• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy Protect SPF 50+

5
2 recenzií
Vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári a pokožku na tele
Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
Na pokožku so sklonom k slnečnej alergii

Špičkový krémový gél na opaľovanie vhodný na tvár aj telo s pokožkou so sklonom k slnečnej alergii. Chráni pred slnečnými alergiami a slnečným poškodením pokožky.

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB žiareniu a aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Alpha-glucosyl-rutín pomáha pri prevencii vzniku zo slnka vyvolaných alergií, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE).

Gélový krém sa ľahko nanáša a rýchlo vstrebáva. Nelepivý pocit na pokožke. Vrelo odporúčam.

Andrea, 2018

O produkte

Ochrana proti slnečnej alergii na pleť na tvári a pokožku na tele

UV žiarenie je hlavnou príčinou slnečného poškodenia pokožky, avšak aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré pre pokožku predstavujú ďalšiu záťaž. 

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy SPF 50+ je výrobok slnečnej ochrany určený na tvár a celé telo vyvinutý špeciálne pre potreby pokožky so sklonom k slnečnej alergii, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE). Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 na dosiahnutie vysokej UV ochrany s licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vyvolané pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla. Obsahuje aj alpha-glucosyl-rutín, ktorý pomáha pri prevencii vzniku zo slnka vyvolaných alergií, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE).

Nemastný a nelepivý krémový gél na opaľovanie je bez obsahu parfumu, čím minimalizuje riziko podráždenia pokožky, rýchlo sa vstrebáva a je vodoodolný. 

1 Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako požadujú normy EÚ.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú kožnú znášanlivosť na pokožke so sklonom k slnečnej alergii, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE).

Použitie

Použitie

 • Pred pobytom na slnku naneste na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po osušení uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami 
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si prípravok, ktorý vašej pokožke poskytuje vhodnú úroveň ochrany. Mal by chrániť pred UVA aj UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by byť prispôsobený potrebám vašej pokožky. 

 

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Je veľmi dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako mierka množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na každú očíslovanú oblasť tela na obrázku (1-11) odporúčame použiť hrubý pásik krémového gélu v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane:

 • 1. Tvár a krk
 • 2 a 3. Obe ruky
 • 4. Hrudník
 • 5. Brucho
 • 6 a 7. Horná časť nôh (spredu aj zozadu)
 • 8 a 9. Dolná časť nôh (spredu aj zozadu) a chodidlá
 • 10. Ramená a horná časť chrbta
 • 11. Dolná časť chrbta

Na celé telo budete potrebovať množstvo zodpovedajúce veľkosti golfovej loptičky.


Zistiť viac

3. Nanášajte dôkladne

Dbajte na to, aby boli všetky odhalené oblasti pokožky adekvátne chránené. Na niektoré oblasti veľmi často zabúdame, preto pamätajte aj na uši a zadnú stranu krku, chrbát a ramená, zadnú stranu horných končatín, ruky a nohy a oblasti okolo okrajov plaviek. 

Výskum značky Eucerin (2) ukazuje, že v priemere približne 14 % zadnej časti ženského tela a 22 % zadnej časti mužského tela je pravidelne vystavovaných slnečným lúčom bez akejkoľvek slnečnej ochrany. 
 2 - Interná štúdia spoločnosti Beiersdorf z roku 2016, ktorá skúmala používanie slnečnej ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužoch)


Zistiť viac

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak...

Trpíte slnečnou alergiou a hľadáte prípravok na opaľovanie s vysokou UV ochranou

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy SPF 50+ bol vyvinutý špeciálne tak, aby poskytol pokožke so sklonom k slnečnej alergii na tvári aj na tele potrebnú ochranu a starostlivosť.

Hľadáte prípravok slnečnej ochrany, ktorý ochráni vašu pokožku pred UVA a UVB žiarením a zároveň pred negatívnymi dopadmi vysokoenergetického viditeľného svetla

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred UVA a UVB žiarením a obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Máte veľmi citlivú pokožku a hľadáte prípravok na opaľovanie s vysokou UV ochranou

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy SPF 50+ preukázal v klinických aj dermatologických testoch, že je vhodný na veľmi citlivú alebo fotosenzitívnu pokožku.

Vyskúšajte iný výrobok, ak...

Máte citlivú pokožku so sklonmi k slnečným alergiám a hľadáte ošetrujúci prípravok po opaľovaní

Vyskúšajte Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní Sensitive Relief.

Máte citlivú pokožku a hľadáte prípravok na opaľovanie s veľmi vysokým ochranným faktorom na pokožku celého tela, ale uprednostňujete formu spreja

Vyskúšajte Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+ alebo SPF 30 (na citlivú pokožku vrátane pokožky so sklonmi k akné).

Hľadáte prípravok na opaľovanie s veľmi vysokým alebo vysokým faktorom na ochranu pokožky celého tela pred známkami predčasného starnutia

Vyskúšajte Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+.

Ingrediencie

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálovktoré môžu pokožku zaťažovať a ani vysoká UV ochrana nás pred ním nedokáže ochrániť. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii SPF 50+ obsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje pokožke viac ako len ochranu pred UV žiarením. Zároveň ju chráni aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Výrobky obsahujú aj alpha-glucosyl-rutin, ktorý pomáha pri prevencii slnečných alergií. 

 

Technológia Advanced Spectral Technology
Špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 v kombinácii s licochalconom A na neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Alpha-glucosyl-rutin
Silný antioxidant, ktorý posilňuje vlastný ochranný systém pokožky proti voľným radikálom vyvolanými UVA žiarením, čím pomáha pri prevencii slnečných alergií. 

1 – Zodpovedajú najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

 

Ako funguje

FAQ (5)

 • Aké sú príznaky slnečnej alergie?

  Slnečné alergie sú veľmi časté, najmä u mladých žien a osôb so svetlou pokožkou. Najčastejšou formou slnečnej alergie je polymorfná svetelná erupcia (často označovaná skratkou PLE). K typickým príznakom patrí dráždivá vyrážka a začervenanie pokožky, môžu sa objaviť aj pľuzgiere a hnisavé vredy. Príznaky sa obvykle objavujú deň alebo dva po slnení a nachádzajú sa zvyčajne na spodnej strane rúk a na hrudníku – menej častejšie sa môžu objaviť na tvári. 

  Medzi ďalšie slnečné alergie patrí Acne Aestivalis (častejšie známe ako Mallorca akné). Príznaky Acne Aestivalis sú veľmi podobné príznakom polymorfnej svetelnej erupcii (PLE). Zvyčajne postihuje ženy vo veku 25 až 40 rokov, u ktorých sa akné objavilo počas puberty. 

  Viac o týchto alergiách a ako sa starať o pokožku so sklonom k slnečnej alergii si môžete prečítať v článku Slnečné alergie: PLE a iné.

 • Potrebuje pokožka so sklonmi k slnečnej alergii špeciálnu slnečnú ochranu?

  Rovnako ako citlivá pokožka, aj pokožka so sklonmi k slnečnej alergii má oslabenú obrannú bariéru, preto je citlivejšia na dráždivé látky z vonkajšieho prostredia. Jedným z týchto dráždivých podnetov je slnečné žiarenie. Aj niektoré chemické látky, ako napríklad parfumy, môžu pri citlivej pokožke so sklonmi k slnečnej alergii vyvolať reakciu. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy SPF 50+ poskytuje pokožke so sklonmi k slnečnej alergii potrebnú vysokú úroveň ochrany. Obsahuje aj antioxidanty, ktoré pokožku upokojujú a posilňujú jej vlastný systém ochrany proti voľným radikálom vyvolaným UVA žiarením, čím pomáha pri prevencii vzniku slnečných alergií.

   
 • Ako zistím, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné prípravky na opaľovanie ponúkajú štyri rôzne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (faktor 15 až 25), vysokú (faktor 30 až 50) a veľmi vysokú (faktor 50+). Čím je ochranný faktor vyšší, o to lepšie je vaša pokožka chránená. Je však dôležité prípravok nanášať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (PLE). Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere.

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

  Obidva typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako je napríklad vznik slnečných škvŕn (známych tiež ako starecké škvrny) a melazmy.

 • Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa tiež ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke zabezpečujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pokožky a s melazmou

  Mnohé moderné prípravky na opaľovanie ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame vyberať si také výrobky, ktoré zároveň vašu pokožku ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pokožke spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu zároveň pomôcť v boji proti viditeľným známkam starnutia pokožky.

5
2 recenzií *
2
0
0
0
0
 • Vendula 11. 2. 2021
  eucerin.cz
  Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy SPF 50
  Přibližně 10 let trpím sluneční alergií. Celou tu dobu jsem to řešila léky a "ochranným" krémem s faktorem 50, ale vždy se vyrážka objevila po 3-5 dnech. Letos jsme poprvé vyzkoušela tento krém a doteď nemohu uvěřit, že to skutečně funguje. Po dobu dovolené na hodně ostrém slunci (Zanzibar) ani pupínek, na poslední dva dny jsem krém pro zajímavost nahradila obyčejnou 50 faktorem a hned druhý den pupínky. Takže skutečně můžu jen doporučit, konečně si budu moci ožívat sluníčko s rodinou.
 • Vendula 11. 2. 2021
  Eucerin Ochranný krémový gel na opalování proti sluneční alergii Sun Allergy SPF 50
  Přibližně 10 let trpím sluneční alergií. Celou tu dobu jsem to řešila léky a "ochranným" krémem s faktorem 50, ale vždy se vyrážka objevila po 3-5 dnech. Letos jsme poprvé vyzkoušela tento krém a doteď nemohu uvěřit, že to skutečně funguje. Po dobu dovolené na hodně ostrém slunci (Zanzibar) ani pupínek, na poslední dva dny jsem krém pro zajímavost nahradila obyčejnou 50 faktorem a hned druhý den pupínky. Takže skutečně můžu jen doporučit, konečně si budu moci ožívat sluníčko s rodinou.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin