• (0)
Napísať recenziu

Eucerin AtopiControl Krém na ruky

Vhodný na starostlivosť o pokožku rúk so sklonom k atopickému ekzému.

Výrobok na každodennú starostlivosť, ktorý pokožku regeneruje, chráni a predchádza vysychaniu, začervenaniu a svrbeniu rúk. Zmierňuje tiež vysychanie, začervenanie a podráždenie pokožky spôsobené častým umývaním rúk.

Eucerin AtopiControl Krém na ruky pokožku zjemňuje, upokojuje a regeneruje – zlepšuje jej odolnosť a elasticitu, a to aj pri častejšom umývaní rúk.  

Možno ho použiť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému i počas jeho pokojových fáz. Počas akútnych vzplanutí pokožku rúk upokojí a v pokojových obdobiach funguje ako základná kozmetická starostlivosť. 

Nemastný krém na báze oleja vo vode sa rýchlo vstrebáva a obsahuje rad vyživujúcich prírodných zložiek, ako sú:

 • Licochalcon A: výťažok zo sladkého drievka , ktorý upokojuje podráždenú pokožku.
 • Ceramidy pre regeneráciu pokožky a obnovu jej prirodzenej bariéry.
 • Mentoxypropanediol: derivát mentolu s rovnakými chladivými vlastnosťami a schopnosťou zmierniť svrbenie.

  Pri pravidelnom používaní zlepšuje stav pokožky.   

  Upozornenie pre alergikov: Výrobok obsahuje extrakt z ovsa siateho. Ovsená múka je známa svojimi upokojujúcimi účinkami a býva odporúčaná pre podráždenú pokožku. V niektorých prípadoch však môže spôsobiť alergickú reakciu.
 

Klinické štúdie

Klinické štúdie preukázali veľmi dobrú účinnosť a kožnú znášanlivosť - vhodný i pre pokožku rúk so sklonom k atopickému ekzému.

KĽÚČOVÉ ZISTENIA

Výsledky štúdie kozmetickej účinnosti¹ preukazujú, že:

 • Pokožka sa stáva odolnejšou, a pri pravidelnom používaní sa jej stav zlepšuje.
 • Už po jednom týždni sa hydratácia pokožky v postihnutých oblastiach zvýšila o 50 %. Po štyroch týždňoch sa zvýšila o 95 %.
 • Začervenanie pokožky sa výrazne zmiernilo.
 • U 90 % testovaných príznaky svrbenia zmizli po štyroch týždňoch používania.  

  ¹Štúdia kozmetickej účinnosti Eucerin AtopiControl Krému na ruky u pacientov so sklonom k atopickému ekzému na rukách, 2016.
   

Ingrediencie

Použitie

 • Nanášajte na čistú pokožku. Raz až dvakrát denne alebo podľa potreby. Eucerin AtopiControl Krém na ruky možno používať počas dňa, večer alebo na noc.
 • Pre maximálny účinok používajte v kombinácii s jemným hydratačným prípravkom na umývanie, ako je  napríklad Eucerin Sprchový olej AtopiControl.

Krém na ruky pre pokožku rúk so sklonom k atopickému ekzému.

Odporúčanie

Používajte Eucerin AtopiControl Krém na ruky, ak…

Vyskúšajte iný výrobok, ak…

Vaše ruky sú začervenané, mierne zapálené alebo majú drobné praskliny.

KRÉM pokožku upokojuje, zmierňuje začervenanie A posilňuje prirodzenú bariéru pokožky.

Vaše ruky sú vystavené mimoriadnej záťaži, ako je napríklad: časté umývanie rúk, pravidelné používanie gumových rukavíc alebo ďalšie faktory (napr. chemikálie), ktoré môžu pokožku dráždiť.

Krém posilňuje bariéru pokožky A zabraňuje dehydratácii.

Ttrpíte atopickou dermatitídou. Počas akútnych fáz KRÉM obnovuje bariéru pokožky, zmierňuje začervenanie A svrbenie.

 V obdobiach medzi vzplanutiami posilňuje bariéru pokožky a zmierňuje pravdepodobnosť vzplanutia.

Si nevšimnete zlepšenie po niekoľkých použitiach.

Požiadajte o radu svojho lekárnika alebo sa obráťte na lekára.'

Máte suchú citlivú pokožku.

Odporúčame Eucerin Krém na ruky pH5.

Máte veľmi suchú alebo extrémne suchú pokožku, ale netrpíte ekzémom.

Vyskúšajte Eucerin Regeneračný krém na ruky 5% UREA. Obsahuje jedinečnú kombináciu zložiek, ktorá preukázateľne prináša okamžitú úľavu a intenzívnu hydratáciu  veľmi suchej, drsnej a namáhanej pokožke rúk, i po opakovanom umývaní rúk.

Často kladené otázky

Môžem tento krém na ruky používať, ak už mám na rukách ekzém, alebo ho možno používať iba ako prevenciu?

Výrobok bol vyvinutý pre tých, ktorí už trpia ekzémom na rukách. Štúdia spoločnosti Beiersdorf potvrdila účinnosť výrobku a jeho vhodnosť pre pacientov so stredne ťažkou (akútnou) formou atopického ekzému na rukách. Eucerin AtopiControl Krém na ruky upokojuje podráždenú, začervenanú a svrbiacu pokožku rúk.

Je výrobok vhodný pre osoby, ktoré trpia atopickým ekzémom?

Áno, krém na ruky je vhodný pre tých, ktorí trpia ekzémom a zároveň atopickou dermatitídou na rúk. Zloženie obsahuje upokojujúci licochalcon A a ceramidy pre posilnenie prirodzenej ochrannej bariéry pokožky. Obsahuje tiež mentoxypropanediol, ktorý zabraňuje svrbeniu a zmierňuje vysychanie, začervenanie a podráždenie.

Je krém na ruky vhodný pre osoby, ktoré sú náchylné na alergie?

Áno. Ak ste náchylní na alergické reakcie následkom kontaktu s určitými látkami  (napr. niektorými kovmi, parfumami alebo konzervantmi), potom vám tento krém pomôže posilniť ochrannú bariéru vašej pokožky a zvýšiť jej odolnosť. Pred zakúpením výrobku si, prosím, prečítajte jeho zloženie a ubezpečte sa, že neobsahuje žiadne známe zložky, na ktoré ste alergickí. Tento výrobok obsahuje ovsenú múku.

Čo spôsobuje ekzém na pokožke rúk?

Ekzém na rukách má niekoľko rôznych príčin. U niektorých ľudí sa vyskytuje v dôsledku iného ochorenia pokožky. Iní trpia ekzémom na rukách v dôsledku vonkajších faktorov, ako je časté umývanie alebo používanie chemických látok na pracovisku. Ekzém na rukách môže byť tiež vyvolaný alergickou reakciou na určité látky.

Čo spôsobuje ekzém na pokožke rúk?

Ekzém na rukách má niekoľko rôznych príčin. U niektorých ľudí sa vyskytuje v dôsledku iného ochorenia pokožky. Iní trpia ekzémom na rukách v dôsledku vonkajších faktorov, ako je časté umývanie alebo používanie chemických látok na pracovisku. Ekzém na rukách môže byť tiež vyvolaný alergickou reakciou na určité látky.

Je krém na ruky vhodný pre deti?

Eucerin AtopiControl Krém na ruky sme netestovali pre jeho vhodnosť u detí. Z tohto dôvodu ho odporúčame používať iba pre dospelých.

Možno krém na ruky používať v kombinácii s inými liekmi?

Áno. Krém na ruky možno používať v kombinácii s lokálnymi i perorálnymi liekmi. Ak používate tiež krém na predpis, naneste ho ako prvý a počkajte aspoň 10 minút, kým sa úplne nevstrebe, až potom naneste Eucerin AtopiControl Krém na ruky.

Eucerin AtopiControl Dermokozmetická starostlivosť pre suchú, začervenanú a svrbiacu pokožku

Eucerin AtopiControl je rad dermokozmetických výrobkov, ktoré ošetrujú suchú, začervenanú a svrbiacu pokožku, a tiež atopickú pokožku počas chronických fáz i vo fáze akútnych prejavov.  Klinické a dermatologické štúdie preukázali, že prípravky tohto radu predchádzajú vysúšaniu pokožky, jej olupovaniu a zmierňujú pocit napätia a svrbenia. Všetky tiež preukázateľne dobre znáša i atopická pokožka.

Telové mlieka a krémy základnej starostlivosti s obsahom omega-6 mastných kyselín a licochalconu A obnovujú ochrannú kožnú bariéru a zvyšujú odolnosť pokožky voči negatívnym vplyvom. Intenzívne zvláčňujú suchú pokožku a miernia šupinatenie, svrbenie a napätie, ktoré sa často vyskytujú u atopickej pokožky.

Špeciálnu doplnkovú starostlivosť predstavuje Eucerin Acute krém AtopiControl. Jeho ošetrujúce zložky výrazne zlepšujú stav pokožky a pomáhajú znížiť užívanie hydrokortizónu počas akútnych fáz atopického ekzému. Klinická štúdia ukazuje porovnateľný účinok Eucerin Acute krému AtopiControlúčinkami 1% hydrokortizónovej masti na atopickú pokožku. Acute krém AtopiControl ale nie je klasifikovaný ako liečivo a nenahrádza dermatologickú liečbu.

Celkové hodnotenie
 • (0)
0 z 5 bodov / 0 recenzií
5 Stars
0
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár