• (1)
Ukázať recenzie Napísať recenziu

Eucerin AtopiControl Pleťový krém

Zmierňuje začervenanie a svrbenie

Upokojujúci denný krém s licochalconom A a ceramidmi špeciálne vyvinutý na pleť tváre s atopickou dermatitídou

 

Denný pleťový krém pri atopickej dermatitíde

Atopická pleť tváre je suchá, dráždivá a svrbí. Môže byť tiež na pohľad začervenaná a na dotyk napätá. Potrebuje upokojujúci a hydratačný krém, ktorý zmierňuje začervenanie a svrbenie.

Eucerin AtopiControl Pleťový krém bol vyvinutý špeciálne tak, aby poskytoval atopickej pleti základnú dennú starostlivosť a možno ho používať počas vzplanutia i v pokojnejšom medziobdobí. Klinické a dermatologické testy preukázali, že hydratuje, upokojuje a zmierňuje suchosť. Nelepkavý krém je obohatený o licochalcon A a ceramidy na regeneráciu a posilnenie kožnej bariéry a úľavu od napätosti a svrbenia. Pleť je na dotyk jemná a hladká a pri pravidelnom používaní sa stav pleti zlepšuje. Eucerin AtopiControl Pleťový krém neobsahuje parfumáciu a je ideálny ako základ pod mejkap.

Krém na ekzém na tvári je vhodný i pre deti a dojčatá od troch mesiacov.

Klinické a dermatologické štúdie

Veľmi dobrá účinnosť a kožná znášanlivosť preukázaná na atopickej pokožke.

 

Často kladené otázky

Môžem na Eucerin AtopiControl Pleťový krém použiť mejkap?

Áno, pleťový krém na atopickú dermatitídu je ideálny ako základ pod mejkap.  Nezabudnite skontrolovať zloženie vášho mejkapu, aby neobsahoval žiadne zložky, ktoré by mohli vyvolať príznaky atopickej dermatitídy.

 

Je tento pleťový krém na ekzém vhodný pre deti?

Áno, ak má vaše dieťa tri mesiace alebo viac.

 

Môžete mi vysvetliť výrazy "vzplanutie" a "obdobie medzi vzplanutiami"?

Všeobecne povedané, atopická dermatitída má dve rôzne fázy. "Vzplanutie" je jedným z názvov používaných na označenie akútnej, aktívnej fázy, keď je pokožka najviac dráždivá. Môže silno svrbieť, pacient môže mať pocit pálenia a pokožka môže byť na pohľad suchá, začervenaná a šupinatá. Medzi týmito fázami akútneho vzplanutia sú časové úseky, keď je  pokožka relatívne pokojná a menej podráždená. Toto obdobie sa tiež označuje ako neakútna, neaktívna alebo pokojová fáza. Dĺžka každej fázy sa veľmi líši v závislosti od jednotlivca, ale produkty vyvinuté špeciálne na liečbu a starostlivosť o atopickú pokožku - ako sú produkty z radu Eucerin AtopiControl - môžu pomôcť predĺžiť dobu medzi vzplanutiami a priniesť úľavu pri akútnych vzplanutiach.

 

Môžem použiť Eucerin AtopiControl Pleťový krém počas vzplanutia?

Áno. Eucerin AtopiControl Pleťový krém môžete používať denne - počas fázy vzplanutia atopickej dermatitídy i v období medzi vzplanutiami. Pri akútnych fázach vzplanutia odporúčame používať tiež lieky, ktoré vám odporučí váš lekár a/alebo Eucerin AtopiControl Acute Krém na upokojenie pokožky a zmiernenie podráždenia. Eucerin AtopiControl Acute krém nie je lekárskym produktom a nie je určený na jeho náhradu, je však vhodné ho používať spolu s vašou predpísanou liečbou na upokojenie pokožky. Najprv naneste vašu lokálnu predpísanú liečbu, až na ňu použite Eucerin AtopiControl Acute krém. Následne môžete použiť Eucerin AtopiControl Pleťový krém na extra hydratáciu.   

 

Obsahuje Eucerin AtopiControl Pleťový krém slnečnú ochranu?

Nie, a je dôležité, aby ste slnečnú ochranu nanášali ráno, ak bude vaša pleť počas dňa vystavená slnku. Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+.

 

Aký je rozdiel medzi Eucerin AtopiControl Pleťovým krémom a Eucerin AtopiControl Krémom?

Eucerin AtopiControl Pleťový krém má ľahšiu konzistenciu, bol vyvinutý špeciálne na pleť tváre a je ideálny ako základ pod mejkap.

 

Ingrediencie

Použitie

 • Vyčistite pleť
 • Nanášajte ráno a večer alebo tak často, ako potrebujete
 • Jemne vmasírujte do pleti tváre a dekoltu

Krém na ekzém na tvári

Pre vašu každodennú starostlivosť

Atopickú pleť čistite dôkladne, ale jemne

Tvár ráno a večer vyčistite Eucerin DermatoClean Čistiacim pleťovým mliekom. Pokožku tela umyte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom. Tieto produkty možno používať pri akútnych vzplanutiach atopickej dermatitídy i v obdobiach medzi vzplanutiami.

Na pleť tváre pravidelne používajte hydratačný krém na ekzém

Každodenná starostlivosť v období medzi vzplanutiami

Používajte správne výrobky pre dennú starostlivosť:

Počas fázy vzplanutia:

Nanášajte Eucerin AtopiControl Acute krém na postihnutú oblasť na zlepšenie stavu pokožky.

Eucerin AtopiControl Acute krém môžete používať spolu s liekmi na atopickú dermatitídu predpísanými vaším lekárom. Ak používate aj lokálnu predpísanú liečbu, naneste ju pred použitím Eucerin AtopiControl Acute krému.

Všetky naše produkty dennej starostlivosti môžete používať aj počas fázy vzplanutia a nanášať ich vždy až po predpísanej liečbe a/alebo Eucerin AtopiControl Acute kréme.

Chráňte atopickú pokožku pred slnkom

Atopická pokožka je zvlášť citlivá na žiarenie UVA a UVB. Preto ak bude vaša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, odporúčame použiť produkt slnečnej ochrany po nanesení denného ošetrujúceho prípravku. Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+ na tvár a na pokožku tela skúste Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+.

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak ...

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte denný hydratačný krém na pleť tváre:

Eucerin AtopiControl Pleťový krém zmierňuje začervenanie a svrbenie a možno ho používať ako každodennú základnú starostlivosť pre vašu pleť počas obdobia medzi vzplanutiami. Možno ho tiež používať spoločne s Eucerin AtopiControl Acute Krémom a/alebo lokálnou liečbou, ktorú používate počas akútnych fáz vzplanutia. 

Vaše dieťa trpí atopickým ekzémom na tvári a má tri mesiace alebo viac.

 

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte denný ošetrujúci krém na špecifické oblasti pokožky tela, ako sú vnútorné strany lakťov a podkolenné jamky:
Máte atopickú pokožku tela a hľadáte hydratačný prípravok na celé telo:
Máte suchú pleť tváre, ale nemáte atopickú dermatitídu:

Eucerin AtopiControl Fázovo prispôsobená starostlivosť pre atopickú pokožku

Atopická dermatitída - známa tiež ako atopický ekzém - je kožné ochorenie, počas ktorého je pokožka suchá, začervenaná, podráždená a svrbí. Toto svrbenie núti ku škriabaniu, ktoré príznaky ďalej zhoršuje a môže viesť ku kožnej infekcii. Atopická dermatitída môže tiež negatívne ovplyvňovať spánok a kvalitu života.  Keď trpia dojčatá a deti, ich rodičia sa môžu cítiť bezmocní a obviňovať sa.      
                                                                             
Ochorenie má dve odlišné fázy:

 1. Akútna fáza, keď pokožka vzplanie 
 2. Obdobie medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia. 

Pretože neexistuje žiadny známy liek na atopickú dermatitídu, je hlavným cieľom pri každodennej starostlivosti o atopickú pokožku predĺžiť neakútne fázy. Pri vzplanutí je kladený dôraz na čo najrýchlejšie upokojenie pokožky. Eucerin AtopiControl ponúka dermokozmetickú starostlivosť prispôsobenú obom fázam, ktorú atopická pokožka potrebuje

Väčšina výrobkov v tomto rade obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek s upokojujúcim licochalconom A a ceramidmi posilňujúcimi kožnú bariéru. Pri každodennom používaní tieto výrobky základnej starostlivosti - sprchový olej, ľahká telová emulzia, telové mlieko, krém na ruky, pleťový krém a univerzálny krém – zmierňujú  vysúšanie, začervenanie a svrbenie. 

Eucerin AtopiControl Acute krém bol vyvinutý špeciálne pre úľavu pokožke počas vzplanutí - upokojuje začervenanie a svrbenie a znižuje potrebu škriabania. Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pokožku okamžite ochladzuje, zmierňuje svrbenie počas 60 sekúnd a poskytuje úľavu až na šesť hodín.1 Možno ho používať, ak pokožka svrbí medzi vzplanutiami alebo v akútnej fáze atopickej dermatitídy. Ďalej účinne pôsobí na svrbiacu pokožku pri ochorení na lupienku, xerózu alebo cukrovku. 

Výskum ukazuje, že Eucerin AtopiControl Acute krém 2, Eucerin AtopiControl Telové mlieko 2 a Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia 3 tiež podporujú kvalitu spánku a zlepšujú kvalitu života.

Tento výrobkový rad bez parfumácie je vhodný pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov 4.  

1 Beiersdorf, spol. s r.o., meranie skóre svrbivosti, marec/apríl 2018. 104 testovaných osôb (32 s atopickou dermatitídou, 41 so suchou pokožkou (20 s cukrovkou), 31 s miernou lupienkou). Priama aplikácia výrobku, 1 minútu a 6 hodín po aplikácii.  

2 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia Eucerin Telového mlieka AtopiControl  a Eucerin Acute krému AtopiControl pri súčasnom používaní, máj 2017. N = 141, 4 týždne, ľahká až stredná AD, DLQI (Dermatologický index kvality života) a kvalita spánku 

3 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia, Taliansko, apríl/máj 2019 

4 S výnimkou Eucerin Spreja proti svrbeniu AtopiControl a Eucerin Krému na ruky AtopiControl, ktoré sú vhodné pre deti od troch rokov.

Eucerin Acute krém AtopiControl

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Acute krém

 • (14)

 • Intenzívna starostlivosť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému
 • Lokálne ošetrenie pre podráždené a svrbiace plochy pokožky
 • Na tvár a telo
 • S licochalconom A, dekandiolom, menthoxypropandiolom a ceramidmi
 • Upokojuje pokožku a podporuje kvalitu spánku (1)
 • Zlepšuje kvalitu života (1)

1 - Pri použití spoločne s Eucerin AtopiControl Telovým mliekom. Zdroj: Výskum spoločnosti Beiersdorf, AtopiControl PIU na podporu tvrdenia, máj 2017´

Zistiť viac
Novinka

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Sprej proti svrbeniu

 • Okamžité a dlhotrvajúce zmiernenie svrbenia pokožky
 • Zmierňuje svrbenie pokožky počas 60 sekúnd až na šesť hodín
 • S mentoxypropandiolom, SymSitive* a polidokanolom
 • Ochladzuje, upokojuje a zmierňuje príznaky podráždenej pokožky
 • Rýchlo sa vstrebáva: nelepivý, nemastný
 • Bez parfumácie
 • Vhodný pre dospelých a deti od troch rokov
 • Vhodný pre pacientov s atopickým ekzémom, xerózou, lupienkou alebo u diabetických pacientov.

 Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise, Nemecko

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (1)
5 z 5 bodov / 1 recenzií
5 Stars
1
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.
Edituska,

Topka

Naozaj jeden z dalsich top produktov na Atopiu od zn.Eucerin.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár