• (1)
Ukázať recenzie Napísať recenziu

Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní Sensitive Relief

Starostlivosť po opaľovaní na tvár aj telo. Na citlivú pokožku a pokožku so sklonom k slnečnej alergii. Upokojuje slnkom namáhanú pokožku.

S inovatívnym antioxidačným obranným systémom na podporu regenerácie pokožky.

Regeneračný krémový gél po opaľovaní na citlivú pokožku a pokožku so sklonom k slnečnej alergii

Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní Sensitive Relief je prípravok určený na starostlivosť po opaľovaní pre citlivú pokožku a pokožku so sklonom k slnečnej alergii. Upokojuje a napomáha pri regenerácii slnkom namáhanej pokožky.

Inovatívna antioxidačná obrana je poskytovaná vďaka alpha-glucosyl-rutínu, ktorý neutralizuje voľné radikály, hlavné spúšťače citlivosti a alergie. Zloženie obsahuje aj licochalcon A, ktorý pokožku upokojuje a podporuje jej regeneráciu.

Krémový gél po opaľovaní je bez obsahu parfumácie, čím minimalizuje riziko podráždenia pokožky, má príjemnú konzistenciu a klinické a dermatologické testy preukázali, že je vhodný na citlivú pokožku a pokožku so sklonom k slnečnej alergii.

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú kožnú znášanlivosť aj na citlivej pokožke a pokožke so sklonom k slnečnej alergii.

Často kladené otázky

Aké sú príznaky slnečnej alergie?

Slnečné alergie sú veľmi časté, najmä u mladých žien a osôb so svetlou pokožkou. Najčastejšou formou slnečnej alergie je polymorfná svetlená erupcia (často označovaná skratkou PLE). Medzi typické príznaky patrí dráždivá vyrážka a začervenanie pokožky, môžu sa objaviť aj pľuzgiere a pustuly. Príznaky sa obvykle objavujú deň alebo dva po slnení a najčastejšie sa objavia na spodnej strane ruky a na hrudníku – menej častejšie sa môžu objaviť na pleti v oblasti tváre.

Medzi ďalšie slnečné alergie patrí Acne Aestevalis (bežnejšie označované ako Mallorca akné). Príznaky Acne Aestevalis sa veľmi podobajú na polymorfnú svetelnú erupciu (PLE). Zvyčajne postihuje ženy vo veku 25 až 40 rokov, u ktorých sa akné objavilo počas puberty. 

Viac o týchto alergiách a ako ošetrovať pokožku so sklonom k slnečnej alergii si môžete prečítať v článku Slnečné alergie: PLE a iné

Ako môžem v prvom rade ochrániť pokožku pred namáhaním od slnka?

Mierne slnečné žiarenie je dobré pre našu celkovú pohodu, ale nechránené a nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom môže mať nielen krátkodobé, ale aj dlhodobé následky, medzi ktoré patrí spálenie, fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené vplyvom slnečného žiarenia) a dokonca aj rakovina kože. 

Základným krokom v starostlivosti o pokožku na slnku je skrátiť čas vystavovania vašej pokožky a pokožky vášho dieťaťa slnečnému žiareniu a vždy používať kvalitnú a zodpovedajúcu ochranu. Slnečná ochrana pleti na tvári by sa mala stať súčasťou vašej pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť, pretože slnko môže vašu pleť poškodzovať aj vtedy, keď sa práve neopaľujete pri mori na dovolenke.

Tu je niekoľko zlatých pravidiel na slnečnú ochranu

 • Vyberte si výrobok, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre vašu pokožku so sklonom k slnečnej alergii, a ktorý jej poskytne potrebnú úroveň ochrany
 • Pred slnením naneste prípravok na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po vysušení uterákom – len tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany.
 • Dbajte na to, aby ste nevynechali žiadnu oblasť, ktorá bude vystavená priamemu slnku
 • Nezabudnite, že použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Nezdržiavajte sa na slnku príliš dlho, ani po použití slnečnej ochrany – nezabúdajte, že k poškodeniu pokožky dochádza ešte skôr, ako je spálenie viditeľné 
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku

Viac o tom, ako sa starať o pokožku na slnku si môžete prečítať v článkoch Vplyv slnka na kožu: prevencia a ochrana a Vplyv slnka na detskú pokožku. Pokiaľ máte akékoľvek pochybnosti o tom, ako bude vaša pokožka na slnku reagovať, alebo akú úroveň ochrany by ste mali používať, požiadajte o radu dermatológa. 

Potrebuje pokožka so sklonmi k slnečnej alergii špeciálnu slnečnú ochranu?

Rovnako ako citlivá pokožka má aj pokožka so sklonmi k slnečnej alergii oslabenú ochrannú bariéru, preto je citlivejšia na dráždivé látky zvonka. Jedným z týchto dráždivých podnetov je slnečné žiarenie. Aj niektoré chemické látky, ako sú napríklad parfumy, môžu na citlivej pokožke so sklonmi k slnečnej alergii vyvolať reakciu. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii SPF 50 poskytuje pokožke so sklonmi k slnečnej alergii potrebnú vysokú úroveň ochrany. Obsahuje aj antioxidanty, ktoré pokožku upokojujú a posilňujú jej vlastný systém ochrany proti voľným radikálom vyvolaných UVA žiarením, čím pomáha pri prevencii vzniku slnečných alergií. 

Ingrediencie

Použitie

Pred použitím krémového gélu po opaľovaní pokožku šetrne umyte

Po pobyte na slnku si tvár a telo šetrne umyte vlažnou vodou s vhodným Eucerin výrobkom určeným na sprchovanie. Pokožku osušte jemným prikladaním uteráku (nešúchajte). 

Naneste dostatočné množstvo krémového gélu po opaľovaní

Naneste dostatočné množstvo Eucerin Regeneračného krémového gélu po opaľovaní Sensitive Relief na tvár a telo. V prípade potreby použite ešte raz neskôr večer. 

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak ...

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Hľadáte výrobok, ktorý upokojí slnkom namáhanú pokožku:

Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní Sensitive Relief pokožku upokojuje a podporuje regeneráciu slnkom namáhanej pokožky.

Vaša pokožka je citlivá a/alebo má sklony k slnečnej alergii:

Eucerin Regeneračný krémový gél po opaľovaní bol vyvinutý špeciálne pre vašu pokožku a klinické i dermatologické testy preukázali, že je vhodný na citlivú pokožku a pokožku so sklonmi k slnečnej alergii.

Hľadáte opaľovací prípravok na tvár a telo a vaša pokožka má sklony k slnečnej alergii:
Hľadáte prípravok na opaľovanie určený špeciálne pre deti so sklonmi k slnečnej alergii:

Vyskúšajte Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi Sensitive Protect SPF 30, ktoré je 100 % bez obsahu chemických filtrov a je vhodné pre dojčatá a deti od troch mesiacov. 

Eucerin Slnečná ochrana Špičková slnečná ochrana vyvinutá na mieru potrebám vašej pokožky

Produkty Eucerin Slnečnej ochrany poskytujú komplexnú ochranu pred poškodením pokožky vplyvom slnečného žiarenia.
 
Inovatívna technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 pre spoľahlivú ochranu pred UV žiarením s antioxidantom licochalconom A na obranu pred vysokoenergetickým viditeľným (HEVIS) svetlom. Kyselina glycyrrhetinová navyše pomáha chrániť DNA kožných buniek.2


Rad špičkovej slnečnej ochrany obsahuje prípravky vyvinuté na mieru individuálnym potrebám vašej pokožky a obsahuje účinné látky vhodné na špecifické typy pokožky:

 • Ak máte mastnú pleť a/alebo pleť so sklonom k akné, výrobky s technológiou Oil Control Technology regulujúce tvorbu kožného mazu vďaka pigmentom absorbujúcim tuky, poskytnú vašej pleti ihneď matnejší vzhľad s dlhodobým účinkom proti lesku pleti.
 • Ak je vašim hlavným problémom predčasné starnutie pleti, výrobky z radu Photoaging Control s obsahom vysokomolekulárnej a nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej viditeľne zmiernia známky starnutia pleti. 
 • Ak je vaša pleť náchylná na slnečnú alergiu, potom vám v prevencii slnečných alergií ako je PLE (polymorfná svetelná erupcia) pomôžu prípravky na opaľovanie a po opaľovaní s obsahom  alpha-glukosyl-rutinu.

Rad obsahuje aj výrobky Eucerin Slnečnej ochrany pre deti (ktoré boli vyvinuté špeciálne na upokojenie a ochranu citlivej a jemnej detskej pokožky) a tiež výrobky pre deti aj dospelých vhodné na atopickú pokožku. 

Produkty Eucerin Slnečnej ochrany sú k dispozícii so strednou, vysokou a veľmi vysokou SPF ochranou.  Pri všetkých výrobkoch preukázali klinické a dermatologické testy vysokú účinnosť a dobrú znášanlivosť na citlivej pokožke.

1 - Vyhovuje najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje  Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

2 -  Eucerin Detské mlieko na opaľovanie s ochrannými mikropigmentmi neobsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ale používa klinicky overené nechemické filtre. Výrobky Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect, Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect a Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch neobsahujú kyselinu glycyrrhetinovú.

Novinka
Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+

Pigment Control

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+

 • (2)

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári
 • Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu
 • Vhodná na všetky typy pleti
 • Zabraňuje hyperpigmentácii vplyvom slnečného žiarenia 
 • Účinne redukuje tmavé škvrny s postupným viditeľným zlepšením 
 • Pri pravidelnom používaní zabraňuje ich opakovanému výskytu
 • Na dosiahnutie zjednoteného tónu a žiarivejšieho vzhľadu pleti
 • Príjemná ľahká konzistencia: nelepivá, nemastná, rýchlo sa vstrebáva
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogénna

Zistiť viac
Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50

Fotostarnutie

Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50

 • (2)

 • Vysoká slnečná ochrana na pleť tváre a dekoltu
 • Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pleti
 • Viditeľne redukuje vrásky a zlepšuje vzhľad pleti 
 • Intenzívne hydratuje
 • Príjemná ľahká konzistencia: nelepivá, nemastná, rýchlo sa vstrebáva
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogénna, bez parfumácie

Zistiť viac
Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30

Fotostarnutie

Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30

 • (1)

 • Vysoká slnečná ochrana na pleť tváre a dekoltu
 • Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pleti
 • Viditeľne redukuje vrásky a zlepšuje vzhľad pleti 
 • Intenzívne hydratuje
 • Príjemná ľahká konzistencia: nelepivá, nemastná, rýchlo sa vstrebáva
 • Vhodná pod make-up
 • Nekomedogénna, bez parfumácie

Zistiť viac
Eucerin CC krém na opaľovanie na tvár Photoaging Control SPF 50+ svetlý

Fotostarnutie

CC krém na opaľovanie na tvár Photoaging Control SPF 50+ svetlý

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany na pleť tváre
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pleti 
 • Okamžite zjednotí tón pleti a viditeľne redukuje známky starnutia
 • Zlepšuje vzhľad pleti
 • Zanecháva dlhotrvajúci zmatňujúci efekt
 • Príjemná ľahká textúra: nelepivý, nemastný, rýchlo sa vstrebáva
 • Nekomedogénny, bez parfumácie

Zistiť viac
Eucerin CC krém na opaľovanie SPF 50+ stredne tmavý

Fotostarnutie

CC krém na opaľovanie na tvár Photoaging Control SPF 50+ stredne tmavý

 • Veľmi vysoký stupeň slnečnej ochrany na pleť tváre
 • Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana pred UVA/UVB žiarením a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pleti 
 • Okamžite zjednotí tón pleti a viditeľne redukuje známky starnutia
 • Zlepšuje vzhľad pleti
 • Zanecháva dlhotrvajúci zmatňujúci efekt
 • Príjemná ľahká textúra: nelepivý, nemastný, rýchlo sa vstrebáva
 • Nekomedogénny, bez parfumácie

Zistiť viac
Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+

Na mastnú a aknóznu pleť

Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+

 • (7)

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana pre pleť na tvári 
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetom
 • Na mastnú a aknóznu pleť
 • Dlhodobý (až 8-hodinový) zmatňujúci efekt
 • Zanecháva suchý, matný povrch pleti
 • Ultraľahký, nemastný, nelepivý, ľahko sa vstrebáva
 • Vhodný pod make-up
 • Nekomedogénny, bez parfumácie

Zistiť viac
Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30

Fotostarnutie

Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 30

 • Vysoká slnečná ochrana na pokožku celého tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pokožky
 • Pomáha predchádzať fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje známky starnutia pokožky
 • Zanecháva pokožku na pohľad sviežejšiu a zjednocuje jej vzhľad
 • Extra ľahká konzistencia: okamžite sa vstrebáva, zanecháva na pokožke príjemný pocit 
 • Vodoodolné
 • Technológia "Proti škvrnám po vypraní"*
 

Zistiť viac
Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+

Fotostarnutie

Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana na pokožku celého tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na všetky typy pokožky
 • Pomáha predchádzať fotostarnutiu
 • Viditeľne redukuje známky starnutia pokožky
 • Zanecháva pokožku na pohľad sviežejšiu a zjednocuje jej vzhľad
 • Extra ľahká konzistencia: okamžite sa vstrebáva, zanecháva na pokožke príjemný pocit 
 • Vodoodolné
 • Technológia "Proti škvrnám po vypraní"*
 

Zistiť viac
Eucerin telové mlieko na opaľovanie na suchú pokožku

Na citlivú pokožku

Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30

 • Vysoká slnečná ochrana na pokožku celého tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Upokojuje citlivú pokožku a chráni ju pred slnečným poškodením
 • Vhodné aj na atopickú pokožku 
 • Extra ľahká konzistencia: okamžite sa vstrebáva, zanecháva na pokožke príjemný pocit 
 • Vodoodolné
 • Technológia "Proti škvrnám po vypraní"*

Zistiť viac
Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Sensitive Protect SPF 50

Na citlivú, aknóznu pokožku

Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Sensitive Protect SPF 50

 • Vysoká slnečná ochrana na pokožku celého tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Na citlivú pokožku, vrátane pokožky so sklonom k akné
 • Upokojuje a chráni pokožku pred slnečným poškodením
 • Rýchlo sa vstrebáva, nemastný, nelepivý a osviežujúci
 • Vodoodolný
 • Aerosólový sprej na nepretržité rozprašovanie z rôznych uhlov

Zistiť viac
Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+

Na citlivú pokožku

Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+

 • Veľmi vysoká slnečná ochrana na pokožku celého tela
 • Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
 • Upokojuje citlivú pokožku a chráni ju pred slnečným poškodením
 • Vhodné aj na atopickú pokožku 
 • Extra ľahká konzistencia: okamžite sa vstrebáva, zanecháva na pokožke príjemný pocit 
 • Vodoodolné
 • Technológia "Proti škvrnám po vypraní"*
 

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (1)
5 z 5 bodov / 1 recenzií
5 Stars
1
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.
Luc,

Skvely

Po opalovani krasne upokoji pokozku. Aj ked bola zacervenana tak sa to pekne stiahlo. Super vec

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár