Vedúci Oddelenia pre výskum produktov, Dr. Rainer Wolber

Vedecké pozadie antiperspirantov a dezodorantov pre citlivú pokožku

Silné potenie nie je len fyzickým problémom, ale môže byť zároveň i problémom psychickým. Môže negatívne ovplyvniť vnímanie vlastnej osoby a poškodiť sebadôveru v spoločenských situáciách.

AKO VZNIKAL NÁŠ RAD PROTI POTENIU

"Časť problému predstavuje spoločenská stigma," hovorí Rainer Wolber, PhD, vedúci Oddelenia výskumu a vývoja Eucerin. "Ľudia trpiaci zvýšeným potením sa hanbia za jeho prejavy a ostýchajú sa vyhľadať pomoc. To isté obvykle platí i o problémoch s pokožkou."

"Takže ako prvý krok pred tým, než sme sa pustili do vývoja nových produktov, sme sa obrátili na osoby trpiace zvýšeným potením, dermatológov a psychológov, ktorí majú k tomuto problému najbližšie."

Špecialisti laboratórií Eucerin hovorili podrobne s ľuďmi, ktorí sa silno potia, i s tými, ktorí trpia kožnými problémami - a tiež s farmaceutmi, ktorí ako prví poskytujú pomoc a radu. 

Naši výskumníci sa stretávali so stále rovnakou reakciou. Ľudia trpiaci silným potením nám vraveli, že na ich problém neexistuje jedno riešenie. Mali pocit, že si musia vybrať - buď zvoliť liečebný prostriedok, alebo voči pokožke síce šetrnejší, avšak zrejme menej účinný kozmetický prípravok.  

"Z tejto dvojakej potreby sme vychádzali, keď sme začali vyvíjať náš rad dezodorantov a antiperspirantov," hovorí Dr. Wolber.

"Eucerin sa teší vynikajúcej povesti v medicínskej starostlivosti o pokožku a má takisto značné skúsenosti s vývojom spoľahlivej, dôveryhodnej kozmetiky, ktorá je voči pokožke šetrná."

Dve ženy v ordinácii
Výskumníci laboratórií Eucerin robili rozhovory s osobami trpiacimi silným potením.
Dvaja výskumníci laboratórií Eucerin počas diskusie
Naši odborníci na starostlivosť o pokožku vyvinuli rad účinných a dobre tolerovaných produktov.

"Stavali sme na našich kľúčových znalostiach a vyvinuli Intenzívny antiperspirant v mechanickom spreji, ktorý pôsobí až 72 hodín proti nadmernému poteniu, a guľôčkový antiperspirant, ktorý pôsobí 48 hodín proti zvýšenému poteniu. 

V prípade Intenzívneho antiperspirantu sme sa rozhodli použiť zloženie, v ktorom sme spojili dve vysoko účinné antiperspiračné zložky vo vysokej koncentrácii. Aluminium Chlorohydrate (ACH) znižuje množstvo potu na povrchu pokožky a bráni ako bariéra vstupu baktérií, čím pomáha obmedziť telesný pach. Aluminium Chloride (AC) preniká hlbšie do potnej žľazy, a zaisťuje tak dlhodobý efekt. 

Guľôčkový antiperspirant obsahuje Aluminium Chlorohydrate (ACH) a ľahkú neutrálnu parfumáciu. Je vhodný pre citlivú pokožku, i po holení. "

Ako pôsobia Aluminium Chlorohydrate a Aluminium Chloride
Aluminium Chlorohydrate a Aluminium Chloride pôsobia spoločne, čím sa dosahuje maximálny účinok. Obe zložky pôsobia v potných kanálikoch.

Oba výrobky testovali ľudia trpiaci nadmerným potením. Intenzívny antiperspirant sprej  redukuje potenie o 91 % až počas 72 hodín.*  Guľôčkový antiperspirant poskytuje 48-hodinovú ochranu proti potu a pachu.

Znázornenie redukcie potu

"Ľuďom, ktorí majú kožné problémy alebo alergické reakcie na dezodoranty, ponúkame Guľôčkový dezodorant pre citlivú pokožku pôsobiaci 24 hodín. Jeho jemné zloženie neobsahuje potenciálne dráždivé látky ako parfum, alkohol, konzervanty a farbivá. Dezodorant sme testovali na pacientoch s atopickým ekzémom a psoriázou a na osobách s citlivou pokožkou alebo neznášanlivosťou voči dezodorantom." 

* Klinická štúdia účinnosti za účasti 25 osôb, v priemere  91% redukcia potenia.

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár