Dr. Reiner Wolber, vedúci Oddelenia pre výskum produktov, hovorí s výskumníkom pôsobiacim v oblasti starostlivosti o pokožku

Vedecké pozadie radu Eucerin

AKO VZNIKAL NÁŠ RAD PRÍPRAVKOV STAROSTLIVOSTI O POKOŽKU HLAVY A VLASY

Eucerin dlhodobo využíva najnovšie prelomové vedecké poznatky vo svojom výskume, ktorého cieľom je vyvinúť účinné riešenia v oblasti starostlivosti o pokožku u takých problémov, ako je suchá pokožka, atopická dermatitída a citlivá pokožka.

Keď sme objavili, že spoločnou príčinou väčšiny problémov a porúch vlasovej pokožky sú mikrozápaly, boli sme presvedčení, že môžeme využiť naše odborné znalosti na vyriešenie niektorých z najrozšírenejších a najviac obťažujúcich problémov spojených s vlasmi a vlasovou pokožkou. 

Štúdie ukázali, že používanie správneho šampónu a tonika môže účinne zlepšiť stav vlasovej pokožky a dopomôcť k hebkým, zdravo a krásne vyzerajúcim vlasom. 
"Mikrozápaly sú slabé zápaly pokožky," vysvetľuje Rainer Wolber, PhD., vedúci Oddelenia výskumu a vývoja Eucerin. "V skutočnosti sú také mierne, že nie sú ani viditeľné. Keď sa však objavia, stáva sa vlasová pokožka náchylnou na celý rad problémov - od lupín, suchých vlasov a svrbenie po rednutie a stratu vlasov."

Výskumné centrum, Beiersdorf, Hamburg
Výskumné centrum, Beiersdorf, Hamburg
Žena hľadiaca do mikroskopu
Aktívna zložka licochalcon A bola nájdená vďaka rozsiahlemu výskumu.

Túto znalosť vedci laboratórií Eucerin plne využili pri testovaní rôznych aktívnych ingrediencií a hľadali takú látku, ktorá by účinne zabránila vzniku mikrozápalov. 

"Výskum nás doviedol k látke so silnými protizápalovými účinkami - licochalconu A, ktorý sa získava z čínskeho sladkého drievka," hovorí Dr. Wolber. 

"Táto látka zbavuje vlasovú pokožku mikrozápalov, preto je kľúčovou zložkou našich bezoplachových prípravkov DermoCapillaire."

"Upokojením týchto mikrozápalov vznikne výborné prostredie, ktoré zabezpečí zdravú vlasovú pokožku a rast vlasov," vysvetľuje Dr. Wolber. 

"Preto sme vyvinuli naše nové šampóny DermoCapillaire. Ich zložky pôsobia tak, že odďaľujú rednutie vlasov, odstraňujú mastné i suché lupiny, upokojujú vlasovú pokožku a obmedzujú svrbenie.

Znázornenie mikrozápalu
1. Mikrozápal vlasovej pokožky
82 % osôb vyhlásilo, že vďaka starostlivosti DermoCapillaire proti vypadávaniu vlasov "vlasy vyzerajú objemnejšie a silnejšie".

Eucerin Exkluziv Klub

Staňte sa členom!

  • Ponúkame užitočné informácie, ako správne ošetrovať rôzne typy pleti.
  • Budete dostávať správy o novinkách a výhodných akčných ponukách ako prví.
  • Môžete sa zúčastniť súťaží a exkluzívnych testovaní produktov zadarmo.

exkluziv klub

Registračný formulár