• (13)
Ukázať recenzie Napísať recenziu

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť 45 ml

Urýchľuje regeneráciu pokožky

Masť bez obsahu vody pomáha obnovovať, chrániť a upokojovať suchú až veľmi suchú, popraskanú a podráždenú pokožku. Vytvára ideálnu ochrannú bariéru, ktorá podporuje regeneráciu pokožky.

Aquaphor masť pre veľmi suchú, popraskanú pokožku

Naša pokožka zvláda náročnú úlohu, ktorou je ochrana nášho tela, v jej dôsledku však môže byť veľmi suchá, popraskaná a podráždená. Potrebuje SOS starostlivosť.

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť poskytuje suchej až veľmi suchej, popraskanej a podráždenej pokožke potrebnú SOS starostlivosť. Táto masť bez obsahu vody vytvára na jej povrchu jemnú, polopriedušnú ochrannú bariéru, ktorá podporuje prirodzený transfer vodnej pary a kyslíka dovnútra a von z pokožky, a tak umožňuje pokožke dýchať a posilňuje jej prirodzenú ochrannú bariéru. Zloženie masti je obohatené o glycerín a panthenol. Glycerín je účinná hydratačná zložka, ktorá priťahuje vodu a pomáha ju zadržiavať v pokožke. Účinkuje spoločne s panthenolom, ktorý napomáha urýchliť regeneráciu a obnovu pokožky a zároveň pokožku hydratuje.

Aquaphor Regeneračná masť neobsahuje parfumy ani konzervačné látky a klinické a dermatologické testy preukázali, že účinne obnovuje veľmi suchú, popraskanú a podráždenú pokožku.

Upokojujúca, priehľadná masť sa ľahko nanáša a jemným vmasírovaním preniká do problematických oblastí pokožky, ako sú kolená a lakte, popraskaná pokožka na kĺboch prstov rúk, rozstrapkaná nechtová kožtička a popraskané päty. Vďaka jednoduchému zloženiu je dobre tolerovaná citlivou pokožkou a je vhodná na použitie u dojčiat a detí, rovnako ako na pokožku po drobných popáleninách a na pokožku po povrchových dermatologických zákrokoch, ako je laserové ošetrenie a chemické peelingy. Pokožka je zregenerovaná, ochránená a obnovená.

Eucerin Regeneračnú masť Aquaphor používajte iba na reepitelizovanú pokožku (t.j. tam, kde sa už vytvorilo nové tkanivo), a nie na otvorené, vlhké či krvácajúce rany. Poraďte sa s vaším dermatológom, ako dlho by ste mali po ošetrení pred použitím výrobku počkať.

 

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť je univerzálne SOS riešenie

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú účinnosť a znášanlivosť aj na extrémnej suchej, popraskanej alebo podráždenej pokožke.

KĽÚČOVÉ ZISTENIA

Klinické a dermatologické štúdie Eucerin Aquaphor Regeneračnej masti preukazujú jej účinnosť (ako celkovú, tak aj na špecifických častiach tela) a jej kožnú znášanlivosť (celkovú, aj z hľadiska nekomedogénnych účinkov).

Celková účinnosť

10-dňové testovanie v klinických podmienkach na vzorke 25 osôb vo veku 18 – 50 rokov ukázalo, že Eucerin Aquaphor Regeneračná masť výrazne skrátila čas, ktorý pokožka potrebovala na svoju regeneráciu.

Účinnosť pri ošetrovaní suchej, hrubej a popraskanej pokožky na rukách

Na ďalšej 7-dňovej klinickej štúdii sa zúčastnilo 17 osôb, ktoré pravidelne používali masť Eucerin Aquaphor na jednu ruku, zatiaľ čo druhú ruku ponechali neošetrenú ako kontrolnú vzorku. Výsledky štúdie boli hodnotené klinicky pomocou korneometra (vedecký prístroj na meranie hydratácie pokožky) v kombinácii so spätnou väzbou získanou od respondentov. Výsledky ukázali, že:

 • Používanie masti prináša počas noci suchej pokožke na rukách štatisticky významné a viditeľné zlepšenie.
 • Pri pravidelnom používaní po dobu siedmich dní sa stav pokožky aj naďalej zlepšuje.

Celková znášanlivosť

Štúdia znášanlivosti na vzorke 202 osôb vo veku 17 – 65 rokov nepreukázala žiadne alergické reakcie pri používaní výrobku a preukázala vynikajúcu znášanlivosť výrobku.

Nekomedogénny účinok

V ďalšom teste používalo výrobok 27 osôb vo veku medzi 19 – 55 rokov aspoň raz denne po dobu štyroch týždňov. Dermatológovia vyhodnotili výsledky so záverom, že masť je nekomedogénna.

Často kladené otázky

Ako často by som mal/a používať Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť?

Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť môžete používať tak často, ako potrebujete na upokojenie a zjemnenie oblastí podráždenej alebo popraskanej pokožky. Praktické menšie balenie sa zmestí do vašej kabelky a môžete ho nosiť so sebou všade, kam potrebujete.

Môžem používať Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť na starostlivosť o rany?

Áno, ale výrobok by ste nemali používať na otvorené, krvácajúce alebo vlhké rany. Masť použite až potom, čo sa vytvorí nová tkanivo (v lekárskej terminológii reepitelizácia). Ak máte obavy, že sa vaša rana hojí pomaly alebo mohlo dôjsť k infekcii rany, poraďte sa so svojím lekárom.

V prípade, že už došlo k reepitalizácii, vytvorí Eucerin Aquaphor Regeneračná masť ochrannú bariéru pre urýchlenie regenerácie pokožky. Klinické a dermatologické testy preukázali účinnú obnovu suchej, popraskanej alebo podráždenej pokožky.

Je Eucerin Aquaphor Regeneračná masť vhodná na použitie na pokožku môjho dieťaťa?

Áno, masť je ideálna na použitie na plochy suchej pokožky na tvári vášho dieťaťa alebo v plienkovej oblasti. Obsahuje len malé množstvo šetrných, ale účinných zložiek a je bez obsahu parfumácie a konzervačných látok, je teda vhodná aj pre citlivú pokožku vášho dieťaťa. Viac si môžete prečítať v článku Ako sa môžem starať o oblasti veľmi suchej pokožky môjho dieťaťa?

Pokiaľ vaše dieťa trpí na atopickú dermatitídu (bežne známu ako ekzém), odporúčame používať výrobky z radu Eucerin AtopiControl, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre atopickú pokožku.

Môžem použiť masť na starostlivosť o pokožku s ľahkými popáleninami?

Áno. Eucerin Aquaphor Regeneračná masť je ideálna pre použitie na povrchové popáleniny prvého stupňa a malé plochy pokožky. Je to kozmetický, nie lekársky výrobok, klinické testy však preukázali, že pomáha obnovovať podráždenú pokožku tým, že urýchľuje jej regeneráciu. Viac si môžete prečítať v článku Ako sa najlepšie starať o drobné popáleniny?

Nepoužívajte masť na otvorené alebo krvácajúce popáleniny. Ak máte akékoľvek pochybnosti o stave vašich popálenín, poraďte sa s lekárom.
Ak bola vaša pokožka zaťažovaná slnečným žiarením, odporúčame vyskúšať Eucerin Krémový gél po opaľovaní Sensitive Relief, ktorý je vhodnejší pre použitie na celé telo.

Je Eucerin Aquaphor Regeneračná masť vhodná na použitie na veľmi suchú pokožku po celej tvári a tele?

Áno. Eucerin Aquaphor Regeneračná masť možno použiť kdekoľvek na tvári i tele ako SOS kozmetickú starostlivosť. Má konzistenciu masti, a preto sa najlepšie hodí na lokalizované oblasti pokožky, ako sú popraskané ruky alebo chodidlá a drobné odreniny a popáleniny.

Ak máte veľmi suchú a hrubú pokožku po celom tele, vyskúšajte Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea alebo UreaRepair PLUS Telový krém 5 % Urea.

Mám aknóznu pleť. Môžem používať Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť?

Áno, lebo je na základe klinických a dermatologických testov preukázateľne nekomedogénna (teda nespôsobuje nedokonalosti pleti). Avšak ak je vaším hlavným problémom akné, odporúčame používať výrobky z radu Eucerin DERMOPURE, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre aknóznu pleť so sklonmi k nedokonalostiam.

Nedávno som prekonala laserovú terapiu a/alebo chemický peeling. Môžem bez obáv používať Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť?

Áno. Eucerin Aquaphor Regeneračná masť je bezpečná na použitie po laserovom zákroku alebo chemickom peelingu a urýchli regeneráciu vašej pokožky. Ak máte na pokožke otvorené rany, počkajte, až sa na nich vytvorí nové tkanivo (dôjde k úplnej reepitalizácii), až potom použite masť. V prípade nejasností sa obráťte na vášho dermatológa.

Pomôže mi masť s popraskanou pokožkou na rukách a poškodenú nechtovú kožtičku?

Áno. Eucerin Aquaphor Regeneračná masť je ideálna na zmäkčenie a upokojenie popraskanej pokožky na vašich rukách. Výskum ukázal, že prináša výrazné výsledky už počas noci po prvom použití. Tieto pozitívne účinky pokračujú pri pravidelnom používaní. Túto transparentnú masť zľahka vmasírujte do nechtovej kožtičky, ktorú zjemní a ľahšie ju potom zatlačíte.

Mám popraskanú kožu na pätách. Môže mi Eucerin Aquaphor Regeneračná masť pomôcť?

Áno. Eucerin Aquaphor Regeneračná masť pomáha urýchliť regeneráciu pokožky a obnoviť popraskanú kožu na chodidlách. Pokožka sa zjemní a popraskané päty sú na pohľad i na dotyk hladšie.

Ingrediencie

 • Nanášajte na postihnuté oblasti podľa potreby.
 • Malé množstvo výrobku na špičku prsta obvykle stačí na obe ruky. Stredné množstvo výrobku na špičku prsta stačí na problematické oblasti detskej pokožky a o niečo väčšie množstvo je ideálne na jednotlivé chodidlá.
 • Končekmi prstov vmasírujte do pokožky. Masť sa po zahriatí ľahko rozotiera.
 • Nepoužívajte na otvorené, krvácajúce alebo vlhké rany. Kým výrobok použijete, počkajte, kým sa pokožka úplne nezacelí (reepitelizuje).

Aplikujte masť Aquaphor na postihnuté miesta

Ideálne pre lokalizované oblasti na tvári a tele

 • Pravidelne nanášajte na problémové oblasti, ako sú kolená, lakte, kĺby prstov na rukách, nechtová kožtička a päty.
 • Praktické menšie balenie sa ľahko zmestí do vašej kabelky a môžete ho nosiť so sebou všade, kam potrebujete.

Masť na popraskané ruky, prsty, kĺby prstov na rukách a nehtovú kožtičku

 • Aplikujte podľa potreby a po každom umývaní rúk.
 • Väčšie množstvo výrobku na špičku prsta obvykle stačí na obe ruky. Masť možno po zahriatí ľahko vmasírovať do pokožky.
 • Konzistencia výrobku uľahčuje použitie na konkrétnych problémových oblastiach a pri zmäkčovaní nechtovej kožtičky.
 • Ideálna starostlivosť počas noci pre veľmi suché ruky alebo popraskané kĺby prstov na rukách. Pre lepší účinok si môžete na ruky navliecť bavlnené rukavice.

Masť na popraskané päty alebo chodidlá

 • Naneste po sprchovaní alebo kúpeli.
 • Dve dávky výrobku na špičku prsta obvykle stačia na jednotlivé chodidlá.
 • Masť možno po zahriatí ľahko vmasírovať do pokožky.
 • Konzistencia výrobku uľahčuje použitie na konkrétnych problémových oblastiach.
 • Ideálna starostlivosť počas noci pre veľmi suché chodidlá a popraskané päty.

Masť Aquaphor sa stará o drobné popáleniny

 • Jemne nanášajte na drobné popáleniny (povrchové, prvého stupňa).
 • Nepoužívajte na otvorené rany: počkajte, až sa pokožka zacelí (reepitelizuje), až potom naneste masť.
 • Viac o starostlivosti o drobné popáleniny si môžete prečítať v článku Ako sa starať o drobné popáleniny? Ak máte vážnejšie popáleniny, poraďte sa s vaším lekárom.

Masť Aquaphor pre detskú pokožku

 • Vhodná na použitie na suché líca a plienkovú oblasť.
 • Nanášajte jemne na citlivú detskú pokožku.
 • Stredne veľké množstvo výrobku na špičku prsta zvyčajne stačí pokryť každú z týchto oblastí.
 • Nepoužívajte na narušenú pokožku alebo otvorené rany.

Odporúčania

Použite Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť, pokiaľ...

Vyskúšajte iný výrobok, pokiaľ ...

Chcete obnoviť veľmi suchú, popraskanú alebo podráždenú pokožku:

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť preukázala v klinických a dermatologických testoch schopnosť urýchľovať regeneráciu pokožky.

Hľadáte výrobok, ktorý zjemní veľmi suché a popraskané ruky alebo nechtovú kožtičku:

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť preukázateľne počas noci zlepšuje stav pokožky a výsledky sa pri pravidelnom používaní ďalej zlepšujú.

Chcete sa zbaviť popraskanej kože na pätách:

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť vyhladzuje a zjemňuje veľmi suchú a popraskanú pokožku na chodidlách.

Hľadáte výrobok, ktorý vám pomôže starať sa o pokožku s drobnými popáleninami:

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť pomáha poškodenej pokožke a urýchľuje jej regeneráciu, nemala by však byť používaná na otvorené alebo krvácajúce rany. Počkajte, kým sa pokožka plne reepitelizuje (lekársky termín pre vytvorenie nového tkaniva), až potom naneste masť.

Hľadáte výrobok pre použitie na pokožku vášho dieťaťa:

Eucerin Aquaphor je vhodný na použitie u detí od troch mesiacov veku.

Hľadáte výrobok, ktorý môžete použiť po chemickom peelingu alebo ošetrení laserom:

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť podporuje regeneráciu pokožky po chemickom peelingu a ošetrení laserom, ale mala by byť použitá len na pokožku, ktorá je plne zacelená (reepitelizovaná), t.j. nie na otvorené rany.

Hľadáte denný hydratačný výrobok na veľké plochy veľmi suchej a citlivej pokožky tela:

Skúste Eucerin pH5 Telový krém alebo Eucerin pH5 Telové mlieko pre pokožku vášho tela. Rad Eucerin pH5 prináša dlhodobú hydratáciu, vďaka ktorej je pokožka odolnejšia a menej citlivá, a je vhodná pre pokožku so sklonmi k alergiám.

Hľadáte denný hydratačný výrobok pre veľké plochy veľmi suchej a hrubej pokožky:

Odporúčame Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea alebo Eucerin UreaRepair PLUS Krém 5 % Urea. Rad Eucerin UreaRepair ponúka okamžitú úľavu pre suchú alebo veľmi suchú pokožku a oddialenie príznakov suchosti a hrubosti až o 48 hodín od použitia.

Vy alebo vaše dieťa trpíte na atopickú dermatitídu:

Rad Eucerin AtopiControl bol vyvinutý špeciálne pre atopickú pokožku.

Máte akné alebo chcete zmierniť nedokonalosti pleti:

Odporúčame pravidelnú každodennú starostlivosť o pleť pomocou výrobkov z radu Eucerin DERMOPURE.

Máte otvorené rany a vaša pokožka krváca:

Ak sa vaša pokožka nehojí prirodzene alebo máte akékoľvek obavy ohľadom stavu vašej pokožky, poraďte sa s vaším lekárom.

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť Urýchľuje regeneráciu pokožky

Naša pokožka zvláda náročnú úlohu, ktorou je ochrana nášho tela, v jej dôsledku však môže byť veľmi suchá, popraskaná a podráždená. Potrebuje SOS starostlivosť.

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť poskytuje veľmi suchej a podráždenej pokožke potrebnú SOS starostlivosť. Na jej povrchu vytvára polopriedušnú ochrannú bariéru, ktorá podporuje prirodzený transfer vodnej pary a kyslíka dovnútra a von z pokožky, a tak umožňuje pokožke dýchať a posilňovať jej prirodzenú bariérovú funkciu. Obsiahnutý glycerín je účinná hydratačná zložka, ktorá priťahuje vodu a pomáha ju zadržiavať v pokožke. Účinkuje spoločne s panthenolom, ktorý napomáha urýchliť regeneráciu a obnovu pokožky a zároveň pokožku hydratuje.

Celkové hodnotenie
 • (13)
5 z 5 bodov / 13 recenzií
5 Stars
13
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.
Janinka,

Vřele doporučuji!

Použila jsem dceři na opruzeninky a musím vřele doporucit! Během dvou dnů používání bylo vše zahojené! Zkoušela jsem nejprv jiné krémy, ale u tohoto produktu byly znatelné výsledky již po prvním použití! Od této chvíle tento výrobek nesmí chybět v naší domácnosti!
Niky ,

Super

V zimě naprosto perfektní na ruce
Vladka,

Doporucuji!

Velmi univerzální, casto cestuji a beru s sebou vzdy a vsude mensi balení, doma tuto mast používáme vsichni, a proto jsem koupila ještě to vetsi balení, vyjde pak levněji.
Andrea K. ,

Výborná hojivá masť

Tak táto masť má v mojej lekárničke dôležité miesto. Hovorím jej masť na všetko. Zádery, popraskané päty, v zime na premastenie rúk, suchý ekzém na tele. Naozaj výborný.
Gabča,

Univerzálny

Tento krémik je taká univerzálna záchrana skoro na všetko a pre celú rodinu. Používame ho pri nádche na podráždený nos od vreckoviek, na suché stvrdnuté päty, na suché lakte, na pery ako balzám , na chrasty, aby neostali jazvy a taktiež na zádery na prstoch. Krásne premastí a svojim zlozenim aj prelieči ranky.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár