• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Acute krém

40 ml

0.0
0 recenzií
2 varianty výrobku
Intenzívna starostlivosť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému
Lokálne ošetrenie pre podráždené a svrbiace plochy pokožky
Na tvár a telo

Intenzívna starostlivosť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému a atopickej dermatitídy

Poskytuje úľavu svrbiacej pokožke. Upokojuje začervenanie a podráždenie a zmierňuje svrbenie na zmyslovej úrovni, čím znižuje nutkanie škrabať pokožku.

Prispievame k udržateľnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

Najlepší krém, aký som kedy používala alebo mala. Pálenie je preč. Vrelo odporúčam.

Kathe, 2019

O produkte

Intenzívna starostlivosť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému a atopickej dermatitídy

Atopická pokožka je suchá, dráždivá a svrbí. Toto svrbenie núti ku škriabaniu, ktoré spúšťa cyklus svrbenie-škriabanie. Príznaky sa zhoršujú a môžu narúšať kvalitu spánku a mať negatívny dopad na kvalitu života.

Eucerin AtopiControl Acute krém bol vyvinutý špeciálne tak, aby poskytoval úľavu a intenzívnu starostlivosť pokožke počas akútneho vzplanutia atopickej dermatitídy a atopického ekzému. Krém obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek – upokojujúci licochalcon A, antibakteriálny dekandiol a menthoxypropanediol (MPD) uľavujúci od svrbenia vďaka chladivému účinku. Tento komplex, v kombinácii s vysokou koncentráciou ceramidov, posilňuje kožnú bariéru, zmierňuje suchosť a uľavuje od svrbenia na zmyslovej úrovni, čím znižuje nutkanie škriabať pokožku. 

Tento krém určený pre akútne vzplanutia atopickej dermatitídy a atopického ekzému neobsahuje parfumáciu a možno ho použiť tak často, ako potrebujete na postihnuté miesta. Preukázateľne zlepšuje kvalitu spánku a kvalitu života pacientov s atopickým ekzémom. Vhodný pre dospelých, deti a dojčatá od štyroch týždňov veku.

Prečítajte si viac o atopickej dermatitíde u detí a atopickom ekzéme u novorodencov.

Klinické a dermatologické štúdie

Veľmi dobrá účinnosť a kožná znášanlivosť preukázaná na atopickej pokožke.

Kľúčové zistenia

97 %

súhlasilo s tvrdením, že výrobky „zlepšujú stav pokožky"

96 %

súhlasilo, že pri používaní výrobkov „sa nemusím v noci toľko škrabať“

94 %

súhlasilo, že pri používaní výrobkov „sa neprebúdzali skôr kvôli kožným problémom“

93 %

súhlasilo, že počas testovacieho obdobia sa prebúdzali „menej často počas noci“

89 %

súhlasilo, že im testované výrobky pomohli „prebudiť sa príjemne odpočinutý“

88 %

súhlasilo, že im testované výrobky pomohli udržať si „dobrú úroveň energie počas dňa“

144 mužov a žien vo veku 30+ s miernou až stredne ťažkou atopickou dermatitídou používalo Eucerin AtopiControl Acute krém spolu s Eucerin AtopiControl Acute Telovým mliekom v užívateľskej štúdii (PIU). Po štyroch týždňoch každodenného používania uviedli tieto výsledky. Pred začiatkom štúdie sa 92 % dopytovaných zhodlo, že atopický ekzém ovplyvňoval kvalitu ich života. Po štyroch týždňoch používania výrobkov AtopiControl sa iba 38 % dopytovaných zhodlo, že choroba ovplyvňovala kvalitu ich života. Z toho môžeme usudzovať, že 54 % dopytovaných malo v dôsledku používania výrobkov pocit, že sa zlepšila kvalita ich života.

Použitie

Použitie

 • Aplikujte podľa potreby na oblasti so vzplanutím atopickej dermatitídy. 
 • Krátko po aplikácii sa môže objaviť chladivý pocit alebo brnenie. Je to bežná reakcia a iba ukazuje, že výrobok účinkuje.

Pre vašu každodennú starostlivosť

Čistenie a umývanie

Tvár ráno a večer vyčistite Eucerin DermatoClean Čistiacim pleťovým mliekom. Pokožku umyte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom. Tieto produkty možno používať pri akútnych vzplanutiach atopickej dermatitídy i v obdobiach medzi vzplanutiami.

Zistiť viac

Starostlivosť

Počas vzplanutia:

Nanášajte Eucerin AtopiControl Acute krém na postihnutú oblasť na zlepšenie stavu pokožky. 

Eucerin AtopiControl Acute krém môžete používať spolu s liekmi na atopickú dermatitídu predpísanými vaším lekárom. Ak používate aj lokálnu predpísanú liečbu, naneste ju pred použitím Eucerin AtopiControl Acute krému. 

Všetky naše produkty dennej starostlivosti môžete používať aj počas vzplanutia a nanášať ich vždy až po predpísanej liečbe a/alebo Eucerin AtopiControl Acute kréme.

Každodenná starostlivosť v období medzi vzplanutiami

Používajte správne výrobky pre dennú starostlivosť: 

Zistiť viac
Ochrana

Ochrana

Atopická pokožka je zvlášť citlivá na žiarenie UVA a UVB. Preto ak bude vaša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, odporúčame použiť produkt slnečnej ochrany po nanesení denného ošetrujúceho produktu. Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+ a na pokožku tela skúste Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+.

Zistiť viac

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak ...

Trpíte atopickou dermatitídou (tiež známou ako atopický ekzém) a hľadáte výrobok kozmetickej starostlivosti o pokožku, ktorý môžete použiť počas akútnej fázy.

Vaše dieťa má atopickú dermatitídu, má viac ako štyri týždne a vy hľadáte produkt, ktorý zlepší stav jeho pokožky počas akútnej fázy.

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte atopickú pokožku tela, ale nie vo fáze akútneho vzplanutia

Vyskúšajte Eucerin AtopiControl Telové mlieko alebo Eucerin AtopiControl Krém podľa toho, akej konzistencii dávate prednosť a akú oblasť pokožky chcete ošetriť. 

Máte atopickú pleť tváre, ale nie vo fáze akútneho vzplanutia:

Vyskúšajte Eucerin AtopiControl Pleťový krém.

Máte suchú pokožku tela a/alebo pleť tváre, ale nemáte atopickú dermatitídu:

Vyskúšajte výrobky radu Eucerin UreaRepair PLUS.

Ingrediencie

Ako spoločne účinkujú

Eucerin AtopiControl Acute krém a Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu boli vyvinuté špeciálne s obsahom zložiek, ktoré upokojujú svrbiacu pokožku. 

Eucerin AtopiControl Acute krém obsahuje mentoxypropandiol a dekandiol pre upokojenie a starostlivosť o pokožku počas vzplanutí atopickej dermatitídy:

 • Mentoxypropandiol - výťažok z mentolu - aktivuje prirodzené receptory pre vnímanie chladu (známe ako TRPM8), ktoré sa nachádzajú v nervových zakončeniach v pokožke. Výsledný chladivý pocit zmierňuje pocity svrbenia.
 • Antibakteriálny dekandiol pôsobí proti baktériám zlatého stafylokoka, ktoré sa vyskytujú v súvislosti s atopickou dermatitídou.   

Zloženie obsahuje tiež jedinečný komplex aktívnych zložiek, ktorý je súčasťou výrobkov tohto radu pre každodennú základnú starostlivosť: 

 • Licochalcon A: výťažok zo sladkého drievka, ktorý pokožku upokojuje a zmierňuje začervenanie 
 • Ceramidy: pre posilnenie bariérovej funkcie pokožky
Kľúčovými zložkami Eucerin Spreje proti svrbeniu AtopiControlmentoxypropandiol, SymSitive* a polidokanol:
 • Mentoxypropandiol rovnako ako pri Acute Kréme pokožku ochladzuje a účinne zmierňuje pocit svrbenia na zmyslovej úrovni. 
 • SymSitive* pokožku upokojuje, pôsobí proti pocitu štípania a zmierňuje začervenanie. Tieto účinky poskytuje vďaka blokácii receptora vyvolávajúceho pocit svrbenia známeho ako TRPV1  (transient receptor potential vanilloid 1) a upokojenie nervového systému pokožky.
 • Polidokanol upokojuje pokožku tým, že obmedzuje signály pocitu svrbenia v bunkách epidermis (vonkajšie vrstva pokožky). Tento účinok prináša vďaka potlačeniu uvoľňovania TSLP (thymového stromálneho lymfopoetínu), mediátoru svrbenia, ktorý vytvárajú keratinocyty (jeden z typov epidermálnych buniek).  

Tento sprej možno okrem upokojenia pokožky počas akútnych vzplanutí používať aj v pokojovom období medzi vzplanutiami, keď je svrbenie miernejšie. Výrobok nepoužívajte na otvorené rany. 

* Registrovaná ochranná známka nemeckej spoločnosti Symrise

 

 

 

Svrbiaca pokožka
Svrbenie spôsobuje niekoľko mediátorov

Hyperaktívne kožné bunky spôsobujú pocit svrbenia a následné nutkanie na škrabanie

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu
Tri aktívne zložky blokujú svrbenie pre okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu

Aktívne upokojenie kožných buniek zabráni pocitu svrbenia

Atopická dermatitída má dve fázy

 • Akútna fáza: keď pokožka vzplanie
 • Subakútna fáza: obdobie medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia (označovaná tiež ako neaktívna alebo subklinická fáza)

Viac si o účinkoch radu môžete prečítať v článku Vedecké pozadie radu AtopiControl

FAQ (8)

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin