Vývoj výrobku – Proces, ktorého cieľom je vaša zdravá a krásna pleť

3 min čítanie
Zobraziť viac

Nájdenie účinnej aktívnej zložky je jedna vec. Nájdenie optimálnych formulí, t.j. spôsobu, ako nechať látky preniknúť do pleti a zároveň splniť potreby špecifických kožných problémov, je vec druhá. Eucerin vo svojich laboratóriách vynakladá všetko svoje úsilie, aby zaručil  oboje. Pretože i napriek tomu, že krém môže svoju úlohu zvládnuť počas jedinej noci, jeho vývoj trvá o trochu dlhšie.

Aké sú hlavné procesy výskumu a vývoja značky Eucerin?

Oddanosť značky Eucerin potrebám vašej pleti je to najpodstatnejšie.

Každý výrobok Eucerin

 • má medicínske vlastnosti: jeho vývoj vychádza z dermatologických znalostí.
 • je vyvíjaný s maximálnym ohľadom na dermatologicky relevantnú účinnosť kľúčových zložiek a ich obmedzený počet.  
 • prechádza klinickými a dermatologickými testami, kde sa preukazujú jeho účinnosť a bezpečnosť.
 • je príjemný pri použití.

Návrh ideálneho výrobku

Výskum, vývoj a testovanie sú piliere činností značky Eucerin.

Na základe 100 rokov odborných skúseností sa značka Eucerin stala jednou z najodporúčanejších dermokozmetických značiek medzi dermatológmi a lekárnikmi na celom svete.  

Výskumní špecialisti značky Eucerin nepripúšťajú vo výskume, vývoji a testovaní výrobkov žiadne kompromisy. Tiež nie sú povolené žiadne testy na zvieratách. Táto zásada bola súčasťou politiky značky už dlho pred tým, než smernica upravujúca testovanie na zvieratách v kozmetike vošla v roku 2004 v rámci Európskej únie do platnosti.  

Prečítajte si viac o odstúpení značky Eucerin od testovania jej výrobkov na zvieratách. Výrobky sú bezpečné a účinné - a zodpovedajú vysokým štandardom.

Proces vývoja produktu s jasným cieľom

Nájdenie tej správnej ingrediencie je prvým krokom.
Eucerin "zostavuje" správnu formulu pre kľúčovú účinnú látku.
Testy fotostability ukazujú stabilitu konzistencie zloženia po vystavení dennému svetlu.
Testovanie stability pod mikroskopom po skladovaní pri rôznych teplotách.
Po vyrobení sú formule dôkladne kontrolované.

 1. Nájdenie tej najúčinnejšej aktívnej zložky je vždy prelomový okamih, ale zďaleka nie koniec príbehu.
 2. Od tohto momentu treba urobiť ešte ďalší zásadný krok: nájsť spôsob, ako by tieto účinné látky mohli preniknúť do kožných buniek v dostatočnom dermatologicky účinnom množstve, aby splnili svoju úlohu. "Zostavenie" ideálneho zloženia, ktoré dopĺňa konkrétnu kľúčovú zložku, je rovnako náročné ako jej nájdenie a zahŕňa zložité procesy a technológie. Rozpustenie takzvanej "kľúčovej aktívnej zložky" vo vhodnej  emulzii je ďalším krokom. Emulzná fáza je buď vodná (základom je voda), alebo olejová (tvorená prevažne olejom). Rôzne fázy olej vo vode alebo voda v oleji sú skúšané a testované kvôli stabilizácii a prenosu účinnej látky s ohľadom na požadované použitie: je nové zloženie určené pre suchú pokožku? Tvár alebo telo? Má to byť sérum alebo skôr krém? Nevyhnutnou podmienkou je nájdenie správnej viskozity a zaistenie čo najlepších vlastností emulzie pre aplikáciu, to všetko pri zachovaní dermatologicky relevantnej účinnosti a vlastností pre zdravie pokožky.
 3. Aby sme zaručili stabilitu zloženia, prechádza v laboratóriách Eucerin neustálym a dlhodobým testovaním. Iba náležite a dôkladne otestované výrobky si nájdu svoju cestu na trh.

  Testovanie fotostability, t.j. stability voči UV žiareniu alebo dennému svetlu.
  Testovanie teplotnej stability. Toto je rovnako dôležité kritérium. Vzorky sú vystavované rôznym teplotám na určitú dobu.
  Testovanie mikrobiologickej stability je ďalším krokom v rade, ktorý zaručí, že u kozmetických výrobkov nedôjde k mikrobiologickej kontaminácii.
 4. Nakoniec po absolvovaní tohto radu rozsiahlych testov prichádza ďalší krok cesty emulzie z Petriho misiek či nádobiek na vzorky do vlastného balenia krému: treba zaistiť jeho úspešnú reprodukciu pre výrobný proces. Výrobok musí mať vlastnosti zhodné s laboratórnou  vzorkou: viskozitu, pH, spôsob aplikácie, povrchové vlastnosti, farbu, konzistenciu  – všetko musí byť úplne identické. Testovanie týchto vlastností je dosiahnuté v procese označovanom ako "scale-up" (z laboratórnych do prevádzkových parametrov), nevyhnutného kroku v reťazci vývoja výrobku.


Odporúčania

Je dobré vedieť, že: doba minimálnej trvanlivosti, počas ktorej zloženie zostáva po otvorení obalu stabilné, sa nachádza na zadnej strane výrobku Eucerin (symbol otvoreného krému, vyjadrené v mesiacoch).

V celom našom vývojovom procese špecialisti značky Eucerin dbajú na využívanie iba obmedzeného počtu zložiek, a na zachovanie čo najvyššej a dermatologicky účinnej koncentrácie kľúčovej účinnej látky, ktorá tvorí jadro zloženia krému.   
Rainer Wolber, PhD., vedúci Výskumu a vývoja Eucerin

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin