• 1/1

Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+

0
Veľmi vysoká slnečná ochrana na pleť na tvári
Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu
Vhodná na všetky typy pleti

Špičkový prípravok na opaľovanie na tvár vhodný na všetky typy pleti, ktorý pomáha predchádzať vzniku hyperpigmentácie vplyvom slnečného žiarenia. Účinne redukuje tmavé škvrny a zabraňuje ich opakovanému výskytu.

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký faktor UVA/UVB ochrany a obranu proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu. Prípravok zároveň podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA. 

O produkte

Emulzia na opaľovanie na tvár ako prevencia proti slnečným škvrnám

UV žiarenie je hlavnou príčinou slnečného poškodenia pleti, avšak aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré pre pleť znamenajú ďalšiu neželanú záťaž. Slnečné žiarenie spúšťa zvýšenú produkciu melanínu, ktorá môže viesť k prejavom hyperpigmentácie, ako sú slnečné škvrny

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ je prípravok na slnečnú ochranu na pleť na tvári určený na každodenné použitie. Je vhodná na všetky typy pleti a pomáha predchádzať hyperpigmentácii pleti vplyvom slnečného žiarenia. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre¹ na dosiahnutie veľmi vysokej UV ochrany s licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vyvolané pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla. Prípravok obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú na posilnenie vlastného mechanizmu pleti na obnovu DNA.

Zloženie obsahuje aj thiamidol, účinnú a patentovanú zložku, ktorá pôsobí na príčinu vzniku hyperpigmentácie. Pri pravidelnom používaní postupne a viditeľne redukuje tmavé škvrny a zabraňuje ich opakovanému výskytu. 

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ má príjemnú ľahkú konzistenciu, ktorá sa rýchlo vstrebáva a klinické aj dermatologické testy preukázali jej dobrú znášanlivosť aj na citlivej pleti.

(1) Zodpovedajú prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako požadujú normy Európskej únie. 

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú kožnú znášanlivosť aj na citlivej pleti. 

Kľúčové zistenia

Popri ďalších klinických a dermatologických štúdiách sa vykonala aj používateľská štúdia (PIU) na vzorke 160 žien (vo veku 25 až 55 rokov) v horúcom a vlhkom podnebí. Všetky účastníčky boli pravidelnými používateľkami prípravkov na opaľovanie a bieliacich výrobkov. Po dvoch a potom po štyroch týždňoch pravidelného používania uviedli tieto výsledky: 

Po 2 týždňoch Po týždňoch
Chráni moju pleť pred pigmentáciou vplyvom slnečného žiarenia 98% 99%
Účinne redukuje tmavé škvrny 97% 99%
Poskytuje zjednotenejší tón pleti 97% 99%
Rýchlo sa vstrebáva 96% 99%
Tmavé škvrny sa postupne zlepšujú 93% 98%1 Beiersdorf AG, používateľská štúdia, jún 2018

Vlastnosti

 • ľahká konzistencia
 • nezanecháva lepkavý pocit na pleti
 • nezanecháva mastný film
 • rýchlo sa vstrebáva
 • nekomedogénny
 • vhodný pod make-up

Použitie

Emulzia na opaľovanie na tvár ako súčasť pravidelnej každodennej starostlivosti

 • Nanášajte ráno na váš bežný denný krém alebo namiesto neho.
 • Je možné ju použiť v kombinácii s ďalšími výrobkami Eucerin určenými na starostlivosť o pleť, napríklad z radu Eucerin Anti-Pigment.
 • Vaše pleť je bezprostredne po aplikácii chránená pred slnkom – nemusíte čakať.
 • Na emulziu naneste make-up (ak ho používate).

Attention

Slnečná ochrana nie je dôležitá iba počas opaľovania. Každodenné, hoci len mierne až stredné pôsobenie slnečného žiarenia, pleť taktiež ovplyvňuje. Preto je dôležité zaradiť slnečnú ochranu do vašej pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť. Viac o tejto problematike sa dočítate v článku Význam slnečnej ochrany v pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť.

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si prípravok, ktorý vašej pleti poskytuje vhodnú úroveň ochrany. Mal by chrániť pred UVA aj UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by byť prispôsobený potrebám vašej pleti. 

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Je veľmi dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako mierka množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na ochranu tváre, krku a dekoltu odporúčame použiť hrubý pásik opaľovacieho prípravku v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane. 

Zistiť viac

3. Dbajte na dôkladné nanášanie

Na niektoré oblasti často zabúdame, preto emulziu aplikujte aj na uši a zadnú stranu krku. 

Zistiť viac

Dôležité pokyny pri používaní prípravku

 • Pred pobytom na slnku naneste emulziu na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po osušení uterákom. Iba tak zachováte úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnenému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami 
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne nevstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohla emulzia zanechať farebné škvrny

Použite tento prípravok, ak...

Hľadáte opaľovací prípravok s veľmi vysokým ochranným faktorom na ochranu tváre pred UVA a UVB žiarením a zároveň pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje veľmi vysokú UVA/UVB ochranu a obranu proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu. 

Chcete chrániť pleť pred hyperpigmentáciou spôsobenou slnečným žiarením, ako sú napríklad slnečné škvrny:

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ je špičkový prípravok na opaľovanie s veľmi vysokým ochranným faktorom, ktorý pomáha zabraňovať vzniku hyperpigmentácie spôsobenej slnečným žiarením. 

Chcete prípravok, ktorý okrem ochrany pleti pred ďalšími nežiaducimi prejavmi hyperpigmentácie spôsobenej slnečným žiarením zmierňuje existujúce tmavé škvrny:

Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ obsahuje patentovaný thiamidol, ktorý podľa klinických testov preukázateľne a účinne redukuje tmavé škvrny a zabraňuje ich opakovanému výskytu, a zároveň poskytuje pleti zjednotenejší tón a žiarivejší vzhľad.

Vyskúšajte iný prípravok, ak...

Chcete chrániť vašu tvár pred ďalšími prejavmi fotostarnutia, ako sú napríklad vrásky:

Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+ je opaľovací prípravok s vysokou úrovňou ochrany určený na prevenciu proti predčasnému starnutiu pleti a viditeľnú redukciou vrások na tvári a na dekolte. 

Hľadáte opaľovací prípravok na tvár vhodný na použitie po ošetrení chemickým peelingom a/alebo laserom:

Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50 je podľa klinických a dermatologických testov preukázateľne vhodná na použitie po týchto zákrokoch. 

Hľadáte tónovací opaľovací prípravok:

Svetlý alebo stredne tmavý CC krém na opaľovanie na tvár Photoaging Control SPF 50+ poskytuje veľmi vysokú slnečnú ochranu a zároveň okamžite zjednocuje tón pleti a viditeľne redukuje príznaky jej starnutia. 

Máte aknóznu pleť a chcete dosiahnuť dlhodobé zmatnenie pleti a regulovať tvorbu kožného mazu:

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ alebo SPF 30

Hľadáte anti-age prípravok na opaľovanie na pokožku celého tela:

Vyskúšajte Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Photoaging Control SPF 50+ alebo SPF 30

Ingrediencie

Ako účinkuje

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pleť. Vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS) generuje voľné radikály, ktoré spôsobujú predčasné starnutie pleti a vyvolávajú poruchy pigmentácie, ako sú napríklad slnečné škvrny. Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ obsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá chráni pleť nielen pred UV žiarením, ale tiež pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Zloženie podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA a poskytuje účinnú prevenciu a redukciu tmavých škvŕn.  

Technológia Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 v kombinácii s licochalconom A neutralizujú voľné radikály spôsobené UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom. 

Ochrana DNA
Inovatívne zloženie výrobkov Pigment Control obsahuje tiež kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA.

Thiamidol 
Táto jedinečná patentovaná zložka pôsobí na príčinu vzniku hyperpigmentácie. Klinické a dermatologické testy preukázali, že postupom času zmierňuje tmavé škvrny a pri pravidelnom používaní zabraňuje ich opakovanému výskytu. 

(1)  Zodpovedá najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje  asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

Ako funguje

FAQ (6)

  Čo je to hyperpigmentácia a čo ju spôsobuje?

  Hyperpigmentácia je pojem, ktorý sa používa na označenie oblastí nerovnomernej pigmentácie na pokožke. Prejavuje sa vo forme stmavnutých plôch alebo škvŕn na pokožke, v dôsledku ktorých získava pokožka nejednotný vzhľad. Tieto tmavé škvrny sa bežne označujú ako slnečné škvrny (alebo starecké škvrny). Hyperpigmentácia je zároveň sprievodným javom kožných ochorení, ako je melazma a pozápalová hyperpigmentácia. Slnečné žiarenie je hlavnou príčinou vzniku hyperpigmentácie, pretože práve slnečné lúče sú hlavným spúšťačom tvorby melanínu, pigmentu, vďaka ktorému získava naša pleť svoje sfarbenie. Práve preto je účinná ochrana proti UVA a UVB žiareniu spolu s ochranou proti vysokoenergetickému viditeľného svetlu tým najdôležitejším krokom, ktorým môžete ochrániť vašu pleť pred prejavmi hyperpigmentácie. 

  Ako zistím, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné prípravky určené na opaľovanie ponúkajú štyri rozdielne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (faktor 15 až 25), vysokú (faktor 30 až 50) a veľmi vysokú (faktor 50+). Čím vyšší ochranný faktor, tým lepšia ochrana pre pokožku. Prípravok je však dôležité nanášať správne a dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve je potrebné opakovať každé dve hodiny. 

  Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (ľudovo označovaná ako slnečný ekzém). 

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

  Obidva typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako je napríklad vznik slnečných škvŕn (známych tiež ako starecké škvrny). 

  Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa skratkou HEV a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia) a zároveň môžu vyvolávať hyperpigmentáciu

  Mnohé moderné opaľovacie prípravky ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame vyberať si také výrobky, ktoré zároveň vašu pleť ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. 

  Prečo by mala byť slnečná ochrana pleti na tvári súčasťou pravidelnej každodennej starostlivosti?

  Pleť na tvári je oveľa citlivejšia na UVA/UVB žiarenie a vysokoenergetické viditeľné svetlo ako pokožka na ostatných častiach tela, pretože je vystavovaná pôsobeniu slnečného žiarenia po celý rok. Slnečná ochrana vám pomôže zabrániť poškodeniu bunkovej DNA, ktoré je spôsobené UV žiarením, fotostarnutiu (predčasnému starnutiu vplyvom slnečného žiarenia) a hyperpigmentácii. Pleť na tvári je dôležité chrániť vždy, keď je vystavená slnečným lúčom.

  Môžem na emulziu na opaľovanie na tvár naniesť make-up?

  Emulzia na opaľovanie na tvár s depigmentačným účinkom Pigment Control SPF 50+ je ideálna ako základ pod make-up. Môžete na ňu bezpečne naniesť tekutý, ale aj kompaktný púdrový make-up bez toho, aby ste znížili úroveň slnečnej ochrany. Nezabúdajte však, že slnečnú ochranu je potrebné počas celého dňa pravidelne opakovať. 

Ďalšie odporúčané produkty