• (14)
Ukázať recenzie Napísať recenziu

Eucerin AtopiControl Acute krém

Intenzívna starostlivosť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému

Poskytuje úľavu svrbiacej pokožke. Upokojuje začervenanie a podráždenie a zmierňuje svrbenie na zmyslovej úrovni, čím znižuje nutkanie škrabať pokožku. 

Intenzívne ošetrujúci krém na akútne vzplanutie atopického ekzému

Atopická pokožka je suchá, dráždivá a svrbí. Toto svrbenie núti na škrabanie, ktoré spúšťa cyklus svrbenie-škrabanie. Príznaky sa zhoršujú a môžu narušovať kvalitu spánku a mať negatívny dopad na kvalitu života.

Eucerin AtopiControl Acute krém bol vyvinutý špeciálne tak, aby poskytoval úľavu a intenzívnu starostlivosť pokožke počas akútneho vzplanutia atopickej dermatitídy. Krém obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek - upokojujúci licochalcon A, antibakteriálny dekandiol a menthoxypropanediol (MPD) uľavujúci od svrbenia vďaka chladivému účinku. Tento komplex, v kombinácii s vysokou koncentráciou ceramidov, posilňuje kožnú bariéru, zmierňuje suchosť a uľavuje od svrbenia na zmyslovej úrovni, čím znižuje nutkanie škrabať pokožku.

Tento krém určený na akútne vzplanutie atopickej dermatitídy neobsahuje parfumáciu a možno ho použiť tak často, ako potrebujete na postihnuté miesta. Preukázateľne zlepšuje kvalitu spánku a kvalitu života pacientov s atopickým ekzémom. Vhodný pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov.

Klinické a dermatologické štúdie

Veľmi dobrá účinnosť a kožná znášanlivosť preukázaná na atopickej pokožke.

KĽÚČOVÉ ZÁVERY

144 mužov a žien vo veku 30+ s miernou až stredne ťažkou atopickou dermatitídou používalo Eucerin AtopiControl Acute krém spolu s Eucerin AtopiControl Acute Telovým mliekom v užívateľskej štúdii (PIU). Po štyroch týždňoch každodenného používania uviedli tieto výsledky:

Zlepšujú stav pokožky

 •  97 % súhlasilo s tvrdením, že výrobky „zlepšujú stav pokožky"

Podporujú kvalitu spánku

 •  96 % súhlasilo, že pri používaní výrobkov „sa nemusím v noci toľko škrabať“
 • 94 % súhlasilo, že pri používaní výrobkov „sa neprebúdzali skôr kvôli kožným problémom“
 • 93 % súhlasilo, že počas testovacieho obdobia sa prebúdzali „menej často počas noci“
 • 89 % súhlasilo, že im testované výrobky pomohli „prebudiť sa príjemne odpočinutý“
 • 88 % súhlasilo, že  im testované výrobky pomohli udržať si „dobrú úroveň energie počas dňa“

Zlepšujú kvalitu života 

 • Pred začiatkom štúdie sa 92 % dopytovaných zhodlo, že atopický ekzém ovplyvňoval kvalitu ich života. Po štyroch týždňoch používania výrobkov AtopiControl sa iba 38 % dopytovaných zhodlo, že choroba ovplyvňovala kvalitu ich života. Z toho môžeme usudzovať, že 54 % dopytovaných malo v dôsledku používania výrobkov pocit, že sa zlepšila kvalita ich života.

Často kladené otázky

Je Eucerin AtopiControl Acute krém vhodný pre deti?

Áno, ak má vaše dieťa tri mesiace alebo viac.

Môžem používať Eucerin AtopiControl Acute krém na tvár i na telo?

Áno. Krém možno používať ľubovoľne na ktorúkoľvek časť tela, kde nastalo akútne vzplanutie atopickej dermatitídy.

Aké množstvo Eucerin AtopiControl Acute krému odporúčate používať?

Mali by ste používať toľko, koľko potrebujete pre upokojenie pokožky a zmiernenie pocitu svrbenia. Produkt môžete používať podľa vašich potrieb.

Môžem používať Eucerin AtopiControl Acute krém namiesto svojej obvyklej predpísanej liečby na atopický ekzém?

Eucerin AtopiControl Acute krém nie je farmaceutický výrobok a nie je určený na náhradu takých výrobkov.  
Eucerin AtopiControl Acute krém účinne pôsobí spolu s liekmi, keď pomáha zlepšovať stav pokožky a zmierňuje svrbenie počas vzplanutia atopickej dermatitídy. Váš lekár vám poradí, ako a kedy používať lokálnu liečbu či užívať perorálne lieky. Ak používate lekársku masť alebo krém, odporúčame ich nanášať ako prvé a nechať vstrebať, až potom použiť Eucerin AtopiControl  Acute krém.

Aký je rozdiel medzi Eucerin AtopiControl Acute krémom a Eucerin AtopiControl Krémom?

Eucerin AtopiControl Acute krém poskytuje intenzívnu starostlivosť pri vzplanutiach atopickej dermatitídy. Eucerin AtopiControl Krém je určený na každodenné použitie a možno ho používať v období medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia, ale aj spolu s predpísanou liečbou a/alebo Eucerin AtopiControl Acute krémom počas vzplanutia.

Môžete mi vysvetliť výrazy "vzplanutie" a "obdobie medzi vzplanutiami"?

Všeobecne povedané, atopická dermatitída má dve rôzne fázy. "Vzplanutie" je jedným z názvov používaných na označenie akútnej, aktívnej fázy, keď je pokožka najviac dráždivá. Môže silno svrbieť, pacient môže mať pocit pálenia a pokožka môže byť na pohľad suchá, začervenaná a šupinatá. Medzi týmito fázami akútneho vzplanutia sú časové úseky, keď je  pokožka relatívne pokojná a menej podráždená. Toto obdobie sa tiež označuje ako neakútna, neaktívna alebo pokojová fáza. Dĺžka každej fázy sa veľmi líši v závislosti od jednotlivca, ale produkty vyvinuté špeciálne na liečbu a starostlivosť o atopickú pokožku - ako sú produkty z radu Eucerin AtopiControl - môžu pomôcť predĺžiť pokojnejšie, neakútne obdobie a priniesť úľavu pri akútnych vzplanutiach.

Je atopická dermatitída to isté ako ekzém?

Dermatitída a ekzém sú to isté: súhrnné pojmy pre zápalové zmeny v pokožke. Ako také zahŕňajú mnoho rôznych kožných ochorení. Atopický ekzém a atopická dermatitída sú tiež to isté. 

 

Je atopická dermatitída infekčná?

Nie. Atopická dermatitída nie je infekčná.

Ingrediencie

Použitie

 • Aplikujte podľa potreby na oblasti so vzplanutím atopickej dermatitídy. 
 • Krátko po aplikácii sa môže objaviť chladivý pocit alebo brnenie. Je to bežná reakcia a iba ukazuje, že výrobok účinkuje.

Krém na vzplanutie atopického ekzému

Pre vašu každodennú starostlivosť

Atopickú pokožku umývajte jemne

Tvár ráno a večer vyčistite Eucerin DermatoClean Čistiacim pleťovým mliekom. Pokožku umyte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom. Tieto produkty možno používať pri akútnych vzplanutiach atopickej dermatitídy i v obdobiach medzi vzplanutiami.

Krém na vzplanutie atopického ekzému

Počas vzplanutia:

 Nanášajte Eucerin AtopiControl Acute krém na postihnutú oblasť na zlepšenie stavu pokožky. 

Eucerin AtopiControl Acute krém môžete používať spolu s liekmi na atopickú dermatitídu predpísanými vaším lekárom. Ak používate aj lokálnu predpísanú liečbu, naneste ju pred použitím Eucerin AtopiControl Acute krému. 

Všetky naše produkty dennej starostlivosti môžete používať aj počas vzplanutia a nanášať ich vždy až po predpísanej liečbe a/alebo Eucerin AtopiControl Acute kréme.

Každodenná starostlivosť v období medzi vzplanutiami

Používajte správne výrobky pre dennú starostlivosť: 

Slnečná ochrana je nevyhnutná, pretože atopická pokožka je zvlášť citlivá na slnečné žiarenie

Atopická pokožka je zvlášť citlivá na žiarenie UVA a UVB. Preto ak bude vaša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, odporúčame použiť produkt slnečnej ochrany po nanesení denného ošetrujúceho produktu. Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+ na tvár a na pokožku tela skúste Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+.

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak ...

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte výrobok na zlepšenie stavu pokožky a zmiernenie svrbenia počas vzplanutia.

Vaše dieťa má atopický ekzém, má tri mesiace a viac a hľadáte výrobok na zlepšenie stavu jeho pokožky počas vzplanutia.

Máte atopickú pokožku tela, ale nie vo fáze akútneho vzplanutia

Vyskúšajte Eucerin AtopiControl Telové mlieko alebo Eucerin AtopiControl Krém podľa toho, akej konzistencii dávate prednosť a akú oblasť pokožky chcete ošetriť. 

Máte atopickú pleť tváre, ale nie vo fáze akútneho vzplanutia:
Máte suchú pokožku tela a/alebo pleť tváre, ale nemáte atopickú dermatitídu:

Vyskúšajte výrobky radu Eucerin UreaRepair PLUS.

Eucerin AtopiControl Fázovo prispôsobená starostlivosť pre atopickú pokožku

Atopická dermatitída - známa tiež ako atopický ekzém - je kožné ochorenie, počas ktorého je pokožka suchá, začervenaná, podráždená a svrbí. Toto svrbenie núti ku škriabaniu, ktoré príznaky ďalej zhoršuje a môže viesť ku kožnej infekcii. Atopická dermatitída môže tiež negatívne ovplyvňovať spánok a kvalitu života.  Keď trpia dojčatá a deti, ich rodičia sa môžu cítiť bezmocní a obviňovať sa.      
                                                                             
Ochorenie má dve odlišné fázy:

 1. Akútna fáza, keď pokožka vzplanie 
 2. Obdobie medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia. 

Pretože neexistuje žiadny známy liek na atopickú dermatitídu, je hlavným cieľom pri každodennej starostlivosti o atopickú pokožku predĺžiť neakútne fázy. Pri vzplanutí je kladený dôraz na čo najrýchlejšie upokojenie pokožky. Eucerin AtopiControl ponúka dermokozmetickú starostlivosť prispôsobenú obom fázam, ktorú atopická pokožka potrebuje

Väčšina výrobkov v tomto rade obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek s upokojujúcim licochalconom A a ceramidmi posilňujúcimi kožnú bariéru. Pri každodennom používaní tieto výrobky základnej starostlivosti - sprchový olej, ľahká telová emulzia, telové mlieko, krém na ruky, pleťový krém a univerzálny krém – zmierňujú  vysúšanie, začervenanie a svrbenie. 

Eucerin AtopiControl Acute krém bol vyvinutý špeciálne pre úľavu pokožke počas vzplanutí - upokojuje začervenanie a svrbenie a znižuje potrebu škriabania. Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pokožku okamžite ochladzuje, zmierňuje svrbenie počas 60 sekúnd a poskytuje úľavu až na šesť hodín.1 Možno ho používať, ak pokožka svrbí medzi vzplanutiami alebo v akútnej fáze atopickej dermatitídy. Ďalej účinne pôsobí na svrbiacu pokožku pri ochorení na lupienku, xerózu alebo cukrovku. 

Výskum ukazuje, že Eucerin AtopiControl Acute krém 2, Eucerin AtopiControl Telové mlieko 2 a Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia 3 tiež podporujú kvalitu spánku a zlepšujú kvalitu života.

Tento výrobkový rad bez parfumácie je vhodný pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov 4.  

1 Beiersdorf, spol. s r.o., meranie skóre svrbivosti, marec/apríl 2018. 104 testovaných osôb (32 s atopickou dermatitídou, 41 so suchou pokožkou (20 s cukrovkou), 31 s miernou lupienkou). Priama aplikácia výrobku, 1 minútu a 6 hodín po aplikácii.  

2 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia Eucerin Telového mlieka AtopiControl  a Eucerin Acute krému AtopiControl pri súčasnom používaní, máj 2017. N = 141, 4 týždne, ľahká až stredná AD, DLQI (Dermatologický index kvality života) a kvalita spánku 

3 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia, Taliansko, apríl/máj 2019 

4 S výnimkou Eucerin Spreja proti svrbeniu AtopiControl a Eucerin Krému na ruky AtopiControl, ktoré sú vhodné pre deti od troch rokov.

Eucerin Acute krém AtopiControl

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Acute krém

 • (14)

 • Intenzívna starostlivosť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému
 • Lokálne ošetrenie pre podráždené a svrbiace plochy pokožky
 • Na tvár a telo
 • S licochalconom A, dekandiolom, menthoxypropandiolom a ceramidmi
 • Upokojuje pokožku a podporuje kvalitu spánku (1)
 • Zlepšuje kvalitu života (1)

1 - Pri použití spoločne s Eucerin AtopiControl Telovým mliekom. Zdroj: Výskum spoločnosti Beiersdorf, AtopiControl PIU na podporu tvrdenia, máj 2017´

Zistiť viac
Novinka

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Sprej proti svrbeniu

 • Okamžité a dlhotrvajúce zmiernenie svrbenia pokožky
 • Zmierňuje svrbenie pokožky počas 60 sekúnd až na šesť hodín
 • S mentoxypropandiolom, SymSitive* a polidokanolom
 • Ochladzuje, upokojuje a zmierňuje príznaky podráždenej pokožky
 • Rýchlo sa vstrebáva: nelepivý, nemastný
 • Bez parfumácie
 • Vhodný pre dospelých a deti od troch rokov
 • Vhodný pre pacientov s atopickým ekzémom, xerózou, lupienkou alebo u diabetických pacientov.

 Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise, Nemecko

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (14)
5 z 5 bodov / 14 recenzií
5 Stars
14
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.
Majka,

Dakujem!

Tento vyrobok je pre mna nenahraditelny. Je to prvy krem, ktory mi ulavil od svrbiacich lozisk na tvari. Kym som ho nasla pomohli len kortikoidne kremy. Nedam na tento krem dopustit. Vzdy ked mi nastupi ekzem pomoze od svrbenia a do par dni sa pokozka upokoji.
Vlaďka Miklianová,

Potláča svrbenie

Acute dávam dcérke vždy, keď sa jej zhorši stav atopického ekzému. Oveľa menej ju to svrbí a ekzém rýchlejšie ustúpi.
Adriana B.Bystrica,

Odporucila mi ho kozna lekarka

S produktom som velmi spokojna. Odporucila mi ho moja kozna lekarka a naozaj pomohol.
Evča J. ,

Zázrak

Tento krém je pro mě zázrak. Bez kortikoidů pomůže zahojit boláky, sklidní pokožku, zjemní ji a navíc léči. Nebojím se tento krém použít ani na dcerku, která občas také trpí vyrážkou. Krém nesvědí, naopak.
Lenka,

Okamžitá úleva

Krém je jedním slovem BOŽÍ! Aplikuji na rozjíždějící se podráždění i už rozjetý ekzém a pomůže prakticky okamžitě. Hlavně v zimě na něj nedám dopustit a mám ho pořád při ruce. Stačí trošička na podrážněné místo, vydrží dlouho :)

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár