Vedecké pozadie – Antiperspirantov pre citlivú pokožku

2 min čítanie
Zobraziť viac

Silné potenie nie je len fyzickým problémom, ale môže byť zároveň i problémom psychickým. Môže negatívne ovplyvniť vnímanie vlastnej osoby a poškodiť sebadôveru v spoločenských situáciách.

AKO VZNIKAL NÁŠ RAD PROTI POTENIU

"Časť problému predstavuje spoločenská stigma," hovorí Rainer Wolber, PhD, vedúci Oddelenia výskumu a vývoja Eucerin. "Ľudia trpiaci zvýšeným potením sa hanbia za jeho prejavy a ostýchajú sa vyhľadať pomoc. To isté obvykle platí i o problémoch s pokožkou."

"Takže ako prvý krok pred tým, než sme sa pustili do vývoja nových produktov, sme sa obrátili na osoby trpiace zvýšeným potením, dermatológov a psychológov, ktorí majú k tomuto problému najbližšie."

Výskumníci laboratórií Eucerin robili rozhovory s osobami trpiacimi silným potením.
Naši odborníci na starostlivosť o pokožku vyvinuli rad účinných a dobre tolerovaných produktov.

Špecialisti laboratórií Eucerin hovorili podrobne s ľuďmi, ktorí sa silno potia, i s tými, ktorí trpia kožnými problémami - a tiež s farmaceutmi, ktorí ako prví poskytujú pomoc a radu. 

Naši výskumníci sa stretávali so stále rovnakou reakciou. Ľudia trpiaci silným potením nám vraveli, že na ich problém neexistuje jedno riešenie. Mali pocit, že si musia vybrať - buď zvoliť liečebný prostriedok, alebo voči pokožke síce šetrnejší, avšak zrejme menej účinný kozmetický prípravok.  

"Z tejto dvojakej potreby sme vychádzali, keď sme začali vyvíjať náš rad antiperspirantov," hovorí Dr. Wolber.

"Eucerin sa teší vynikajúcej povesti v medicínskej starostlivosti o pokožku a má takisto značné skúsenosti s vývojom spoľahlivej, dôveryhodnej kozmetiky, ktorá je voči pokožke šetrná."

Aluminium Chlorohydrate a Aluminium Chloride pôsobia spoločne, čím sa dosahuje maximálny účinok. Obe zložky pôsobia v potných kanálikoch.

"Stavali sme na našich kľúčových znalostiach a vyvinuli Intenzívny antiperspirant v mechanickom spreji, ktorý pôsobí až 72 hodín proti nadmernému poteniu, a guľôčkový antiperspirant, ktorý pôsobí 48 hodín proti zvýšenému poteniu. 

V prípade Intenzívneho antiperspirantu sme sa rozhodli použiť zloženie, v ktorom sme spojili dve vysoko účinné antiperspiračné zložky vo vysokej koncentrácii. Aluminium Chlorohydrate (ACH) znižuje množstvo potu na povrchu pokožky a bráni ako bariéra vstupu baktérií, čím pomáha obmedziť telesný pach. Aluminium Chloride (AC) preniká hlbšie do potnej žľazy, a zaisťuje tak dlhodobý efekt. 

Guľôčkový antiperspirant obsahuje Aluminium Chlorohydrate (ACH) a ľahkú neutrálnu parfumáciu. Je vhodný pre citlivú pokožku, i po holení. "

Oba výrobky testovali ľudia trpiaci nadmerným potením. Intenzívny antiperspirant sprej redukuje potenie o 91 % až počas 72 hodín.* Guľôčkový antiperspirant poskytuje 48-hodinovú ochranu proti potu a pachu.

* Klinická štúdia účinnosti za účasti 25 osôb, v priemere  91% redukcia potenia.

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin