• (4)
Ukázať recenzie Napísať recenziu

Eucerin AtopiControl Telové mlieko

Telové mlieko pre každodenné použitie s licochalconom A a ceramidmi na starostlivosť o atopickú pokožku

Upokojuje svrbiacu pokožku a predlžuje dobu medzi fázami vzplanutia

 

Ošetrujúce telové mlieko na každodenné použitie na pokožku s atopickou dermatitídou

Atopická pokožka je suchá, dráždivá a svrbí. Toto svrbenie núti na škrabanie, ktoré spúšťa cyklus svrbenie-škrabanie. Príznaky sa zhoršujú a môžu narušovať kvalitu spánku a mať negatívny dosah na kvalitu života.

Eucerin AtopiControl Telové mlieko je telové mlieko na každodenné použitie, ktoré bolo vyvinuté špeciálne na upokojenie a intenzívnu hydratáciu podráždenej a svrbiacej pokožky. Telové mlieko na báze voda-v-oleji sa ľahko vstrebáva a je obohatené o upokojujúci licochalcon A, ceramidy a omega oleje na posilnenie kožnej bariéry, zmiernenie vysúšania a svrbenia a predĺženie doby medzi vzplanutiami atopickej dermatitídy.

Pri pravidelnom používaní sa výrazne zlepšuje stav pokožky, ktorá je na dotyk jemná a hladká. Eucerin AtopiControl Telové mlieko neobsahuje parfumáciu a môžete ho používať aj spoločne s Eucerin AtopiControl Acute krémom počas akútnych vzplanutí. Prieskum medzi pacientmi s atopickou dermatitídou preukázal, že zlepšuje kvalitu ich spánku, a tak zlepšuje kvalitu života. (1) 

Vhodné pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov.

1 Výskum spoločnosti Beiersdorf,  AtopiControl PIU na podporu tvrdenia, máj 2017

Klinické a dermatologické štúdie

Veľmi dobrá účinnosť a kožná znášanlivosť preukázaná na atopickej pokožke.

KĽÚČOVÉ ZÁVERY

144 mužov a žien vo veku 30+ s miernou až stredne ťažkou atopickou dermatitídou používalo Eucerin AtopiControl Telové mlieko spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémom v užívateľskej štúdii (PIU). Po štyroch týždňoch každodenného používania uviedli tieto výsledky:

Zlepšujú stav pokožky

 • 97 % súhlasilo s tvrdením, že výrobky „zlepšujú stav pokožky"

Podporujú kvalitu spánku

 • 96 % súhlasilo, že pri používaní výrobkov „sa nemusím v noci toľko škrabať“ 
 • 94 % súhlasilo, že pri používaní výrobkov „sa neprebúdzali skôr kvôli kožným problémom“ 
 • 93 % súhlasilo, že počas testovacieho obdobia sa prebúdzali „menej často počas noci“ 
 • 89 % súhlasilo, že im testované výrobky pomohli „prebudiť sa príjemne odpočinutý“
 • 88 % súhlasilo, že  im testované výrobky pomohli udržať si „dobrú úroveň energie počas dňa“

Zlepšujú kvalitu života 

 • Pred začiatkom štúdie sa 92 % dopytovaných zhodlo, že atopický ekzém ovplyvňoval kvalitu ich života. Po štyroch týždňoch používania výrobkov AtopiControl sa iba 38 % dopytovaných zhodlo, že choroba ovplyvňovala kvalitu ich života. Z toho môžeme usudzovať, že 54 % dopytovaných malo v dôsledku používania výrobkov pocit, že sa zlepšila kvalita ich života.
 

Často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi Eucerin AtopiControl Krémom a Eucerin AtopiControl Telovým mliekom?

Krém bol vyvinutý špeciálne na použitie na problémových oblastiach, ako sú vnútorné strany lakťov alebo podkolenné jamky. Mlieko je vhodnejšie pre použitie na celom tele.

 

Je Eucerin AtopiControl Telové mlieko vhodné pre deti?

Áno, ak má vaše dieťa tri mesiace alebo viac.

 

Môžete mi vysvetliť výrazy "vzplanutie" a "obdobie medzi vzplanutiami"?

Všeobecne povedané, atopická dermatitída má dve rôzne fázy. "Vzplanutie" je jedným z názvov používaných na označenie akútnej, aktívnej fázy, keď je pokožka najviac dráždivá. Môže silno svrbieť, pacient môže mať pocit pálenia a pokožka môže byť na pohľad suchá, začervenaná a šupinatá. Medzi týmito fázami akútneho vzplanutia sú časové úseky, keď je  pokožka relatívne pokojná a menej podráždená. Toto obdobie sa tiež označuje ako neakútna, neaktívna alebo pokojová fáza. Dĺžka každej fázy sa veľmi líši v závislosti od jednotlivca, ale produkty vyvinuté špeciálne na liečbu a starostlivosť o atopickú pokožku - ako sú produkty z radu Eucerin AtopiControl - môžu pomôcť predĺžiť dobu medzi vzplanutiami a priniesť úľavu pri akútnych vzplanutiach.

 

Je atopická dermatitída to isté ako ekzém?

Dermatitída a ekzém sú to isté: súhrnné pojmy pre zápalové zmeny v pokožke. Ako také zahŕňajú mnoho rôznych kožných ochorení. Atopický ekzém a atopická dermatitída sú tiež to isté. 

 

Ingrediencie

Použitie

Pri ekzéme používajte telové mlieko pravidelne

Pre vašu každodennú starostlivosť

Pri ekzéme pokožku pred použitím telového mlieka jemne umyte

Tvár ráno a večer vyčistite Eucerin DermatoClean Čistiacim pleťovým mliekom. Pokožku tela umyte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom. Tieto produkty možno používať pri akútnych vzplanutiach atopickej dermatitídy i v obdobiach medzi vzplanutiami.

 

Pri ekzéme používajte telové mlieko každý deň

Každodenná starostlivosť v období medzi vzplanutiami

Používajte správne výrobky pre dennú starostlivosť:

Počas vzplanutia:

Nanášajte Eucerin AtopiControl Acute krém na postihnutú oblasť pre zlepšenie stavu pokožky. 

Eucerin AtopiControl Acute krém môžete používať spolu s liekmi na atopickú dermatitídu predpísanými vaším lekárom. Ak používate aj lokálnu predpísanú liečbu, naneste ju pred použitím Eucerin AtopiControl Acute krému.

Všetky naše výrobky dennej starostlivosti môžete používať aj počas vzplanutia a nanášať ich vždy až po predpísanej liečbe a/alebo Eucerin AtopiControl Acute kréme.

 
Chráňte atopickú pokožku pred slnkom

Atopická pokožka je zvlášť citlivá na žiarenie UVA a UVB. Preto ak bude vaša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, odporúčame použiť produkt slnečnej ochrany po nanesení denného ošetrujúceho prípravku. Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+ na tvár a na pokožku tela skúste Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+.

 

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak ...

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte hydratačný výrobok na každodenné použitie na celé telo:

Pri každodennom používaní pomôže Eucerin AtopiControl Telové mlieko predĺžiť dobu medzi vzplanutiami a možno ho tiež použiť počas akútneho vzplanutia spolu s vašou bežnou liečbou a Eucerin AtopiControl Acute krémom na upokojenie pokožky a zmiernenie svrbenia.

Vaše dieťa trpí atopickým ekzémom a má tri mesiace alebo viac:

Eucerin AtopiControl  Telové mlieko vám pomôže zmierniť u dieťaťa diskomfort a zlepšiť stav pokožky. 

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte ošetrujúci krém na každodenné použitie na špecifické oblasti pokožky tela, ako sú vnútorné strany lakťov a podkolenné jamky:
Máte atopickú dermatitídu a hľadáte krém na ruky:
Máte atopickú dermatitídu a hľadáte denný krém na pleť tváre:
Ste vo fáze vzplanutia atopickej dermatitídy:

Aj naďalej môžete používať Eucerin AtopiControl Telové mlieko, ale odporúčame ho používať spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémom alebo s vašou predpísanou liečbou. Najprv použite predpísanú lokálnu liečbu, nechajte vstrebať a potom naneste Eucerin AtopiControl Acute krém na podráždenú oblasť. Až potom použite Eucerin AtopiControl Telové mlieko na zostávajúce partie tela.  

Máte suchú pokožku tela, ale nemáte atopickú dermatitídu:

Vyskúšajte Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 5 % Urea  alebo Eucerin UreaRepair PLUS Telové mlieko 10 % Urea (podľa toho, aká suchá je vaša pokožka).

Eucerin AtopiControl Fázovo prispôsobená starostlivosť pre atopickú pokožku

Atopická dermatitída - známa tiež ako atopický ekzém - je kožné ochorenie, počas ktorého je pokožka suchá, začervenaná, podráždená a svrbí. Toto svrbenie núti ku škriabaniu, ktoré príznaky ďalej zhoršuje a môže viesť ku kožnej infekcii. Atopická dermatitída môže tiež negatívne ovplyvňovať spánok a kvalitu života.  Keď trpia dojčatá a deti, ich rodičia sa môžu cítiť bezmocní a obviňovať sa.      
                                                                             
Ochorenie má dve odlišné fázy:

 1. Akútna fáza, keď pokožka vzplanie 
 2. Obdobie medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia. 

Pretože neexistuje žiadny známy liek na atopickú dermatitídu, je hlavným cieľom pri každodennej starostlivosti o atopickú pokožku predĺžiť neakútne fázy. Pri vzplanutí je kladený dôraz na čo najrýchlejšie upokojenie pokožky. Eucerin AtopiControl ponúka dermokozmetickú starostlivosť prispôsobenú obom fázam, ktorú atopická pokožka potrebuje

Väčšina výrobkov v tomto rade obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek s upokojujúcim licochalconom A a ceramidmi posilňujúcimi kožnú bariéru. Pri každodennom používaní tieto výrobky základnej starostlivosti - sprchový olej, ľahká telová emulzia, telové mlieko, krém na ruky, pleťový krém a univerzálny krém – zmierňujú  vysúšanie, začervenanie a svrbenie. 

Eucerin AtopiControl Acute krém bol vyvinutý špeciálne pre úľavu pokožke počas vzplanutí - upokojuje začervenanie a svrbenie a znižuje potrebu škriabania. Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pokožku okamžite ochladzuje, zmierňuje svrbenie počas 60 sekúnd a poskytuje úľavu až na šesť hodín.1 Možno ho používať, ak pokožka svrbí medzi vzplanutiami alebo v akútnej fáze atopickej dermatitídy. Ďalej účinne pôsobí na svrbiacu pokožku pri ochorení na lupienku, xerózu alebo cukrovku. 

Výskum ukazuje, že Eucerin AtopiControl Acute krém 2, Eucerin AtopiControl Telové mlieko 2 a Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia 3 tiež podporujú kvalitu spánku a zlepšujú kvalitu života.

Tento výrobkový rad bez parfumácie je vhodný pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov 4.  

1 Beiersdorf, spol. s r.o., meranie skóre svrbivosti, marec/apríl 2018. 104 testovaných osôb (32 s atopickou dermatitídou, 41 so suchou pokožkou (20 s cukrovkou), 31 s miernou lupienkou). Priama aplikácia výrobku, 1 minútu a 6 hodín po aplikácii.  

2 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia Eucerin Telového mlieka AtopiControl  a Eucerin Acute krému AtopiControl pri súčasnom používaní, máj 2017. N = 141, 4 týždne, ľahká až stredná AD, DLQI (Dermatologický index kvality života) a kvalita spánku 

3 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia, Taliansko, apríl/máj 2019 

4 S výnimkou Eucerin Spreja proti svrbeniu AtopiControl a Eucerin Krému na ruky AtopiControl, ktoré sú vhodné pre deti od troch rokov.

Eucerin Acute krém AtopiControl

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Acute krém

 • (14)

 • Intenzívna starostlivosť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému
 • Lokálne ošetrenie pre podráždené a svrbiace plochy pokožky
 • Na tvár a telo
 • S licochalconom A, dekandiolom, menthoxypropandiolom a ceramidmi
 • Upokojuje pokožku a podporuje kvalitu spánku (1)
 • Zlepšuje kvalitu života (1)

1 - Pri použití spoločne s Eucerin AtopiControl Telovým mliekom. Zdroj: Výskum spoločnosti Beiersdorf, AtopiControl PIU na podporu tvrdenia, máj 2017´

Zistiť viac
Novinka

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Sprej proti svrbeniu

 • Okamžité a dlhotrvajúce zmiernenie svrbenia pokožky
 • Zmierňuje svrbenie pokožky počas 60 sekúnd až na šesť hodín
 • S mentoxypropandiolom, SymSitive* a polidokanolom
 • Ochladzuje, upokojuje a zmierňuje príznaky podráždenej pokožky
 • Rýchlo sa vstrebáva: nelepivý, nemastný
 • Bez parfumácie
 • Vhodný pre dospelých a deti od troch rokov
 • Vhodný pre pacientov s atopickým ekzémom, xerózou, lupienkou alebo u diabetických pacientov.

 Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise, Nemecko

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (4)
5 z 5 bodov / 4 recenzií
5 Stars
4
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.
Iva,

Doporučuji!

Doporučil mi dermatolog a jsem opravdu spokojená, důležité je používat pravidelně...
Anicka,

Ucinny na velmi suchu kozu

Bojujeme s dietatom s dermatitidou, a tento orodukt nam vyhovuje najviac. Koza je premastena,nie uplne mastana ako ked dr predpise syndermanovu mast. Vieme zmiernit zapal a svrbenie. Naozaj v kombinacii s Acute kremom doporucujem vsetkym co trpia atopiou alebo ekzemom.
Alice,

Funguje...

Po dlouhém hledání a zkoušení jak na muj atopický ekzém, jsem dala na radu mého dermatologa a konečně výrobek, který mi pomáhá!
Kristina,

Skvělé tělové mléko

Mléko je jemné,ihned pokožku zklidní a zvláční.Ekzém nesvědí,nepálí,nebolí.Opravdu nejpříjemnější mléko na ekzém.Viditelně uzdravuje. Doporučuji!

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár