Vedecké pozadie – Radu Eucerin ELASTICITY+FILLER

3 min čítanie
Zobraziť viac

S pribúdajúcim vekom sa štruktúra našej pleti mení. Znižuje sa jej pružnosť, pevnosť, žiarivosť a odolnosť a zvyšuje sa množstvo vrások. Strata pružnosti v kombinácii s výskytom hlbokých vrások je primárnym problémom pre mnoho žien so zrelou pleťou.   

Klinicky sa preukázalo, že rad výrobkov Eucerin ELASTICITY+FILLER rieši oba tieto problémy a prináša hneď niekoľko omladzujúcich účinkov. Krémy vyživujú slabnúcu, krehkú pleť a posilňujú jej štruktúru vďaka zlepšovaniu pružnosti a vypĺňaniu hlbokých vrások. Vyhladzujúce, výživné pleťové olejové sérum navracia pleti jej pružnosť a posilňuje jej odolnosť. Všetky výrobky zanechávajú pleť na dotyk pevnú a hladkú a navracajú jej svieži a žiarivý vzhľad.

Príbeh z vedeckého pozadia radu Eucerin ELASTICITY+FILLER

Kožné tkanivo je u mladej pleti silné a má bohaté zásoby kolagénu a elastínu – spoločne pomáhajú udržovať pleť pevnú a hladkú. S rastúcim vekom sa hladina kolagénu a elastínu znižuje (kolagén o 1 % ročne). Tak sa narušuje štruktúra kožného tkaniva a pleť stráca svoju silu. Na dotyk už nie je taká pevná a prehlbujú sa vrásky. 

Ďalším kľúčovým faktorom straty pevnosti a prehlbovania vrások je zníženie produkcie kyseliny hyalurónovej, ktorá obklopuje bunky a pomáha im viazať vodu. Pleť sa vysušuje, stráca svoj plný a pevný tvar a vrásky sa prehlubujú. 

V procese starnutia naša pleť stráca ružový jas, typický pre mladistvú pleť, a môže vyzerať  bledo. To je spôsobené radom faktorov, medzi ktoré patrí zníženie mikrocirkulácie do dermálnych vrstiev pleti a pomalšia obnova buniek.

Odborné znalosti v praxi: Stefanie Conzelman z oddelenia výskumu a vývoja vedie expertný tím vedeckých pracovníkov starostlivosti o pleť značky Eucerin.

Vedeckí odborníci Eucerin starostlivosti o pleť chceli vytvoriť účinný rad, ktorý by pôsobil práve proti tejto strate pružnosti, vyplňoval hlboké vrásky a zlepšoval žiarivosť pleti. Na základe vyše 130 rokov odborných znalostí a výskumu v oblasti starostlivosti o pleť začali odborníci s výberom účinných látok a vývojom zloženia, ktoré by riešilo tieto príznaky a posilňovalo, spevňovalo a vyhladzovalo zrelú pleť.  

Výskumný tím Eucerin začal najprv s arctiínom, prírodným výťažkom z plodov rastlín lopúcha: „Krémy s arctiínom stimulujú obnovu oslabeného spojivového tkaniva, pleť posilňujú a zvyšujú jej odolnosť,“ vysvetľuje Stefanie Conzelmann. „Arctiín tiež urýchľuje proces obnovy kolagénu na bunkovej úrovni. Naše krémy Elasticity+Filler, ktoré obsahujú arctiín, zlepšujú pružnosť a pevnosť zrelej pleti.“

Mladistvá pleť vyzerá pevná, žiarivá, bez liniek a vrások. (schematické znázornenie)
Zrelá pleť stráca pružnosť, žiarivosť, odolnosť a objavujú sa vrásky. (schematické znázornenie)

Tím potom testoval účinky kombinácie arctiínu so silymarínom, extraktom z plodov rastliny pestreca mariánskeho. Silymarín je všeobecne známy ako veľmi účinný antioxidant. Výskum značky Eucerin preukázal, že ako súčasť zloženia účinne chráni pleť pred oxidačným stresom a na bunkovej úrovni aktivuje mikrocirkuláciu v pleti. „Podarilo sa nám niečo úplne prelomové,“ vysvetľuje Conzelmannová.  

Problém klesajúcej produkcie kyseliny hyalurónovej v zrelej pleti vyriešila Stefanie Conzelmann a jej tím obsahom vysoko a nízkomolekulárnej kyseliny hyalurónovej. „Je to veľmi účinná hydratačná zložka,“ vysvetľuje Conzelmannová.   

Vďaka použitiu oboch molekulárnych hmotností môže zloženie zmierňovať tak povrchové linky, ako aj hlbšie vrásky.

Tieto tri aktívne zložky sa stali kľúčovými ingredienciami v Eucerin ELASTICITY+FILLER Dennom a Nočnom kréme, ale výskum pokračoval ďalej. „Nočný krém sme obohatili o arganový olej,“ hovorí Conzelmannová. „Má bohatý obsah esenciálnych mastných kyselín a zaručuje, že krém prináša intenzívnu výživu."  

Arganový olej je aj jednou z hlavných zložiek v Eucerin ELASTICITY+FILLER Pleťovom olejovom sére. „Naša pleť sa s rastúcim vekom vysušuje a pleťové olejové séra jej môžu poskytovať intenzívnu výživu,“ vysvetľuje Conzelmannová. „Zistili sme, že zloženie, ktoré kombinuje olej z pestreca mariánskeho, vitamín E a arganový olej, prináša u zrelej pleti efektívne výsledky.“

Účinky radu Eucerin ELASTICITY+FILLER

 • Vyplňuje vrásky
 • Zlepšuje pružnosť a pevnosť
 • Obnovuje štruktúru medzibunkovej hmoty, aktivuje systém mikrocirkulácie a zvyšuje žiarivosť pleti 

Úžasné výsledky u všetkých výrobkov radu

120 žien vo veku od 49 rokov testovalo výrobky radu Eucerin ELASTICITY+FILLER počas dvoch týždňov a uviedli tieto výsledky: 

Denný krém:

 • 99 %: zlepšuje vzhľad mojej pleti
 • 98 %: pleť je na dotyk znateľne pevnejšia
 • 98 %: intenzívne hydratuje pleť
 • 97 %: pleť je posilnená
 • 93 %: vrásky a linky sú vyhladené
 • 86 %: výrobok je skvelý ako základ pod mejkap 

Nočný krém:

 • 100 %: zlepšuje vzhľad mojej pleti
 • 100 %: pleť je na dotyk znateľne pevnejšia
 • 99 %: poskytuje pleti dlhotrvajúcu hydratáciu
 • 97 %: pleť je posilnená
 • 95 %: vrásky a linky sú viditeľne redukované
 • 93 %: dáva pleti žiarivosť 

Nájsť najbližšiu lekáreň s výrobkami Eucerin