atopicontrol

Vedecké pozadie radu Eucerin AtopiControl

2 min čítanie
Zobraziť viac

Dermatológovia často odporúčajú na atopickú dermatitídu v akútnej fáze lieky na lokálne použitie, ktoré však obvykle obsahujú kortikosteroidy. Kortikosteroidy sú účinné a rýchlo pôsobia proti svrbeniu postihnutých ložísk. Ich používanie je však obmedzené a riadi sa striktne inštrukciami lekára.

Značka Eucerin sa preto rozhodla vyvinúť dermokozmetické prípravky zodpovedajúce potrebám mierne až stredne ťažkých foriem atopickej dermatitídy. Po niekoľkých mesiacoch intenzívneho výskumu sme uviedli na trh Eucerin AtopiControl.

Objavili sme starostlivosť o atopickú pokožku i v akútnej fáze ekzému

„Náš výskum ukázal, že ľudia trpiaci atopickou dermatitídou a rodičia detí s týmto ochorením hľadajú ošetrujúce prípravky, ktoré by bolo možné používať pri vzplanutí ochorenia i v chronickom období," hovorí Gitta Neufangová, PhD, vedúca výskumu značky Eucerin. "Vraveli nám, že kortikosteroidy sú veľmi účinné v akútnej fáze ochorenia, avšak oni potrebujú i doplnkovú kozmetickú starostlivosť, ktorá by zlepšila vzhľad pokožky.“

„Rozhodli sme sa prijať túto výzvu. Nebolo to však vôbec ľahké.“

„Potrebovali sme vyvinúť formulu, ktoré bude kombináciou základných aktívnych látok, riešiacich špecifické potreby atopickej pokožky.“
svrbenia
Kortizón účinne uľavuje od svrbenia. Neodporúča sa však na dlhodobé používanie, pretože má negatívne vedľajšie účinky.
vývoj
Po niekoľkých rokoch vývoja uviedol Eucerin na trh AtopiControl - účinné riešenie atopickej dermatitídy bez kortizónu.

Základné účinné látky obsiahnuté v prípravkoch Eucerin AtopiControl

Eucerin používa už viac než 15 rokov vo svojom rade prípravkov starostlivosti o suchú pokožku omega-6 mastné kyseliny a klinické štúdie ukázali, že prípravok obsahujúci kombináciu pupalkového oleja a oleja z jadierok hrozna účinne obnovujú poškodenú kožnú bariéru a chránia pokožku pred vysúšaním. Dehydratácia je jedným z dôležitých dôvodov, prečo atopická pokožka prechádza z obdobia pokoja do akútnej fázy ekzému, a ukázalo sa, že omega oleje môžu byť základnou ošetrujúcou zložkou v novom zložení prípravku.

 

Omega-6 mastné kyseliny zlepšujú ochrannú funkciu pokožky.
Dekandiol obmedzuje mikrobiálne osídlenie.

 

Bolo potrebné, aby zvláčňujúci prípravok obsahoval tiež zložku s antimikrobiálnym účinkom. Vedci spoločnosti Eucerin objavili dekandiol, ktorý pôsobí proti zlatému stafylokoku, baktérii často sa vyskytujúcej na atopickej pokožke.

 

Ďalšou úlohou bolo vyriešenie začervenania pokožky. Vedci sa opäť priklonili ku zložke, ktorá sa osvedčila ako účinná, a používa sa už niekoľko rokov u radu Eucerin pre suchú pokožku. Licochalcon A sa získava z koreňa čínskeho sladkého drievka a má protizápalové a antioxidačné účinky. Ak sa licochalcon A aplikuje na podráždenú pokožku, rýchlo zredukuje začervenanie a pokožku upokojí.

Licochalcon A redukuje zápal
Menthoxypropanediol uľavuje od svrbenia

 

Ako posledný kúsok do skladačky bolo treba nájsť látku, ktorá by pôsobila proti úpornému svrbeniu. Menthoxypropanediol je derivát mentolu, ktorý má rovnaké chladiace vlastnosti. Tento chladiaci efekt uľavuje od svrbenia.

„Vzhľadom na citlivosť atopickej pokožky bolo pochopiteľne dôležité, aby bol dermokozmetický prípravok bez parfumácie, farbív a parabénov.“

„Stálo nás to mnoho úsilia a času, než sme vyvinuli náš Acute krém AtopiControl“, hovorí Dr. Neufangová. „Ale s potešením môžeme povedať, že bola klinicky overená jeho schopnosť ošetrovať pokožku a zlepšiť jej vzhľad i počas akútnych fáz atopickej dermatitídy.“ 

Z klinickej štúdie vyplýva, že Acute krém AtopiControl má porovnateľné pôsobenie na atopickú pokožku ako Hydrocortison 1 % masť.

Dr. Neufangová ale zdôrazňuje, že Acute krém AtopiControl nie je liečebným prípravkom a nemá nahrádzať dermatologickú liečbu. 

Dobrou správou pre rodičov je, že Eucerin Acute krém AtopiControl  je klinicky a dermatologicky osvedčeným prípravkom vhodným a bezpečným už pre dojčatá od troch mesiacov.  

Prečítajte si viac o atopickej dermatitíde v tvári a atopickej dermatitíde na tele.

klinické testy
Eucerin Acute krém AtopiControl bol klinicky a dermatologicky testovaný.
bezepčnosť
Klinické a dermatologické testy preukázali účinnosť radu Eucerin AtopiControl a bezpečnosť jeho použitia i u dojčiat.
cyklus atopickej pokožky
Ak máte atopickú pleť, používajte zvláčňujúce pleťové krémy každý deň.

Ďalšie odporúčané produkty

Súvisiace články

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin