SPF 30
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5
 • 5/5
 • 1/5
 • 2/5
 • 3/5
 • 4/5
 • 5/5

Transparentný sprej aerosól na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30

5.0
1 recenzií
Vysoká slnečná ochrana pre pokožku tela
Technológia Advanced Spectral Technology: Ochrana proti UVA/UVB žiareniu a vysokoenergetickému viditeľnému svetlu (HEVIS)
Pre citlivú pleť vrátane aknóznej

Špičkový opaľovací sprej pre citlivú pleť vrátane aknóznej

Aerosólový sprej na nepretržité rozprašovanie z mnohých uhlov upokojuje pokožku tela a chráni ju pred poškodením slnkom. Technológia Advanced Spectral Technology ponúka vysokú ochranu proti UVA/UVB žiareniu a vysokoenergetickému viditeľnému svetlu.

Udržateľnosť & Životné prostredie

Produkt neobsahuje mikroplasty (podľa znenia definície UNEP)

Zistiť viac o programe udržateľnosti

Výborná ochrana a veľmi príjemná manipulácia.

Michael, 2019

O produkte

Aerosólový opaľovací krém na telo

Hlavnou príčinou poškodenia pokožky slnkom je UV žiarenie, ale k tvorbe voľných radikálov zaťažujúcich pokožku môže prispievať aj vysokoenergetické viditeľné svetlo (HEVIS).

Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30 je aerosólový opaľovací sprej na telo vhodný na citlivú pleť vrátane aknóznej pokožky. Technológia Advanced Spectral Technology kombinuje širokopásmové, fotostabilné UVA/UVB filtre1 pre vysokú ochranu pred UV žiarením s účinkami licochalconu A, ktorý neutralizuje voľné radikály vznikajúce v pokožke pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla.

Aerosólový sprej umožňuje rozprašovanie z mnohých uhlov pre jednoduchú a rýchlu aplikáciu na ťažko prístupné miesta pokožky. Priehľadný, nemastný prípravok v spreji sa rýchlo vstrebáva, osviežuje pokožku a je vodoodolný. Klinické a dermatologické testy preukázali vhodnosť aerosólového spreja Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30 pre citlivú pleť vrátane pokožky so sklonom k akné.

(1) Spĺňa prísne štandardy pre ochranu proti UVA a UVB žiareniu stanovené asociáciou Cosmetics Europe. Stupeň ochrany proti UVA žiareniu je vyšší, než vyžaduje EÚ.

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie preukázali veľmi dobrú kožnú znášanlivosť u citlivej pokožky vrátane aknóznej.

Použitie

Dôležité pokyny pri používaní prípravku

 • Pred pobytom na slnku naneste na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte – najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po osušení uterákom. Iba tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Pobyt na slnku obmedzte na minimum, a to aj po použití slnečnej ochrany
 • Nadmerné vystavovanie pokožky slnečnému žiareniu predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Vyhýbajte sa kontaktu s očami 
 • Počkajte, kým sa prípravok úplne vstrebe a dbajte na to, aby nedošlo k priamemu kontaktu s oblečením a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol krém zanechať farebné škvrny

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

1. Vyberte si správny prípravok

Vyberte si výrobok, ktorý vašej pokožke poskytuje vhodnú úroveň ochrany. Mal by chrániť pred UVA aj UVB žiarením a zároveň poskytovať ochranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Mal by byť prispôsobený potrebám vašej pokožky. 

Zistiť viac

2. Použite správne množstvo

Je veľmi dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Pred použitím sprej dôkladne pretrepte a naneste v hojnom množstve. 

Zistiť viac

3. Nanášajte dôkladne

Dbajte na to, aby boli všetky odhalené oblasti pokožky adekvátne chránené. Nezabudnite nastriekať prípravok aj na chrbát a ramená, ruky a nohy, zadnú stranu rúk a oblasti okolo okrajov plaviek. 

Výskum značky Eucerin2 ukazuje, že v priemere približne 14 % zadnej časti ženského tela a 22 % zadnej časti mužského tela je pravidelne vystavovaných slnečným lúčom bez akejkoľvek slnečnej ochrany. 

2 - Interná štúdia spoločnosti Beiersdorf z roku 2016, ktorá skúmala používanie slnečnej ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužoch)

Zistiť viac

Odporúčania

Použite tento výrobok, ak …

Hľadáte opaľovací prípravok s vysokým ochranným faktorom vo forme aerosólového spreja:

Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30 umožňuje nepretržité rozprašovanie z rôznych uhlov pre ľahšiu aplikáciu na často vynechávané časti tela.

Máte citlivú a aknóznu pokožku a hľadáte aerosólový sprej na opaľovanie s vysokým ochranným faktorom:

Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30 je na základe klinických a dermatologických testov vhodný na citlivú pokožku, vrátane pokožky so sklonom k akné.

Hľadáte prípravok na opaľovanie, ktorý ochráni vašu pokožku pred UVA a UVB žiarením a aj pred negatívnymi vplyvmi vysokoenergetického viditeľného svetla:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje špičkovú ochranu pred UVA a UVB žiarením a aj obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Hľadáte všetky výhody Eucerin Transparentného spreja na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30, ale s vyšším SPF:

Vyskúšajte Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50.

Hľadáte prípravok na opaľovanie s vysokým alebo veľmi vysokým ochranným faktorom na aknóznu pleť na tvári:

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ alebo SPF 30.

Hľadáte opaľovací prípravok na citlivú a/alebo aknóznu pokožku na tele, ale nechcete aerosólový sprej:

Vyskúšajte Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+ alebo SPF 30. Obidva sú vhodné na citlivú pokožku, vrátane pokožky so sklonom k akné. 

Vaša pokožka má sklony k slnečným alergiám, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE):

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie proti slnečnej alergii Sun Allergy Protect SPF 50+.

Ingrediencie

Ako účinkuje

Ocean Formula Logo
*zloženie rešpektujúce oceány

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov a spôsobovať fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené vplyvom slnečného žiarenia) a ani vysoká UV ochrana nás pred ním nedokáže ochrániť. Eucerin spreje na opaľovanie obsahujú technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá poskytuje pokožke viac ako len ochranu pred UV žiarením. Zároveň ju chráni aj pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla.

Zatiaľ čo UVB žiarenie preniká vonkajšími vrstvami kože (epidermis) a môže spôsobovať spálenie od slnka, UVA žiarenie a vysokoenergetické viditeľné svetlo prenikajú hlbšími vrstvami kože (dermis) a vytvárajú voľné radikály, ktoré pokožku ešte viac zaťažujú. 

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre (1) s licochalconom A na neutralizáciu voľných radikálov vyvolaných UVA žiarením a vysokoenergetickým viditeľným svetlom.

1 – Zodpovedajú najprísnejším štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením, ako ich definuje asociácia Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia ako sa vyžaduje podľa noriem EU.

Ako funguje

FAQ (4)

 • Ako zistím, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné prípravky na opaľovanie ponúkajú štyri rôzne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (faktor 15 až 25), vysokú (faktor 30 až 50) a veľmi vysokú (faktor 50+). Čím je ochranný faktor vyšší, o to lepšie je vaša pokožka chránená. Je však dôležité prípravok nanášať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú až do hlbších vrstiev kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (postupom času voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s predčasným starnutím pleti. Môže byť aj spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je napríklad polymorfná svetelná erupcia (PLE). Aj UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, samozrejme v menšej miere.

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý má za následok opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže spôsobiť kožné ochorenia ako je aktinická keratóza a rakovina kože. 

  Obidva typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako je napríklad vznik slnečných škvŕn (známych tiež ako starecké škvrny) a melazmy.

 • Čo je to vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma iba viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známa pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Označuje sa tiež ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy aj ako „modré svetlo“ alebo „modrofialové svetlo“.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, aj vysokoenergetické viditeľné svetlo preniká do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke zabezpečujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pokožky a s melazmou.  

  Mnohé moderné prípravky na opaľovanie ponúkajú účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame si zvoliť také výrobky, ktoré zároveň vašu pokožku ochránia aj pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pokožke spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu zároveň pomôcť v boji proti viditeľným známkam starnutia pokožky.

 • Moja pokožka je náchylná na akné. Potrebujem špeciálne prípravky na opaľovanie?

  Áno. Účinná slnečná ochrana je nevyhnutná pre všetky typy pokožky a z niekoľkých dôvodov je mimoriadne dôležitá práve na pokožku so sklonmi k akné:

  1. Chráni pred hyperpigmentáciou: Keď dôjde k poraneniu kožného tkaniva – čo je prípad vyrážok a akné – môže dôjsť k nahromadeniu nadmerného množstva melanínu (kožného pigmentu) na jednom mieste. Tento prebytočný melanín zostáva na mieste aj po zahojení vyrážky a zanecháva pigmentové znamienko. Takéto pigmentové znamienka sú mimoriadne citlivé na slnko a správna slnečná ochrana zabráni ich stmavnutiu a zvýrazneniu. 
  2. Zabraňuje vysušovaniu pokožky: Aj mastná pokožka potrebuje hydratáciu. Nadmerné slnenie spôsobuje jej vysušovanie a mazové žľazy (ktoré produkujú kožný maz dodávajúci pokožke potrebnú mastnotu) prepnú na vysoký výkon. Nadbytočný kožný maz je jedným z kľúčových štádií vývoja vyrážok. Keď pokožka vysychá, jej vonkajšie vrstvy stvrdnú, a to môže byť prekážkou pri prirodzenom odlupovaní kožných buniek. Odumreté kožné bunky sa môžu hromadiť, upchávať póry a tým ešte viac akné zhoršovať. 

  Je dôležité mať na pamäti, že niektoré lieky proti akné a peelingové prípravky môžu zvýšiť citlivosť pokožky na slnko a jej náchylnosť na poškodenie vplyvom slnečného žiarenia. Výrobky, ktoré sú podľa klinických a dermatologických testov vhodné na aknóznu pokožku, ako je Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30, jej poskytnú potrebnú ochranu.

5.0
1 recenzií *
1
0
0
0
0
 • Lenka 8. 12. 2021
  Velka spokojnost
  Vzorka:
  vzorka produktu bola poskytnutá zadarmo.
  S tymto produktom som maximalne spokojna! Rychlo sa vstrebe a nelepi. Ochranil ma aj pocas celodenneho pobytu na slnku. Odporucam!

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin