• 1/4 AtopiControl sprej proti svrbeniu
 • 2/4 Hlavné benefity
 • 3/4 Použitie
 • 4/4 Hlavné ingrediencie
 • 1/4 AtopiControl sprej proti svrbeniu
 • 2/4 Hlavné benefity
 • 3/4 Použitie
 • 4/4 Hlavné ingrediencie

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu

4
Okamžité a dlhotrvajúce zmiernenie svrbenia pokožky
Zmierňuje svrbenie pokožky počas 60 sekúnd až na šesť hodín
S mentoxypropandiolom, SymSitive* a polidokanolom

Zmierňuje svrbenie počas 60 sekúnd až na šesť hodín

Okamžité a dlhotrvajúce zmiernenie svrbenia

V prípade silného svrbenia siaham po tomto spreji. Mám ho vždy pri sebe, keď som na cestách a často mi pomohol od akútneho svrbenia.

Rita, 2019

O produkte

Okamžité zmiernenie svrbenia

Atopická pokožka je podráždená, suchá a svrbí. Toto svrbenie núti ku škriabaniu, ktoré narušuje kvalitu spánku a môže mať negatívny dopad na kvalitu života.
 
Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu bol vyvinutý špeciálne na okamžité a dlhotrvajúce zmiernenie svrbenia. Klinické testy preukázali, že zmierňuje symptómy svrbiacej pokožky počas 60 sekúnd s výsledkami, ktoré trvajú až šesť hodín. 1

Tento inovatívny sprej obsahuje unikátny komplex zložiek účinných proti svrbeniu, ktorý pôsobí proti pocitu svrbenia na mnohých úrovniach – od vonkajších vrstiev pokožky až po nervové zakončenia – pokožku okamžite ochladzuje, upokojuje a zmierňuje príznaky jej podráždenia:

 • Mentoxypropandiol pokožku ochladzuje a pôsobí na zmyslovej úrovni, kde zmierňuje pocity svrbenia.
 • SymSitive* pokožku upokojuje, pôsobí proti štípaniu a zmierňuje začervenanie.
 • Polidokanol pokožku upokojuje, pretože obmedzuje príznaky svrbenia na bunkovej úrovni.

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu je ideálny pri svrbení lokalizovaných oblastí pokožky tela, spôsobenom atopickým ekzémom a atopickou dermatitídou a možno ho používať ako počas vzplanutia, tak v pokojových fázach. Je praktický pre použitie na cestách a tiež pre použitie spolu s Eucerin AtopiControl Acute krémom a/alebo vašimi obvyklými liekmi.

Chladivý sprej je bez parfumácie, rýchlo sa vstrebáva a je nemastný a nelepivý. Je vhodný pre dospelých, deti od troch rokov a je tiež účinný na svrbiacu pokožku pri ochorení xerózou, lupienkou a u diabetických pacientov.

Ak chcete zistiť viac o atopickej dermatitíde a atopickom ekzéme u detí a novorodencov, prečítajte si náš najnovší článok.

1 Beiersdorf spol. s r.o., klinické údaje, marec/apríl 2018

Klinické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú účinnosť a kožnú znášanlivosť. Vhodný pre lokalizované svrbenie, pri atopickej dermatitíde, lupienke, xeróze, pre pacientov s diabetom a pre deti od troch rokov.

Kľúčové závery

Vedľa ďalších klinických a dermatologických štúdií bola vykonaná klinická štúdia (1) s 32 pacientmi s atopickou dermatitídou, ktorí pravidelne trpeli svrbiacou pokožkou. Po dvoch týždňoch používania spreja dvakrát denne potvrdilo 94 % , že "má na pokožku ochladzujúci a osviežujúci účinok".

Výskum ukázal, že Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu zmierňuje svrbenie pokožky počas 60 sekúnd až na šesť hodín.

1 marec/apríl 2018

Vlastnosti

 • Vhodné pre deti od 3 rokov
 • bez parfumácie
 • rýchlo sa vstrebáva
 • nezanecháva lepkavý pocit na pleti
 • nezanecháva mastný film

Použitie

Použitie

 • Nanášajte podľa potreby
 • Nastriekajte na postihnuté miesta zo vzdialenosti 15 - 20 cm
 • Nestriekajte priamo na tvár
 • Zabráňte vdýchnutiu a kontaktu s očami
 • Nepoužívajte na rany, zapálené oblasti alebo otvorené lézie
 • Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, používajte v kombinácii s čistiacimi a ošetrujúcimi produktmi z radu Eucerin AtopiControl.

Pre vašu každodennú starostlivosť

Čistenie

Pleť tváre vyčistite ráno a večer Eucerin DermatoCLEAN Čistiacim pleťovým mliekom. Pokožku tela umyte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom. Tieto výrobky možno použiť pri akútnych vzplanutiach atopickej dermatitídy i v období medzi vzplanutiami.

Zistiť viac

Starostlivosť

Každodenná starostlivosť v období medzi vzplanutiami

Používajte vhodný produkt pre každodennú starostlivosť:

Doplnková starostlivosť počas vzplanutí

Eucerin AtopiControl Acute krém nanášajte na postihnuté oblasti pre zmiernenie svrbenia a zlepšenie stavu pokožky. Predstavuje ideálny doplnok k lekárom predpísanej liečbe atopickej dermatitídy. Ak používate predpísané lieky na lokálnu liečbu, nanášajte ich pred Eucerin AtopiControl Acute krémom.

Všetky naše výrobky každodennej starostlivosti môžete používať tiež počas vzplanutí a nanášať ich až po aplikácii liekov predpísaných vaším lekárom a/alebo Eucerin AtopiControl Acute krému.

Zistiť viac

Ochrana

Okamžité zmiernenie svrbenia

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pokožku okamžite ochladzuje a počas 60 sekúnd zmierňuje svrbenie. Pre okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu, kedykoľvek vaša pokožka svrbí - počas vzplanutí atopickej dermatitídy, alebo v pokojových fázach. Sprej nie je ošetrujúci výrobok, preto ho odporúčame používať v kombinácii s ďalšími výrobkami z radu AtopiControl. Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu účinne pôsobí tiež na svrbiacu pokožku pri ochorení na xerózu, lupienku a u diabetických pacientov. 

Slnečná ochrana

Atopická pokožka je obzvlášť citlivá na UVA a UVB žiarenie. Ak plánujete pobyt na slnku, odporúčame preto naniesť na váš ošetrujúci výrobok tiež prípravok slnečnej ochrany. Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+ a Extra Ľahké mlieko na opaľovanie SPF 50 na telo.

Zistiť viac

Použite tento výrobok, ak:

Hľadáte výrobok, ktorý poskytne úľavu vašej pokožke počas vzplanutí atopickej dermatitídy:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu ponúka okamžitú a dlhodobú úľavu.

Hľadáte chladivý sprej, ktorý môžete použiť spolu s vašimi obvyklými liekmi alebo kozmetickými výrobkami:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu ochladzuje a upokojuje svrbenie spôsobené ochorením na atopickú dermatitídu, xerózu, lupienku a u diabetických pacientov.

Vaše dieťa trpí atopickou dermatitídou a hľadáte výrobok proti svrbeniu pokožky počas vzplanutí:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pokožku ochladzuje a poskytuje okamžitú a dlhodobú úľavu svrbiacej pokožke vášho dieťaťa. Je vhodný na použitie u detí od troch rokov.

Vaša pokožka svrbí v súvislosti s ochorením na lupienku, xerózu alebo cukrovku:

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pomôže vašu pokožku upokojiť.

Vyskúšajte iný výrobok, ak ...

Hľadáte hydratačný krém, ktorý zmierňuje svrbenie počas vzplanutí a zlepšuje stav pokožky:

Odporúčame Eucerin AtopiControl Acute krém. Možno ho použiť spolu s vašimi obvyklými liekmi.

Vaše dieťa má menej ako tri roky a hľadáte výrobok, ktorý poskytne úľavu jeho pokožke počas vzplanutí atopickej dermatitídy:

Eucerin AtopiControl Acute krém je vhodný na použitie u dojčiat od troch mesiacov.

Hľadáte hydratačný výrobok na celé telo, ktorý môžete použiť počas vzplanutí spolu s vašimi obvyklými liekmi:

Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia alebo Eucerin AtopiControl Telové mlieko pomáhajú predĺžiť obdobie medzi vzplanutiami a možno ich tiež použiť na upokojenie pokožky počas vzplanutí spolu s vašimi obvyklými liekmi.

Ingrediencie

Ako spoločne účinkujú

Eucerin AtopiControl Acute krém a Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu boli vyvinuté špeciálne s obsahom zložiek, ktoré upokojujú svrbiacu pokožku. 

Eucerin AtopiControl Acute krém obsahuje mentoxypropandiol a dekandiol pre upokojenie a starostlivosť o pokožku počas vzplanutí atopickej dermatitídy:

 • Mentoxypropandiol - výťažok z mentolu - aktivuje prirodzené receptory pre vnímanie chladu (známe ako TRPM8), ktoré sa nachádzajú v nervových zakončeniach v pokožke. Výsledný chladivý pocit zmierňuje pocity svrbenia.
 • Antibakteriálny dekandiol pôsobí proti baktériám zlatého stafylokoka, ktoré sa vyskytujú v súvislosti s atopickou dermatitídou.   

Zloženie obsahuje tiež jedinečný komplex aktívnych zložiek, ktorý je súčasťou výrobkov tohto radu pre každodennú základnú starostlivosť: 

 • Licochalcon A: výťažok zo sladkého drievka, ktorý pokožku upokojuje a zmierňuje začervenanie 
 • Ceramidy: pre posilnenie bariérovej funkcie pokožky
Kľúčovými zložkami Eucerin Spreje proti svrbeniu AtopiControlmentoxypropandiol, SymSitive* a polidokanol:
 • Mentoxypropandiol rovnako ako pri Acute Kréme pokožku ochladzuje a účinne zmierňuje pocit svrbenia na zmyslovej úrovni. 
 • SymSitive* pokožku upokojuje, pôsobí proti pocitu štípania a zmierňuje začervenanie. Tieto účinky poskytuje vďaka blokácii receptora vyvolávajúceho pocit svrbenia známeho ako TRPV1  (transient receptor potential vanilloid 1) a upokojenie nervového systému pokožky.
 • Polidokanol upokojuje pokožku tým, že obmedzuje signály pocitu svrbenia v bunkách epidermis (vonkajšie vrstva pokožky). Tento účinok prináša vďaka potlačeniu uvoľňovania TSLP (thymového stromálneho lymfopoetínu), mediátoru svrbenia, ktorý vytvárajú keratinocyty (jeden z typov epidermálnych buniek).  

Tento sprej možno okrem upokojenia pokožky počas akútnych vzplanutí používať aj v pokojovom období medzi vzplanutiami, keď je svrbenie miernejšie. Výrobok nepoužívajte na otvorené rany. 

* Registrovaná ochranná známka nemeckej spoločnosti Symrise

 

 

 

Svrbiaca pokožka
Svrbenie spôsobuje niekoľko mediátorov

Hyperaktívne kožné bunky spôsobujú pocit svrbenia a následné nutkanie na škrabanie

Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu
Tri aktívne zložky blokujú svrbenie pre okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu

Aktívne upokojenie kožných buniek zabráni pocitu svrbenia

Atopická dermatitída má dve fázy

 • Akútna fáza: keď pokožka vzplanie
 • Subakútna fáza: obdobie medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia (označovaná tiež ako neaktívna alebo subklinická fáza)

Akútna fáza: keď pokožka vzplanie Subakútna fáza: obdobie medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia (známa aj ako neaktívna alebo subklinická fáza)

Viac si o účinkoch radu môžete prečítať v článku Vedecké pozadie radu AtopiControl

FAQ (5)

 • Ktorý z výrobkov by som mal/a používať pri vzplanutí: Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu alebo Eucerin AtopiControl Acute krém?

  Oba produkty boli vyvinuté špeciálne pre použitie na svrbiacu atopickú pokožku a obsahujú aktívne zložky preukázateľne upokojujúce pokožku, ktoré sa vzájomne dopĺňajú. Možno ich používať dohromady alebo samostatne, ako aj spolu s vašimi predpísanými liekmi.
   
  Sprej pokožku okamžite ochladzuje a poskytuje okamžitú a dlhotrvajúcu úľavu od svrbenia. Možno ho používať pri vzplanutí atopickej dermatitídy aj v pokojových fázach. Na pokožku tela ho môžete ľahko nastriekať, nie je nutné ho nanášať prstami. Je vhodný pre dospelých a deti od troch rokov a možno ho použiť aj na zmiernenie svrbenia pri ochorení lupienkou, xerózou alebo u diabetických pacientov.

  Krém poskytuje intenzívnu starostlivosť o atopickú pokožku počas vzplanutia. Zmierňuje svrbenie a pokožku tiež hydratuje, posilňuje a obnovuje jej prirodzenú bariéru. Acute krém môžete použiť na akúkoľvek časť tela, kde sa prejavuje vzplanutie (vrátane tváre) a je určený pre dospelých, deti i dojčatá (od štyroch týždňov). 

 • Môžem použiť Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu miesto svojich obvyklých liekov?

  Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu nie je farmaceutický výrobok a nie je určený ako ich náhrada. 

 • Je Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu vhodný pre použitie u detí?

  Ak hľadáte produkt vhodný pre akútne fázy, vhodný pre dojčatá (od štyroch týždňov), odporúčame Eucerin AtopiControl Acute krém.

 • Čo znamená "vzplanutie" a "obdobie medzi vzplanutiami"?

  Všeobecne povedané má atopická dermatitída dve rôzne fázy. "Vzplanutie" je jedným z označení akútnej, aktívnej fázy, keď je pokožka najviac podráždená. Môže silno svrbieť, páliť a môže byť na pohľad začervenaná, suchá a šupinatá. Medzi týmito fázami akútneho vzplanutia sú časové úseky, keď je vaša pokožka relatívne pokojná a menej podráždená. Toto obdobie je tiež známe ako neakútne, neaktívna alebo pokojová fáza. Dĺžka každej fázy sa môže u každého jedinca výrazne líšiť, ale výrobky vyvinuté špeciálne pre starostlivosť o atopickú pokožku - napríklad z radu Eucerin AtopiControl - môžu pomôcť dobu medzi vzplanutiami predĺžiť a priniesť úľavu pri akútnych vzplanutiach.

 • Je atopická dermatitída to isté ako atopický ekzém?

  Atopická dermatitída a atopický ekzém sú súhrnné označenia pre zápalové zmeny na koži a patrí medzi ne rad rôznych kožných ochorení. Atopická dermatitída a atopický ekzém sa používajú na označenie rovnakého chronického zápalového ochorenia.

4
3 recenzií *
2
0
0
1
0
 • Marta 26. 1. 2020
  Super novinka 👌👌
  Naozaj dalsia super novinka z Eucerinu. Maly sa v noci vobec neskrabe ako zvycajne. 👌
 • Marta 26. 1. 2020
  Super novinka 👌👌
  Naozaj dalsia suoer novinka z Eucerinu. Maly sa v noci vobec neskrabe ako zvycajne. 👌
 • Lenka K. 30. 1. 2022
  Zklamání
  Na doporučení jsem zakoupila v lékárně sprej proti svědění. Trpím suchou pokožkou, atopickým ekzémem na rukách od narození dětí. Úporné svědění mě trápí ve dne v noci, ve spreji jsem viděla záchranu - bohužel velké zklamání, svědění ani trochu nepolevilo. Jsem velmi zklamaná, vyhozené peníze.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin