SPF 50+
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Detský gélový krém na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+

0.0
0 recenzií
Veľmi vysoká slnečná ochrana pre deti
Vhodné pre deti od 3 mesiacov
Technológia Advanced Spectral Technology: Ochrana proti UVA/UVB žiareniu a vysokoenergetickému viditeľnému svetlu (HEVIS)

Vysokokvalitný gélový krém pre deti od 3 mesiacov

Upokojuje a chráni citlivú pokožku a znižuje riziko dlhodobého poškodenia pokožky spôsobeného slnkom. Technológia Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin ponúka veľmi vysokú ochranu proti UVA/UVB žiareniu a proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu (HEVIS). Prípravok zároveň podporuje vlastné mechanizmy pokožky na opravu DNA.

Prispievame k udržateľnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Systém UV filtrov bez oktokrylénu

Zistiť viac o programe udržateľnosti

O produkte

Gélový krém na opaľovanie pre deti už od 3 mesiacov

Hlavnou príčinou poškodenia pokožky slnkom je UV žiarenie, avšak k tvorbe voľných radikálov zaťažujúcich pokožku môže taktiež prispievať aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS).

Eucerin Detský gélový krém na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+ je ultraľahký gélový krém na opaľovanie pre deti už od 3 mesiacov, ktorý upokojuje citlivú detskú pokožku a chráni ju pred spálením a dlhodobým poškodením slnkom. Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje širokopásmové a fotostabilné filtre pre veľmi vysokú ochranu pred UVA a UVB žiarením1 so silným antioxidantom licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vznikajúce v dôsledku UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla.

Tento opaľovací sprej pre deti obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastné mechanizmy pokožky na opravu DNA. Sprej je neparfumovaný a vysokoodolný voči vode.

Klinické a dermatologické testy preukázali vhodnosť Eucerin Detského gélového krému na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+ pre citlivú detskú pokožku vrátane pokožky s atopickou dermatitídou. Je možné ho používať pre deti od 3 mesiacov.

(1.) Spĺňa prísne štandardy pre ochranu proti UVA a UVB žiareniu stanovené asociáciou Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA žiareniu je vyšší, než vyžaduje EÚ.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali dobrú kožnú znášanlivosť u citlivej detskej pokožky a dokonca aj u pokožky s atopickou dermatitídou.

Použitie

Dôležité pokyny pri použití

 • Aplikujte v dostatočnom množstve pred pobytom na slnku a znovu aplikujte najmä po plávaní, pri potení alebo osušení uterákom, aby ste zachovali pôvodnú ochranu.
 • Znížením množstva aplikovaného prípravku sa výrazne zníži úroveň ochrany.
 • Nezostávajte príliš dlho na slnku, ani keď používate opaľovací krém; nadmerné vystavovanie sa slnku je vážnou zdravotnou hrozbou.
 • Dojčatá a malé deti chráňte pred priamym slnečným žiarením.
 • Noste ochranný odev a používajte dostatočné množstvo opaľovacieho krému na nechránené miesta.
 • Nechajte úplne absorbovať a vyhnite sa priamemu kontaktu s textíliami a tvrdými povrchmi, aby ste zabránili vzniku škvŕn.

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Voľba správneho produktu

Vyberte si produkt so správnou úrovňou ochrany zodpovedajúcej typu vašej pokožky. Okrem ochrany pred UVA a UVB žiarením by mal ponúkať aj ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by tiež vyhovovať typu a stavu vašej pokožky.

Zistiť viac

2. Správne množstvo

Je dôležité používať dostatočné množstvo prípravku a pravidelne obnovovať ochranu opakovanou aplikáciou. Na odhad potrebného množstva prípravku použite svoju dlaň. Na natretie tváre, krku a dekoltu použite hrubý pruh krému siahajúci od špičky prostredníka až k zápästiu.

Zistiť viac

3. Starostlivá aplikácia

Zaistite, aby všetky exponované oblasti získali potrebnú ochranu. Niektoré časti možno ľahko vynechať. Nezabudnite na uši, zadnú časť krku, chrbát a ramená, zadné strany paží, ruky, nohy a oblasti na okrajoch plaviek.
Výsledky výskumu Eucerin2 o tom, ako účinne sa opaľovací krém nanáša na deti, boli zmapované na avatare. Výskum zistil, že v priemere 6,6 % celkového tela dieťaťa bolo na slnku nedostatočne chránených. Červená na nižšie uvedenom diagrame označuje oblasti najmenej pokryté opaľovacím krémom a intenzita začervenania sa líši v závislosti od počtu detí, ktoré neboli v danej oblasti náležite chránené.

2 Štúdia Beiersdorf „Rutina použitia opaľovacieho krému a správania rodičov vo vzťahu k ochrane pred UV žiarením“, D. Roggencamp et al, uverejnená na 27. kongrese EADV 2018 v Paríži, Francúzsko. Plagát č. P1684. Vzorka 17 detí a 17 dospelých, ktorí aplikovali prípravok na pokožku svojho dieťaťa.

Zistiť viac

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak...

Hľadáte prípravok na ochranu proti slnku pre svoje bábätko, batoľa alebo dieťa:
Eucerin Detský gélový krém na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+ bol špeciálne vytvorený tak, aby poskytoval detskej pleti potrebnú upokojujúcu ochranu a je vhodný pre dojčatá a deti od troch mesiacov a staršie.

Hľadáte opaľovací prípravok, ktorý pokožku vášho dieťaťa ochráni pred UVA i UVB žiarením a tiež pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:
Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred UVA/UVB žiarením aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Vyskúšajte iný výrobok, ak...

Vaše dieťa má atopickú pokožku a vy hľadáte opaľovací krém s veľmi vysokou ochranou:
Vyskúšajte Eucerin Detský sprej na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ (ktorý je k dispozícii ako pumpička aj ako sprej so spúšťačom). Všetky tieto produkty sú vhodné pre deti od troch rokov.

Hľadáte prípravok na ochranu proti slnku pre svoje bábätko, batoľa alebo dieťa, ktorý neobsahuje chemické filtre:
Eucerin Detský gélový krém na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+ neobsahuje chemické filtre a využíva širokopásmové a fotostabilné mikropigmenty na odrážanie UV lúčov od povrchu pokožky. Je vhodné používať od troch mesiacov veku.

Ingrediencie

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Tiež vysokoenergetické viditeľné svetlo vyvoláva tvorbu voľných radikálov, ktoré spôsobujú fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené slnkom) a ani vysoká UV ochrana nás pred ním nedokáže ochrániť. Eucerin Detský gélový krém na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi ochranou SPF 50+ a Detský sprej na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+ obsahujú technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje citlivej pokožke viac ako ochranu pred UV žiarením - chráni ju tiež pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla a zároveň podporujú vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA. Upokojujú citlivú pokožku a chránia ju pred poškodením vplyvom slnečného žiarenia.Obsahujú tiež technológiu ""Proti škvrnám po vypraní""* značky Eucerin.

Technológia Advanced Spectral Technology
Špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 v kombinácii s licochalconom A pre neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Ochrana DNA
Kyselina glycyrrhetinová, silný antioxidant, podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA.

1. Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia, ako je požadované podľa EÚ noriem.

Ako účinkuje

FAQ (6)

 • Ako si mám vybrať SPF?

  Pre pokožku vášho dieťaťa sú určené opaľovacie prípravky s vysokým alebo veľmi vysokým ochranným slnečným faktorom, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre jemnú detskú pokožku. Opaľovacie prípravky sú k dispozícii v štyroch rozdielnych úrovniach ochrany: nízka (faktor 6 až 10), stredná (15 až 25), vysoká (30 až 50) a veľmi vysoká (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým lepšie je pokožka chránená. Pre detskú a citlivú pokožku odporúčame vždy používať opaľovacie prípravky s vysokým či veľmi vysokým ochranným faktorom.

  Jednoznačne odporúčame nevystavovať malé deti priamemu slnku, najmä v hodinách, kedy je jeho žiarenie najintenzívnejšie, a chrániť ich pokožku odevom. Prípravky slnečnej ochrany starostlivo nanášajte na všetky oblasti tela, ktoré sú slnku vystavované, a aplikáciu v dostatočnom množstve opakujte každé dve hodiny. A nezabúdajte, že k poškodeniu kože môže dôjsť aj pred tým, než je spálenie viditeľné.

 • Prečo potrebuje citlivá pokožka špeciálnu slnečnú ochranu?

  Detská pokožka, rovnako ako mnoho ďalších orgánov u detí, sa stále vyvíja, a preto je citlivejšia na slnečné žiarenie. Detská pokožka je tenšia ako pokožka dospelých a tiež jej bariérová funkcia a vlastné obranné mechanizmy (najmä syntéza melanínu) nie sú ešte úplne vyvinuté. U detí je taktiež oveľa vyšší pomer jej celkovej povrchovej plochy k telesnému objemu.

  Poškodenie pokožky vplyvom slnečného žiarenia v detstve predstavuje oveľa vyššie riziko jej ďalšieho poškodenia v neskoršom veku. Viac si môžete prečítať v článku Účinky slnečného žiarenia na detskú pokožku.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA žiarenie preniká do hlbších vrstiev pokožky. Stimuluje tvorbu voľných radikálov, ktoré spôsobujú oxidačný stres a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (časom bunkovú DNA mení). UVA žiarenie je tiež najčastejšie spájané s fotostarnutím (predčasným starnutím pokožky v dôsledku slnečného žiarenia). Môže ďalej vyvolávať slnečné alergie, napr. polymorfnú svetelnú erupciu (PLE). Alergie môže spôsobovať aj UVB žiarenie, ale v menšej miere.
   
  UVB žiarenie dodáva pokožke energiu potrebnú na tvorbu vitamínu D a stimuluje tvorbu melanínu, ktorý je nevyhnutný na opálenie pokožky. UVB žiarenie nepreniká do pokožky tak hlboko ako UVA žiarenie - dostane sa iba do jej najvrchnejších vrstiev, kde spôsobuje relatívne rýchlo rozpoznateľné poškodenie, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, a môže tak byť príčinou rôznych kožných ochorení, ako je aktinická keratóza alebo rakovina kože.
   
  Oba typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a môžu prispievať k vzniku problémov, ako sú pigmentové škvrny od slnka (známe tiež ako „starecké škvrny“) a melazma.

 • Čo je vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo je nutné pred ním pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia je možné rozdeliť na UV žiarenie, viditeľné svetlo a infračervené svetlo. Ľudské oko zachytí iba viditeľné slnečné svetlo, pričom svetlo ostatných frekvencií je preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra má vysokú energetickú úroveň, a preto sa označuje ako vysokoenergetické viditeľné svetlo. Poznáme ho tiež pod názvom HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL svetlo alebo sa mu niekedy tiež hovorí „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  HEVIS svetlo preniká rovnako ako UVA žiarenie do hlbších vrstiev pokožky (dermis), kde môže vytvárať voľné radikály. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia kože spôsobeného slnkom), zasahujú do kožných buniek a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré pokožke dodávajú pružnosť a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pleti a melazmou.
   
  Hoci existuje mnoho moderných opaľovacích krémov s účinnou ochranou pred UVA a UVB žiarením, odporúčame vyhľadávať prípravky, ktoré pokožku zároveň chránia aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Také prípravky pleti poskytnú spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a z dlhodobého hľadiska vám môžu tiež pomôcť v boji proti viditeľným príznakom starnutia pleti, ako sú vrásky.

 • Je Eucerin Detský gélový krém Sensitive Protect 50+ vhodný pre malé deti?

  Eucerin Detský gélový krém Sensitive Protect 50+ je vhodný pre deti od 3 mesiacov.

 • Ako sa líši ,,vodoodolný" a ,,extra vodoodolný" opaľovací prípravok?

  Tieto pojmy sú definované asociáciou Cosmetics Europe a naše prípravky sa riadia odporúčaniami tejto asociácie. Aby bol prípravok označený za vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po dvoch 20-minútových pobytoch vo vode. Aby prípravok splnil kritériá pre označenie extra vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po štyroch 20-minútových pobytoch vo vode.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin