• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin pH5 Sprchový olej

400 ml

5
8 recenzií
Bohatý na prírodné ošetrujúce oleje, ktoré pokožku intenzívne vyživujú
Vytvára hebkú penu pre jemné čistenie pokožky
Chráni pokožku pred vysušovaním, aj pri častom používaní

Udržiava obranyschopnosť pokožky

Sprchový olej na každodenné použitie s hustou konzistenciou, ktorý pokožku vyživuje a podporuje jej prirodzenú obranyschopnosť.

Mám citlivú pokožku, takže je ideálny pre môj typ kože a moja pokožka je po ňom jemná a hydratovaná.

Joey, 2018

O produkte

Sprchový olej na suchú, citlivú pokožku

Suchú, citlivú pokožku ľahko podráždia nepriaznivé faktory vonkajšieho prostredia, ktoré jej citlivosť ešte viac zvyšujú. Na zníženie svojej citlivosti potrebuje viac ako len šetrný prostriedok na umývanie.

Eucerin pH5 Sprchový olej bol špeciálne vyvinutý s obsahom extra jemných surfaktantov na časté umývanie suchej, citlivej pokožky. Unikátny Eucerin pH Balance System svojim zložením zabezpečuje optimálne pH na ochranu prirodzenej obranyschopnosti pokožky a zachovanie jej odolnosti.

Výrobok bohatý na prírodné ošetrujúce oleje dopĺňa pokožke lipidy a zanecháva ju hodvábne jemnú. Zabraňuje vysušovaniu pokožky aj pri častom používaní.

Sprchový olej je ľahko parfumovaný.

Je vhodný pre deti od 3 rokov.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú účinnosť a kožnú znášanlivosť na suchej, citlivej pokožke.

Kľúčové zistenia

99%

potvrdilo, že testovaný výrobok pokožku jemne čistí

99%

uviedlo, že testovaný výrobok pomáha chrániť prirodzenú obranyschopnosť pokožky

98%

uviedlo, že testovaný výrobok chráni pokožku pred vysušovaním

97%

uviedlo, že po použití je ich pokožka na dotyk jemná a hladká

89%

uviedlo, že testovaný výrobok zanecháva príjemný pocit na pokožke

Popri ďalších klinických a dermatologických štúdiách sa uskutočnila aj používateľská štúdia (PIU)1 na vzorke 119 žien s citlivou pokožkou vo veku 35 až 65 rokov. Po testovaní výrobku, ktoré prebiehalo počas dvoch týždňov, uviedli tieto výsledky: 1 Beiersdorf AG: PIU, Španielsko, 2017

Použitie

Použitie

 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami. Ak sa výrobok dostane do očí, vypláchnete ich vodou.
 • Po použití sprchového oleja môže byť povrch sprchového kúta alebo vane šmykľavý. Preto sprchu alebo vaňu dôkladne opláchnite, aby ste zabránili prípadnému pošmyknutiu sa.
 • Ak si želáte dosiahnuť čo najlepšie výsledky, používajte ho v kombinácii s hydratačnými ošetrujúcimi výrobkami z radu Eucerin pH5.

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak...

Máte citlivú pokožku, alebo trpíte alergiou 1. typu:

Eucerin pH5 Sprchový olej jemne čistí suchú, citlivú pokožku, chráni jej prirodzenú obranyschopnosť a zanecháva ju odolnejšiu voči nepriaznivým faktorom vonkajšieho prostredia. Je vhodný aj na pokožku namáhanú alergiami.

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Hľadáte jemný výrobok na umývanie vhodný na časté sprchovanie:

Vyskúšajte Eucerin pH5 Sprchový gél.

Chcete hydratačné mlieko na suchú pokožku:

Vyskúšajte Eucerin pH5 Telové mlieko

FAQ (3)

 • Čo sú to surfaktanty a aké Eucerin používa?

  Surfaktanty sú aktívne umývacie zložky, označované aj ako povrchovo aktívne látky. Sú to organické zlúčeniny, ktoré ovplyvňujú molekulárnu adhéziu (priľnavosť) a znižujú povrchové napätie. Ako súčasť zloženia prípravkov určených na umývanie pokožky uľahčujú odstraňovanie nečistôt z povrchu pokožky. 

  Rozsiahle klinické a dermatologické štúdie preukázali, že extra jemné surfaktanty používané v Eucerin výrobkoch určených na umývanie pokožky – medzi ktoré patrí myrethsulfát  sodný a lauryl glukozid – majú vynikajúcu kožnú znášanlivosť.

 • Prečo potrebuje pokožka ochranu?

  Naša pokožka má náročnú prácu – chrániť naše telo. Chráni ho pred vonkajšími vplyvmi, ako sú zmeny klímy, znečistenie, UV žiarenie a chemické látky. Tieto vonkajšie vplyvy však pôsobia aj na samotnú pokožku a môžu ju zaťažovať. Ak je pokožka preťažená, znižuje sa jej funkcia účinnej bariéry. Stráca hydratáciu a stáva sa priepustnou zvonka. Preto je dôležité našu pokožku chrániť a podporovať optimálnu pH rovnováhu potrebnú na správne fungovanie jej prirodzenej bariérovej funkcie. Iba tak je pokožka schopná vykonávať svoju dôležitú rolu – chrániť nás.

 • Ako si môžem byť istá, že sú vaše výrobky bezpečné pre moju citlivú pokožku?

  Všetky výrobky Eucerin pH5 určené na umývanie pokožky boli vyvinuté špeciálne tak, aby kombinovali šetrné umývanie a vynikajúcu ochranu pokožky s klinicky preukázanou kožnou znášanlivosťou. Eucerin pH5 Sprchový olej je vhodný na umývanie pokožky so sklonmi k alergiám 1. typu, ako je napríklad senná nádcha. 
   
  Kým použijete nový výrobok na celom tele, naneste ho najprv opakovane na pokožku na vnútornej strane lakťa. Ak nedôjde k reakcii (napríklad začervenaniu, opuchu alebo svrbeniu), môžete výrobok považovať za kompatibilný s vašou pokožkou. V prípade akýchkoľvek obáv vám odporúčame obrátiť sa na vášho lekárnika alebo dermatológa.

5
8 recenzií *
8
0
0
0
0
 • Misa 4. 9. 2020
  Ideální na extrémně suchou pokožku
  Olej mi pomohl s extrémně suchou kůží na nohou, aniž bych se musela po sprchování ještě mazat krémem. Doporučuji :)
 • Misa 4. 9. 2020
  eucerin.cz
  Ideální na extrémně suchou pokožku
  Olej mi pomohl s extrémně suchou kůží na nohou, aniž bych se musela po sprchování ještě mazat krémem. Doporučuji :)
 • Zuzka.S 5. 11. 2019
  eucerin.cz
  Suchá a citlivá pokožka
  Vynikajúci, ideálny na suchú pokožku. Po umytí nie je potrebné natierať telovým mliekom. Jemná a príjemná vôňa. Výborný aj na detskú pokožku.Super!
 • Ukázať recenzie

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin