• (0)
Napísať recenziu

Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch SPF 50+

Sprej pre citlivú pokožku tela s veľmi vysokým SPF

Ľahký, transparentný sprej na opaľovanie, ktorý ponúka prvotriednu slnečnú ochranu citlivej i aknóznej pokožky.

Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch SPF 50+ je vysoko účinný transparentný sprej na opaľovanie vyvinutý špeciálne pre citlivú pokožku tela. Jeho systém širokospektrálnych a fotostabilných UVA/UVB filtrov poskytuje spoľahlivú ochranu proti slnečnému poškodeniu pokožky v súlade so štandardmi Cosmetics Europe, Asociácie osobnej starostlivosti (skôr Colipa).

Keď škodlivé UV žiarenie preniká pokožkou, môže vyvolať poškodenie buniek v hlbších vrstvách epidermis. Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch SPF 50+ podporuje biologickú ochranu buniek, a tak pomáha chrániť kožné bunky zvnútra proti slnečnému poškodeniu pokožky.

Antioxidant licochalcon A, prírodná aktívna zložka, chráni kožné bunky v hlbších epidermálnych vrstvách pred poškodením voľnými radikálmi.

Zloženie bolo vyvinuté špeciálne pre pokožku tela. Vo forme aerosólového spreja umožňuje rýchle a nepretržité rozprašovanie z mnohých uhlov a uľahčuje aplikáciu na obtiažne dosiahnuteľné partie tela. Má ultra ľahkú, transparentnú konzistenciu, ktorá sa rýchlo vstrebáva a ponúka osviežujúci účinok.

Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch SPF 50+ je vodeodolný, nemastný a nelepivý.

Klinické štúdie

Klinické štúdie preukázali účinnosť a kožnú znášanlivosť na citlivej pokožke; dokonca i u pacientov s mastnou a aknóznou pokožkou.

Ingrediencie

Použitie

 • Pred použitím dôkladne pretrepte.
 • Ÿ
 • Naneste na pokožku v dostatočnom množstve pred slnením a aplikáciu pravidelne opakujte, najmä v prípade plávania, zvýšeného potenia alebo rizika zotretia, aby ste zachovali pôvodnú ochranu.
 • Sprej nesmerujte priamo na tvár / zamedzte vdýchnutiu. Nanesenie nedostatočného množstva opaľovacieho výrobku výrazne znižuje ochranný účinok.
 • Nezostávajte na slnku príliš dlho, i keď používate výrobok slnečnej ochrany. Ani výrobky s vysokými SPF neposkytujú 100 % ochranu. Nadmerné vystavovanie slnku vážne ohrozuje zdravie.
 • Nevystavujte dojčatá a malé deti priamemu slnečnému žiareniu.
 • Ÿ
 • Nechajte úplne vstrebať a zamedzte priamemu kontaktu s oblečením a spevnenými plochami, kde by výrobok mohol zanechať škvrny.
 • Ÿ
 • Počas aplikácie i po nej sa nepribližujte k horľavým látkam, pretože sprej je vysoko horľavý. Ďalšie pokyny nájdete na balení.

Odporúčanie a varovanie

Použite tento výrobok, ak …

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte citlivú pokožku a hľadáte sprej na opaľovanie pre pokožku tela s veľmi vysokou ochranou, ktorý nezanechá biele stopy.
Chcete výrobok na opaľovanie s vysokou ochranou, u ktorej bolo klinicky preukázané, že je vhodný pre osoby s aknóznou pokožkou.
Chcete výrobok na opaľovanie s vysokou ochranou, ktorý sa ľahko nanáša na obtiažne dosiahnuteľné partie a dávate prednosť pohodlnému spreju v rozprašovači.
Chcete nemastný, nelepivý a rýchlo sa vstrebávajúci výrobok slnečnej ochrany pre pokožku tela.
Dávate prednosť ultra ľahkej konzistencii slnečnej ochrany.
Chcete nemastný a nelepivý výrobok slnečnej ochrany pre pleť tváre.

V takom prípade, a ak máte mastnú alebo aknóznu pleť, vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie Oil Control SPF 50+ s technológiou Oil Control s L-karnitínom regulujúcim tvorbu mazu pre okamžitý a dlhotrvajúci suchý a matný povrch. Pre normálnu až zmiešanú pleť vyskúšajte Eucerin Zmatňujúcu emulziu na opaľovanie na tvár SPF 50+.

Chcete výrobok na opaľovanie určený špeciálne pre deti.
Hľadáte starostlivosť po opaľovaní, ktorá uľaví od spálenia.

V tomto prípade vyskúšajte Eucerin Regeneračné mlieko po opaľovaní, alebo pre pokožku so sklony k alergiám Eucerin Regeneračný gél po opaľovaní proti slnečnej alergii.

Dávate prednosť pumpičkovému spreju.

Často kladené otázky

Aký SPF pri výrobku slnečnej ochrany potrebujem?

Ochranný slnečný faktor (SPF) predlžuje o konkrétny faktor dobu, počas ktorej sa pokožka spáli. Napríklad, osobe s normálnou pokožkou, ktorá sa spáli po 30 minútach slnenia bez opaľovacieho prípravku, by pri použití dostatočného množstva prípravku na opaľovanie s SPF 30 ochrana trvala 300 minút.

Pri citlivej pokožke alebo pokožke s kožným problémom, ako je mastná alebo aknózna pokožka, môže byť poškodenie rýchlejšie a závažnejšie vzhľadom na už oslabenú ochrannú vrstvu. V takom prípade sa vyhýbajte pobytu na slnku, chráňte pokožku oblečením alebo pokrývkou hlavy a používajte čo najvyššiu slnečnú ochranu vyvinutú na mieru vašim potrebám. V prípade pochybností sa obráťte na dermatológa alebo lekárnika pre ich odporúčanie.

Prečo potrebujem špeciálnu slnečnú ochranu, keď mám citlivú pokožku?

Citlivá pokožka má oslabenú ochrannú bariéru, citlivejšie reaguje na slnečné žiarenie a je veľmi náchylná na slnečné poškodenie. Pretože má slnečné žiarenie dehydratačný účinok, môže citlivá pokožka ešte viac vysychať a jej príznaky sa môžu zhoršovať. Preto je dôležité používať slnečnú ochranu vyvinutú na mieru, ktorej znášanlivosť citlivou pokožkou bola testovaná, a ktorá obsahuje zložky, ktoré zodpovedajú špecifickým potrebám pokožky. Napríklad licochalcon A je účinný prírodný antioxidant, ktorý podporuje pokožke vlastnú bunkovú ochranu a je preto kľúčovou zložkou slnečnej ochrany pre citlivú pokožku.

Aký je rozdiel medzi minerálnymi a chemickými UVA/UVB filtrami, a ktoré z nich mám používať?

Chemické filtre sú pokožkou absorbované a premieňajú UV lúče na neškodné teplo, zatiaľ čo minerálne filtre zostávajú na povrchu pokožky a odrážajú a rozptyľujú UV žiarenie, ktoré dopadá na povrch pokožky. I keď sú chemické filtre všeobecne považované za bezpečné, odporúčame v prípade neznášanlivosti chemických filtrov alebo v slnečnej ochrane pre dojčatá a batoľatá, ktorých pokožka je veľmi citlivá, používať minerálne filtre.

Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

Dlhovlnné UVA (ultrafialové A) žiarenie vyžarované slnkom preniká hlboko do pokožky a má na svedomí oxidačný stres pokožky. Hrá rolu v dlhodobom slnečnom poškodení a je hlavnou príčinou starnutia pokožky a rakoviny kože. Ďalej môže UVA žiarenie vyvolávať polymorfnú svetelnú erupciu (PLE), takzvanú slnečnú alergiu.
Krátkovlnné UVB (ultrafialové B) žiarenie, na druhej strane, spôsobuje okamžité viditeľné poškodenie pokožky, bežne známe ako spálenie. Toto žiarenie nepreniká tak hlboko ako UVA, ale je hlavnou príčinou poškodenia bunkovej DNA.

Ako často mám opakovane nanášať výrobok slnečnej ochrany?

Naneste na pokožku v dostatočnom množstvo pred slnením a aplikáciu pravidelne opakujte, najmä v prípade plávania, zvýšeného potenia alebo rizika zotretia, aby ste zachovali pôvodnú ochranu. Nanesenie nedostatočného množstva opaľovacieho výrobku významne znižuje ochranný účinok. Nezostávajte na slnku príliš dlho, i keď používate výrobok slnečnej ochrany.

Eucerin Slnečná ochrana Prvotriedna ochrana pred slnkom šitá na mieru potrebám vašej pokožky

Opaľovacie prípravky Eucerin poskytujú komplexnú ochranu proti poškodeniu pokožky spôsobenému slnečným žiarením.
Inovatívna technológia  Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné  UVA/UVB filtre1 pre spoľahlivú ochranu pred UV žiarením s antioxidantom Licochalconom A na ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS). Kyselina glycyrrhetinová k tomu navyše pomáha chrániť DNA.2
Rad špičkovej ochrany pred slnkom obsahuje prípravky šité na mieru individuálnym potrebám vašej pokožky a obsahuje účinné látky vhodné pre špecifické typy pokožky:

 • Ak máte mastnú pleť alebo pleť so sklonom k akné, potom zloženie s technológiou Oil Control Technology regulujúce tvorbu kožného mazu s pigmentami absorbujúcimi tuky, poskytne vašej pleti ihneď matnejší vzhľad a má dlhodobý účinok proti lesku pleti.
 • Ak je vašou prvoradou starosťou predčasné starnutie pleti vplyvom slnečného žiarenia, prípravky Photoaging Control s obsahom kyseliny hyalurónovej s krátkym a dlhým reťazcom viditeľne zmiernia známky starnutia pleti.
 • Ak je vaša pleť náchylná na slnečnú alergiu, potom vám v prevencii slnečných alergií ako je PLE (polymorfná svetelná erupcia) pomôžu prípravky Sun Allergy Protect a prípravok po opaľovaní After Sun s obsahom  alpha-glukosyl-rutinu.

Rad zahŕňa aj opaľovacie prípravky pre deti Eucerin Sun Kids (so špeciálnym zložením upokojujúcim a chrániacim citlivú a jemnú detskú pokožku), ako aj prípravky pre dospelých a deti vhodné pre atopickú pokožku.

Opaľovacie prípravky Eucerin obsahujú spektrum slnečných ochranných faktorov (SPF) od stredných, cez vysoké, po veľmi vysoké SPF. Pri všetkých sa klinicky aj dermatologicky preukázalo, že sú ako vysoko účinné, tak aj dobre znášané citlivou pleťou.

1 - Vyhovuje tým najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje  Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU. 
2 -  Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi neobsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ale používa klinicky overené nechemické filtre. Opaľovacie prípravky Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect, Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect a Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch neobsahujú kyselinu glycyrrhetinovú.

Novinka

Pigment Control

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári
 • Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu
 • Vhodná na všetky typy pleti
 • Zabraňuje hyperpigmentácii vplyvom slnečného žiarenia 
 • Účinne redukuje tmavé škvrny s postupným viditeľným zlepšením 
 • Pri pravidelnom používaní zabraňuje ich opakovanému výskytu
 • Na dosiahnutie zjednoteného tónu a žiarivejšieho vzhľadu pleti
 • Príjemná ľahká konzistencia: nelepivá, nemastná, rýchlo sa vstrebáva
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogénna

Zistiť viac
Novinka

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30

 • Vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje znaky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac
Novinka

Fotostarnutie (photoaging)

Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany určený pre pokožku tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom (HEVIS)
 • Pre všetky typy pokožky
 • Pomáha brániť fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje známky starnutia pokožky
 • Dodáva pokožke svieži a jednotný vzhľad
 • Extra ľahká textúra: okamžite sa vstrebe, zanechá na pokožke príjemný pocit
 • Vodoodolné 
 • S technológiou "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (0)
0 z 5 bodov / 0 recenzií
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár