• 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4
 • 1/4
 • 2/4
 • 3/4
 • 4/4

Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+

200 ml

0
0 recenzií
2 varianty výrobku
Veľmi vysoká slnečná ochrana pre pokožku tela
Technológia Advanced Spectral Technology: ochrana proti UVA/UVB žiareniu i obrana pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom
Pre všetky typy pokožky, vrátane citlivej, mastnej a aknóznej pokožky

Tento ultraľahký krémový gél na opaľovanie je účinný a rovnako tak príjemný na použitie - ihneď sa vstrebáva, zanecháva 0 % stôp na pokožke a povrch pokožky zostáva ihneď po aplikácii bez mastného a lepivého pocitu. Prináša špičkovú ochranu pre všetky typy pokožky.

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin poskytuje vysoký ochranný faktor proti UVA/UVB žiareniu i obranu pred vysokoenergetickým viditeľným svetlom. Tento opaľovací prípravok tiež podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA a jeho technológia pre reguláciu kožného mazu Oil Control so zmatňujúcimi pigmentmi zanecháva povrch pokožky okamžite suchý na dotyk, bez lepivého pocitu.

O produkte

Krémový gél Dry Touch: nelepivý prípravok na opaľovanie pre pokožku tela

UV žiarenie je hlavnou príčinou slnečného poškodenia pokožky, ale i vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré pre pokožku predstavujú ďalšiu záťaž.

Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+ je ultraľahký, nemastný prípravok na opaľovanie pre pokožku tela. Klinické a dermatologické testy preukázali, že je vhodný pre všetky typy pokožky, vrátane citlivej, mastnej a aknóznej pokožky. 

Tento krémový gél na opaľovanie poskytuje veľmi vysokú ochranu proti UV žiareniu: UVA a UVB filtre zodpovedajú prísnym štandardom asociácie Cosmetics Europe a úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia než je minimálne odporúčanie EÚ. Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin kombinuje tieto širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre s licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vyvolané pôsobením UV žiarenia a vysokoenergetického viditeľného svetla. Výrobok obsahuje tiež kyselinu glycyrrhetínovú pre posilnenie vlastného mechanizmu pokožky na obnovu DNA, a technológiu pre reguláciu kožného mazu Oil Control so zmatňujúcimi pigmentmi, ktoré zanechávajú povrch pokožky okamžite suchý na dotyk. 

Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+ sa rýchlo vstrebáva a nezanecháva na pokožke žiadne stopy. Je extra vodoodolný, odolný proti potu a odpudzuje piesok (piesok sa nelepí na pokožku).

Klinické a dermatologické štúdie

Klinické a dermatologické štúdie potvrdzujú veľmi dobrú kožnú znášanlivosť u citlivej pokožky, vrátane mastnej a aknóznej pokožky. Prípravok bol tiež testovaný vo vlhkom a horúcom prostredí, kde preukázal svoju účinnosť.

Použitie

Dôležité pokyny pre použitie

 • Pred slnením naneste na pokožku v dostatočnom množstve a aplikáciu pravidelne opakujte - najmä po plávaní, ak ste sa spotili alebo po sušení uterákom - len tak zachováte pôvodnú úroveň ochrany
 • Použitie menšieho množstva významne znižuje úroveň ochrany
 • Nezostávajte na slnku príliš dlho, a to i po použití slnečnej ochrany
 • Prílišné vystavovanie pokožky slnku predstavuje vážne zdravotné riziko
 • Dojčatá a malé deti nevystavujte priamemu slnku
 • Zamedzte kontaktu s očami
 • Prípravok nechajte úplne vstrebať a dbajte, aby nedošlo k priamemu kontaktu s odevmi a pevnými povrchmi, na ktorých by mohol zanechať škvrny

Tri kroky k optimálnej slnečnej ochrane

Vyberte si ten správny výrobok

Vyberte si výrobok, ktorý ponúka tú správnu úroveň ochrany pre vašu pokožku. Mal by zaisťovať ochranu proti UVA a UVB žiareniu a poskytovať obranu proti  vysokoenergetickému viditeľnému svetlu. Mal by tiež zodpovedať vášmu typu a stavu pokožky.

Zistiť viac

Použite správne množstvo

Je dôležité použiť dostatočné množstvo prípravku a aplikáciu v pravidelných intervaloch opakovať. Ako meradlo množstva prípravku vám poslúži vaša dlaň. Na každú očíslovanú oblasť tela na obrázku (1-11) odporúčame aplikovať hrubý pruh opaľovacieho prípravku (v dĺžke od špičky prostredníčka až ku koncu dlane):

 • 1. Tvár a krk
 • 2 a 3. Obe ruky
 • 4. Hrudník
 • 5. Brucho
 • 6 a 7. Horná časť nôh (spredu i zozadu)
 • 8 a 9. Dolná časť nôh (spredu i zozadu) a chodidlá 
 • 10. Plecia a horná časť chrbta
 • 11. Dolná časť chrbta

Na celé telo budete potrebovať množstvo zodpovedajúce veľkosti golfovej loptičky. Pre ochranu citlivej pleti tváre a krku (1. oblasť) vám odporúčame použiť jeden z našich prípravkov na opaľovanie pre pleť tváre.

Zistiť viac

Nanášajte dôkladne

Dbajte, aby všetky odkryté oblasti pokožky boli adekvátne chránené. Na niektoré oblasti ľahko zabúdame, preto vždy pamätajte tiež na uši a zadnú stranu krku, chrbát a plecia, zadnú stranu paží, ruky a nohy a oblasti okolo okrajov plaviek. 
Výskum značky Eucerin3 ukazuje, že v priemere približne 14  % zadnej časti ženského tela a 22 % zadnej časti mužského tela je pravidelne vystavovaných slnečným lúčom úplne bez ochrany.   

3 - Interná štúdia spoločnosti Beiersdorf z roku 2016, ktorá skúmala používanie slnečnej ochrany na 52 osobách (29 ženách, 23 mužoch)
Zistiť viac

Použite tento výrobok, ak …

Hľadáte výrobok slnečnej ochrany s veľmi vysokým faktorom pre citlivú, mastnú a aknóznu pokožku tela:

Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+ má ultraľahkú textúru a rýchlo sa vstrebáva, navyše zanecháva povrch pokožky okamžite suchý na dotyk. Klinické a dermatologické testy preukázali, že je vhodný pre všetky typy pokožky, vrátane citlivej, mastnej a aknóznej pokožky.

Hľadáte výrobok slnečnej ochrany, ktorý vaše telo ochráni pred UVA a UVB žiarením i negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla:

Technológia Advanced Spectral Technology značky Eucerin ponúka vynikajúcu UVA/UVB ochranu a obranu proti vysokoenergetickému viditeľnému svetlu.

Chcete nájsť výrobok na opaľovanie, ktorý nezanecháva na pokožke biele stopy:

Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+ má ultraľahkú textúru, ktorá sa rýchlo vstrebáva a zanecháva 0 % stôp.

Vyskúšajte iný výrobok, ak …

Hľadáte výrobok so všetkými výhodami Eucerin Krémového gélu na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+, ale s nižším SPF:

Vyskúšajte Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 30.

Hľadáte výrobok slnečnej ochrany s vysokým faktorom bez mastného pocitu na pokožke určený pre mastnú a aknóznu pokožku, ale dávate prednosť výrobku v aerosólovom spreji:

Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Dry Touch Sensitive Protect SPF 50 umožňuje nepretržité rozprašovanie z mnohých uhlov a uľahčuje aplikáciu i na tie oblasti tela, ktoré často vynechávame. 

Hľadáte výrobok slnečnej ochrany s vysokým faktorom bez mastného pocitu na pokožke určený pre mastnú a aknóznu pokožku, ale chcete iný, než aerosólový formát spreja.

Vyskúšajte Eucerin Transparentný sprej na opaľovanie Sensitive Protect SPF 50 s pumpičkovým rozprašovačom. 

Hľadáte výrobok slnečnej ochrany s veľmi vysokým alebo vysokým faktorom pre mastnú a aknóznu pleť tváre:

Vyskúšajte Eucerin Ochranný krémový gél na opaľovanie na tvár Oil Control SPF 50+ alebo SPF 30.

Ingrediencie

Ako prípravky na opaľovanie Eucerin Sensitive Protect účinkujú

Nielen UV žiarenie môže poškodzovať našu pokožku. Aj vysokoenergetické viditeľné svetlo môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov, ktoré spôsobujú fotostarnutie (predčasné starnutie pokožky spôsobené vplyvom slnečného žiarenia) a ani vysoká UV ochrana pred ním neposkytuje dostatočnú prevenciu. Zloženie výrobkov na opaľovanie Eucerin Sensitive Protect obsahuje technológiu Advanced Spectral Technology, ktorá okrem UV ochrany poskytuje citlivej pokožke tiež obranu pred negatívnymi účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla a zároveň podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA.

Technológia Advanced Spectral Technology 
Špičkové širokospektrálne a fotostabilné UVA/UVB filtre1 v kombinácii s licochalconom A, ktorý neutralizuje voľné radikály vyvolané UVA žiarením a  vysokoenergetickým viditeľným svetlom.
  
Ochrana DNA
Kyselinu glycyrrhetinová, , silný antioxidant, podporuje vlastný mechanizmus pokožky na obnovu DNA.
 
Výrobky upokojujú citlivú pokožku a chránia ju pred slnečným poškodením.
 
(1)  Zodpovedá prísnym štandardom kladeným na ochranu pred UVA a UVB žiarením asociáciou Cosmetics Europe. Úroveň ochrany pred UVA žiarením je vyššia než je požadované podľa EÚ noriem.

Ako funguje

FAQ (5)

 • Ako spoznám, ktorý ochranný faktor (SPF) mám použiť?

  Dostupné opaľovacie prípravky ponúkajú štyri rozdielne úrovne ochrany: nízku (faktor 6 až 10), strednú (15 až 25), vysokú (30 až 50) a veľmi vysokú (50+). Čím je ochranný faktor vyšší, tým lepšie je vaša pokožka chránená. Je ale dôležité prípravok nanášať dôkladne (tak, aby ste žiadnu oblasť nevynechali) a aplikáciu v dostatočnom množstve opakovať každé dve hodiny.

 • Aký je rozdiel medzi UVA a UVB žiarením?

  UVA lúče prenikajú hlbšími vrstvami kože. V koži vyvolávajú tvorbu voľných radikálov, ktoré sú príčinou oxidačného stresu a môžu viesť k nepriamemu poškodeniu DNA (časom voľné radikály modifikujú bunkovú DNA). Najčastejšie je UVA žiarenie spájané s fotostarnutím (predčasným starnutím pokožky pôsobením slnečného žiarenia). Môže byť tiež spúšťacím faktorom slnečných alergií, ako je polymorfná svetelná erupcia (PLE). Tiež UVB žiarenie môže spôsobovať alergie, ale v menšej miere.

  UVB lúče poskytujú energiu, ktorú vaša pokožka potrebuje na syntézu vitamínu D a stimulujú produkciu melanínu, ktorý spôsobuje opálenie pokožky. Neprenikajú tak hlboko ako UVA lúče, iba do horných vrstiev pokožky, spôsobujú však viac okamžitého poškodenia pokožky, napríklad spálenie. UVB žiarenie je priamo absorbované bunkovou DNA, čo môže viesť ku kožným ochoreniam ako je aktinická keratóza a rakovina kože.

  Oba typy UV žiarenia môžu vyvolávať hyperpigmentáciu a prispievať k problémom, ako sú slnečné škvrny (známe tiež ako starecké škvrny) a melazma.

 • Čo je vysokoenergetické viditeľné svetlo a prečo pred ním potrebujem svoju pokožku chrániť?

  Spektrum slnečného žiarenia zahŕňa ultrafialové, viditeľné a infračervené svetlo. Ľudské oko vníma viditeľné slnečné svetlo, ostatné žiarenia sú preň neviditeľné. Časť tohto viditeľného spektra sa vyznačuje vysokou energiou a je známe pod názvom vysokoenergetické viditeľné svetlo. Býva tiež označované ako HEVIS svetlo, HEV svetlo, HEVL a niekedy tiež ako ‘modré svetlo’ alebo ’modrofialové svetlo’.
   
  Rovnako ako UVA žiarenie, preniká vysokoenergetické viditeľné svetlo do hlbších vrstiev pokožky (dermis) a môže vyvolávať tvorbu voľných radikálov. Tieto voľné radikály sú jednou z hlavných príčin fotostarnutia (predčasného starnutia pokožky pod vplyvom slnečného žiarenia). Ovplyvňujú kožné bunky a rozkladajú kolagén a elastín, ktoré našej pokožke zaisťujú plný a mladistvý vzhľad. Vysokoenergetické viditeľné svetlo je tiež spájané s nerovnomernou pigmentáciou pokožky a s melazmou.

  Mnoho moderných opaľovacích prípravkov ponúka účinnú ochranu pred UVA a UVB žiarením, my vám však odporúčame voliť také prípravky, ktoré chránia tiež pred nepriaznivými účinkami vysokoenergetického viditeľného svetla. Tieto výrobky poskytnú vašej pokožke spoľahlivú ochranu pred fotostarnutím a v dlhodobom horizonte môžu tiež pomôcť v boji proti viditeľným príznakom starnutia pokožky.

 • Ako sa líšia výrobky na opaľovanie, ktoré sú "vodoodolné", "extra vodoodolné" a "odolné proti potu"?

  Tieto pojmy sú definované asociáciou Cosmetics Europe a naše prípravky sa riadia odporúčaniami tejto asociácie. Aby bol prípravok označený za vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po dvoch 20-minútových pobytoch vo vode. Aby prípravok splnil kritériá pre označenie extra vodoodolný, musí si zachovať polovicu svojich slnečných ochranných filtrov po štyroch 20-minútových pobytoch vo vode.
   
  Pre označenie odolný proti potu si výrobok musí zachovať aspoň polovicu svojich slnečných ochranných filtrov v skúšobných podmienkach, t.j. meranie slnečných ochranných filtrov pred i potom, čo boli testované osoby v saune vystavené vysokej teplote a vlhkosti, ktoré vyvolali potenie. Keď sú na chrbte jasne viditeľné kvapky potu, indukcia potu sa zastaví. Následné meranie prebieha potom, čo pokožka úplne uschne.

 • Čo znamená, že je prípravok odolný voči piesku?

  Odolný voči piesku znamená, že pri použití tohto výrobku sa piesok nebude lepiť na pokožku. 95 % respondentov v spotrebiteľskom prieskume súhlasilo, že piesok sa po aplikácii výrobku neprichycuje na pokožku1, pretože Eucerin Krémový gél na opaľovanie Dry Touch Oil Control SPF 50+ má ultraľahkú textúru, ktorá sa rýchlo vstrebáva. Bez lepivého a mastného pocitu na pokožke.
   
  1 Spoločnosť Beiersdorf, užívateľská štúdia, Španielsko, apríl-máj 2019. Výskum prebehol u 120 žien vo veku od 18 do 55 rokov, ktoré pravidelne používajú výrobky na opaľovanie pre pokožku tela. Tieto výsledky uviedli po dvoch týždňoch pravidelného používania.

Ďalšie odporúčané produkty

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin