Vedecké pozadie – Klinické štúdie radu Hyaluron-Filler

2 min čítanie
Zobraziť viac

Klinická štúdia, ktorá kladie dôraz na prínos dermokozmetickej starostlivosti o pleť v kombinácii s dermatologickou liečbou

Na vývoj zloženia radu Hyaluron-Filler sme vynaložili veľa úsilia.
Myšlienka klinickej štúdie sa zrodila v centrále spoločnosti Beiersdorf v nemeckom Hamburgu.

Výplňové injekcie s kyselinou hyalurónovou sú obľúbeným štandardným zákrokom estetických dermatológov pre účinnú redukciu vrások na tvári. Doteraz ale bolo len málo výskumov venovaných tomu, či by kozmetické výrobky proti vráskam mohli úspešne zvyšovať účinok týchto zákrokov.  

Vždy pracujeme v zmiešaných tímoch - kombinujeme naše odborné znalosti v oblasti formulácie výrobkov starostlivosti o pleť s informáciami od estetických dermatológov pri vývoji účinných výrobkov, ktoré podporujú ich liečbu.
Rainer Wolber, PhD., vedúci výskumu a vývoja Eucerin 

Priekopnícka klinická štúdia vykonaná spoločnosťou Beiersdorf v spolupráci s najlepšími estetickými dermatológmi odhalila, že Eucerin Hyaluron-Filler úspešne zvyšuje účinok vypĺňajúcich injekcií kyseliny hyalurónovej. A navyše je to prvý rad kozmetickej starostlivosti na svete, u ktoré boli tieto účinky preukázané.

Metodika štúdie

47 žien dvakrát denne testovalo Eucerin denný, nočný a očný krém z radu Hyaluron-Filler.

Štyridsiatim siedmim ženám boli aplikované injekcie kyseliny hyalurónovej do nosolabiálnych rýh a/alebo okolo očí (vejárikovité vrásky). Používali tiež dvakrát denne výrobky Eucerin Hyaluron-Filler na jednu stranu tváre a placebo krémy na druhú stranu tváre - táto starostlivosť sa začala 4 týždne pred injekciami a pokračovala nasledujúcich štrnásť týždňov.

Placebo krémy neobsahovali aktívne zložky výrobkov Eucerin Hyaluron-Filler - kyselinu hyalurónovú a glycín saponín, vďaka ktorým je rad Eucerin Hyaluron-Filler taký účinný pri redukcii jemných liniek i hlbokých vrások.

Je veľmi dôležité, že štúdia bola "dvojito slepá" – čo znamená, že ani ženy, ani vyšetrujúci dermatológovia nevedeli, na ktorú stranu tváre boli použité výrobky Eucerin Hyaluron-Filler a na ktorú placebo.  

Podľa Rainera Wolbera štúdia nastavuje pre kozmetické výrobky veľmi vysoké meradlo, pretože "volíme dvojito slepý, placebom kontrolovaný systém štúdie, ktorý sa obvykle používa v farmaceutickom priemysle na testovanie liečiv."

Výsledky

Výsledky štúdie boli presvedčivé. Použitie Eucerin Hyaluron-Filler dvakrát denne preukázalo viditeľné zosilnenie účinkov vypĺňajúcich zákrokov proti vráskam. 

"Výsledky prekonali naše očakávania a preukázali, že pravidelné každodenné používanie výrobkov Eucerin Hyaluron-Filler s ich jedinečnou kombináciou zložiek môže pomôcť zvýšiť účinok injekcií kyseliny hyalurónovej. Výrobky boli veľmi dobre znášané a zvyšovali hydratáciu pleti, " uvedol R. Wolber. "A vlastné hodnotenie účastníkov štúdie dokresľuje jasný obrázok o tom, ako boli pozitívne účinky vnímané samotnými užívateľmi." 

Bol to úplne nový koncept pre metodiku štúdie.
Dr. Prager / dohliadajúci dermatológ, Dermatologikum Hamburg

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin