• 1/1

Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní Sensitive Relief

5
Upokojuje a napomáha pri regenerácii slnkom namáhanej pokožky
S antioxidačnou obranou
Na tvár aj telo

Starostlivosť po opaľovaní na tvár aj telo. Na citlivú pokožku a pokožku so sklonom k slnečnej alergii. Upokojuje slnkom namáhanú pokožku.

S inovatívnym antioxidačným obranným systémom na podporu regenerácie pokožky.

O produkte

Regeneračný krémový gél po opaľovaní na citlivú pokožku a pokožku so sklonom k slnečnej alergii

Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní Sensitive Relief je prípravok určený na starostlivosť po opaľovaní pre citlivú pokožku a pokožku so sklonom k slnečnej alergii. Upokojuje a napomáha pri regenerácii slnkom namáhanej pokožky.

Inovatívna antioxidačná obrana je poskytovaná vďaka alpha-glucosyl-rutínu, ktorý neutralizuje voľné radikály, hlavné spúšťače citlivosti a alergie. Zloženie obsahuje aj licochalcon A, ktorý pokožku upokojuje a podporuje jej regeneráciu.

Krémový gél po opaľovaní je bez obsahu parfumácie, čím minimalizuje riziko podráždenia pokožky, má príjemnú konzistenciu a klinické a dermatologické testy preukázali, že je vhodný na citlivú pokožku a pokožku so sklonom k slnečnej alergii.

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú kožnú znášanlivosť aj na citlivej pokožke a pokožke so sklonom k slnečnej alergii.

Vlastnosti

 • bez parfumácie

Použitie

Použitie

1. Umývanie

Po pobyte na slnku si tvár a telo šetrne umyte vlažnou vodou s vhodným Eucerin výrobkom určeným na sprchovanie. Pokožku osušte jemným prikladaním uteráku (nešúchajte). 

Zistiť viac

2. Starostlivosť

Naneste dostatočné množstvo Eucerin Regeneračného krémového gélu po opaľovaní Sensitive Relief na tvár a telo. V prípade potreby použite ešte raz neskôr večer. 

Zistiť viac

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak ...

Hľadáte výrobok, ktorý upokojí slnkom namáhanú pokožku:

Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní Sensitive Relief pokožku upokojuje a podporuje regeneráciu slnkom namáhanej pokožky.

Vaša pokožka je citlivá a/alebo má sklony k slnečnej alergii:

Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní bol vyvinutý špeciálne pre vašu pokožku a klinické i dermatologické testy preukázali, že je vhodný na citlivú pokožku a pokožku so sklonmi k slnečnej alergii.

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Hľadáte opaľovací prípravok na tvár a telo a vaša pokožka má sklony k slnečnej alergii:

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii  SPF 50 alebo SPF 25

Hľadáte prípravok na opaľovanie určený špeciálne pre deti so sklonmi k slnečnej alergii:

Vyskúšajte Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30, ktoré je 100 % bez obsahu chemických filtrov a je vhodné pre dojčatá a deti od troch mesiacov. 

Ingrediencie

Ako účinkuje

Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní Sensitive Relief poskytuje účinnú úľavu pre všetky typy slnkom namáhanej pokožky vrátane pokožky so sklonmi k slnečným alergiám. 
 
Najbežnejším typom slnečnej alergie je Polymorfná svetelná erupcia (PLE). Spôsobuje ju nadmerná reakcia imunitného systému na oxidačný stres. Tento oxidačný stres vzniká pôsobením voľných radikálov v kožných bunkách, ktoré sú aktivované UVA žiarením. 
 
Tieto nadmerné imunitné reakcie môžu spôsobovať zápal vo forme vyrážok, pľuzgierov alebo vredov, ktoré sú začervenané a veľmi svrbia. Eucerin gél po opaľovaní ponúka inovatívny obranný antioxidačný systém, ktorý vďaka alfa-glucosyl-rutínu neutralizuje voľné radikály, kľúčové spúšťače citlivosti a alergie. Výrobok obsahuje aj licochalcon A na upokojenie pokožky a podporu regenerácie

Ako funguje

FAQ (3)

  Aké sú príznaky slnečnej alergie?

  Slnečné alergie sú veľmi časté, najmä u mladých žien a osôb so svetlou pokožkou. Najčastejšou formou slnečnej alergie je polymorfná svetlená erupcia (často označovaná skratkou PLE). Medzi typické príznaky patrí dráždivá vyrážka a začervenanie pokožky, môžu sa objaviť aj pľuzgiere a pustuly. Príznaky sa obvykle objavujú deň alebo dva po slnení a najčastejšie sa objavia na spodnej strane ruky a na hrudníku – menej častejšie sa môžu objaviť na pleti v oblasti tváre.

  Medzi ďalšie slnečné alergie patrí Acne Aestevalis (bežnejšie označované ako Mallorca akné). Príznaky Acne Aestevalis sa veľmi podobajú na polymorfnú svetelnú erupciu (PLE). Zvyčajne postihuje ženy vo veku 25 až 40 rokov, u ktorých sa akné objavilo počas puberty. 

  Viac o týchto alergiách a ako ošetrovať pokožku so sklonom k slnečnej alergii si môžete prečítať v článku Slnečné alergie: PLE a iné

  Ako môžem v prvom rade ochrániť pokožku pred namáhaním od slnka?

  Mierne slnečné žiarenie je dobré pre našu celkovú pohodu, ale nechránené a nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom môže mať nielen krátkodobé, ale aj dlhodobé následky, medzi ktoré patrí spálenie, fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené vplyvom slnečného žiarenia) a dokonca aj rakovina kože. 

  Základným krokom v starostlivosti o pokožku na slnku je skrátiť čas vystavovania vašej pokožky a pokožky vášho dieťaťa slnečnému žiareniu a vždy používať kvalitnú a zodpovedajúcu ochranu. Slnečná ochrana pleti na tvári by sa mala stať súčasťou vašej pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť, pretože slnko môže vašu pleť poškodzovať aj vtedy, keď sa práve neopaľujete pri mori na dovolenke.

  Tu je niekoľko zlatých pravidiel na slnečnú ochranu

  • Vyberte si výrobok, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre vašu pokožku so sklonom k slnečnej alergii, a ktorý jej poskytne potrebnú úroveň ochrany
  • Pred slnením naneste prípravok na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po vysušení uterákom – len tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany.
  • Dbajte na to, aby ste nevynechali žiadnu oblasť, ktorá bude vystavená priamemu slnku
  • Nezabudnite, že použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
  • Nezdržiavajte sa na slnku príliš dlho, ani po použití slnečnej ochrany – nezabúdajte, že k poškodeniu pokožky dochádza ešte skôr, ako je spálenie viditeľné 
  • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
  • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku

  Viac o tom, ako sa starať o pokožku na slnku si môžete prečítať v článkoch Vplyv slnka na kožu: prevencia a ochrana a Vplyv slnka na detskú pokožku. Pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti o tom, ako bude vaša pokožka na slnku reagovať, alebo akú úroveň ochrany by ste mali používať, požiadajte o radu dermatológa. 

  Potrebuje pokožka so sklonmi k slnečnej alergii špeciálnu slnečnú ochranu?

  Rovnako ako citlivá pokožka má aj pokožka so sklonmi k slnečnej alergii oslabenú ochrannú bariéru, preto je citlivejšia na dráždivé látky zvonka. Jedným z týchto dráždivých podnetov je slnečné žiarenie. Aj niektoré chemické látky, ako sú napríklad parfumy, môžu na citlivej pokožke so sklonmi k slnečnej alergii vyvolať reakciu. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii SPF 50 poskytuje pokožke so sklonmi k slnečnej alergii potrebnú vysokú úroveň ochrany. Obsahuje aj antioxidanty, ktoré pokožku upokojujú a posilňujú jej vlastný systém ochrany proti voľným radikálom vyvolaných UVA žiarením, čím pomáha pri prevencii vzniku slnečných alergií. 

5
from 1 reviews
 • Skvely
  Luc
  Po opalovani krasne upokoji pokozku. Aj ked bola zacervenana tak sa to pekne stiahlo. Super vec

Ďalšie odporúčané produkty