Medicínska starostlivosť – Pre krásnu pleť

3 min čítanie
Zobraziť viac

Pre značku Eucerin je znalosť ľudskej kože kľúčom ku každému projektu a úsiliu. Každý typ pleti je iný a je tiež vystavovaný rôznym faktorom. Rozsiahly výskum značky Eucerin preto vychádza z toho, ako koža funguje, mení sa a reaguje – a potom tieto poznatky prevádza do vývoja účinných a vysoko špecializovaných dermokozmetických výrobkov. To je základom jedinečného vedeckého prístupu značky Eucerin.

Znalosť fungovania ľudskej kože je základom pre inovácie

Výskum a vývoj hrajú kľúčovú rolu v rozširovaní sortimentu značky Eucerin.

Eucerin venuje svoje nadšenie a odborný potenciál štúdiu kože. Priekopnícke inovácie, prvotriedna kvalita a vynikajúca kožná znášanlivosť sú základom značky a pilierom kvality jej výrobkov na celom svete. Cieľom značky Eucerin je poskytovať tie najdokonalejšie riešenia účinné pre všetky potreby pleti. V tom hrajú od začiatku kľúčovú rolu výskum a vývoj. Prístup značky Eucerin k výskumu, vývoju a testovaniu je neoddeliteľnou súčasťou holistickej filozofie medicínskej starostlivosti o pleť.

Dôkladná znalosť našej krehkej schránky – ľudskej kože

Všetky dermokozmetické prípravky Eucerin sú založené na podrobnej znalosti fyziológie ľudskej kože. Iba pochopenie toho, ako koža funguje, spolu s jej reakciami na stále rastúce množstvo podnetov, ktorým je vystavovaná, zaisťuje vývoj vyspelých dermokozmetických výrobkov vhodných pre jej rozmanité požiadavky, akokoľvek špecifické potreby to môžu byť. Nachádzanie takýchto vhodných zložiek pre výrobky, ktoré ochránia a zachovajú zdravie pleti, je základom systematického výskumu značky Eucerin.

Vedci značky Eucerin skúmajú epidermis, viditeľnú vrstvu kože, ktorá je približne 0,1 mm hrubá. Toto jemné tkanivo je v stave neustálej obnovy a môže vykazovať rôzne typy potrieb. Koža nie je len koža ako taká. Hovoríme o rôznych typoch pleti, ktoré môžu byť normálna, suchá, mastná alebo zmiešaná. Tiež vonkajšie faktory (strava, podnebie, používanie nesprávnych kozmetických výrobkov, čistiace zložky, agresívne rozpúšťadlá alebo určité vône) či vnútorné faktory (hormóny, psychický stav, choroby) pleť ovplyvňujú a môžu spôsobiť kožný problém. Preto je každá pleť odlišná a jedinečná, so svojou vlastnou históriou a premenami. Hoci sú vek, genetická predispozícia alebo stav pleti u každého jednotlivca iné, snaží sa výskum značky Eucerin nájsť to správne ošetrujúce riešenie práve pre ňu.

Prečítajte si viac o faktoroch, ktoré môžu ovplyvniť kožu.

Vedeckí pracovníci

Vedecké zázemie značky Eucerin je sústredené v Hamburgu, centrále spoločnosti Beiersdorf. V rozsiahlom medzinárodnom výskumnom centre je zamestnaných viac než 500 vedeckých špecialistov, ktorí v snahe maximálne porozumieť ľudskej koži odhaľujú zložité procesy, ktoré v nej prebiehajú.

Medzinárodné výskumné centrum spoločnosti Beiersdorf v Hamburgu, Nemecko
Vedci z rôznych odborov sa delia o svoje odborné znalosti.

Učia sa porozumieť metabolickým procesom - od tých, ktoré prebiehajú v koži ako orgáne až po tie v jednotlivých kožných bunkách, a vyvíjajú účinné aktívne zložky (tie, ktoré sa v koži už prirodzene nachádzajú, alebo z iných zdrojov) za účelom stimulácie prirodzených procesov v pleti, aby  správne fungovala a zostala zdravá.
 
Výskum kože značky Eucerin sa snaží odhaliť konkrétne príčiny kožných problémov a neustále hodnotí a nachádza účinné spôsoby, ako ich riešiť. Čerpá z vedeckých odborov, ako je ľudské lekárstvo, molekulárna biológia, bioinžinierstvo alebo chémia; a pri hľadaní riešení uplatňuje najmodernejšie dostupné vedecké metódy. Tento komplexný prístup, na ktorom sa podieľa rad interných interdisciplinárnych odborníkov, ktorí si neustále vymieňajú najnovšie poznatky, je jedným z najuznávanejších v oblasti dermokozmetiky.

Hlavné výskumné oblasti Vedeckého centra Eucerin:

  • výskum kože
  • štruktúra a funkcia kože
  • starnutie kože
  • faktory a poškodenia pôsobiace na kožu          
  • kožné zápaly
  • špecifické kožné problémy

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin