Redukcia a prevencia
nedokonalostí pleti

a pozápalových hyperpigmentácií

Eucerin DermoPure

Akné je primárne zápalové ochorenie. Zápal je prítomný vo všetkých štádiách akné – od neviditeľných mikrozápalov až po viditeľne zapálené papuly a pustuly. 1

Rad Eucerin DERMOPURE bol špeciálne vyvinutý proti hlavným príčinám a prejavom aknóznej a problematickej pleti:

  • mikrozápalom: základná príčina cyklu akné
  • nadmernej produkcii kožného mazu, ktorá je známa tiež ako seborrhea
  • hyperkeratóze (zosilňovanie vonkajších vrstiev pleti), ktorá následne vedie k čiernym bodkám a bielym pupienkom
  • množeniu baktérií, ktoré spôsobuje viditeľné zápaly vo forme papúl a pustúl

Mnoho ľudí navyše trpí pozápalovou hyperpigmentáciou pleti, teda pigmentovými škvrnami po akné, ešte dlho po tom, čo nedokonalosti z pleti vymiznú. Eucerin ponúka aj výrobok starostlivosti o pleť, ktorý pôsobí proti týmto pigmentovým škvrnám.

Výrobky DERMOPURE obsahujú nasledujúce kľúčové aktívne zložky:

Eucerin DERMOPURE Sérum pre regeneráciu pleti tiež obsahuje:

  • 10 % hydroxykomplex: Vysokoúčinná kombinácia peelingových látok (kyseliny glykolovej, salicylovej a polyhydroxy kyseliny), ktorá pomáha obnovovať pokožku, uvoľňovať póry, ničí P. acnes (baktérie) a odstraňuje odumreté kožné bunky.

Eucerin DERMOPURE Sérum s trojitým účinkom tiež obsahuje:

  • Thiamidol, patentovanú látku*, ktorá preukázateľne redukuje pigmentové škvrny po akné (označovaných tiež ako pozápalová hyperpigmentácia) a bráni ich opätovnému výskytu.
  • Tiež slnečné žiarenie môže spôsobovať tmavnutie pigmentových škvŕn po akné a odďaľovať ich vyblednutie. Tu účinne pomáha zmatňujúci Eucerin® DERMOPURE Ochranná emulzia SPF 30 s SPF 30, UVA/B ochranou a dekandiolom účinným proti nedokonalostiam pleti.

Tento rad obsahuje jemné, avšak účinné produkty na čistenie pleti a dôkladne zvolené produkty proti nedokonalostiam pleti, vhodné aj ako doplnková starostlivosť pri dermatologickej liečbe.

Klinické a dermatologické štúdie preukázali dobrú kožnú znášanlivosť a účinnosť prípravkov pri osobách s problematickou pleťou a sú veľmi účinné pre zmiernenie príznakov problematickej pleti.


*Patentované v Nemecku
1 Das S, Reynolds RV: Am J Clin Dermatol (2014), 15: 479-488 

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin