Suchá pokožka tela – Ako ošetrovať veľké plochy suchej pokožky?

4 min čítanie
Zobraziť viac

Mnohí ľudia poznajú a obľúbili si klasickú Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť pre jej vynikajúce regeneračné vlastnosti. Táto tradičná masť je dokonalým riešením na upokojenie malých plôch veľmi suchej pokožky.
 
Ale čo väčšie či ťažko dosiahnuteľné časti tela? Nanášanie masti môže byť ťažké a časovo náročné. Preto sme rad Eucerin Aquaphor obohatili o Telovú masť v spreji pre suchú pokožku. Má rovnaké regeneračné zloženie ako masť, ktorú si mnohí používatelia za dlhé roky zvykli používať na upokojenie podráždenej pokožky, teraz však v inovatívnom a praktickom spreji.

Inovatívna masť

Mnohí ľudia si zvykli používať Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť na SOS regeneráciu a starostlivosť o suchú, veľmi suchú alebo popraskanú pokožku. Jej mnohoúčelové zloženie je vhodné na ošetrenie ľahkých popálenín, na suché ruky a nechtovú kožičku, alebo dokonca na citlivú detskú pokožku - a to sú len niektoré z možných využití.
 
V každom prípade, ak chcete masť nanášať na väčšiu, horšie dosiahnuteľnú časť tela, nemusí byť tradičná telová masť alebo regeneračný krém tou najlepšou voľbou.
 
Práve preto sa Eucerin rozhodol pre inováciu v kategórii telových kozmetických mastí a vyvinul masť v spreji. Eucerin® Aquaphor Telová masť v spreji intenzívne hydratuje, a tým pomáha regenerácii veľmi suchej a podráždenej pokožky. Vďaka inovatívnemu rozprašovaciemu dávkovaču teraz môžete prípravok ľahko aplikovať na veľké alebo ťažko prístupné časti tela, ako sú nohy, chrbát a trup, ruky a ruky, či dokonca drsné päty pre okamžitý chladivý účinok.

Masť v spreji sa veľmi ľahko nanáša a dávkovač môžete používať dokonca i dnom nahor na nepretržitú a rovnomernú aplikáciu tejto upokojujúcej telovej masti. Na okamžité upokojenie a úľavu od podráždenej pokožky s dosahom 360° na všetky časti tela.

Tradícia v regenerácii suchej pokožky

Dnes už ikonická Eucerin Aquaphor Regeneračná masť bola prvýkrát vyrobená v Spojených štátoch v roku 1925 ako prípravok pomáhajúci urýchleniu regenerácie pokožky pri ľahkých popáleninách, kožných vyrážkach alebo na extrémne suchú a popraskanú pokožku. Na rozdiel od ostatných telových mliek možno jej veľký úspech do značnej miery pripísať jej vysokej účinnosti. Táto masť bez obsahu vody vytvára ideálne prostredie pomáhajúce regenerácii poškodenej alebo podráždenej pokožky. Vďaka svoje vysokej znášanlivosti je vhodná i na použitie na citlivú alebo podráždenú pokožku, a preto sa stala nevyhnutným pomocníkom v mnohých domácnostiach pri ošetrovaní širokej škály kožných problémov.
 
Medzi účinné látky v zložení Eucerin Aquaphor Regeneračnej masti patrí pantenol a glycerín. Tieto kľúčové zložky obsahuje aj nová masť v spreji.
 
Ako presne tieto zložky účinkujú? Pantenol alebo dexpantenol sú účinné hydratačné zložky, ktoré pôsobia tak, že zlepšujú hydratáciu vo vonkajšej vrstve pokožky a pomáhajú znižovať transepidermálnu stratu vody. Tieto dva účinky pomáhajú celkovej regenerácii a obnove pokožky. Glycerín je na druhej strane zvlhčujúca zložka, ktorá pomáha vodu priťahovať a zadržiavať ju v pokožke. Je to zároveň tiež účinná hydratačná zložka, ktorá pokožku vyhladzuje a zabezpečuje jej dlhotrvajúcu hydratáciu.
 
Vďaka inovatívnemu rozprašovaču sa táto vysoko účinná masť nanáša jednoduchšie než kedykoľvek predtým na veľké alebo ťažko dosiahnuteľné časti tela.

Jeden výrobok, mnoho možností použitia

Eucerin pH5 Telové mlieko patrí medzi tie najlepšie hydratačné prípravky pre vašu suchú pokožku na upokojenie jej každodenných podráždení. Ale ako ošetriť podráždenia pokožky, ktoré vznikajú pri náročnejších aktivitách ako je šport, kempovanie či slnenie?
Ak chcete v takých prípadoch uľaviť menším plochám pokožky, je Eucerin Aquaphor Regeneračná masť vynikajúcim riešením pre okamžitú úľavu. Na väčšie či ťažko dosiahnuteľné časti tela však potrebujete iný druh SOS starostlivosti. A práve tu oceníte praktickú Eucerin Aquaphor Telovú masť v spreji s inovatívnym rozprašovačom.

Pri kondičnom behaní alebo tímových športoch sa môže medzi stehnami často objaviť zaparenie či odieranie pokožky. Hoci aj bežná masť by tu iste poskytla účinnú pomoc, aplikácia na takú veľkú časť tela by trvala oveľa dlhšie a spotrebovali by ste väčšie množstvo výrobku. Eucerin Aquaphor Telovú masť v spreji možno vďaka inovatívnemu rozprašovači ľahko nanášať i na väčšie a ťažšie dosiahnuteľné časti tela a sprej možno dokonca používať dnom nahor. Rozprašovač umožňuje ľahké nanášanie, zatiaľ čo obľúbené zloženie upokojuje pokožku vďaka okamžitému chladivému účinku a vytvára na jej povrchu ochrannú bariéru, ktorá podporuje prirodzené prúdenie vodných pár a kyslíka.
 
Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť v spreji možno použiť i na starostlivosť o pokožku po ošetrení laserom na jej rýchlu a bezpečnú regeneráciu.

Odporúčané odborníkmi

Dermatológovia už dlhodobo odporúčajú Eucerin Aquaphor Regeneračnú masť ako nekomedogénnu a účinnú masť na regeneráciu suchých, veľmi suchých alebo podráždených častí pokožky. Aj početné klinické a dermatologické štúdie potvrdili účinnosť masti pri poskytovaní SOS starostlivosti. Nová telová masť v spreji tiež preukázala svoju účinnosť pri regenerácii veľkých a ťažko dosiahnuteľných častí tela. Používateľská štúdia u 120 žien so suchou alebo podráždenou pokožkou tela vo veku medzi 25 a 65 rokmi (1) priniesla pri pravidelnom používaní výrobku počas dvoch týždňov nasledujúce výsledky:

  • Okamžite upokojuje a uľavuje suchej, drsnej pokožke po celý deň 88 %
  • Upokojuje pokožku po celý deň 88 %
  • Ideálna na aplikáciu na suché nohy a päty 87 %
  • Prináša osviežujúci chladivý účinok 82 %

 
1 Spoločnosť Beiersdorf s r.o., používateľská štúdia, Francie, november 2019

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin