Eucerin Aquaphor Regeneračná masť – Klinicky a dermatologicky preukázané, že urýchľuje regeneráciu pokožky

4 min čítanie
Zobraziť viac

Naša pokožka zvláda náročnú úlohu, ktorou je ochrana nášho tela, v jej dôsledku však môže byť veľmi suchá, popraskaná a podráždená. Potrebuje SOS starostlivosť, a práve tú jej prináša Eucerin Aquaphor Regeneračná masť. "Aqua" znamená po latinsky voda, a "Phor" pochádza zo starogréckeho "phoros", ktorého význam je "nosič" alebo "prenášač". Ako názov sám napovedá, výrobok chráni pokožku pred dehydratáciou tým, že jej pomáha zadržiavať vodu. Eucerin Aquaphor Regeneračná masť urýchľuje regeneráciu pokožky a je ideálna pre širokú škálu kožných ochorení. V tomto článku sa dočítate, aké je vedecké pozadie tohto obľúbeného zloženia.

Spoľahlivá a odporúčaná

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť bola prvýkrát predstavená v Spojených štátoch v roku 1925 a od tých čias stále slávi úspech.

Centrum výskumu a vývoja spoločnosti Beiersdorf sídli v nemeckom Hamburgu
Vedecký odborník značky Eucerin dr. Filbry predstavuje vedecké pozadie Eucerin Aquaphor Regeneračnej masti

Alexander Filbry, Ph.D. pracuje na vývoji produktov starostlivosti o telo značky Eucerin a bol priamym svedkom rýchleho nárastu popularity produktu Eucerin Aquaphor.

"Existuje veľa zrejmých dôvodov, prečo má masť Aquaphor taký veľký úspech: jej účinnosť, fakt, že ide o masť bez obsahu vody, ktorá vytvára ideálne prostredie pre regeneráciu poškodenej alebo podráždenej pokožky, jej znášanlivosť podráždenou pokožkou a v neposlednom rade aj jej široké spektrum použitia."

 

Unikátny spôsob, akým výrobok účinkuje, umožňuje použiť masť na rozsiahly rad kožných ochorení. Eucerin Aquaphor Regeneračná masť preukázala v klinických a dermatologických testoch schopnosť urýchľovať regeneráciu pokožky a tak poskytovať účinnú pomoc pri obnove extrémne suchej, popraskanej alebo podráždenej pokožky.

"Riešenie, ktoré Eucerin prináša poškodenej pokožke, účinkuje niekoľkými spôsobmi pre podporu jej obnovy," vysvetľuje dr. Filbry. "Ak je pokožka podráždená alebo extrémne suchá či popraskaná, je nevyhnutné poskytnúť jej správne podmienky pre jej regeneráciu." Vysvetľuje, akým spôsobom Eucerin Aquaphor Regeneračná masť vytvára ideálne prostredie pre regeneráciu pokožky. "Zloženie bez obsahu vody vytvára na pokožke polopriedušnú ochrannú bariéru, ktorá reguluje rýchlosť, ktorou pokožka stráca vodné pary a pomáha pokožke zadržiavať potrebnú hydratáciu."

Výrobok obsahuje aktívne zložky, ktoré umožňujú urýchliť regeneráciu pokožky. Dr. Filbry vysvetľuje, že panthenol je známy svojou schopnosťou zlepšovať regeneráciu pokožky a glycerín má hydratačné účinky, ktoré posilňujú prirodzenú bariérovú funkciu pokožky.

 

  1. Vytvára ochrannú bariéru, ktorá posilňuje vlastnú bariérovú funkciu pokožky
  2. Polopriedušná bariéra podporuje prirodzený transfer vodnej pary a kyslíka dovnútra a von z pokožky
Eucerin Aquaphor Regeneračná masť vytvára ideálne prostredie pre regeneráciu pokožky

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť – univerzálny pomocník

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť je šetrná k citlivej pokožke
Masť je ideálna pre starostlivosť o veľmi suché ruky a nechtovú kožtičku

"Eucerin Aquaphor Regeneračná masť pomáha nielen obnoviť veľmi suchú, popraskanú a podráždenú pokožku," vysvetľuje dr. Filbry, "ale tiež ju upokojuje a stará sa o ňu." Preto je ideálna pre širokú škálu stavov pokožky, ktoré vyžadujú upokojenie suchej alebo zaparenej pokožky, a to vrátane citlivej detskej pokožky. Prípravok možno použiť aj na upokojenie pokožky, ktorej citlivosť bola zvýšená chemickým peelingom alebo ošetrením laserom, je však potrebné počkať, kým sa pokožka reepitelizuje (odborný lekársky termín pre stav, keď dorástlo nové tkanivo). Dr. Filbry tiež dodáva, že Eucerin Aquaphor Regeneračná masť "môže pomáhať športovcom v starostlivosti o pokožku so sklonmi k odieraniu, pľuzgierom a ďalším kožným ochoreniam, ku ktorým dochádza v dôsledku častého pohybu."

Eucerin Aquaphor Regeneračná masť je dobre tolerovaná citlivou pokožkou, je šetrná a nekomedogénna. Taktiež neobsahuje parfumáciu a konzervačné látky.

"Výrobok obsahuje minimálne množstvo ingrediencií," dodáva dr. Filbry, "preto je dostatočne šetrný pre použitie na vysoko dráždivú pokožku".

Preukázaná účinnosť a znášanlivosť

Niekoľko dermatologických štúdií preukázalo účinnosť a znášanlivosť Eucerin Aquaphor Regeneračnej masti:

Celková účinnosť

10-dňové testovanie v klinických podmienkach na vzorke 25 osôb vo veku 18 – 50 rokov ukázalo, že Eucerin Aquaphor Regeneračná masť výrazne skrátila čas, ktorý pokožka potrebovala na svoju regeneráciu.

Účinnosť pri ošetrovaní suchej, hrubej a popraskanej pokožky na rukách

Na ďalšej 7-dňovej klinickej štúdii sa zúčastnilo 17 osôb, ktoré pravidelne používali masť Eucerin Aquaphor na jednu ruku, zatiaľ čo druhú ruku ponechali neošetrenú ako kontrolnú vzorku. Výsledky štúdie boli hodnotené klinicky pomocou korneometra (vedecký prístroj na meranie hydratácie pokožky) v kombinácii so spätnou väzbou získanou od respondentov. Výsledky ukázali, že:

  • používanie masti prináša počas noci suchej pokožke na rukách štatisticky významné a viditeľné zlepšenie.
  • pri pravidelnom používaní po dobu siedmich dní sa stav pokožky aj naďalej zlepšuje.

 

Celková znášanlivosť

Štúdie znášanlivosti na vzorke 202 osôb vo veku 17 – 65 rokov nepreukázali žiadne alergické reakcie pri používaní výrobku a preukázali vynikajúcu znášanlivosť výrobku.

Nekomedogénny účinok

V ďalšom teste používalo výrobok 27 osôb vo veku 19 – 55 rokov aspoň raz denne po dobu štyroch týždňov. Dermatológovia vyhodnotili výsledky so záverom, že masť je nekomedogénna.

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin