleti.

Inovatívna slnečná ochrana Eucerin s technológiou Advanced Spectral Technology kombinuje UVA/AVB filtre pre vysokú mieru UV ochrany a antioxidant licochalcon A neutralizujúce voľné radikály vyvolané UV žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Účinne redukuje pigmentové škvrny a bráni ich opakovanému výskytu pri pravidelnom používaní. Obsahuje farebné pigmenty pre duálny efekt: okamžite zjednocujú pleť a poskytujú dodatočnú ochranu pred hyperpigmentáciou spôsobenú vysokoenergetickým viditeľným svetlom

Udržateľnosť & Životné prostredie

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

O produkte

Opaľovací krém na tvár s farebnými pigmentmi, ktorý zabraňuje vzniku tmavých škvŕn

UV žiarenie je hlavnou príčinou poškodenia pleti vplyvom slnečného žiarenia, ale aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS) môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré pre pleť predstavujú ďalšiu záťaž. Slnečné žiarenie vedie k zvýšenej produkcii melanínu, ktorá môže viesť k prejavom hyperpigmentácie, ako sú slnečné škvrny

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ stredne tmavá je výrobok slnečnej ochrany pre pleť tváre určený na každodenné použitie. Je vhodná pre všetky typy pleti a pomáha predchádzať hyperpigmentácii pleti vplyvom slnečného žiarenia. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre¹ pre veľmi vysokú UV ochranu s licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vyvolané pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla. Výrobok obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú na posilnenie vlastného mechanizmu pleti na obnovu DNA. 

Farebné pigmenty obsiahnuté v emulzii majú stredne tmavý odtieň a účinkujú dvojakým efektom: 

 • Okamžite kryjú tmavé škvrny na pleti, čím dosahujú zjednotený tón pleti
 • Poskytujú dodatočnú ochranu pred hyperpigmentáciou spôsobenú vysokoenergetickým viditeľným svetlom

Zloženie je ďalej obohatené o thiamidol, účinnú a patentovanú zložku, ktorá pôsobí na príčinu vzniku hyperpigmentácie. Pri pravidelnom používaní postupne viditeľne redukuje tmavé škvrny a bráni ich opakovanému výskytu.  

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ stredne tmavá má príjemnú ľahkú konzistenciu, ktorá sa rýchlo vstrebáva a klinické aj dermatologické testy preukázali jej dobrú znášanlivosť aj na citlivej pleti.  

1 Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia, ako je požadované podľa EU noriem.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú účinnosť a kožnú znášanlivosť u citlivej pleti.

Kľúčové zistenia

94 %

Účinne bráni vzniku hyperpigmentácie spôsobenej slnkom a zároveň ju redukuje

94 %

Okamžite zjednocuje tón pleti

91 %

Okamžite a účinne kryje nedostatky

91 %

Poskytuje dlhotrvajúci zmatňujúci efekt

99 %

Má ľahkú textúru

Bola vykonaná užívateľská štúdia (PIU) s 86 ženami, ktoré boli opýtané, ktorý výrok zodpovedá tomuto výrobku1. Boli dosiahnuté nasledujúce výsledky. 1 Test, skúmajúci, či spotrebiteľ súhlasí s výrokom, do ktorého sa zapojilo 86 respondentov

Použitie

Upozornenie

Slnečná ochrana nie je len pre tých, ktorí sa radi opaľujú. Na pleť má vplyv aj každodenné ľahké či stredné vystavenie sa slnečnému žiareniu. Preto je dôležité do svojej dennej starostlivosti o pleť zaradiť slnečnú ochranu. Viac sa dozviete v článku Význam ochrany pred slnkom vo vašej každodennej starostlivosti o pleť.

Tri kroky na optimálnu slnečnú ochranu

Technologie Advanced Spectral Technology

1. Zvoľte si správny produkt

Zvoľte si produkt, ktorý poskytuje zodpovedajúcu úroveň ochrany pre vašu pleť. Mal by ju chrániť pred UVA a UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by tiež zodpovedať typu a potrebám vašej pleti.

Zistiť viac
Správne nanášanie slnečnej ochrany

2. Použite správne množstvo

Je dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako meradlo množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na ochranu tváre, krku a dekoltu odporúčame použiť silný pruh opaľovacieho prípravku v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane.

Zistiť viac
Kam nanášať slnečnú ochranu

3. Nanášajte dôkladne

Na niektoré oblasti ľahko zabúdame, preto vždy pamätajte aj na uši a zadnú stranu krku.

Zistiť viac

Dôležité pokyny na použitie

 • Pred slnením naneste na pleť v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po sušení uterákom – len tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Neostávajte na slnku príliš dlho, a to aj napriek použitiu slnečnej ochrany
 • Prílišné vystavovanie pleti slnku predstavuje významné zdravotné riziko
 • Nevystavujte priamemu slnku dojčatá a malé deti
 • Zabráňte kontaktu s očami
 • Výrobok nechajte úplne vstrebať a dbajte, aby nedošlo k priamemu kontaktu s odevmi a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol zanechať škvrny

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak…

Hľadáte prípravok slnečnej ochrany s veľmi vysokým ochranným faktorom na ochranu vašej tváre pred UVA a UVB žiarením aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:
Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin ponúka špičkovú ochranu pred žiarením UVA a UVB aj ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Chcete chrániť svoju tvár pred hyperpigmentáciou zapríčinenou slnečným žiarením, ako sú slnečné škvrny, a okamžite zjednotiť tón vašej pleti:
Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ stredne tmavá predstavuje jedinečnú slnečnú ochranu s veľmi vysokým ochranným faktorom, ktorá bráni vzniku hyperpigmentácie zapríčinenej slnečným žiarením. Zároveň okamžite kryje nedokonalosti pleti, čím docieli vyrovnaný a zjednotený tón pleti.

Chcete nielen chrániť svoju pleť pred hyperpigmentáciou zapríčinenou slnečným žiarením, ale tiež hľadáte výrobok, ktorý redukuje existujúce tmavé škvrny:
Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ stredne tmavá obsahuje patentovanú zložku thiamidol, ktorý podľa klinických štúdií preukázateľne redukuje tmavé škvrny, predchádza ich opätovnému výskytu a napomáha docieliť vyrovnanú žiarivú pleť.

Vyskúšajte iný výrobok, ak…

Chcete chrániť svoju tvár pred inými príznakmi fotostarnutia, ako sú vrásky:
Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50 je opaľovací prípravok s vysokou úrovňou ochrany určený na prevenciu predčasného starnutia pleti a viditeľnú redukciu vrások na tvári a dekolte.

Hľadáte krém na opaľovanie určený na tvár, ktorý je možné používať po chemickom peelingu a/alebo laserovom ošetrení:
Klinické a dermatologické štúdie preukázali, že Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50 je vhodná na aplikáciu po chemickom peelingu i laserovom ošetrení.

Máte aknóznu pleť a hľadáte produkt s dlhotrvajúcim zmatňujúcim efektom, ktorý reguluje tvorbu kožného mazu:
Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ alebo SPF 30. Ak od produktu súčasne požadujete aj krycí účinok, vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ svetlý alebo stredne tmavý.

Ingrediencie

Ocean Formula Logo
*zloženie rešpektujúce oceány

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Vysokoenergetické viditeľné (HEVIS) svetlo generuje voľné radikály, ktoré spôsobujú predčasné starnutie pleti a vyvolávajú poruchy pigmentácie, ako sú slnečné škvrny. Eucerin Emulzia na opaľovanie Pigment Control SPF 50+ stredne tmavá obsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá chráni pleť nielen pred UV žiarením, ale aj pred negatívnymi účinkami HEVIS svetla. Zloženie podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA a poskytuje účinnú prevenciu a redukciu tmavých škvŕn.

Technologie Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 v kombinácii s licochalconom A neutralizujú voľné radikály spôsobené UVA žiarením a HEVIS svetlom. 

Farebné pigmenty majú duálny účinok, poskytujú ochranu a napomáhajú docieliť zjednotený, rovnomerný tón pleti:

 • Okamžité zakrytie nedokonalostí pleti
 • Poskytujú dodatočnú ochranu pred hyperpigmentáciou zapríčinenú vysokoenergetickým viditeľným svetlom

Ochrana DNA
Inovatívne zloženie Pigment Control obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastný mechanizmus pokožky pre obnovu DNA.

Thiamidol 
Táto jedinečná patentovaná zložka pôsobí na príčinu vzniku hyperpigmentácie. Klinické a dermatologické testy preukázali, že postupom času zmierňuje tmavé škvrny a pri pravidelnom používaní zabraňuje ich opakovanému výskytu. 

1 Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia, ako je požadované podľa EU noriem.

FAQ (5)

 • Čo je hyperpigmentácia a čo ju spôsobuje?

  Hyperpigmentácia je pojem používaný na označenie oblastí nerovnomernej pigmentácie na pokožke. Prejavuje sa ako stmavnuté plochy alebo škvrny na pokožke, kvôli ktorým pokožka získava nejednotný vzhľad. Tieto tmavé škvrny sú bežne označované ako slnečné škvrny (alebo starecké škvrny) a hyperpigmentácia je tiež súčasťou kožných ochorení, ako je melazma a pozápalová hyperpigmentácia. Slnečné žiarenie je pre vznik hyperpigmentácie príčinou číslo jedna, pretože práve slnečné lúče sú hlavným spúšťačom tvorby melanínu, pigmentu, kvôli ktorému získava naša pokožka svoje sfarbenie. Práve preto je účinná ochrana proti UVA a UVB žiareniu spoločne s obranou proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu tým najdôležitejším krokom, ktorým môžete pomôcť chrániť vašu pleť pred prejavmi hyperpigmentácie.

 • Ako poznám, ktorý ochranný faktor SPF mám používať?

  Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rozdielne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým lepšie je vaša pokožka chránená. Je ale dôležité prípravok nanášať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú hlbšími vrstvami kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (v priebehu času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť tiež spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je polymorfná svetelná erupcia. Tiež UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, avšak v menšej miere. 

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimuluje produkciu melanínu, ktorý spôsobuje opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenia. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže viesť ku kožným ochoreniam, ako je aktinická keratóza a rakovina kože.
   
  Oba typy UV žiarenia môžu byť príčinou hyperpigmentácie a prispievať k problémom, ako sú slnečné škvrny (známe tiež ako starecké škvrny).

 • Čo je vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo je potrebné pred ním pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Býva tiež označované skratkou HEV a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, preniká vysokoenergetické viditeľné svetlo do hlbších vrstiev pokožky a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia) a môžu tiež vyvolávať hyperpigmentáciu.
   
  Mnoho moderných opaľovacích prípravkov ponúka účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame voliť také výrobky, ktoré chránia tiež pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla.

 • Prečo je dobré zaradiť slnečnú ochranu tváre do svojej každodennej starostlivosti o pleť?

  Pleť tváre je oveľa citlivejšia na UVA/UVB žiarenie a vysokoenergetické viditeľné svetlo ako pokožka zvyšku tela, pretože je vystavená slnku po celý rok. Slnečná ochrana vám pomôže zabrániť poškodeniu bunkovej DNA spôsobenému UV žiarením, fotostarnutiu (predčasnému starnutiu vplyvom slnečného žiarenia) a hyperpigmentácii. Pleť tváre je dôležité chrániť, kedykoľvek je vystavená slnku.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin