Čistenie a tonizácia – Ako zvoliť ten najlepší čistiaci pleťový výrobok pre moju pleť?

4 min čítanie
Zobraziť viac

Dôkladné, ale šetrné každodenné čistenie je prvým krokom v účinnej starostlivosti o pleť. V tomto článku si môžete prečítať, prečo je nevyhnutné čistiť a tonizovať pleť dvakrát denne. Tiež sa tu dozviete, ako si vybrať ten najlepší čistiaci pleťový výrobok pre váš typ a stav pleti s vašou obľúbenou konzistenciou, a predstavíme vám rad Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON], ktorý obsahuje čistiace pleťové výrobky, pleťovú vodu a odličovač očí.

Prečo sú čistenie a tonizácia dôležité?

Čistenie zbavuje pleť nečistôt a nežiaducich častíc z ovzdušia

Čistenie odstraňuje nečistoty (špinu a častice zo znečisteného ovzdušia), mejkap a nadbytočný kožný maz, ktoré, ak na pleti zostanú, ju môžu dráždiť a znižovať jej schopnosť fungovať ako účinná ochranná bariéra. Čistenie tiež podporuje regeneráciu pleti, a preto je zvlášť dôležité pri pleti so sklonmi k nedokonalostiam a akné.
 
Tonizácia pomáha odstrániť posledné zvyškové stopy čistiaceho pleťového prípravku, pleť osviežuje a obnovuje jej prirodzené pH, a tak ďalej podporuje bariérovú funkciu pleti.
 
Do vyčistenej a tonizovanej pleti môžu lepšie prenikať ošetrujúce výrobky. To znamená, že sú účinnejšie a vy získate maximálne účinky pre vašu pleť.

Ako často by ste mali čistiť vašu pleť?

Odporúčame pleť čistiť a tonizovať dvakrát denne.

Pleť čistite ráno i večer

Prečo je dôležité čistiť pleť ráno?

Mazové žľazy vo vašej pleti produkujú kožný maz - mastnú látku, ktorá pleť chráni pred vysušovaním - a to vo dne i v noci. Ranné čistenie je dôležité pre odstránenie nadbytočného kožného mazu a odumretých kožných buniek.

Prečo je dôležité čistiť pleť večer?

Večerné čistenie pleti je dôležité, pretože ju pred spánkom úplne zbavuje denných nečistôt (ako sú nežiaduce častice z ovzdušia a pot) - rovnako ako aj zvyškov mejkapu, korektora a slnečných ochranných filtrov. Pomáha tak obnove a regenerácii vašej pleti počas spánku.

Aký je najlepší čistiaci pleťový výrobok pre moju pleť?

Po prvé, vyberte si čistiaci výrobok, ktorý je vhodný pre váš typ a stav pleti a má preukázanú schopnosť čistiť účinne, ale šetrne.
 
Bez ohľadu na váš typ pleti odporúčame vyberať si výrobky, ktoré boli testované na citlivej pleti a neobsahujú agresívne zložky: mnohé mydlá sú silno alkalické a môžu poškodzovať prirodzenú ochrannú vrstvu pleti a spôsobovať jej vysúšanie. V ideálnom prípade by váš čistiaci prípravok mal obsahovať tiež hydratačné zložky, ktoré podporujú prirodzenú úroveň hydratácie pleti.

Vyberte si čistiace pleťové prípravky, ktoré zodpovedajú vášmu typu a stavu pleti a tiež majú vašu obľúbenú konzistenciu

Po druhé, zvoľte kombináciu výrobkov, ktoré sú vhodné pre vami zvolený spôsob čistenia: napríklad, ak nosíte rezistentnú vodoodolnú riasenku, môžete ju ľahšie odstrániť pomocou špeciálneho odličovača očí a potom použiť čistiaci prípravok a pleťovú vodu na zvyšok tváre.
 
A nakoniec, pretože všetci dávame prednosť rôznym konzistenciám a metódam čistenia, si vyberte také výrobky, ktoré budete radi používať. Potom budete mať väčšiu chuť čistiť pleť dvakrát denne.

Ktorý Eucerin čistiaci pleťový prípravok je najlepší pre moju pleť?

Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] je komplexný rad hydratačných čistiacich pleťových výrobkov vhodných pre všetky typy pleti, spôsoby čistenia, s rôznou konzistenciou podľa vášho výberu. Klinické a dermatologické testy  preukázali, že poskytujú šetrné a účinné čistenie. Kombinujú extra šetrný čistiaci komplex s kyselinou hyalurónovou a ďalšími hydratačnými zložkami prírodného pôvodu, ktoré chránia prirodzenú hydratáciu pleti a nevysušujú ju. Zanechávajú pleť čistú, jemnú a hydratovanú.

Rad Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] obsahuje výrobky pre všetky typy pleti, vrátane citlivej pleti

Ak máte normálnu až zmiešanú pleť, odporúčame použiť na čistenie náš gél alebo micelárnu vodu. Vďaka svojim hydratačným zložkám a preukázanej účinnosti v zlepšovaní hydratácie pleti je naša micelárna pena a micelárna voda vhodná i pre suchú pleť. Ak je vaša pleť veľmi suchá, odporúčame naše čistiace pleťové mlieko.

Bez ohľadu na váš typ pleti odporúčame po použití všetkých našich čistiacich pleťových výrobkov DermatoCLEAN [HYALURON] tonizovať pleť pomocou Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] Čistiacej pleťovej vody, ktorá vašu pleť pripraví na ďalšiu fázu vašej pravidelnej kozmetickej starostlivosti a zabezpečí, že vaša pleť získa maximálny úžitok z vašich ošetrujúcich výrobkov.
 
Ak používate rezistentnú vodoodolnú riasenku alebo odolný očný mejkap, odporúčame ich najprv odstrániť pomocou Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] Odličovača očí, ktorý je vhodný pre všetky typy pleti. Rad z našich čistiacich výrobkov preukázateľne odstraňuje očný mejkap, čistenie však bude dôkladnejšie, ak najprv použijete špeciálny odličovač očí.
 
Všetky výrobky Eucerin DermatoCLEAN [HYALURON] sú vhodné pre citlivú pleť, ale:

  • ak má vaša pleť sklony k nedokonalostiam a akné, odporúčame použiť čistiace pleťové výrobky a pleťové vody radu Eucerin DermoPure.

Ako by som mala pleť čistiť a tonizovať?

Spôsob čistenia samozrejme súvisí s výberom vášho čistiaceho pleťového výrobku:

  • Gél alebo penu treba po použití omyť vodou
  • Čistiace pleťové mlieko môžete omyť vodou, alebo ho môžete naniesť a  jemne zotrieť vatovým tampónom
  • Čistiacu micelárnu vodu nanášajte pomocou vatového tampónu

 
 A spôsob čistenia samozrejme závisí od vašej osobnej preferencie:

  • Niektorí ľudia preferujú ‚dvojité čistenie‘, pleť teda čistia dvakrát, niekedy dvoma rôznymi výrobkami, pretože potrebujú dôkladnejšie čistenie
  • Niektorí ľudia radi používajú na odstránenie čistiaceho výrobku teplú látku (mušelínovú handričku namočenú v teplej vode).

 
Všeobecne sú však dôležité dva hlavné kroky: čistenie a potom tonizácia. A ak používate rezistentnú vodoodolnú riasenku alebo odolný očný mejkap, potom sú tieto kroky tri: odstráňte očný mejkap, pleť vyčistite a tonizujte.

Ďalšie odporúčané produkty

Súvisiace články

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin