Vedúci Oddelenia pre výskum produktov, Dr. Rainer Wolber

Vedecké pozadie antiperspirantov a dezodorantov pre citlivú pokožku

Silné potenie nie je len fyzickým problémom, ale môže byť zároveň i problémom psychickým. Môže negatívne ovplyvniť vnímanie vlastnej osoby a poškodiť sebadôveru v spoločenských situáciách.

AKO VZNIKAL NÁŠ RAD PROTI POTENIU

"Časť problému predstavuje spoločenská stigma," hovorí Rainer Wolber, PhD, vedúci Oddelenia výskumu a vývoja Eucerin. "Ľudia trpiaci zvýšeným potením sa hanbia za jeho prejavy a ostýchajú sa vyhľadať pomoc. To isté obvykle platí i o problémoch s pokožkou."

"Takže ako prvý krok pred tým, než sme sa pustili do vývoja nových produktov, sme sa obrátili na osoby trpiace zvýšeným potením, dermatológov a psychológov, ktorí majú k tomuto problému najbližšie."

Špecialisti laboratórií Eucerin hovorili podrobne s ľuďmi, ktorí sa silno potia, i s tými, ktorí trpia kožnými problémami - a tiež s farmaceutmi, ktorí ako prví poskytujú pomoc a radu. 

Naši výskumníci sa stretávali so stále rovnakou reakciou. Ľudia trpiaci silným potením nám vraveli, že na ich problém neexistuje jedno riešenie. Mali pocit, že si musia vybrať - buď zvoliť liečebný prostriedok, alebo voči pokožke síce šetrnejší, avšak zrejme menej účinný kozmetický prípravok.  

"Z tejto dvojakej potreby sme vychádzali, keď sme začali vyvíjať náš rad dezodorantov a antiperspirantov," hovorí Dr. Wolber.

"Eucerin sa teší vynikajúcej povesti v medicínskej starostlivosti o pokožku a má takisto značné skúsenosti s vývojom spoľahlivej, dôveryhodnej kozmetiky, ktorá je voči pokožke šetrná."

Výskumníci laboratórií Eucerin robili rozhovory s osobami trpiacimi silným potením.
Naši odborníci na starostlivosť o pokožku vyvinuli rad účinných a dobre tolerovaných produktov.

Developing effective, skin-friendly products

"Stavali sme na našich kľúčových znalostiach a vyvinuli Intenzívny antiperspirant v mechanickom spreji, ktorý pôsobí až 72 hodín proti nadmernému poteniu, a guľôčkový antiperspirant, ktorý pôsobí 48 hodín proti zvýšenému poteniu. 

V prípade Intenzívneho antiperspirantu sme sa rozhodli použiť zloženie, v ktorom sme spojili dve vysoko účinné antiperspiračné zložky vo vysokej koncentrácii. Aluminium Chlorohydrate (ACH) znižuje množstvo potu na povrchu pokožky a bráni ako bariéra vstupu baktérií, čím pomáha obmedziť telesný pach. Aluminium Chloride (AC) preniká hlbšie do potnej žľazy, a zaisťuje tak dlhodobý efekt. 

Guľôčkový antiperspirant obsahuje Aluminium Chlorohydrate (ACH) a ľahkú neutrálnu parfumáciu. Je vhodný pre citlivú pokožku, i po holení. "

Aluminium Chlorohydrate a Aluminium Chloride pôsobia spoločne, čím sa dosahuje maximálny účinok. Obe zložky pôsobia v potných kanálikoch.

Oba výrobky testovali ľudia trpiaci nadmerným potením. Intenzívny antiperspirant sprej  redukuje potenie o 91 % až počas 72 hodín.*  Guľôčkový antiperspirant poskytuje 48-hodinovú ochranu proti potu a pachu.

"Ľuďom, ktorí majú kožné problémy alebo alergické reakcie na dezodoranty, ponúkame Guľôčkový dezodorant pre citlivú pokožku pôsobiaci 24 hodín. Jeho jemné zloženie neobsahuje potenciálne dráždivé látky ako parfum, alkohol, konzervanty a farbivá. Dezodorant sme testovali na pacientoch s atopickým ekzémom a psoriázou a na osobách s citlivou pokožkou alebo neznášanlivosťou voči dezodorantom." 

* Klinická štúdia účinnosti za účasti 25 osôb, v priemere  91% redukcia potenia.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár