SPF 50+
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7
 • 1/7
 • 2/7
 • 3/7
 • 4/7
 • 5/7
 • 6/7
 • 7/7

Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+

4.8
8 recenzií
Veľmi vysoká slnečná ochrana pre pleť na tvári
Technológia Advanced Spectral Technology: UVA/UVB ochrana a obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetom
Na mastnú a aknóznu pleť

Špičkový opaľovací prípravok na tvár na mastnú a aknóznu pleť s 8-hodinovým zmatňujúcim efektom proti lesku pleti

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký až veľmi vysoký ochranný faktor ochrany proti UVA/UVB žiareniu a aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Tento opaľovací prípravok zároveň podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA, redukuje známky starnutia pleti a zjednocuje tón pleti.

Udržateľnosť & Životné prostredie

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

O produkte

Krémový gél na opaľovanie na tvár s mastnou a aknóznou pleťou

UV žiarenie je hlavnou príčinou poškodenia pleti vplyvom slnečného žiarenia, avšak aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré predstavujú pre pleť enormnú záťaž.

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ je výrobok slnečnej ochrany určený na každodenné použitie na mastnú a aknóznu pleť. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 poskytujúce vysoký stupeň ochrany pred UV žiarením s licochalconom A na neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla. Opaľovací krémový gél obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú na posilnenie vlastného mechanizmu pleti na obnovu DNA.

Technológia Oil Control Technology regulujúca tvorbu kožného mazu s obsahom L-karnitínu a absorpčnými mikročasticami poskytuje pleti okamžitý zmatňujúci účinok a dlhodobý, až 8-hodinový, zmatňujúci efekt proti lesku pleti.

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ je bez parfumácie a má ultraľahkú nemastnú konzistenciu. Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú jeho dobrú kožnú znášanlivosť aj na citlivej a aknóznej pleti.

1 - Zodpovedajú najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

Kľúčové zistenia

98%

Okamžite sa vstrebáva

95%

Má ultraľahkú konzistenciu

94%

Zanecháva dlhotrvajúci suchý a matný povrch pleti

93%

Pleť bola bez lesku niekoľko hodín po aplikácii

90%

Ich pleť bola menej mastná

86%

Výrobok neupchával ich póry

81%

Výrobok poskytuje účinnú reguláciu kožného mazu

Dve používateľské štúdie2 na 325 ženách s kombinovanou, mastnou a aknóznou pleťou preukázali vynikajúce výsledky. Účastníčky uviedli: V samostatnej klinickej štúdii účastníčky potvrdili, že: 2 Výskum značky Eucerin. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ bol aplikovaný raz denne počas dvoch týždňov. Štúdie sa vykonávali v horúcom a vlhkom podnebí (Thajsko a Španielsko). 3 Výskum značky Eucerin. Výsledky klinickej štúdie zahŕňajúcej 40 žien so zmiešanou až mastnou pleťou. Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ bol aplikovaný dvakrát denne počas štyroch týždňov. 4 Aplikácia na rozdelenú tvár – Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ (pravá strana) a kontrolný prípravok na opaľovanie SPF 50+ (ľavá strana). Klinické fotografie boli vyhotovené 5 minút po aplikácii výrobku. Ukážka je iba príklad, individuálne výsledky sa môžu líšiť.

Použitie

Slnečná ochrana ako súčasť vašej pravidelnej každodennej starostlivosti

 • Nanášajte ráno na váš bežný denný krém alebo namiesto neho
 • Vysoký ochranný slnečný faktor je mimoriadne dôležitý, pokiaľ užívate lieky na akné alebo po použití peelingového prípravku, pretože v oboch uvedených prípadoch môže byť citlivosť pleti na slnko vyššia
 • Je možné ho použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami Eucerin starostlivosti o pleť, napríklad z radu Eucerin DermoPure.
 • Vaša pleť je okamžite po aplikácii chránená pred slnkom – nemusíte čakať
 • Na krémový gél naneste make-up, ak ho používate.

Odporúčanie

Slnečná ochrana nie je dôležitá iba počas opaľovania. Aj každodenné mierne až stredné pôsobenie slnečného žiarenia pleť ovplyvňuje. Preto je dôležité začleniť slnečnú ochranu do vašej pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť. Viac sa dočítate v článku Pôsobenie slnka na pleť tváre.

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si prípravok, ktorý vašej pleti poskytuje vhodnú úroveň ochrany. Mal by chrániť pred UVA aj UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by byť prispôsobený potrebám vašej pleti. 

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Je veľmi dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako mierka množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na ochranu tváre, krku a dekoltu odporúčame použiť hrubý pásik opaľovacieho prípravku v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane. 

Zistiť viac

3. Dbajte na dôkladné nanášanie

Na niektoré oblasti často zabúdame, preto krém aplikujte aj na uši a zadnú stranu krku.

Zistiť viac

Dôležité pokyny pri používaní prípravku

 • Pred pobytom na slnku naneste na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po osušení uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami 
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak …

Máte mastnú, aknóznu pleť a hľadáte opaľovací prípravok s veľmi vysokým ochranným faktorom na pleť na tvári:

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ poskytuje veľmi vysoký stupeň ochrany a bol vyvinutý špeciálne pre váš typ pleti.

Hľadáte opaľovací prípravok s ultraľahkou konzistenciou:

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ je ultraľahký, nemastný a nelepivý, rýchlo a ľahko sa vstrebáva. Zároveň je aj nekomedogénny.

Hľadáte opaľovací prípravok, ktorý zabráni, aby vaša pleť vyzerala mastná a lesklá:

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ má 8-hodinový zmatňujúci účinok. Technológia regulujúca tvorbu kožného mazu Oil Control Technology obsiahnutá v zložení poskytuje okamžitý a dlhodobý zmatňujúci efekt vďaka zloženi, ktoré reguluje tvorbu kožného mazu a absorbuje nadbytočný maz na povrchu pleti.

Chcete zabrániť vzniku pigmentových znamienok po akné spôsobených slnečným žiarením:

Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ vašu pleť ochráni pred pigmentáciou vplyvom slnečného žiarenia.

 

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte mastnú, aknóznu pleť a hľadáte opaľovací prípravok na tvár s SPF nižším ako 50+:

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 30.

Máte suchú, citlivú pleť a hľadáte opaľovací prípravok na tvár, ktorý poskytuje vysoký stupeň ochrany:

Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+.

Máte mastnú pokožku a hľadáte telový opaľovací krém, ktorý poskytuje vysoký stupeň ochrany:

Vyskúšajte Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30 alebo Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30.

Hľadáte opaľovací prípravok s vysokým ochranným faktorom vhodný špeciálne pre deti:

Vyskúšajte Eucerin Detský sprej na opaľovanie Sensitive Protect s veľmi vysokou ochranou SPF 50+.

Ingrediencie

Ako účinkuje

Ocean Formula Logo
*zloženie rešpektujúce oceány

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pleť. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS) môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, spôsobovať fotostarnutie (predčasné starnutie pleti spôsobené vplyvom slnečného žiarenia) a zhoršovať prejavy hyperpigmentácie, na ktoré je náchylná predovšetkým mastná pleť a pleť so sklonmi k akné. Ochranné krémové gély na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ a SPF 30 obsahujú technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje pleti viac ako len ochranu pred UV žiarením – chráni ju aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Výrobky zároveň podporujú vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA a obsahujú osvedčenú technológiu značky Eucerin Oil Control, ktorá pomáha regulovať tvorbu kožného mazu a zlepšuje stav a vzhľad mastnej, aknóznej pleti. 

Technológia Advanced Spectral Technology 
Kombinácia špičkových širokospektrálnych a fotostabilných UVA/UVB filtrov1 s licochalconom A neutralizuje voľné radikály vyvolané UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom. 

Ochrana DNA
Krémový gél na opaľovanie vhodný na mastnú pleť obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA.

Technológia Oil Control 
Technológia Oil Control regulujúca tvorbu kožného mazu kombinuje absorpčné mikročastice s L-karnitínom na dosiahnutie redukcie množstva kožného mazu v pleti. Mikročastice vstrebávajú všetok prebytočný kožný maz a pleť zanechávajú na pohľad suchú a matnú. Technológia Oil Control od značky Eucerin poskytuje pleti dlhodobý, až 8hodinový, zmatňujúci efekt proti lesku pleti. 

1  Zodpovedá najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

Ako funguje

FAQ (7)

 • Ako zistím, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rôzne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým je vaša pokožka lepšie chránená. Je však dôležité prípravok aplikovať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny. 

 • Môže prípravok na opaľovanie upchať moje póry a spôsobiť vznik vyrážok?

  Niektorí ľudia s mastnou a aknóznou pleťou sa obávajú, že opaľovacie prípravky ich príznaky zhoršia, a preto sa slnečnej ochrane úplne vyhýbajú. Prípravky so špeciálnym zložením, ako je práve Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+, boli vyvinuté tak, aby vyhovovali aj potrebám aknóznej pleti. Ultraľahké zloženie obsahuje technológiu regulujúcu tvorbu kožného mazu Oil Control Technology s L-karnitínom a absorpčnými mikročasticami. Zanecháva na pleti okamžitý zmatňujúci  účinok a dlhodobý, až 8-hodinový, zmatňujúci efekt proti lesku pleti.

 • Moja pleť je náchylná na akné. Potrebujem špeciálne prípravky na opaľovanie?

  Áno. Účinná slnečná ochrana je nevyhnutná pre všetky typy pleti a z niekoľkých dôvodov je mimoriadne dôležitá práve pre pleť so sklonmi k akné:

  1. Chráni pred hyperpigmentáciou: Keď dôjde k poraneniu kožného tkaniva – čo je prípad vyrážok a akné – môže dôjsť k nahromadeniu nadmerného množstva melanínu (kožného pigmentu) na jednom mieste. Tento prebytočný melanín na mieste zostáva aj po zahojení vyrážky a zanecháva pigmentové znamienko. Takéto pigmentové znamienka sú na slnko mimoriadne citlivé a správna slnečná ochrana zabráni ich stmavnutiu a zvýrazneniu. 
  2. Zabraňuje vysušovaniu pleti: Aj mastná pleť potrebuje hydratáciu. Nadmerné slnenie spôsobuje jej vysúšanie a mazové žľazy (ktoré produkujú kožný maz, dodávajú pleti potrebnú mastnotu) prepnú na vysoký výkon. Nadbytočný kožný maz predstavuje jedno z kľúčových štádií vývoja vyrážok. Keď pleť vysychá, jej vonkajšie vrstvy stvrdnú, a to môže byť prekážkou pri prirodzenom odlupovaniu kožných buniek. Odumreté kožné bunky sa môžu hromadiť, upchávať póry a tým zhoršovať akné. 

  Je dôležité mať na pamäti, že niektoré lieky proti akné a peelingové prípravky môžu zvýšiť citlivosť pleti na slnko a jej náchylnosť na poškodenie vplyvom slnečného žiarenia. Zloženie Eucerin Ochranného krémového gélu na opaľovanie na tvár Oil Control je ideálne pre pleť, ktorej citlivosť zvýšili lieky alebo peeling. Vyšší ochranný slnečný faktor (SPF) poskytne vašej pleti potrebnú ochranu. Obidva varianty tohto prípravku s SPF 30 a SPF 50+ sú nekomedogénne, čo znamená, že neobsahujú látky, ktoré by mohli upchávať póry a vyvolať výsyp vyrážok. 

  Ultraľahké zloženie obsahuje technológiu regulujúcu tvorbu kožného mazu Oil Control Technology s L-karnitínom a absorpčnými mikročasticami. Zanecháva na pleti okamžitý zmatňujúci účinok a má dlhodobý, až 8-hodinový, zmatňujúci efekt proti lesku pleti.

 • Prečo by mala byť slnečná ochrana pleti na tvári súčasťou pravidelnej každodennej starostlivosti?

  Pleť na tvári je oveľa citlivejšia na UVA/UVB žiarenie a vysokoenergetické viditeľné svetlo ako pokožka na ostatných častiach tela, pretože je vystavovaná pôsobeniu slnečného žiarenia po celý rok. Slnečná ochrana vám pomôže zabrániť poškodeniu bunkovej DNA, ktoré je spôsobené UV žiarením, fotostarnutím (predčasným starnutím vplyvom slnečného žiarenia) a hyperpigmentáciou. Pleť na tvári je dôležité chrániť vždy, keď je vystavená slnečným lúčom. 

 • Môžem na prípravok na opaľovanie naniesť make-up?

  Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ je ideálny základ nielen pre tekutý, ale aj pre pudrový make-up, ktorý je možné aplikovať bez toho, aby nastalo zníženie úrovne slnečnej ochrany. 

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (ľudovo označovaná ako slnečný ekzém).  Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere. 

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

  Obidva typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako je napríklad vznik slnečných škvŕn (známych tiež ako starecké škvrny) a melazma.

 • Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa tiež ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke zabezpečujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pleti a s melazmou.  

  Mnohé moderné opaľovacie prípravky ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame vyberať si také výrobky, ktoré zároveň vašu pleť ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pleti spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu zároveň pomôcť v boji proti viditeľným známkam starnutia pleti, ako sú vrásky.

4.8
8 recenzií *
6
2
0
0
0
 • Marie 4. 9. 2020
  Neucpava pory
  Vzorka:
  vzorka produktu bola poskytnutá zadarmo.
  První opalovací krém, který mi neucpává póry. A to jsem jich vyzkoušela opravdu mnoho
 • Ajuš 1. 11. 2019
  Miluju ho!
  Vzorka:
  vzorka produktu bola poskytnutá zadarmo.
  Tenhle face krém s vysokou ochranou proti slunečním paprskům používám už x let. Nejvíc mě baví, že mi po něm zůstane matná pleť a textura není hutná. A zároveň je šetrný k mé citlivé pleti. Používám téměř po celý rok. :)
 • Ja K. 7. 7. 2019
  Opravdu luxusní, jedna z mnoha reklam, která ne...
  Vzorka:
  vzorka produktu bola poskytnutá zadarmo.
  Lehká konzistence, matný efekt, mizí známky jakéhokoli přemaštění pleti. Po jeho aplikaci je pokožka hebká a zklidněná. Reaguje i na akné, které vzniká jako vedlejší účinek léků. Výrobek mne nadchl. Takovému výrobku budu ráda vytvářet dobrou pověst. Moc se výrobci povedl!
 • Ukázať recenzie

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin