• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin pH5 Sprchová emulzia

400 ml

0.0
0 recenzií
Bez alkalických mydlových zložiek
Jemné umývanie vďaka hebkej pene
Chráni pokožku pred vysušovaním, aj pri častom umývaní

Udržiava obranyschopnosť pokožky

Jemná sprchová emulzia, ktorá zachováva prirodzenú obranyschopnosť pokožky a chráni ju pred vysušovaním.

O produkte

Na umývanie suchej, citlivej pokožky

Suchú, citlivú pokožku ľahko podráždia nepriaznivé faktory vonkajšieho prostredia, ktoré jej citlivosť ešte viac zvyšujú. Na zníženie svojej citlivosti potrebuje viac ako len šetrný prípravok na umývanie.

Eucerin pH5 Sprchová emulzia bez alkalických mydlových zložiek je určená na každodenné umývanie tela a tváre. Extra jemné surfaktanty poskytujú suchej, citlivej pokožke jemné, ale účinné umývanie. Unikátny Eucerin pH Balance System v emulzii zabezpečuje optimálne pH na ochranu prirodzenej obranyschopnosti pokožky, zachovanie jej odolnosti a ochrany proti dehydratácii.

Čistiace prípravky Eucerin pH5 chránia vlastný mikrobióm pokožky pre zdravú pokožku. 98% spotrebiteľov potvrdzuje: Jemné čistenie pre ochranu mikrobiómu. Prečítajte si viac o mikrobiómu pokožky a navštívte naše webové stránky výskumu.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú účinnosť a kožnú znášanlivosť na suchej, citlivej pokožke.

Kľúčové zistenia

98%

potvrdilo, že testovaný výrobok pokožku jemne umýva

98%

uviedlo, že testovaný výrobok chráni pokožku pred vysušovaním

98%

uviedlo, že je ich pokožka na dotyk jemná a hladká

98%

uviedlo, že testovaný výrobok zanecháva na pokožke príjemný pocit

94%

uviedlo, že testovaný výrobok pomáha chrániť prirodzenú obranyschopnosť pokožky

Popri ďalších klinických a dermatologických štúdiách sa uskutočnila aj používateľská štúdia (PIU)1 na vzorke 126 žien s citlivou pokožkou vo veku 35 až 65 rokov. Po testovaní výrobku, ktoré prebiehalo počas dvoch týždňov, uviedli tieto výsledky. 1 Beiersdorf AG: PIU, Španielsko, 2017

Použitie

Použitie

 • Vmasírujte emulziu do pokožky. Vytvorí sa pena, ktorou umyjete vašu pokožku. 
 • Používajte podľa potreby pri sprchovaní alebo kúpaní.
 • Ak si želáte dosiahnuť čo najlepšie výsledky, používajte ju v kombinácii s hydratačnými ošetrujúcimi výrobkami z radu Eucerin pH5.

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak...

Máte suchú. citlivú pokožku, alergiu 1.typu, alebo hľadáte jemný prípravok na umývanie, vhodný pre celú rodinu, vrátane dojčiat:

Eucerin pH5 Sprchová emulzia je určená na veľmi jemné, avšak účinné každodenné umývanie. 

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Hľadáte jemný výrobok na umývanie vhodný na časté sprchovanie:

Vyskúšajte Eucerin pH5 Sprchový gél.

Hľadáte intenzívny a vyživujúci prípravok na umývanie na báze oleja:

Vyskúšajte Eucerin pH5 Sprchový olej.

Chcete hydratačné mlieko na citlivú pokožku:

Vyskúšajte Eucerin pH5 Telové mlieko alebo Eucerin pH5 Telové mlieko – Ľahká textúra.

Ingrediencie

Ako Eucerin pH5 funguje

Zdravá pokožka je prvou a najlepšou obranou tela pred dráždivými látkami z vonkajšieho prostredia. Ak je pokožka suchá a citlivá, dochádza k narušeniu jej bariérovej funkcie, čo spôsobuje sklony k ďalšiemu vysušovaniu a citlivosti. 

Eucerin pH5 je komplexný rad výrobkov určených na starostlivosť o pokožku, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre potreby suchej, citlivej pokožky. Unikátny pH5 Balance System obnovuje optimálnu hodnotu pH pokožky a posilňuje jej prirodzenú obranyschopnosť. Pokožka sa tak stáva odolnejšou voči negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia a menej citlivou. Mnohé z týchto výrobkov obsahujú aj dexpanthenol, ktorý je známy pre svoje regeneračné schopnosti.

FAQ (4)

 • Čo sú to surfaktanty a aké Eucerin používa?

  Surfaktanty sú aktívne umývacie zložky, označované aj ako povrchovo aktívne látky. Sú to organické zlúčeniny, ktoré ovplyvňujú molekulárnu adhéziu (priľnavosť) a znižujú povrchové napätie. Ako súčasť zloženia prípravkov určených na umývanie pokožky uľahčujú odstraňovanie nečistôt z povrchu pokožky.

  Rozsiahle klinické a dermatologické štúdie preukázali, že extra jemné surfaktanty používané v Eucerin výrobkoch určených na umývanie pokožky – medzi ktoré patrí myrethsulfát sodný a lauryl glukozid – majú vynikajúcu kožnú znášanlivosť.

 • Prečo je dôležitá hodnota pH pokožky a ako účinkuje Eucerin pH Balance System?

  Povrch pokožky pokrýva ochranný kyslý plášť, ktorý zabezpečuje jej mierne kyslé pH. Toto pH zohráva dôležitú rolu v stave pokožky a je kľúčovou súčasťou ochrannej bariéry pokožky. Neutralizuje látky na alkalickej báze, ktoré ohrozujú pokožku zvonka (ako sú agresívne surfaktanty), podporuje potrebný proces odlupovania odumretých kožných buniek (známy ako deskvamácia), spomaľuje tvorbu baktérii a vytvára optimálne prostredie, v ktorom sa darí prirodzenej kožnej flóre.

  Pri zmene pH pokožky je jej bariérová funkcia narušená. Vďaka zvýšenej strate vody sa pokožka vysušuje a je náchylnejšia na podráždenie látkami z vonkajšieho prostredia a na zvýšenú citlivosť.

  Eucerin pH Balance System obsahuje pH5 citrátový pufor na obnovu a podporu optimálneho pH v pokožke, ktoré prispieva k posilneniu bariérovej funkcie pokožky, chráni jej prirodzenú obranyschopnosť a znižuje jej citlivosť.

 • Prečo potrebuje pokožka ochranu?

  Naša pokožka má náročnú prácu – chrániť naše telo. Chráni ho pred vonkajšími vplyvmi, ako sú zmeny klímy, znečistenie, UV žiarenie a chemické látky. Tieto vonkajšie vplyvy však pôsobia aj na samotnú pokožku a môžu ju zaťažovať. Ak je pokožka preťažená, znižuje sa jej funkcia účinnej bariéry. Stráca hydratáciu a stáva sa priepustnou zvonka. Preto je dôležité našu pokožku chrániť a podporovať optimálnu pH rovnováhu potrebnú na správne fungovanie jej prirodzenej bariérovej funkcie. Iba tak je pokožka schopná vykonávať svoju dôležitú rolu – chrániť nás.

 • Ako si môžem byť istá, že sú vaše výrobky bezpečné pre moju citlivú pokožku?

  Všetky výrobky Eucerin pH5 určené na umývanie pokožky boli vyvinuté špeciálne tak, aby kombinovali šetrné umývanie a vynikajúcu ochranu pokožky s klinicky preukázanou kožnou znášanlivosťou. Eucerin pH5 Sprchová emulzia je vhodná na časté umývanie pokožky so sklonmi k alergiám 1.typu, ako je napríklad senná nádcha.
   
  Kým použijete nový výrobok na celom tele, naneste ho najprv opakovane na pokožku na vnútornej strane lakťa. Ak nedôjde k reakcii (napríklad začervenaniu, opuchu alebo svrbeniu), môžete výrobok považovať za kompatibilný s vašou pokožkou. V prípade akýchkoľvek obáv vám odporúčame obrátiť sa na vášho lekárnika alebo dermatológa.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin