SPF 30
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5
 • 5/5
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5
 • 5/5

Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30

0.0
0 recenzií
Vysoká slnečná ochrana na pleť tváre a dekoltu
Technológia Advanced Spectral Technology : UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
Na všetky typy pleti

Špičkový prípravok na opaľovanie na tvár vhodný na všetky typy pleti. Pomáha pri prevencii fotostarnutia a viditeľne redukuje vrásky.

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký až veľmi vysoký ochranný faktor ochrany proti UVA/UVB žiareniu a aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Tento opaľovací prípravok zároveň podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA, redukuje známky starnutia pleti a zjednocuje tón pleti.

Udržateľnosť & Životné prostredie

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

Je skvelá pod make-up, pretože nezanecháva mastný odlesk, ale stále je dosť hydratačná.

Liz, 2019

O produkte

Opaľovací prípravok na tvár s kyselinou hyalurónovou, ktorý chráni pred fotostarnutím.

UV žiarenie je hlavnou príčinou poškodenia pleti vplyvom slnečného žiarenia, avšak aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré predstavujú pre pleť enormnú záťaž.

Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30 je výrobok slnečnej ochrany na pleť tváre určený na každodenné použitie vhodný na všetky typy pleti. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 poskytujúce vysoký stupeň ochrany pred UV žiarením s licochalconom A na neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Tento anti-age opaľovací krém obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA.

Zloženie je ďalej obohatené o kyselinu hyalurónovú s krátkym a dlhým reťazcom a viditeľne redukuje vrásky na tvári a v oblasti dekoltu. 

Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30 je bez parfumácie a má príjemnú ľahkú konzistenciu, ktorá sa rýchlo vstrebáva. Klinické a dermatologické testy preukázali jej veľmi dobrú znášanlivosť aj na citlivej pleti

1 - Zodpovedajú najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú kožnú znášanlivosť na citlivej a pleti.

Použitie

Slnečná ochrana ako súčasť vašej pravidelnej každodennej starostlivosti

 • Nanášajte ráno na váš bežný denný krém alebo namiesto neho
 • Je možné ho použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami Eucerin starostlivosti o pleť, ako sú výrobky z radu Eucerin Hyaluron-Filler + 3x EFFECT
 • Vaša pleť je okamžite chránená pred slnkom – nemusíte čakať
 • Ďalej naneste make-up, pokiaľ ho používate

Upozornenie

Slnečná ochrana nie je dôležitá iba počas opaľovania. Aj každodenné mierne až stredné pôsobenie slnečného žiarenia pleť ovplyvňuje. Preto je dôležité začleniť slnečnú ochranu do vašej pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť. Viac sa dočítate v článku Význam slnečnej ochrany v pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si prípravok, ktorý vašej pleti poskytuje vhodnú úroveň ochrany. Mal by chrániť pred UVA aj UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by byť prispôsobený potrebám vašej pleti. 

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Je veľmi dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako mierka množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na ochranu tváre, krku a dekoltu odporúčame použiť hrubý pásik opaľovacieho prípravku v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane. 

Zistiť viac

3. Dbajte na dôkladné nanášanie

Na niektoré oblasti často zabúdame, preto krém aplikujte aj na uši a zadnú stranu krku.

Zistiť viac

Dôležité pokyny pri používaní prípravku

 • Pred pobytom na slnku naneste na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po osušení uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami 
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak...

Hľadáte pre svoju tvár ochranu pred známkami fotostarnutia:

Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30 je opaľovací prípravok, ktorý poskytuje vysokú ochranu a bol vyvinutý špeciálne na prevenciu predčasného starnutia pleti a ochranu všetkých typov pleti pred slnečným poškodením. Taktiež viditeľne redukuje vrásky na tvári a v oblasti dekoltu.

Hľadáte prípravok na opaľovanie, ktorý ochráni vašu tvár pred UVA a UVB žiarením a zároveň pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred UVA a UVB žiarením a obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Hľadáte prípravok na opaľovanie s účinkami proti starnutiu:

Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30 chráni vašu pleť pred predčasným starnutím a jeho známkami ako sú starecké škvrny, pleť intenzívne hydratuje a viditeľne redukuje vrásky.

Vyskúšajte iný výrobok, ak...

Hľadáte všetky prednosti prípravku Eucerin Emulzie na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30, ale s vyšším SPF:

Vyskúšajte Eucerin Emulziu na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50.

Hľadáte opaľovací prípravok na tvár vhodný na použitie po ošetrení chemickým peelingom a/alebo laserom:

Vyskúšajte Eucerin Emulziu na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50, pri ktorej bolo klinicky aj dermatologicky preukázané, že je vhodná na použitie po týchto ošetreniach. 

Je pleť na vašej tvári suchá a citlivá:

Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+.

Máte pleť so sklonom k akné a chcete dosiahnuť dlhodobé zmatnenie pleti a regulovať tvorbu kožného mazu:

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ alebo SPF 30.

Ingrediencie

Ako účinkuje

Ocean Formula Logo
*zloženie rešpektujúce oceány

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pleť. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov a spôsobovať fotostarnutie (predčasné starnutie pleti spôsobené vplyvom slnečného žiarenia). Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50 a SPF 30 a Eucerin tónované krémy na opaľovanie na tvár Pigment Control SPF 50+ svetlý a stredne tmavý obsahujú technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje pleti viac ako len ochranu pred UV žiarením. Zároveň ju chráni aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Výrobky taktiež podporujú vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA a obsahujú kyselinu hyalurónovú, ktorá pomáha viditeľne redukovať známky starnutia pleti

Technológia Advanced Spectral Technology 
Kombinácia špičkových širokospektrálnych a fotostabilných UVA/UVB filtrov1 s licochalconom A neutralizuje voľné radikály vyvolané UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Ochrana DNA
Inovatívne výrobky z radu Photoaging Control obsahujú tiež kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA.

Kyselina hyalurónová
Eucerin používa dva typy kyseliny hyalurónovej na dosiahnutie intenzívnej hydratácie pleti, vyplnenie vrások a viditeľnú redukciu známok starnutia. 

 
1 Zodpovedá najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

Ako funguje

FAQ (6)

 • Čo je to fotostarnutie?

  Fotostarnutie je výraz, pod ktorým rozumieme predčasné starnutie pleti vplyvom slnečného žiarenia. Za príčinu zhruba 90 % predčasného starnutia pleti sú považované slnečné lúče. 2

  2 Ramos-e-Silva a kol., ‘Anti-aging cosmetics: Facts and controversies’. Clin Dermatol.  november-december 2013; 31(6): 750-8.

 • Ako zistím, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rôzne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým je vaša pokožka lepšie chránená. Je však dôležité prípravok aplikovať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny. 

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (ľudovo označovaná ako slnečný ekzém).  Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere. 

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

  Obidva typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako je napríklad vznik slnečných škvŕn (známych tiež ako starecké škvrny) a melazma.

 • Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa tiež ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke zabezpečujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pleti a s melazmou.  

  Mnohé moderné opaľovacie prípravky ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame vyberať si také výrobky, ktoré zároveň vašu pleť ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pleti spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu zároveň pomôcť v boji proti viditeľným známkam starnutia pleti, ako sú vrásky.

 • Prečo by mala byť slnečná ochrana pleti na tvári súčasťou pravidelnej každodennej starostlivosti?

  Pleť na tvári je oveľa citlivejšia na UVA/UVB žiarenie a vysokoenergetické viditeľné svetlo ako pokožka na ostatných častiach tela, pretože je vystavovaná pôsobeniu slnečného žiarenia po celý rok. Slnečná ochrana vám pomôže zabrániť poškodeniu bunkovej DNA, ktoré je spôsobené UV žiarením, fotostarnutím (predčasným starnutím vplyvom slnečného žiarenia) a hyperpigmentáciou. Pleť na tvári je dôležité chrániť vždy, keď je vystavená slnečným lúčom. 

 • Môžem na prípravok na opaľovanie naniesť make-up?

  Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30 je ideálny základ nielen pre tekutý, ale aj pre pudrový make-up, ktorý je možné aplikovať bez toho, aby nastalo zníženie úrovne slnečnej ochrany. Nezabúdajte však počas dňa opaľovací prípravok pravidelne opakovane nanášať.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin