• (2)
Ukázať recenzie Napísať recenziu

Eucerin Sprchový olej AtopiControl

Chráni kožnú bariéru pred ďalším vysušovaním a svrbením.

Jemne čistí a upokojuje suchú a podráždenú atopickú pokožku vďaka omega-3 a omega-6 olejom.

Sprchový olej pri atopickej dermatitíde

Atopická pokožka môže byť suchá, dráždivá a môže svrbieť. Tieto príznaky sa ďalej zhoršujú agresívnymi umývacími prípravkami. 
Eucerin AtopiControl Sprchový olej neobsahuje mydlové zložky a je obohatený o vysokú koncentráciu omega-3 a omega-6 olejov pre jemné čistenie a upokojenie pokožky s atopickým ekzémom. Tento umývací olej pre atopickú pokožku zmierňuje svrbenie a podporuje prirodzenú kožnú bariéru. I pri pravidelnom umývaní je pokožka chránená pred ďalším vysušovaním a svrbením.

Sprchový olej možno používať každý deň počas akútnych vzplanutí i v období medzi vzplanutiami, keď je pokožka menej podráždená.

Eucerin AtopiControl Sprchový olej neobsahuje parfumáciu a je vhodný pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov.

Klinické a dermatologické štúdie

Veľmi dobrá účinnosť a kožná znášanlivosť preukázaná na atopickej pokožke.

Často kladené otázky

Môžem použiť Eucerin AtopiControl Sprchový olej na tvár?

Eucerin AtopiControl Sprchový olej je určený na umývanie pokožky tela. Ak hľadáte produkt na čistenie pleti tváre s ekzémom, odporúčame použiť Eucerin DermatoClean Čistiace pleťové mlieko.

 

Bude moja pokožka po použití Eucerin AtopiControl Sprchového oleja mastná?

Nie. Atopická pokožka je veľmi suchá, preto olej doplní chýbajúce látky vašej pokožke, ale nezanechá ju na dotyk mastnú.  

 

Je Eucerin AtopiControl Sprchový olej vhodný pre dojčatá?

Áno, je vhodný pre dojčatá od troch mesiacov, ale používajte ho skôr ako prísadu do kúpeľa, nie priamo na pokožku.

 

Môžete mi vysvetliť výrazy "vzplanutie" a "obdobie medzi vzplanutiami"?

Všeobecne povedané, atopická dermatitída má dve rôzne fázy. "Vzplanutie" je jedným z názvov používaných na označenie akútnej, aktívnej fázy, keď je pokožka najviac dráždivá. Môže silno svrbieť, pacient môže mať pocit pálenia a pokožka môže byť na pohľad suchá, začervenaná a šupinatá. Medzi týmito fázami akútneho vzplanutia sú časové úseky, kedy je  pokožka relatívne pokojná a menej podráždená. Toto obdobie sa tiež označuje ako neakútna, neaktívna alebo pokojová fáza. Dĺžka každej fázy sa veľmi líši v závislosti od jednotlivca, ale produkty vyvinuté špeciálne na starostlivosť o atopickú pokožku - ako sú produkty z radu Eucerin AtopiControl - môžu pomôcť predĺžiť dobu medzi fázami vzplanutia a priniesť úľavu pri akútnych vzplanutiach.

 

Je atopická dermatitída to isté ako ekzém?

Dermatitída a ekzém sú to isté: súhrnné pojmy pre zápalové zmeny v pokožke. Ako také zahŕňajú mnoho rôznych kožných ochorení. Atopický ekzém a atopická dermatitída sú tiež to isté. 

 

Ingrediencie

Použitie

 • Eucerin AtopiControl Sprchový olej nanášajte na vlhkú pokožku
 • V dlaniach vytvorte penu alebo naneste priamo na telo
 • Jemne masírujte a potom dôkladne opláchnite
 • Pokožku osušte jemným prikladaním uteráka, netrite 
 • Zabráňte kontaktu s očami
 • Možno použiť ako prísadu do kúpeľa pre dojčatá
 • Ak chcete dosiahnuť najlepšie výsledky, používajte v kombinácii s ošetrujúcimi prípravkami Eucerin AtopiControl

Sprchový olej pri atopickej dermatitíde

Pre vašu každodennú starostlivosť

Sprchový olej pri ekzéme

Tvár ráno a večer vyčistite Eucerin DermatoClean Čistiacim pleťovým mliekom. Pokožku tela umyte Eucerin AtopiControl Sprchovým olejom. 

Hydratačný krém pre atopickú pokožku

Každodenná starostlivosť v období medzi vzplanutiami

 Používajte správne výrobky pre dennú starostlivosť: 

Počas fázy vzplanutia:

 Nanášajte Eucerin AtopiControl Acute krém na postihnutú oblasť pre zlepšenie stavu pokožky.

Eucerin AtopiControl Acute krém môžete používať spolu s liekmi na atopickú dermatitídu predpísanými vaším lekárom. Ak používate aj lokálnu predpísanú liečbu, naneste ju pred použitím Eucerin AtopiControl Acute krému.

Všetky naše produkty dennej starostlivosti môžete používať aj počas fázy vzplanutia a nanášať ich vždy až po predpísanej liečbe a/alebo Eucerin AtopiControl Acute kréme.

Chráňte atopickú pokožku pred slnkom

Atopická pokožka je zvlášť citlivá na žiarenie UVA a UVB. Preto ak bude vaša pokožka vystavená slnečnému žiareniu, odporúčame použiť produkt slnečnej ochrany po nanesení denného ošetrujúceho prípravku. Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+ na tvár a na pokožku tela skúste Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 30 alebo Eucerin Extra ľahké mlieko na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50+.

 

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak ...

Vyskúšajte iný výrobok, ak ...

Máte atopickú dermatitídu a hľadáte výrobok na každodenné umývanie pokožky tela:

Eucerin AtopiControl Sprchový olej je jemný, bez obsahu mydlových zložiek, vyvinutý špeciálne na atopickú pokožku. Môžete ho používať každý deň tak počas akútnych vzplanutí, ako aj v období medzi nimi, keď je pokožka pokojnejšia. 

Vaše dieťa trpí atopickým ekzémom a má tri mesiace alebo viac:

Eucerin AtopiControl Sprchový olej upokojí a poskytne starostlivosť ich atopickej pokožke. Odporúčame pridať olej dieťaťu do kúpeľa, nepoužívať priamo na pokožku. 

Hľadáte hydratačný krém počas fázy vzplanutia atopickej dermatitídy:
Hľadáte výrobok na umývanie tela pre suchú pokožku, ale nemáte atopickú dermatitídu:

Eucerin AtopiControl Fázovo prispôsobená starostlivosť pre atopickú pokožku

Atopická dermatitída - známa tiež ako atopický ekzém - je kožné ochorenie, počas ktorého je pokožka suchá, začervenaná, podráždená a svrbí. Toto svrbenie núti ku škriabaniu, ktoré príznaky ďalej zhoršuje a môže viesť ku kožnej infekcii. Atopická dermatitída môže tiež negatívne ovplyvňovať spánok a kvalitu života.  Keď trpia dojčatá a deti, ich rodičia sa môžu cítiť bezmocní a obviňovať sa.      
                                                                             
Ochorenie má dve odlišné fázy:

 1. Akútna fáza, keď pokožka vzplanie 
 2. Obdobie medzi vzplanutiami, keď je pokožka pokojnejšia. 

Pretože neexistuje žiadny známy liek na atopickú dermatitídu, je hlavným cieľom pri každodennej starostlivosti o atopickú pokožku predĺžiť neakútne fázy. Pri vzplanutí je kladený dôraz na čo najrýchlejšie upokojenie pokožky. Eucerin AtopiControl ponúka dermokozmetickú starostlivosť prispôsobenú obom fázam, ktorú atopická pokožka potrebuje

Väčšina výrobkov v tomto rade obsahuje jedinečný komplex aktívnych zložiek s upokojujúcim licochalconom A a ceramidmi posilňujúcimi kožnú bariéru. Pri každodennom používaní tieto výrobky základnej starostlivosti - sprchový olej, ľahká telová emulzia, telové mlieko, krém na ruky, pleťový krém a univerzálny krém – zmierňujú  vysúšanie, začervenanie a svrbenie. 

Eucerin AtopiControl Acute krém bol vyvinutý špeciálne pre úľavu pokožke počas vzplanutí - upokojuje začervenanie a svrbenie a znižuje potrebu škriabania. Eucerin AtopiControl Sprej proti svrbeniu pokožku okamžite ochladzuje, zmierňuje svrbenie počas 60 sekúnd a poskytuje úľavu až na šesť hodín.1 Možno ho používať, ak pokožka svrbí medzi vzplanutiami alebo v akútnej fáze atopickej dermatitídy. Ďalej účinne pôsobí na svrbiacu pokožku pri ochorení na lupienku, xerózu alebo cukrovku. 

Výskum ukazuje, že Eucerin AtopiControl Acute krém 2, Eucerin AtopiControl Telové mlieko 2 a Eucerin AtopiControl Ľahká telová emulzia 3 tiež podporujú kvalitu spánku a zlepšujú kvalitu života.

Tento výrobkový rad bez parfumácie je vhodný pre dospelých, deti a dojčatá od troch mesiacov 4.  

1 Beiersdorf, spol. s r.o., meranie skóre svrbivosti, marec/apríl 2018. 104 testovaných osôb (32 s atopickou dermatitídou, 41 so suchou pokožkou (20 s cukrovkou), 31 s miernou lupienkou). Priama aplikácia výrobku, 1 minútu a 6 hodín po aplikácii.  

2 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia Eucerin Telového mlieka AtopiControl  a Eucerin Acute krému AtopiControl pri súčasnom používaní, máj 2017. N = 141, 4 týždne, ľahká až stredná AD, DLQI (Dermatologický index kvality života) a kvalita spánku 

3 Beiersdorf, spol. s r.o., užívateľská štúdia, Taliansko, apríl/máj 2019 

4 S výnimkou Eucerin Spreja proti svrbeniu AtopiControl a Eucerin Krému na ruky AtopiControl, ktoré sú vhodné pre deti od troch rokov.

Eucerin Acute krém AtopiControl

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Acute krém

 • (14)

 • Intenzívna starostlivosť počas akútnych vzplanutí atopického ekzému
 • Lokálne ošetrenie pre podráždené a svrbiace plochy pokožky
 • Na tvár a telo
 • S licochalconom A, dekandiolom, menthoxypropandiolom a ceramidmi
 • Upokojuje pokožku a podporuje kvalitu spánku (1)
 • Zlepšuje kvalitu života (1)

1 - Pri použití spoločne s Eucerin AtopiControl Telovým mliekom. Zdroj: Výskum spoločnosti Beiersdorf, AtopiControl PIU na podporu tvrdenia, máj 2017´

Zistiť viac
Novinka

Suchá, atopická pokožka

AtopiControl Sprej proti svrbeniu

 • Okamžité a dlhotrvajúce zmiernenie svrbenia pokožky
 • Zmierňuje svrbenie pokožky počas 60 sekúnd až na šesť hodín
 • S mentoxypropandiolom, SymSitive* a polidokanolom
 • Ochladzuje, upokojuje a zmierňuje príznaky podráždenej pokožky
 • Rýchlo sa vstrebáva: nelepivý, nemastný
 • Bez parfumácie
 • Vhodný pre dospelých a deti od troch rokov
 • Vhodný pre pacientov s atopickým ekzémom, xerózou, lupienkou alebo u diabetických pacientov.

 Registrovaná ochranná známka spoločnosti Symrise, Nemecko

Zistiť viac
Celkové hodnotenie
 • (2)
5 z 5 bodov / 2 recenzií
5 Stars
2
4 Stars
0
3 Stars
0
2 Stars
0
1 Star
0
Stále sa snažíme zlepšovať naše výrobky.
Povedzte nám svoj názor a ohodnoťte náš výrobok.
Iva,

Super!

Používám pravidelně Eucerin tělové mleko na mojí atopickou pokožku, které funguje a nyní jsem si koupila tento olej..., váhala jsem, je trošku dražší, ale musím říci, ze absolutně super a v té kombinaci s tělovým mlekem jsem naprosto spokojená..., skoda, ze jsem si olej nekoupila drive
Zuzka,
Velice příjemný a šetrný, na atopický ekzém při mytí nepoužívám už nic jiného.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

 • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
 • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
 • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár