SPF 50+
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+

0.0
0 recenzií
Vysoká slnečná ochrana tváre proti UVA/UVB žiareniu
Pomáha predchádzať fotostarnutiu
Pre všetky typy pleti

Špičkový opaľovací prípravok na tvár pre všetky typy pleti. Pomáha predchádzať fotostarnutiu a viditeľne redukuje vrásky.

Technológia Advanced Spectral Technology vyvinutá značkou Eucerin ponúka vysokú ochranu proti UVA/UVB žiareniu a vysokoenergetickému viditeľnému svetlu (HEVIS). Tento opaľovací prípravok zároveň podporuje vlastné mechanizmy pokožky na opravu DNA, a navyše obsahuje kyselinu hyalurónovú, ktorá pomáha bojovať proti viditeľným príznakom starnutia pleti.

Prispievame k udržateľnosti

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

Každý deň používam opaľovací krém ako súčasť svojej rutiny starostlivosti o pleť, takže som sa veľmi potešila, že som dostala tento produkt. Kvalita produktu je skvelá.

Saima, 2019

O produkte

Anti-age opaľovacia emulzia na tvár na ochranu pred fotostarnutím

Hlavnou príčinou poškodenia pokožky slnkom je UV žiarenie, ale k tvorbe voľných radikálov zaťažujúcich pokožku môže prispievať aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS).

Emulzia proti fotostarnutiu Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+ je opaľovací prostriedok na tvár na každodenné použitie vhodný pre všetky typy pleti. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokopásmové, fotostabilné UVA/UVB filtre1 pre vysokú ochranu pred UV žiarením s účinkami licochalconu A, ktorý neutralizuje voľné radikály vznikajúce v pokožke pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla. Tento opaľovací krém proti starnutiu obsahuje aj kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastné mechanizmy pokožky na opravu DNA.

Zloženie je ďalej obohatené o kyselinu hyalurónovú s krátkymi a dlhými reťazcami, ktorá viditeľne redukuje vrásky na pokožke tváre a dekoltu.

Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+ je neparfémovaná emulzia s príjemnou ľahkou textúrou, ktorá sa rýchlo vstrebáva. Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú kožnú znášanlivosť u citlivej pleti.

(1) Spĺňa prísne štandardy pre ochranu proti UVA a UVB žiareniu stanovené asociáciou Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA žiareniu je vyšší, než vyžaduje EÚ.

Klinické a dermatologické štúdie

Veľmi dobrá kožná znášanlivosť u citlivej pokožky

Kľúčové zistenia

97 %

Príjemný pocit na pokožke

96 %

Príjemná, ľahká textúra

93 %

Rýchlo sa vstrebáva

90 %

Vhodné pod make-up

V užívateľskej štúdii (PiU) testovalo Emulziu na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+ celkom 329 žien vo veku 25 – 55 rokov. Testovanie v horúcej a vlhkej klíme prinieslo vynikajúce výsledky3. Ženy uvádzali: V ďalšej porovnávacej split-face štúdii účinnosti in vivo si ženy vo veku 35 – 65 rokov mali dvakrát denne aplikovať prípravok Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+. Po štyroch týždňoch pravidelného používania bol prostredníctvom klinických fotografií a 3D meraní potvrdený viditeľný úbytok vrások a jemných liniek na tvári a dekolte. Nezávislá štúdia preukázala, že opaľovacie krémy s obsahom licochalconu A, ktorý je jednou z účinných zložiek prípravku Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+, poskytujú okrem ochrany pred UV žiarením zároveň účinnú ochranu pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla4. (2) Po laserovom/peelingovom ošetrení používalo 26 pacientov liek Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+ aspoň raz denne počas dvoch týždňov. Kožnú znášanlivosť hodnotilo 88,5 % pacientov ako veľmi dobrú alebo dobrú. (3) Užívateľská štúdia Eucerin v horúcej a vlhkej klíme (Španielsko, Thajsko), ktorej sa zúčastnilo 329 žien (25 – 55 rokov). (4) Správa fakultnej nemocnice Charité „Protective efficacy of Licochalcone A containing sunscreen in the high energy visible spectral range in vivo“(Ochranná účinnosť opaľovacieho krému s obsahom licochalconu A vo vysokoenergetickom viditeľnom spektre testovaná in vivo), marec 2016.

Použitie

Slnečná ochrana ako súčasť vašej pravidelnej každodennej starostlivosti

 • Nanášajte ráno na váš bežný denný krém alebo namiesto neho
 • Je možné ho použiť v kombinácii s ďalšími prípravkami Eucerin Starostlivosti o pleť, ako sú výrobky z radu Eucerin Hyaluron-Filler + 3x EFFECT
 • Vaša pleť je okamžite chránená pred slnkom – nemusíte čakať
 • Ďalej naneste make-up, pokiaľ ho používate

Odporúčanie

Slnečná ochrana nie je dôležitá iba počas opaľovania. Aj každodenné mierne až stredné pôsobenie slnečného žiarenia pleť ovplyvňuje. Preto je dôležité začleniť slnečnú ochranu do vašej pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť. Viac sa dočítate v článku Význam slnečnej ochrany v pravidelnej každodennej starostlivosti o pleť

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si prípravok, ktorý vašej pleti poskytuje vhodnú úroveň ochrany. Mal by chrániť pred UVA aj UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by byť prispôsobený potrebám vašej pleti. 

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Je veľmi dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako mierka množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na ochranu tváre, krku a dekoltu odporúčame použiť hrubý pásik opaľovacieho prípravku v dĺžke od špičky prostredníka až ku koncu dlane. 

Zistiť viac

3. Dbajte na dôkladné nanášanie

Na niektoré oblasti často zabúdame, preto krém aplikujte aj na uši a zadnú stranu krku.

Zistiť viac

Dôležité pokyny pri používaní prípravku

 • Pred pobytom na slnku naneste na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po osušení uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami 
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny

Odporúčanie

Použite tento výrobok, ak...

Hľadáte pre svoju tvár ochranu pred známkami fotostarnutia:

Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+ je opaľovací prípravok, ktorý poskytuje vysokú ochranu a bol vyvinutý špeciálne na prevenciu predčasného starnutia pleti a ochranu všetkých typov pleti pred slnečným poškodením. Taktiež viditeľne redukuje vrásky na tvári a v oblasti dekoltu.

Hľadáte prípravok na opaľovanie, ktorý ochráni vašu tvár pred UVA a UVB žiarením a zároveň pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred UVA a UVB žiarením a obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Hľadáte prípravok na opaľovanie s účinkami proti starnutiu:

Opaľovacia emulzia Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+ chráni vašu pleť pred predčasným starnutím a jeho známkami ako sú starecké škvrny, pleť intenzívne hydratuje a viditeľne redukuje vrásky. 

Vyskúšajte iný výrobok, ak...

Hľadáte všetky prednosti prípravku Eucerin Emulzie na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+, ale s nižším SPF:

Vyskúšajte Eucerin Emulziu na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 30.

Pleť na vašej tvári je suchá a citlivá:

Vyskúšajte Eucerin Vysoko ochranný krém na opaľovanie na tvár Sensitive Protect SPF 50+.

Máte pleť so sklonom k akné a chcete dosiahnuť dlhodobé zmatnenie pleti a regulovať tvorbu kožného mazu:

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ alebo SPF 30.

Ingrediencie

Ako účinkuje

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pleť. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov a spôsobovať fotostarnutie (predčasné starnutie pleti spôsobené vplyvom slnečného žiarenia). Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+ a SPF 30 a Eucerin tónované krémy na opaľovanie na tvár Pigment Control SPF 50+ svetlý a stredne tmavý obsahujú technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje pleti viac ako len ochranu pred UV žiarením. Zároveň ju chráni aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Výrobky taktiež podporujú vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA a obsahujú kyselinu hyalurónovú, ktorá pomáha viditeľne redukovať známky starnutia pleti

Technológia Advanced Spectral Technology 
Kombinácia špičkových širokospektrálnych a fotostabilných UVA/UVB filtrov1 s licochalconom A neutralizuje voľné radikály vyvolané UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Ochrana DNA
Inovatívne výrobky z radu Photoaging Control obsahujú tiež kyselinu glycyrrhetinovú, ktorá podporuje vlastný mechanizmus pleti na obnovu DNA.

Kyselina hyalurónová
Eucerin používa dva typy kyseliny hyalurónovej na dosiahnutie intenzívnej hydratácie pleti, vyplnenie vrások a viditeľnú redukciu známok starnutia. 

 
1 Zodpovedá najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

Ako funguje

FAQ (6)

 • Čo je to fotostarnutie?

  Fotostarnutie je výraz, pod ktorým rozumieme predčasné starnutie pleti vplyvom slnečného žiarenia. Za príčinu zhruba 90 % predčasného starnutia pleti sú považované slnečné lúče. 2

  2 Ramos-e-Silva a kol., ‘Anti-aging cosmetics: Facts and controversies’. Clin Dermatol.  november-december 2013; 31(6): 750-8.

 • Ako zistím, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rôzne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým je vaša pokožka lepšie chránená. Je však dôležité prípravok aplikovať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny. 

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (ľudovo označovaná ako slnečný ekzém).  Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere. 

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

  Obidva typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako je napríklad vznik slnečných škvŕn (známych tiež ako starecké škvrny) a melazma.

 • Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa tiež ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke zabezpečujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pleti a s melazmou.  

  Mnohé moderné opaľovacie prípravky ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame vyberať si také výrobky, ktoré zároveň vašu pleť ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pleti spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu zároveň pomôcť v boji proti viditeľným známkam starnutia pleti, ako sú vrásky.

 • Prečo by mala byť slnečná ochrana pleti na tvári súčasťou pravidelnej každodennej starostlivosti?

  Pleť na tvári je oveľa citlivejšia na UVA/UVB žiarenie a vysokoenergetické viditeľné svetlo ako pokožka na ostatných častiach tela, pretože je vystavovaná pôsobeniu slnečného žiarenia po celý rok. Slnečná ochrana vám pomôže zabrániť poškodeniu bunkovej DNA, ktoré je spôsobené UV žiarením, fotostarnutím (predčasným starnutím vplyvom slnečného žiarenia) a hyperpigmentáciou. Pleť na tvári je dôležité chrániť vždy, keď je vystavená slnečným lúčom. 

 • Môžem na prípravok na opaľovanie naniesť make-up?

  Eucerin Emulzia na opaľovanie na tvár proti vráskam Photoaging Control SPF 50+ je ideálny základ nielen pre tekutý, ale aj pre pudrový make-up, ktorý je možné aplikovať bez toho, aby nastalo zníženie úrovne slnečnej ochrany. Nezabúdajte však počas dňa opaľovací prípravok pravidelne opakovane nanášať.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin